האייפון 7 | שבוע לפני ההצגה

ע״י

כשנותר עוד פחות משבוע להצגת האייפון 7, נראה כי כבר פרטים רבים ידועים על מכשיר הדגל הבא בליין האייפון.

 

 

php0phsp8

אין זה מפתיע שככל שמתקרבים לאירוע ספטמבר, כך מתגלים פרטים רבים יותר על דגמי האייפון בפרט – כמכשיר הדגל בליין המוצרים של אפל – ועל החומרה החדשה שאפל צפויה להציג באירוע. בהתאם לכך נראה כי בחודשים האחרון התגלו פרטים רבים יותר על מכשירי האייפון 7 שנותנים תמונה מלאה יותר ממה שהיה לפני שלושה שבועות. קודם כל נראה כי אם עד כה היה ספק לגבי השם של המכשיר, כאשר שמועות ציינו שיתכן מאוד שלאור שינויי העיצוב המינוריים אפל עשויה לקרוא למכשיר ה"אייפון 6SE", שהרי כעת די ברור שהמכשיר החדש יקרא בשם "אייפון 7" ואילו דגם הפאבלט הגדול יותר יקרא בשם "אייפון 7 פלוס". כמו כן כבר אין ספק לגבי ליין מכשירי האייפון 7, כאשר נראה שאפל החליטה לוותר על פיצול דגם הפאבלט בעל מסך ה- 5.5 אינץ' ל- 2 דגמים נפרדים: האייפון 7 פלוס והאייפון 7 פרו, כאשר הפרו היה צפוי להיות הדגם שיגיע עם המצלמה הכפולה, זכרון RAM גדול יותר ומחבר חכם שיאפשר חיבור של אביזרים פריפריאליים שונים. מעבר לכך כבר די ידוע כי העיצוב לא צפוי לעבור שינוי משמעותי, והוא יתמקד בעיקר בפאנל האחורי בו פסי האנטנה יזכו לשינוי עיצובי ולמראה נקי יותר, וכן באזור המצלמות שיזכו לדרוג.

השדרוג במצלמות יתבטא בהצגה של מייצב תמונה אופטי (OIS) גם בדגמי האייפון 7 בעלי מסך ה- 4.7 אינץ', זאת כאשר עד כה פיצ'ר זה היה בלעדי לדגמי הפלוס הגדולים יותר. השמועות מציינות כי המצלמות של האייפון ימשיכו להיות מצלמות של 12MP, אולם שאפל תשפר את המכלול עם חיישנים גדולים יותר של כ- 1.9µm וכן מפתח צמצם גדול יותר הגדול יותר ממפתח הצמצם הנוכחי (f/2.2). בסוף השבוע האחרון האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI חשף פרטים נוספים על המפרט של האייפון 7 כשהוא גם מציין כי אפל תשדרג את פלאש ה- True Tone שיגיע עם 4 נורות לד – שתי נורות לתאורה חמה ושתי נורות לתאורה קרה – כשכיום לכל סוג תאורה יש נורה אחת בלבד. מעבר לכך כבר עצם העובדה שהמצלמה של האייפון 7 פלוס תהיה כאמור עם מכלול מצלמה כפול, מה שיאפשר אפשרויות ויכולות צילום נוספות ומתקדמות יותר. רמז לכך הוצג גם בהזמנה לאירוע שנשלחה באמצע השבוע שעבר.

הדיווח של Kuo מציין כי מכשירי האייפון 7 יגיעו עם נפחי אחסון שונים מאלו שהיו נהוגים עד כה. מבחינת נפח ה- RAM מכשירי ה- 7 בגודל ה- 4.7 אינץ' יגיעו עם 2GB, בדומה למכשירי ה- 6s, מה שאמור להיות די והותר. אולם דגמי הפלוס בגודל ה- 5.5 אינץ' יגיעו עם 3GB של זכרון RAM, דבר שישפר את חווית השימוש במכשירים עם המסך הגדול יותר זאת כאשר תוספת הזכרון תאפשר רינדור חלק יותר של תוכן המסך, שעובר התאמה מרזולוציית רטינה של X3 לרזולוציה של 1080p, דבר שפוגע לא מעט בחווית השימוש במכשיר. תוספת ה- RAM צפויה גם לעזור למכשיר הפאבלט להתמודד בצורה טובה יותר עם מודול המצלמות הכפול. נפח האחסון כאמור ישתנה כשסוף כל סוף אפל תגדיל את נפח האחסון המינימלי מ- 16GB ל- 32GB, ונראה כי נפח זה יקפוץ ישירות ל- 128GB עבור דגם הביניים, כשנפח האחסון המקסימלי יעמוד על 256GB.

18101-16236-q7fGA9l-l etiquette-iphone-7-plus1

שדרוגים נוספים צפויים ברמת המסך עצמו. בעוד אפל תשמור על גדלי המסך של 4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ' וככל הנראה גם על הרזולוציות הנוכחיות, החברה תשפר את איכות המסך שיכיל יותר צבעים – בדומה למסך האייפד פרו וה- iMac – וכן יכלול את פיצ'ר ה- True Tone שמשנה את נקודת הלובן במסך בהתאם לתאורת הסביבה, ומאפשר צפיה טבעית יותר בתוכן ובעיקר בקריאה של תכנים. רכיב ה- A10 יהיה במהירות של כ- 2.45Ghz ויהיה מיוצר על ידי TSMC בטכנולוגיית InFO שתאפשר חיסכון בצריכת ההספק ומהירות עבודה גבוהה יותר. בנוסף אפל תשפר את מכלול ה- 3D Touch עם רמת דיוק גבוהה יותר ומשוב הפטי טוב יותר, שיתבטא גם בלחצן הבית שיעבור שינוי משמעותי מלחצן פיזי ללחצן המסתמך על טכנולוגיית ה- Force Touch עם משוב הפטי שמרגיש "אמיתי" מאוד. שיפור זה במכלול ה- 3D Touch יבוא באמצעות המקום הפנוי שהסרת מחבר האודיו הסטנדרטי תאפשר, כשבנוסף אפל גם תשפר את מכלול הרמקול והמיקרופון בהתאם.

מעצם הסרת רכיבים מכאניים במכשיר האייפון, מכשירי האייפון 7 יבואו עם עמידות גבוה יותר למים, כשלפי הדיווחים מדובר יהיה במכשירי האייפון הראשונים שבאופן רשמי יהיו עמידים בפני מים ובתקן של IPX7, זאת אחרי שאפל כבר החלה להתנסות בנושא זה עם מכשירי האייפון 6s שהציגו עמידות גבוהה הרבה יותר למים מאשר דגמי האייפון שקדמו להם. בנוסף נראה כי הסוללה תהיה משופרת כאשר לפי דיווח של המדליף OnLeaks@ עולה שהסוללה של האייפון 7 תהיה סוללה של 1960mAh, זאת בהשוואה לסוללת ה- 1715mAh של האייפון 6s מה המגלה שיפור של כמעט 15% בקיבולת הסוללה שיתפרש בסוללה של כ- 3150mAh בדגמי הפלוס.

מבחינת הצבעים של מכשירי האייפון 7, הליין יגיע ב- 5 צבעים: כסוף – לבן, זהוב – לבן, זהוב וורוד – לבן ו- 2 צבעים חדשים שיחליפו את צבע האפור חלל. בהתאם לשמועות צבעים אלו יהיו כהים יותר ולכיוון הצבע השחור כאשר האחד יהיה "dark black" וככל הנראה מט, ואילו השני יהיה "piano black" מבריק יותר. כמו כן נראה שבאריזה אפל תאפשר בחירה בין אוזניות EarPods בעלות מחבר ברק לבין אוזניות ה- AirPods האלחוטיות שמידע נוסף עליהן עדיין לא הודלף. Kuo טוען שכל מכשירי האייפון יגיעו עם מתאם באריזה, ולא ברור האם מדובר לכלל האוזניות או רק בבחירה של אוזניות EarPods עם מחבר הברק.

gloss_black_iphone_sim_tray

בסופו של דבר נראה כי בעוד מכשירי האייפון 7 לא כוללים פיצ'ר אחד משמעותי גדול, מדובר במכלול של פיצ'רים קטנים יותר אולם כאלה המרכיבים את המכשיר לשדרוג די ניכר וטוב על פני מכשירי האייפון 6s ובפרט על פני מכשירי האייפון 6 או קודמיהם.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho