סיקור | השקת האייפון 7 בארץ

ע״י

מכשירי האייפון 7 וה-7 פלוס נחתו באופן רשמי בישראל, באירוע השקה המתקיים בתל אביב ובבאר שבע. יצאנו לסקר את האירוע הדרומי אשר מתרחש בפעם הראשונה בחנות iStore, המשווקת הרשמית הטרייה הנוספת למכשירי האייפון.

 

 

IMG_4722

השעה 22:00, המיקום: קניון עזריאלי הנגב, באר שבע. עובדי חנות iStore כבר נימצאים בעיצומן של ההכנות לקראת פתיחת דלתות החנות לקהל הרחב אשר מתחיל להתאסף בפתחה של החנות לטובת אירוע ההשקה הלילי הראשון של מכשירי האייפון החדשים בבירת הנגב. אמנם אין מדובר על הפעם הראשונה בה נערך הפנינג שכזה בארץ ערב השקתו הרשמית של מכשיר חדש מבית אפל, כאשר האירוע הראשון התבצע לפני שנתיים עת הגיעו מכשירי האייפון 6 לרשת החנויות איידיגיטל כאשר האחרונה ערכה אירוע מתוקשר במיוחד אשר נסקר גם כן באתרנו. אך על אף האמור לעיל, אירוע ההשקה הנ״ל בכל זאת היווה נקודת ציון חדשה כאשר רשת החנויות iStore הוותיקה הצטרפה גם היא לחגיגת התפוחים בעיר הדרומית באר שבע, רגע אחרי הצטרפותה הרשמית לקבוצת C-Data, דבר ההופך אותם למשווק מוצרי אפל רשמי גם כן.

IMG_4717

עם פתיחת ההפנינג, נפתח שולחן ארוך במיוחד עמוס כל טוב בדברי מאכל ושתיה חופשיים לכלל באי האירוע, כאשר ברקע מתנגנת מוזיקה טובה על ידיי ה-DJ המקומי שהוזמן גם כן מטעם הפקת האירוע. כבר בשעה 22:00 ניתן לראות התגודדות של כמה עשרות אנשים הממתינים בסבלנות לפתיחת הדלתות הרשמית על מנת להיות בין הראשונים בארץ שיזכו להניח את ידם על מכשירי האייפון החדשים מבית אפל (אשר הגיעו בייבוא רשמי כמובן), וכמו כן, מאה הלקוחות הראשונים יזכו גם כן באוזניות מתנה ויכנסו להגרלה של מכשיר אייפון חדש מתנת רשת קניוני עזריאלי.

IMG_4720

כאמור, כל העת הזו, נמצאים עובדי החנות בהכנות רבות הכוללות סדר וניקיון הן של קופסאות המכשירים (150 יחידות), והן של שאר החנות על מנת שברגע האמת, יוכל הקהל להיכנס ולהתרשם הן מהמכשירים בתצוגה, והן לרכוש לעצמם מכשיר חדש. כמו כן על המדפים מתחילים להסתדר כלל האביזרים הנלווים כדוגמת כיסויים למכשירים החדשים, ומגיני מסך מסוגים שונים וחברות שונות בעבור הרוכשים הפוטנציאלים אשר ירצו להשקיע עוד כמה שקלים נוספים בעבור הוספת הגנה למכשיריהם על מנת שאלו לא ינזקו בשום צורה שהיא.

IMG_4700

לקראת השעה 00:00, עושה רושם כי כבר כל החנות מוכנה לקליטת הלקוחות הראשונים, וסף ההתרגשות בקהל עולה במעט, אם כי בשונה מההשקה התל אביבית אשר התקיימה במקביל בה מספר הנוכחים בקהל הוערך במעל לאלף איש, עושה רושם שבדרום לוקחים את העניינים בצורה רגועה ומאופקת יותר, או כך לפחות בכל הנוגע להשקות ליליות, כאשר מספר האנשים המוערך עמד על כ-50 איש בלבד. אך יחד עם זאת, עובדי החנות כבר מוכנים לקילטת הלקוחות, כאשר לאלו חולקו מספרים מבעוד מועד על מנת לנסות ולשמור על הסדר בעת הכניסה וחנות ורכישת המכשיר המיוחל. כמו כן, חולק לקהל הלקוחות פתקים מיוחדים המכילים את סוג הדגם של המכשיר והצבע אותו חפצים הקונים לרכוש (כמובן בהתאם להימצאותם במלאי).

IMG_4724

בסופו של יום (או יותר נכון בתחילתו), כמה רגעים לאחר חצות, נפתחו רשמית דלתות החנות והקונים הראשונים עשו את דרכם לעבר הקופות על מנת לממש את רכישתם של המכשירים. אך על אף כל ההכנות, רק לקראת השעה 00:20 יצא הרוכש הראשון כאשר בידו מכשיר אייפון 7 פלוס בנפח 128 ג׳יגה בעל צבע הג׳ט בלאק החדש של אפל באמתחתו. מראיון קצר שערכנו עימו, סיפר לנו קובי כי הוא הגיע להפנינג כבר בשעה 22:00 והיה בין הראשונים ביותר לעמוד בתור ההמתנה. אכן עושה רושם כי חלקה הדרומי של הארץ עדיין אינו שותף מלא לתרבות הצריכה האפליסטית המוכרת ברחבי העולם, ובשנים האחרונות דבקה גם במרכזה של המדינה. יתכן כי תופעה זו נובעת מעצם העובדה כי הן חנות איידיגיטל והן חנות iStore עודם חדשות מאוד בעיר הדרומית (כאשר חנות iStore נפתחה רק לפני מספר שבועות בודדים, בעוד iDigital קיימת כבר כמה חודשים, אך את אירוע ההשקה שלה נערך במרכז). את מחירי המכשירים ברשתות השונות ניתן למצוא בכתבה הנ״ל.

IMG_0106

לסיכום ניתן לומר כי על אף מעט האכזבה מכמות האנשים שהגיעו פיזית לאירוע, אכן היה מדובר בהפנינג מכובד אשר נוהל בצורה מכובדת ומלהיבה. במידה ואירועי השקה אלו יתקיימו גם בעתיד, אולי נזכה לראות מספרים גדולים יותר ויותר של אנשים כפי שקורה כבר כיום במרכז הארץ.

הינכם מוזמנים לצפות בקליפ קצר מאירוע ההשקה הלילי כפי שנתפס בעדשת המצלמה שלנו.

להמשך דיון 

 

צילום ועריכה: ebest
תודה רבה לצוות חנות iStore ומנכ״ל החברה מר חיים זגורי, על האירוח ועל שיתוף הפעולה עימנו בערב זה.