אייפון 8 | מתוכנן בקליפורניה וישראל, מיוצר בסין

ע״י

דיווח מעניין ולא מפתיע במיוחד מגלה שאפל מפתחת חלק נכבד מהטכנולוגיה של האייפון 8 כאן בישראל. כשלפי השמועות המכשיר צפוי לכלול שדרוג מהותי.

 

 

Apple-Israel

הרומן של אפל עם ישראל החל בשנת 2011, זמן קצר אחרי פטירתו בטרם עת של סטיב ג'ובס, כאשר אפל רכשה את חברת אנוביט שמתמחה בפיתוח קונטרולרים לרכיבי זכרון מסוג Flash Nand, זאת לאור השימוש ההולך והגובר של אפל בזכרונות אלו, הן לליין מכשירי האייפון, האייפד, האייפוד ובשנים האחרונות גם מחשבי המק שעברו להשתמש באופן נרחב מאוד, בכונני SSD. שנתיים לאחר מכן אפל רכשה את חברת פריימסנס, שעלתה למודעות בזכות שיתוף הפעולה שלה עם מיקרוסופט שהביא לעולם את מצלמת הקינקט של קונסולות ה- Xbox שזכו לפופולריות גדולה מאוד בתחילת דרכם, אולם שינויים בהעדפות של מיקרוסופט והחלטתה של ענקית הטכנולוגיה מרדמונד לפתח בעצמה את הטכנולוגיה, אחרי שפריימסנס סרבה להצעת רכישה, הביאו את החברה לחפש קונה ואפל קטפה אותה בזכות הטכנולוגיה המרשימה וההון האנושי. הרכישה השלישית והעדכנית של אפל היא של חברת Linx, המפתחת טכנולוגיה מרשימה של שילוב מספר מצלמות בתוך מודול צילום אחד קטן וקומפקטי למדי, שהוליד את המצלמה הכפולה של האייפון 7 פלוס שהושק לפני מספר שבועות ספורים, וזכה לביקורות מרשימות למדי בזכות יכולות הצילום שלו.

בנוסף ניתן לציין את העסקתם של עשרות עובדים מחברת טקסס אינסטרומנטס שפוטרו במהלך 2012-2013, כחלק מצמצומים בחברה, והועסקו על ידי אפל בזכות הידע הנרחב שלהם בתחום השבבים והסמיקונדקטור (מוליכים למחצה). למרות שמדובר באפל הגדולה, נראה כי ההתרחבות של החברה ופתיחת מרכז פיתוח בישראל (כשפי שעשו בעבר אינטל, מיקרוסופט, גוגל ועוד) הייתה יריית הפתיחה להתרחבות גלובאלית של אפל שכיום מקימה מרכזי פיתוח כאלה ואחרים ברחבי העולם, מחוץ לקופרטינו והקמפוס שלה, במדינות כמו: הודו, טיוואן, אירופה, ועוד.

20150215_122729800

אולם נראה כי ישראל היא עדיין מרכז פיתוח החומרה הגדול ביותר של אפל מחוץ לקליפורניה וארה"ב, ובהתאם לכך אין זה מפתיע במיוחד שחלק מהטכנולוגיה הבאה של אפל מפותח כאן בארץ ובפרט עבור מכשיר האייפון הבא. דיווח זה מגיע מהאתר BI שבראיון עם אחד מעובדי אפל בישראל, גילה כי חלק מהטכנולוגיה הבאה שתגיע במכשיר האייפון 8 מפותחת בישראל. המקור (שנותר כמובן אנונימי) שעובד במשרדי החברה ברחוב המשכית שבהרצליה, ציין שהעיצוב של האייפון הבא יהיה שונה מזה של האייפון 6, 6s ו- 7, זאת בהתאם לשמועות לפיהן אחרי 3 שנים של שימוש באותו העיצוב וליטושו (תרתי משמע), דגם האייפון הבא יגיע עם עיצוב שונה באופן משמעותי. דבר נוסף שהמקור ציין הוא שהמצלמה של האייפון 8, תהיה טובה יותר מזו שבמכשירי האייפון החדשים שהגיעו עם שדרוג די מרשים למפרט המצלמה שלהם, בין אם בדגם ה- 4.7 אינץ' ובפרט בדגם ה- 5.5 אינץ' שכאמור הגיע עם מכלול המצלמה הכפול. בעיקרון לא מדובר בהפתעה של ממש, שהרי כמעט כל דגם חדש של אייפון מגיע עם שיפורים ברכיבי העיבוד (Ax) ובמצלמה.

אולם מה שכן מעניין לגלות הוא השימוש בשם "אייפון 8" ולא בשם "אייפון 7s" שהוא השם ההגיוני לדגם האייפון הבא, זאת בהתאם למסורת השמות של אפל למכשירי האייפון שלה מאז השקת דגם ה- 3Gs בשנת 2009.

מעבר לשמועות לגבי שינוי משמעותי בעיצוב, השמועות לגבי האייפון 8, מציינות שהמכשיר – שיהיה מכשיר האייפון שיסמל עשור – יגיע עם מסך בטכנולוגיית OLED שתחליף את טכנולוגיית ה- LCD בה אפל עשתה שימוש עד כה במכשירי האייפון, למרות השבחים הרבים שהמסך של מכשירי האייפון 7 זכה להם. על פי הנראה המסך יהיה גורם משמעותי בעיצוב של המכשיר כשהוא יתפרש מקצה לקצה ועשוי להכיל בתוכו רכיבים מסוימים כמו למשל את חיישן ה- Touch ID ועוד. בנוסף המכשיר עשוי להגיע עם טכנולוגיה כזו או אחרת שתאפשר טעינה אלחוטית אמיתית שלא תתבסס על טעינה קיבולית קצרת טווח המצריכה משטח טעינה. פיצ'ר שמועתי נוסף הוא סורק רשתית הדומה לזה שנמצא במכשירי ה- Note 7 של סמסונג.

apple-designed-in-california-and-israel

לאור הרכישות של חברות ישראליות על ידי אפל, כפי שצוין לעיל, אין זה מפתיע שחלק נכבד מהטכנולוגיה הקשורה לשבבים, סיליקון וצילום מפותחת בישראל ונראה כי הדיווח של המקור לגבי המצלמה של מכשיר האייפון 8 וכן העיצוב שלו (כשצוות פיתוח המצלמה צריך להתחשב בו) מתיישרים עם השמועות הקודמות, ומגלים את החלק של מרכז הפיתוח של אפל בישראל עבור מכשירי האייפון.

בינתיים עדיין אין עוד מועד השקה רשמי של האייפון 7 בארץ, וסביר להניח שנצטרך לחכות לסוף עונת החגים להגעתו של המכשיר באופן רשמי.

להמשך דיון

 

מקור: BI
עריכה, תרגום ותוספות: natisho