אייפד פרו מודל 2017 | 10.1 הוא ה- 9.7 החדש

ע״י

דיווח חדש מגלה שליין האייפדים הבא שיוצג באביב 2017, יגיע עם עדכון ל- 3 גדלי האייפד כשדגם ה- 9.7 אינץ' יוחלף בדגם של 10.1 אינץ'.

iPad line

שוק הטבלטים לא הפך להיות הלהיט התורן הגדול כפי שרבים צפו שיקרה, ביניהם אפילו סטיב ג'ובס, כשנראה שבסופו של דבר מה שתופס את המקום של המחשב האישי הוא לא טבלט אלא הסמארטפון שמאז הצגת האייפד הראשון ב- 2010, גדל מעט בממדיו. אולם למרות שיצרניות חומרה רבות לא מצליחות למצוא בו את מקומן, נראה שעבור אפל, האייפד ממשיך לעשות חיל, על אף הירידה בהיקף המכירות של מכשירי האייפד שפוקדים באופן כללי את שוק הטבלטים. בהתאם לכך לפי דיווח קודם שפורסם על ידי חברת IDC, נראה כי האייפד ממשיך להגדיל את נתח השוק שלו בשוק הטבלטים, שמאז 2010 נשלט באופן די ברור על ידי מכשירי האייפד של אפל. כפי שקורה בשווקים רבים, ניתן לראות שגם בשוק הטבלטים קטגורית ה"אחרים" שכוללת מכלול של יצרניות קטנות ולרוב זולות מהוות את רוב השוק, ובאופן דומה גם כאן השחקניות הגדולות ביותר הן אפל וסמסונג, שנמצאות במקום הראשון והשני בהתאמה, כשביניהן יש פער לא קטן של כ- 10% מנתח השוק.

כדי להתמודד עם השינויים בשוק הטבלטים ולמעשה לנסות ולמצוא מחדש את מקומו של הטבלט בזירה הטכנולוגית, הנרטיב של אפל השתנה באופן ניכר, כאשר עד כה החברה ניסתה למצב את האייפד כקטגוריה שבין הסמארטפון לבין המחשב הנייד, אולם בעוד הסמארטפון הופך ונהיה גדול יותר, והמחשב הנייד קטן ודק יותר, נראה כי מקומו של הטבלט בכלל והאייפד בפרט הצטמצם באופן ניכר, ובהתאם לכך אפל מנסה למצב את האייפד בתור מחשב אישי לכל דבר. מיצוב זה בא לידי ביטוי בהשקת ליין האייפד פרו בשנה החולפת וכן בפרסומת שהציגה את האייפד פרו בתור מחשב לכל דבר.

idc-tablet-worldwide-2016-q2

כעת אחרי שנראה כי ליין האייפד פרו זכה לפופולריות בזכות החומרה המשופרת, המחבר החכם שמאפשר לחבר בקלות ובנוחות מקלדת חיצונית ובכך להפוך את האייפד למעין מחשב נייד, העיפרון שהופך את השימוש באייפד פרו לנוח ונרחב יותר וכן מערכת הרמקולים הסטריאופונית שמשפרת את חווית הסאונד בשימוש באייפד פרו באופן ניכר, אפל עובדת על הליין הבא של מכשירי האייפד שלפי ההערכות יוצג ויושק במהלך האביב, שיערך לפי השמועות במהלך חודש מרץ, כמנהגה של אפל. דיווח חדש שמגיע מהאתר Mac Otakara היפני מגלה שאפל מתכננת להציג 3 דגמים חדשים של מכשירי אייפד פרו. הראשון הוא דגם של אייפד פרו בגודל של 7.9 אינץ', שיחליף את האייפד מיני 4 הנוכחי. דגם זה יגיע עם מפרט חומרה מרשים שיכלול מחבר חכם לחיבור של מקלדת (שככל הנראה תוצג על ידי אפל), את מערכת הספיקרים הסטאירופונית, מצלמת iSight אחורית של 12MP עם פלאש True Tone, וכן מסך משופר שיכלול תמיכה בתקן הצבעים המורחב P3 וכן את פיצ'ר ה- True Tone שיתאים את נקודת הלובן בשימוש במסך בהתאם לתאורת הסביבה.

הדגם השני שיוצג הוא שדרוג לדגם האייפד פרו בגודל ה- 12.9 אינץ', שהוא למעשה דגם האייפד פרו הראשון שאפל הציגה לפני כשנה, במהלך אירוע ספטמבר 2015. הדגם החדש יגיע אף הוא עם מצלמת iSight של 12MP וכן פלאש True Tone, שתהווה שדרוג למצלמה האחורית של דגם האייפד פרו בגודל 12.9 אינץק הנוכחי, וכן שדרוג ניכר למסך שלו שיכלול תמיכה בתקן הצבעים המורחב P3 וכן את פיצ'ר ה- True Tone הנ"ל, זאת בעוד הדגם הנוכחי לא מגיע עם טכנולוגיה זו במסך, ששמורה נכון להיום לדגם ה- 9.7 אינץ' בלבד של ליין האייפד פרו.

הדגם השלישי שיוצג הוא כמובן שדרוג לדגם ה- 9.7 אינץ' של האייפד פרו, שהושק במרץ האחרון. על פי הנראה העדכון יכלול שיפורי חומרה כאלה ואחרים, ובעיקר במפרט של ה- SOC, שככל הנראה יהיה מבוסס על רכיב ה- A10 החדש והעוצמתי, מה שאומר מעבד מרובע ליבות, שיהיה קיים לפחות בדגם ה- 12.9 אינץ' ובדגם המשודרג של גודל ה- 9.7 אינץ', שלפי הדיווח יגדל לכדי 10.1 אינץ' וישמור על תצורתו המלבנית כאשר אורכו יוארך בכ- 1 ס"מ, ואילו רוחבו בכ- 0.5 ס"מ. מדובר בפעם הראשונה שאפל תגדיל את גודל האייפד הסטנדרטי שמאז השקתו ב- 2010, שמר על גודל מסך של 9.7 אינץ', אם כי נראה שהגודל הגדול יותר במעט לא יהיה שונה באופן ניכר. הדיווח לא מציין את הסיבה לשינוי בגודל המסך, אולם דיווח מוקדם יותר של האנליסט Ming-Chi Kuo מציין כי הסיבה לשינוי היא ככל הנראה לקסום יותר לשוק האקדמי והארגוני. כמו כן Kuo מציין כי דגמי האייפד העתידיים יותר שיוצגו במהלך 2018 יגיעו ככל הנראה עם מסכי OLED, ויתכן מאוד שמדובר בצעד הקשור לכך, כאשר מסכי OLED בגודל 10.1 אינץ' זמינים יותר מאשר מסכי 9.7 אינץ'. מה שעשוי לאשש זאת הוא העובדה שמסכי הטבלטים של סמסונג – Tab וה- Note – מגיעים בגודל של 10.1 אינץ'.

מכשירי האייפד ממשיכים להיות אתגר לא קטן עבור אפל, שמתאימה את עצמה ואת ליין האייפדים למציאות החדשה בשוק הטכנולוגי ולמרות שהטבלטים לא הפכו להיות מכשירי המחשוב העקריים, עדיין נראה כי יש להם מקום, גם אם מדובר בתור תחליפי מחשב ולא בתור מוצר קטגוריה שלישי.

להמשך דיון

 

מקורות: Mac Otakara, ו- MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho