האייפון 8 | מסכי OLED מצד לצד וגדלים חדשים

ע״י

דיווח חדש מגלה כי בעוד העיצוב של מכשירי האייפון הבאים עדיין לא סופי, המכשירים יגיעו בגדלים של 5 אינץ' ו- 5.8 אינץ' עם מסכים מצד לצד.

 

 

Bezeless iPhone

מכשירי האייפון 7 עדיין לא נמכרים בכל העולם, ואפל עדיין מתקשה לעמוד בביקוש הגדול למכשירי הסמארטפון החדשים שהיא הציגה בחודש ספטמבר האחרון. אולם נראה כי האנליסטים ועולם הטכנולוגיה כבר מחכה למכשירי האייפון הבאים, ו"המלהיבים יותר" שיציגו את העדכון לעיצוב שרבים כה ייחלו לו השנה – והתאכזבו במקצת. עד כה השמועות לגבי מכשירי האייפון הבאים מגלה מעבר של אפל לטכנולוגיית מסכי ה- OLED, כאשר ברקע ישנן גם שמועות על דגם נוסף שיגיע בגודל של 5.8 אינץ' ויציג מסך מעוקל בדומה למסכים של מכשירי ה- Edge של סמסונג, שצפויה להיות ספקית מסכי ה- OLED העקרית של אפל.

כעת מגיע דיווח חדש מקבוצת אנליסטים שעובדים בחברת Barclays Research כאשר Blayne Curtis, Christopher Hemmelgarn, Thomas O'Malley, ו- Jerry Zhang מדווחים שלפי מקורותיהם בשרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח מכשירי האייפון הבאים (אייפון 8) יגיעו עם גדלים חדשים הודות לעובדה שהמסכים שלהם יהיו מצד לצד, כלומר השוליים שגם ככה הפכו להיות צרים מאוד בדגמים האחרונים של מכשירי האייפון, יעלמו לחלוטין. בהתאם לכך המסך של מכשיר האייפון בגודל 4.7 אינץ' יגדל לגודל של 5 אינץ', בעוד הגודל של מסך מכשיר האייפון פלוס המגיע בגודל של 5.5 אינץ', יגדל לגודל של 5.8 אינץ'. סביר להניח שלאור העובדה שהמסכים יהיו מצד לצד, הדבר לא ישפיע על הגודל הפיזי של המכשירים, כאשר שמועות נוספות מציינות שאפל עשויה לצמצם את גודל ה"סנטרים" של מכשירי האייפון ובעיקר את הסנטר התחתון, כאשר לחצן הבית שבדגמי האייפון 7 הפך להיות לחצן מגע שעושה שימוש בטכנולוגיית ה- Force Touch, יוטמע בתוך המסך עצמו.

באופן מעניין האנליסטים מציינים שלפי המקורות שלהם, רק דגמי האייפון פלוס יעברו להשתמש בטכנולוגיית ה- OLED, שכידוע מאפשרת למסך להיות מעוגל יותר, כפי שסמסונג ו- LG הציגו בעבר עם מכשירי הסמארטפון שלהם. כמו כן OLED מאפשרת הצגת צבעים חדה יותר יותר ובפרט ניגודיות גבוהה יותר עם הצבע השחור שבמסכי OLED נראה עמוק יותר. לא ברור למה אפל תבחר לעבור להשתמש ב- OLED רק במסכי האייפון פלוס, דבר שיגדיל את הבדלי החומרה בין דגמי הפלוס, שהשנה זכו לקבל מצלמה כפולה, אל מול דגמי האייפון הרגילים. סברה אפשרית היא שבעוד מסכי ה- OLED מאפשרים חיסכון בחיי הסוללה בשימוש עם אלמנטים כהים, השימוש במסכי OLED עם iOS שמבוססת על צבעים בהירים ובעיקר לבן עשויה לגרום לירידה בחיי סוללה, ובהתאם לכך יתכן מאוד שאפל תשתמש ב- OLED רק בדגמי הפלוס שמגיעים עם סוללה גדולה יותר.

konsep-iphone-8-bezelless-2

אחת הסברות לגבי המעבר לשימוש במסכי OLED, היא שאפל תשנה את הצבע של ממשק המשתמש של מערכת ההפעלה iOS להיות כהה יותר ומבוסס על שחור, כאשר כבר היום ישנן מספר אפליקציות ב- iOS שעושות שימוש בממשק שחור, ביניהן: המצפן, אפליקצית המניות המובנית, אפליקצית השעון המובנית, (רוב) אפליקצית ההקלטה הקולית המובנית וכמובן אפליקצית העזר של השעון. לצד זאת יש לציין כי הממשק של השעון שמגיע עם מסך OLED מבוסס על צבעים שחורים, דבר שמאפשר לחיסכון בחיי סוללה בשימוש עם טכנולוגית המסך, ויש סבירות גבוהה מאוד שאפל תעשה צעד דומה עם iOS בעת המעבר למסכי OLED.

מכשירי האייפון הבאים יושקו רק במהלך חודש ספטמבר הבא, ועד אז יש עוד זמן רב מאוד לשינויים בהחלטות לגבי מכשירי האייפון, אולם הדיווחים הללו מאששים דיווחים קודמים שנשמעו על ידי האתר Nikkei ועל ידי האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI שציין בעבר כי אפל עשויה להציג דגם נוסף של אייפון עם מסך מעוקל בגודל של 5.8 אינץ'. הדיווח של Kuo זכה כאמור לאישוש על ידי האתר Nikkei שציין כי אפל תכננה להציג את דגם האייפון בגודל 5.8 אינץ' כבר השנה, אולם לאור הלחץ והתחרות העזה שהחברה חוותה במהלך השנה החולפת, דגם זה נגנז לבינתיים. כעת נראה שההכנות של אפל לגבי דגם ה- 5.8 אינץ' עשויות לשאת פרי בשנה הבאה עם מכשירי האייפון הבאים שצפויים לפי השמועות והדיווחים המוקדמים להציג שינויים מרחיבי לכת מבחינת העיצוב שלהם.

להמשך דיון

 

מקור: BI
עריכה, תרגום ותוספות: natisho