השעון 2 | סוללה גדולה יותר, GPS ומסך דק יותר

ע״י

על פי הדיווחים עולה כי הדור השני של השעון יגיע עם רכיב GPS מובנה, סוללה גדולה יותר ומסך דק יותר.

 

 

applewatch1

בין הדברים שאפל צפויה להציג באירוע ספטמבר שיתקיים בשבוע הבא, נמצא גם הדור השני של השעון, שיוצג כשנתיים אחרי הצגתו של הדגם הראשון – שהושק כחצי שנה לאחר הצגתו הגרנדיוזית. עד כה ובניגוד למכשירי האייפון, שפרטים רבים אודותיהם דלפו לרשת, מעט מאוד פרטים דלפו על השעון כשעד כה כל מה שידוע לגביו הוא שהדגם הבא יגיע ככל הנראה עם אנטנת GPS מובנית, שתאפשר שימוש טוב יותר בשעון במהלך פעילויות ספורט, במה שיהיה צעד ראשון לאוטונמיות מהתלות באייפון. לפי דיווח שמגיע ממארק גורמן בבלומברג, עולה כי אפל בוחנת את האפשרות להטמיע בשעון קישוריות סלולרית, בדומה לאופן בו סמסונג ו- LG עשו בשנה האחרונה עם ה- Urbane וה- Gear 3 שהוצג ממש בימים האחרונים בתערוכת IFA השנתית. מהדיווח עולה שספקיות הסלולר מצפות לכך בקוצר רוח, מאחר והדבר יאפשר להן לראות הכנסות נוספות מעצם הגדלת מספר כרטיסי הסים של קהל המנויים שלהן. אולם הוספה של קישוריות סלולרית מסוג LTE צורכת הרבה מאוד הספק ולפי הדיווח אפל לא מעוניינת לעשות זאת, על חשבון פגיעה בחיי הסוללה של השעון.

יצרניות שעונים חכמים שכן הציגו שעונים עם קישוריות סלולרית, עשו זאת על חשבון הגודל הפיזי של השעון, כאשר ה- Urbane וה- Gear 3 הם גדולים מאוד (46 מילימטר) ועבים יותר (כ-13 מילימטר) מהשעון של אפל שמגיע בעובי של כ- 10 מילימטר. בהתאם לכך נראה כי הדור השני של השעון לא יגיע עם קישוריות סלולרית, כאשר במקביל אפל בוחנת כיצד היא תוכל לעשות זאת אולי בדגם הבא. במקום זאת נראה שאפל תוסיף לשעון רכיב GPS, שאומנם לא יהפוך את השעון לעצמאי לחלוטין, אולם יקרב אותו צעד נוסף לכך, כאשר השעון 2, לא יהיה תלוי במכשיר האייפון לזיהוי המיקום שלו, דבר שיאפשר לאנשים שמשתמשים בשעון לפעילות ספורטיבית להשאיר את האייפון בבית ולצאת לריצה או רכיבה רק עם השעון, זאת כשכבר היום השעון מסוגל לשמור נפח מכובד של שירים (למעלה מ- 4GB). בנוסף רכיב GPS מובנה, יהפוך את השעון למדויק יותר בעת שימוש בו לניווט רגלי או רכוב – ללא תלות באייפון.

בנוסף בימים האחרונים פורסמה ההדלפה הראשונה הקשורה לחומרה של השעון 2 (ולמעשה השעון בכלל), המציגה את הסוללה של הדגם הבא של השעון. לפי ההדלפה שזכתה לחיזוק מצד סרטון של Byte – מעבדת תיקונים לאייפון ולשעון – המציגה את הסוללה של השעון 2 בתצורת ה- 42 מילימטר. בסרטון ניתן לראות שמדובר בסוללה של 334mAh או 1.28 וואט-שעה, המציגה גידול של כ- 35% בהשוואה לסוללה של הדור הראשון של השעון בגודל 42 מילימטר שהיא סוללה של 246mAh. כמו כן הסרטון גם מציג את מודול מסך ה- OLED של השעון 2, כשהשוואה שלו למודול המסך של הדור הראשון של השעון, ניתן לראות בברור הבדלים הן ברכיבים ובתכנון שלהם, והן בעובי – כאשר לפי הסרטון נראה שהבדלי העובי הם ניכרים בהחלט. כמו כן עולה כי חיישני ה- Force Touch גם זכו לשינוי בתכון שלהם, מה שמגלה כי מבחינת הרכיבים הפנימיים הדור השני של השעון זוכה לשינוי די משמעותי מזה של הדור הראשון.

עם סוללה גדולה ועבה יותר ומסך דק יותר נראה כי אפל מצאה דרך להגדיל את גודל הסוללה, כדי לאפשר את הוספת רכיב ה- GPS וכן רכיבי עיבוד חזקים יותר שיאפשרו לשעון לתפקד במהירות רבה יותר, מבלי להגדיל באופן ניכר את עובי השעון. למעשה יתכן אפילו שהשעון 2 יהיה מעט דק יותר מקודמו. בכך נראה שאפל פועלת להפוך את השעון לטוב יותר בכך שהיא מתייחסת לבעיות העקריות של הדגם הראשון שהם חוסר ברכיב GPS ותלות באייפון, וכן מהירות העבודה. יש לציין שהדור השני של השעון יגיע עם גרסה 3 של watchOS, שמהתנסות עימה במהלך הבטאות מהווה שדרוג עצום (!) לדור הראשון של השעון, ואין ספק שעם סוללה גדולה יותר ורכיבים מהירים יותר, חווית השימוש בדור השני תהיה טובה הרבה יותר.

לצד השעון 2 אפל ככל הנראה גם תציג רצועות חדשות, כשאי אפשר לבטל את האפשרות שהחברה גם תציג חומרים שונים כמו טיטאניום וכו'.

להמשך דיון

 

מקורות: בלומברג, ו- Byte
עריכה, תרגום ותוספות: natisho