האייפון 8 | 2 דגמים או 3 דגמים?

ע״י

נראה כי השמועות לגבי מכשירי האייפון 8 לא הגיעו לכלל החלטה האם אפל תבחר להציג 3 דגמים בליין האייפון 8, או שמא החברה תמשיך עם 2 דגמים.

 

 

iPhone 7 Camera

לפני כשבועיים האנליסט Ming-Chi Kuo, מחברת KGI ציין כי לפי מקורותיו בשרשרת האספקה והייצור של אפל, החברה תציג בשנה הבאה 3 דגמים בליין האייפון 8 שיכללו את הדגם הסטנדרטי בגודל 4.7 אינץ', את דגם הפלוס המוכר בגודל ה- 5.5 אינץ' ודגם נוסף עם מסך בגודל 5.8 אינץ' שיגיע ככל הנראה עם מסך בטכנולוגית OLED. אולם באופן מעניין בשבוע האחרון הגיע דיווח שונה מקבוצת אנליסטים שעובדים בחברת Barclays Research המדווחים שלפי מקורותיהם בשרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח מכשירי האייפון הבאים (אייפון 8) יגיעו עם גדלים חדשים הודות לעובדה שהמסכים שלהם יהיו מצד לצד. בהתאם לכך המסך של מכשיר האייפון בגודל 4.7 אינץ' יגדל לגודל של 5 אינץ', בעוד הגודל של מסך מכשיר האייפון פלוס המגיע בגודל של 5.5 אינץ', יגדל לגודל של 5.8 אינץ'. בנוסף האנליסטים ציינו שרק דגם הפלוס יגיע עם מסך ה- OLED.

כעת האנליסט Ming-Chi Kuo מפרסם דו"ח חדש שמאשש את הדיווח הקודם שלו, כאשר האנליסט שקשריו עם שרשרת האספקה של אפל במזרח ידועה כקרובה, מציין שבשנה הבאה אפל תציג 3 דגמים בליין האייפון 8. 2 דגמים עם מסכי LCD "רגילים" שימשיכו את גדלי ליין האייפון הנוכחי עם 4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ' ועוד מכשיר נוסף שלישי שיגיע עם מסך OLED ומצלמה כפולה. הודות למצלמה הכפולה בדגם האייפון השלישי, Kuo מציין שלפי דעתו היקף האימוץ של מצלמות כפולות בליין האייפון יעלה מטווח של 30-40% שנגרם כתוצאה מהיקף האימוץ של דגמי הפלוס, ל- 65-75%. באופן מעניין הפעם Kuo לא מציין את גודל המסך של מכשיר האייפון השלישי שמגיע עם טכנולוגיית ה- OLED, ולפי הערכות האימוץ נראה יותר כי לא יהיה מדובר במכשיר פאבלט גדול ממדים כמו האייפון פלוס, אלא דגם קטן לפחות מבחינה פיזית. אפשרות אחת היא שמדובר בדגם בגודל של כ- 4.7 אינץ' או כזה שיגיע בממדים הללו, ואפילו עם מסך גדול יותר הודות לעיקול שלו. אפשרות נוספת היא שמדובר בדגם ביניים של כ- 5 אינץ', דבר שמתחבר יותר לדיווח של קבוצת האנליסטים מ- Barclays.

יש לציין שהשמועות לגבי דגם אייפון שלישי, החלו מספר חודשים לפני השקת מכשירי האייפון 7, כאשר השמועות סברו שאפל עשויה להציג 3 דגמים של מכשירי אייפון 7. בסופו של דבר הדיווחים בנושא זה גוועו כאשר הטענה הייתה שהתחרות הגבוהה בשוק הסמארטפונים ובפרט מול סמסונג ויצרניות הסמארטפונים הסיניות הביאה את אפל לבטל את הדגם השלישי, דבר שאפל מעולם לא עשתה בשלב כה מאוחר של תהליך הייצור.

הדיווח הזה של Kuo מגיע ימים ספורים אחרי שהאנליסט טען כי הביקוש למכשירי האייפון 7 הגיע לשיא שלו ושהוא צופה שמעתה והלאה תהיה ירידה משמעותית בביקוש למכשירי האייפון החדשים שאפל הציגה רק לפני מספר חודשים ספורים. האנליסט טוען כי הוא ממשיך ומחזיק בדיעה כי היקף המכירות של מכשירי האייפון ימשיכו לראות ירידה של בין 5% ל- 10% במהלך השנה הקרובה, בדומה לטרנד שהחל בשנת 2016. יש לציין כי אנו עומדים לפני עונת החגים שנפתחה עם מכירות שיא ביום הרווקים הסיני, תמשיך ביום שישי השחור ותגיע לשיא של ממש לקראת חג המולד. המשך החגים ימשיך ברבעון הראשון של 2017, עם ראש השנה הסיני. אפל כבר ציינה את ההערכות שלה לגבי היקף ההכנסות של החברה במהלך הרבעון הקרוב, כשלפי ההערכות של החברה היא עשויה לשבור את השיא שלה לרבעון החגים. כמובן שיתכן מאוד שהרווחים הללו יגיעו בגלל השקת ליין המקבוק פרו החדש והיקר יותר, ביקוש גדול יותר למכשירי האייפון בדגם הפלוס, השקת אוזניות חדשות בין אם מדובר ב- AirPods או בדגמים החדשים של ביטס וכמובן דגם חדש של השעון.

כל אלו עשויים לתרום לרווחי שיא שלא יתבטאו בהכרח בגדילה משמעותית של מכירות האייפון, לעומת השנה שעברה. מצד שני הכל אפשרי ונראה שבעוד שוק מכשירי הסמארטפון מגיע לרוויה, דבר המתבטא בשינויים עסקיים רבים בשוק זה וקונסולידציה, אפל מתחילה לחקור מקורות אחרים לדבר הגדול הבא שלה, כשרק לאחרונה דווח על כך שאפל חוקרת משקפי מציאות רבודה וכמובן שברקע (איפשהו) קיים גם פרויקט הרכב של החברה.

להמשך דיון

 

מקור: MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho