נתראה בשביעי לספטמבר

ע״י

אפל שולחת הזמנות רשמיות לאירוע ספטמבר, שבהתאם לשמועות יתקיים ב- 7 לספטמבר וככל הנראה יציג את האייפון 7.

 

 

sept_2016_invite

בהתאם לשמועות ולדיווחים לפיהם אפל תקיים את אירוע ספטמבר ב- 7 לחודש, החברה שיחררה היום את ההזמנה הרשמית לאירוע שיתקיים באודיטוריום Bill Graham Civic שבסן פרנסיסקו. אודיטוריום זה הפך בשנים האחרונות להיות אולם האירועים המועדף על אפל לאירועי ספטמבר, לאור העובדה שהוא מכיל הרבה יותר משתתפים מאשר אולמות כנסים סטנדרטיים אחרים בהם החברה השתמשה קודם לכן לאירועי המדיה שלה, כאשר האודיטוריום מסוגל להכיל עד לכ- 5,000 משתתפים. היקף זה מאפשר לאפל להכניס אנשי תקשורת ובעלי דיעה מתחומים שונים ומשונים, בהתאם לקטגוריות המוצרים אליהן החברה נכנסה בשנים האחרונות, כמו למשל אופנה (עם השעון), מדיה (אפל TV), מוזיקה (אפל מיוזיק ואיטיונס הוותיקה) וכן ספורט ובריאות עם השעון וכלי פיתוח עבור האייפון ו- iOS כגון: HealthKit, CareKit ועוד.

בהתאם למסורת ההזמנה מכילה תמונה וכן משפט פשוט "See you on the 7th" – כלומר נתראה בשביעי. משפט זה מציין באופן ברור את תאריך האירוע, אולם גם רומז באופן עבה על שמו של האייפון הבא, הלוא הוא האייפון 7. בעוד הדבר לא מגיע כהפתעה גמורה, שהרי מדובר במעין אישור (כמעט רשמי) לכך שהאייפון הבא ישווק וימכר תחת שם זה, אחרי ששמועות ציינו שאפל עשויה להשתמש דווקא בשם "אייפון 6SE" לאור העובדה שהמכשיר יגיע עם קווי העיצוב של דגמי האייפון 6 וה- 6s, עם מספר שינויים קלים בגימורים של פסי האנטנה בפאנל האחורי וכן באזור המצלמה, כשכמובן גם מחבר האוזניות הסטנדרטי צפוי להעלם. התמונה בהזמנה מציגה את החלק העליון של לוגו התפוח האייקוני של החברה, אם כי נראה שמדובר באפקט הקרוי בשם "Bokeh" (בעברית בּוֹקֵה) הלקוח מתחום הצילום המציין את הטשטוש, או מידת איכות הטשטוש, של האזורים בתמונה שאינם בפוקוס, או הדרך שבה העדשה מטפלת בנקודות האור בתמונה. כמו כן מונח זה גם מתייחס אל החלקים בתמונה שהם מחוץ לעומק שדה (מקור ויקיפדיה).

רמז זה להקשרים הלקוחים מתחום הצילום, מרמזים על השינויים המשמעותיים במצלמות של מכשירי האייפון 7, אולם בעיקר בהקשר של דגם הפלוס, שלפי ההערכות וההדלפות יזכה לקבל מצלמה בעלת מודול כפול של חיישנים ועדשות הצפויים לשפר את איכות הצילום באופן ניכר באופן כזה או אחר, כשעדיין לא ברור איך אפל תנצל את המודול הכפול. עד כה בשוק חברות שהציגו מצלמות בעלות מודול מצלמה כפול, כמו Huawei למשל השתמשו בחיישן המשני לצילום של תמונות בשחור לבן במטרה לתפוס אלמנטים בצורה טובה יותר ולשלבן עם התמונה שצולמה על ידי החיישן הצבעוני לתמונה אחת עם פרטים חדים וברורים. יש לציין שאפקט הבּוֹקֵה מתאפיין בדרך כלל בשימוש בעדשות איכותיות וחיישנים גדולים, ואם החברה רומזת על כך כי מכשירי האייפון 7, או האייפון 7 פלוס יוכלו להגיע לרמת רזולוציה של צילום ויצירת אפקט זה בתמונות שהרי מדובר בשדרוג משמעותי למצלמה שמקרב אותה צעד נוסף למצלמות מקצועיות.

Screen Shot 2016-08-06 at 22.47.08

רמז נוסף הוא הרקע הכהה של ההזמנה, כאשר בשנים האחרונות אפל דווקא העדיפה להשתמש ברקעים בהירים יותר. אחת האפשרויות היא שמדובר ברמז לצבע השחור חלל החדש שלפי השמועות יגיע בליין מכשירי האייפון 7, או שיתכן גם שאפל ממשיכה להתייחס למצלמה ובעצם מדובר על שיפור הצילום בתנאי תאורה קשים, דבר שעד כה מצלמות הסמארטפון – טובות ככל שיהיו – עדיין מתקשות עימו מעצם השימוש בחיישנים קטנים, כחלק מהמגבלות הפיזיקליות של מכשירי הסמארטפון.

בכל אופן אין ספק שהשיפורים במצלמה יהיו מעמודי היסוד של דגמי האייפון 7, בדומה לכל מכשירי האייפון מאז האייפון 3Gs.

Siri-iPhone-7-event-responses-space-gray-iPhone-screenshot-001

סירי כבר מציגה תגובות עוקצניות לשאלות לגבי אירוע ספטמבר

האירוע יתקיים כאמור ב- 7 לספטמבר, יום רביעי בשעה 10 בבוקר (שעון מזרח ארה"ב) ואפל כבר אישרה שהאירוע יוזרם באתר הבית שלה, כפי שעשתה בשנים האחרונות באירועי המדיה שלה. כמו בכל שנה אייפונס ישדר את האירוע חי בפיד הטוויטר של האתר.

להמשך דיון

 

מקורות: אפל ו- The Verge
עריכה, תרגום ותוספות: natisho