מסתמן שהאייפון 7 יגיע עם אוזניות ברק ומתאם

ע״י

תמונה של אריזת האייפון 7, מגלה שהמכשיר יגיע עם אוזניות חוטיות עם מחבר הברק ומתאם בתוך האריזה. האכזבה מגיעה בנפרד ובנפח של עד 256GB.

 

 

etiquette-iphone-7-plus1

השמועות לפיהן מכשירי הדגל הבאים בליין האייפון יגיעו ללא מחבר האודיו הסטנדרטי בגודל ה- 3.5 מילימטר כבר חצו את גבול השמועות, כאשר כל מידע שהודלף לגבי המכשירים, בין אם תרשימים, סכימות, חלקים, קייסים, אבטיפוסים או מכשירי דמה -מגלה כי המכשירים יגיעו ללא המחבר הסטנדרטי. כמו כן קיומם של אוזניות EarPods חוטיות עובדות כשבסופן מחבר הברק כבר נצפו ברשת וחיזקו את הסברה לפיה אפל תשתמש באוזניות אלו. אולם במקביל גם הגיעו שמועות וסברות לפיהן אפל עשויה להציג גם מתאם ברק ל- 3.5 מ"מ שיאפשר למשתמשים שיש להם אוזניות חוטיות מועדפות (בין אם יוקרתיות או סתם כאלה שהן ממש טובות ו/או נוחות) לחבר את האוזניות הקיימות שלהם למכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס. מנגד סברות אחרות ציינו שהסרתו של מחבר האודיו הסטנדרטי נועדה בין היתר לשחרר את מכשירי האייפון (כמעט) מכל הכבלים ולהוות שביל לעולם אלחוטי אמיתי שיסתמך על בלוטות', ובהתאם לכך מכשירי האייפון 7 יגיעו עם אוזניות אלחוטיות לחווית פרימיום אמיתית.

אולם כעת לפי תמונות של מה שנראה כמו החלק האחורי של אריזת אייפון 7 פלוס, נראה שבקופסה יגיעו אוזניות EarPod חוטיות עם מחבר הברק, כשבנוסף לכך אפל תוסיף גם מתאם למחבר האודיו הסטנדרטי. במידה והתמונה אמיתי (וסביר להניח שלאור הקרבה לאירוע המדיה, היא כן), הדבר מהווה הודאה מצידה של אפל לפיה העולם האלחוטי עדיין לא הגיע במלואו ומעבר לכך, שעדיין יש צורך במחבר האודיו הסטנדרטי. כמובן שהאפשרות שאפל אכן תציג את דגמי האייפון 7 עם אוזניות אלחוטיות שיגיעו בקופסא, הוא הימור, כשבעוד החברה מתהדרת במכשירי הפרימיום וחווית השימוש, היא גם לא מתביישת להביא את המשתמשים שרוצים למקסם את החוויה, על ידי הצעת חומרה פריפריאלית יוקרתית שמשפרת את ההכנסות על הדרך. מצד שני עצם העובדה שאפל מצרפת את המתאם למחבר האודיו הסטנדרטי בקופסה היא לא עניין של מה בכך.

כאשר אפל הציגה את מחבר הברק בשנת 2012, עם מכשירי האייפון 5, החברה לא צירפה בקופסה מתאם למחבר 30 הפינים המסורתי אלא מכרה אותו במחיר מופקע יחסית של כ- 29$.

כמו כן יש לציין שבימים האחרונים התחזקו העדויות לפיהן אפל עשויה להציג אוזניות אלחוטיות חדשות, דבר שכבר צוין בעבר, תחת השם AirPods. מידע זה התגלה על ידי הדלפת מסמך רגולטורי המגלה כי החברה צפויה להציג בקרוב 2 דגמים חדשים של מכשירי אייפון, אוזניות AirPods וכן סך של כ- 10 דגמים שונים של השעון. כאשר ככל הנראה מדובר בתצורות שונות של גדלים, קולקציות וצבעים. לאור כל זה קצת מאכזב לגלות שאפל בחרה שלא להוסיף את אוזניות ה- AirPods המעניינות באריזת מכשירי האייפון, דבר שהיה מחזק את הנרטיב האלחוטי מעצם הסרת מחבר האודיו הסטנדרטי, ובמקום זאת לבחור בשולי רווח גבוהים יותר על ידי הוספה של אוזניות EarPods חוטיות בעלות מחבר ברק. אולם בניגוד לפעולותיה בעבר, החברה החליטה כן להוסיף מתאם, כשיתכן מאוד שהיא גם תמכור מתאמים אלו ובהתאם לכך יהיה מעניין לראות מה המחיר שלהם – שהוא למעשה ה"בונוס" שאפל תוסיף לאריזת מכשירי האייפון 7.

הפרטים על האריזה מגלים גם שבהתאם לשמועות, מכשירי האייפון יגיעו בנפח אחסון מקסימלי של עד 256GB, פי 2 מנפח האחסון המקסימלי של מכשירי האייפון הנוכחיים. פרט זה מחזק את השמועות לפיהן נפח האחסון ההתחלתי של מכשירי האייפון יהיה 32GB, במקום 16GB כפי שהיה עד כה, ויהיה מעניין לראות מה יהיו תצורות הנפח שהחברה תציע כאשר קיימות מספר אפשרויות ביניהן: 32GB כנפח התחלתי, 128GB כנפח ביניים ו- 256GB כנפח מקסימלי. כמובן שהחברה יכולה גם להוסיף נפח אחסון ביניים נוסף של 64GB, אולם עד כה אפל השתמשה ב- 3 תצורות אחסון של: נמוך, בינוני וגבוה. כמו כן עדיין לא ברור האם נפח אחסון מקסימלי זה של 256GB יהיה בלעדי לדגמי הפלוס, שכבר מגיעים עם מצלמה כפולה באופן אקסלוסיבי, או שמא גם מכשירי האייפון 7 בגודל ה- 4.7 אינץ' יגיעו בנפח אחסון זה – כשהסבירות לכך היא די גבוהה.

18058-16152-160830-Russian-l

נפח אחסון שכזה יהיה שימושי מאוד לצד שדרוג במצלמות המכשיר והוא עשוי לבסס את אפשרות השימוש במכשירי האייפון בפרט ומכשירי iDevice בכלל (אייפדים ואייפונים) כמכשירי המחשוב היחידים שהמשתמשים צריכים. בימים האחרונים אפל גם הציגה אפשרות נפח נוספת בשירות ה- iCloud של 2TB במחיר חודשי של 19.99$ שמסתדר היטב עם הגדלת נפח האחסון המקסימלי של מכשירי האייפון הבאים.

להמשך דיון

 

מקורות: NWE ו- AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho