אירוע ספטמבר 2016 | רב הנסתר על הגלוי

ע״י

במשוכה האחרונה לפני אירוע ספטמבר דולפים פרטים נוספים המאששים את בואם של אוזניות ה- AirPod, לחצן ה- Smart Button, פס ה- Control Stripe ועוד.

 

 

September-17-Apple-Media-Event-iPad-Pro-1024x768

אירוע ספטמבר הוא אחד מהאירועים הגדולים ביותר של אפל במהלך השנה, מזה שנים, כאשר עד 2011, האירוע היה שמור לליין מכשירי האייפוד ותחום המוזיקה ומאז הפך להיות אירוע המקושר באופן בלעדי לליין האייפון וכל הקשור אליו. אירוע ספטמבר של 2016, הוא אחד מהאירועים המעניינים ביותר של אפל בשנים האחרונות כאשר באירוע, שצפוי להיות עמוס למדי, החברה צפויה להציג את ליין מכשירי האייפון הבאים, את אוזניות ה- AirPods המסתוריות, את הדגם השני של השעון, את ליין המקבוקים החדשים ובראשם את המקבוק פרו ועוד. באופן מעניין ודי יוצא דופן פחות מ- 24 שעות לפני האירוע, מודלפים לרשת עדויות המרמזות על המוצרים והפיצ'רים שאפל תציג, בדמות רשימה של סימני מסחר רשום. רשימה זו שפורסמה על ידי האתר AppleInsider חושפת את קיומם של פיצ'רים ומוצרים שמועתיים שעד כה אפל הצליחה לשמור עליהם תחת מעטה של סודיות. הראשון הוא אוזניות ה- AirPods המסתוריות שלפי השמועות יהיו אוזניות אלחוטיות מלאות מבית אפל. כלומר, אוזניות אלחוטיות שמתחברות למכשיר באמצעות בלוטות', אולם בין האוזניות עצמן אין כבל או חוט והן מסתמכות על טכנולוגיה אחרת לחבר ביניהן.

עד כה היו סברות שאפל עשויה לתמחר את האוזניות הללו במחיר של בין 99$ ל- 129$ כיאה לאוזניות פריפריאליות למכשירי האייפון, ואף להוסיף אותן לאריזה של מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס על ידי תשלום פרימיום מסוים. אולם כעת האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI טוען שאוזניות אלו יהיו אוזניות High End כשהאוזניות החדשות של חברת ביטס, שאפל צפויה להציג באירוע, יהיו מיועדות לשוק הביניים. מכך משתמע שאוזניות אלו יתומחרו במחיר של כ- 300$ וצפונה. כמו כן Kuo מציין שהאוזניות הללו יגיעו עם חומרה ייעודית של אפל, כאשר החברה תציג רכיב תקשורת עצמאי מביתה שעושה שימוש בטכנולוגיית בלוטות' אולם הוא חסכוני הרבה יותר ובהתאם לכך מאפשר חיי סוללה ארוכים יותר של האוזניות הללו, דבר שהוא עקב אכילס של אוזניות דומות שהוצגו בשוק שמאופיינות בחיי סוללה חלשים למדי של בין שעה לשלוש שעות. אותה רשימה שצוינה לעיל, מכילה אזכור לקייס עבור אוזניות ה- AirPods, קייס שככל הנראה יאפשר לאחסן את האוזניות כשהן לא בשימוש וגם להטעין אותן. יש לציין כי בעוד נראה שהאוזניות הללו צפויות להחשף באירוע, שהרי עד כה למעט שמן לא נראתה ברשת שום הדלפת חומרה הקשורה לאוזניות, אם כי הזרוע עוד נטויה.

Screen Shot 2016-09-07 at 1.29.31

הרשימה של סימני מסחר רשום שהודלפה, כוללת מספר שמות של פיצ'רים הקשורים ל- iOS 10, אותה אפל תציג ככל הנראה שוב באירוע ספטמבר – כהרגלה – כאשר בסיום האירוע החברה ככל הנראה תשחרר את גרסת ה- GM של iOS 10, שתשוחרר לציבור הרחב כשבוע לאחר מכן ומספר ימים ספורים לפני ההשקה הרשמית של מכשירי האייפון 7. הרשימה גם כוללת מספר פיצ'רים הקשורים למכשירי האייפון החדשים, כמו למשל: "Smart Button" – המרמז על לחצן הבית מבוסס על טכנולוגית ה- Force Touch שיחליף את לחצן הבית הפיזי הנוכחי של מכשירי האייפון, iMessage Apps – שהם האפליקציות/תוספים לשירות המסרים של אפל, Bubble Effects – אחד האפקטים של אפליקצית ההודעות של iOS 10, השם "Rise to Wake" – המציין את היכולת להציג את תוכן מסך הנעילה כאשר המשתמש מרים את המכשיר (בדומה להפעלת מסך השעון על ידי סיבוב הזרוע באופן שמכוון את השעון אל מול העיניים), במכשירי האייפון 6s ומעלה ועוד. iOS 10 צפויה להביא עימה עוד מספר רב של פיצ'רים ושיפורים למערכת ההפעלה הניידת של אפל, כאשר אחד הדגשים הוא שיפור האינטיליגנציה של מערכת ההפעלה בכלל ושל סירי בתוכה בפרט.

מערכת הפעלה נוספת שתוצג ככל הנראה שוב באירוע היא macOS סיירה, שגם שמה נרשם באופן מסחרי ואפילו במספר תצורות. יתכן מאוד שאפל לא תציג באופן מלא את מערכת ההפעלה – שוב – באירוע העמוס, אלא במקום זאת רק תציג מספר מאפיינים קטנים שיכללו הן ב- macOS והן ב- iOS 10, כמו למשל השיפורים בסירי שהיא גם אחד הפיצ'רים הגדולים ביותר של macOS. מערכת ההפעלה הנייחת של אפל ככל הנראה לא תהיה הדבר היחיד הקשור לליין המק, ולמרות הרבה מאוד דיעות מנוגדות ושמועות סותרות, אפל עשויה להציג שדרוגים לליין המק עם דגש על מכשירי המקבוק פרו שלפי השמועות יזכו לעדכון משמעותי בתצורתם עם מראה דקיק יותר ופס חכם שיחליף את שורת הפקדים העליונה במקלדת, בפס תצוגת OLED דינאמי שיתאים את עצמו בהתאם. לפי הרשימה הנ"ל, פס זה יקרא בשם ה- Touch Bar והוא צפוי להיות אחד המאפיינים המעניינים ביותר של ליין המקבוקים, כשלפי השמועות אפל עשויה גם לרענן את המקבוק אייר הוותיק ואולי בצורה משמעותית יותר מהמצופה, כשגם המק פרו וה- iMac צפויים לזכות לשדרוג באופן כזה או אחר.

Screen Shot 2016-09-07 at 1.29.20

שם של סימן מסחרי נוסף שהתגלה הוא השם "Iris Engine" שיכול להיות או קשור לפיצ'ר זיהוי רשתית חדש במכשירי האייפון, זאת אחרי שמועות לפיהם אפל פועלת על הבאת פיצ'ר שכזה למכשירי האייפון הבאים שיוצגו ב- 2017, ויהיו דומים לפיצ'ר זיהוי הרשתית שסמסונג הציגה לאחרונה עם מכשירי הגאלקסי Note 7 שזכו לביקורת "מפוצצות", אולם לא בזכות פיצ'ר זה שהוא למעשה גימיק. אפשרות נוספת שמדובר בשם הקשור למנוע גרפי משופר שאפל תציג במחשבי המק השונים ואולי אפילו במסך רטינה פריפריאלי שאפל תציג ויגיע עם תמיכה ברזולוציה של 5K.

באופן מעניין מאוד הרשימה כוללת גם את השם "Home Hub". שם זה קשור באופן די ברור לסביבת הבית החכם ולפלטפורמת HomeKit של אפל. יתכן מאוד שמדובר בשם המורחב של אפליקצית Home שאפל הציגה כחלק מ- iOS 10 לשליטה על מוצרים בבית החכם, או שאולי מדובר על המוצר השמועתי שאפל מפתחת שצפוי להתמודד מול ה- Echo ואלקסה של אמאזון, ולמעשה להוות רמקול בו תוטמע סירי באופן כזה או אחר שיאפשר למשתמשים לא רק לשלוט דרכו במוצרי הבית החכם, אלא גם להכניס את סירי באופן פעיל יותר לבית ולשמש כעזרה בביצוע פעולות כמו המרה, מוזיקה, בישול, קבלת מידע וביצוע פעולות עזרה (קריאת הודעות, חיוג/ שליחת הודעה או מייל לאיש קשר) ועוד. הרשימה כוללת עוד פיצ'רים ושמות של משפטים שיווקים מבית אפל ו/או תכני מדיה שהחברה מתכננת להציג.

Screen Shot 2016-09-07 at 1.29.15

הדבר היחיד שחסר ברשימה זו הוא אזכור לדגם השני של השעון שלפי השמועות יזכה לשדרוג משמעותי מבחינת החומרה שלו, כשאפל צפויה להוסיף לו גם רכיב GPS מובנה שיהפוך את השימוש בשעון לפעילות ספורטיבית חיצונית לשימושי הרבה יותר. כמו כן אפל גם צפויה להציג ולהשיק את watchOS 3 שתהפוך את חווית השימוש בשעון 2 או 1 לטובה הרבה הרבה יותר.

אין ספק שמדובר באירוע מעניין ודי עמוס, כשהרבה מאוד דברים כבר ידועים לגביו ובפרט בגזרת האייפון 7 וה- 7 פלוס, אם כי נראה שלאפל יש מרחב תמרון גדול מאוד להלהיב ולהפתיע אותנו עם שלל מוצרים אחרים, כשבעוד הם אינם האייפון, הם עדיין מוצרים מצוינים ומעניינים למדי. אייפונס ילווה את האירוע דרך סטרים הטוויטר שלו ואתם מוזמנים להצטרף לאירוע עימנו.

להמשך דיון

 

מקורות: AppleInsider ושוב פעם AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho