אפל משיקה תוכניות תיקונים לאייפון 6 פלוס ול- 6s

ע״י

אפל מכירה בבעיות טכניות הפוקדות את מכשירי האייפון 6 פלוס וגורמת לבעיות במסכים, וכן במכשירי אייפון 6s שנכבים באופן פתאומי. נשמכ מוכר? כל הפרטים בהמשך.

 

 

iPhone 6 and 6s

טכנולוגיה היא תחום מורכב מאוד (בדרך כלל) וכזה המכיל תיאום בין מספר רב של רכיבים, טכנולוגיות וכו'. בהתאם לכך, ולאור העובדה שלרכיבים טכנולוגיים יש נטייה לבלאי מסוים אחרי זמן מה, אין הרבה מאוד מכשירים שמסוגלים לשרוד לאורך תקופה ארוכה, ובפרט כאשר מדובר במקבצי ייצור שמגיעים עם רכיב בעייתי יותר שעשוי לגרום לבעיות, או לחילופין תכון לא טוב מספיק שגורם לבעיות בחומרה לאורך זמן. גם מכשירי האייפון ושאר המוצרים של אפל לא חפים מפשע לחלוטין ולאורך השנים יש לא מעט מוצרים בליין של אפל שהיו ידועים בגין בעיות מסוימות שפקדו אותם. כמו למשל לחצני הבית במכשירי האייפון 4s, נקודת האחיזה שנודעה בשם "Death Grip" במכשירי האייפון 4, הפלסטיקה השברירה של מחשבי המקבוק, שקע האוזניות במכשירי האייפון 3G וה- 3Gs ועוד.

גם מכשירי האייפון האחרונים חוטאים בחטא הבעיות הטכניות, כאשר בחודשים האחרונים החלו לצוץ דיווחים לגבי בעיות בשימוש עם המסכים של מכשירי האייפון 6 פלוס, כאשר מסכים אלו מפסיקים להגיב באופן נורמלי לקלט, כאשר בדרך כלל הבעיה מגיעה גם עם הופעתו של פס אפור בחלק העליון של המסך. האתר iFixit שבדק את הבעיה והיה בין הראשונים לדווח עליה, חקר ומצא כי מדובר בתקלה ברכיב הבקרה של של משטח המולטי טאץ', המולחם ללוג'יק בורד של המכשיר, דבר שמקשה מאוד על תיקון הבעיה והחלפת הרכיב. אחת הסברות היא שמדובר בתופעה שמתרחשת כאשר המכשיר מתכופף מעט, וקשור בבעית המבנה של המכשיר שהביאה לפרשיית ה"בנדגייט". אפל מצידה הכירה בתופעה בימים האחרונים, כאשר לטענת החברה שככל הנראה חקרה את הנושא לפני שהגיבה, הבעיה מתרחשת בדרך כלל במכשירי אייפון 6 פלוס שנפלו מספר פעמים על משטחים קשיחים ושאחר מכן הופעל עליהם לחץ כזה או אחר. התגובה של אפל בנושא מאששת את הסברה של iFixit וכן את האפשרות שבאמת מדובר בבעיה הקשורה במבנה של מכשירי האייפון 6 ובפרט ה- 6 פלוס שהביאה גם לבעיית הכיפוף של המכשירים.

כמו כן נראה שהבעיה לא תוקפת מכשירי אייפון 6s או 6s פלוס, כאשר בדגמים אלו, אפל שיפרה את המבנה העיצובי של המכשיר ועברה להשתמש באלומיניום מסדרה 7000, שהביאה ליציבות מבנית ועמידות גבוהה יותר בפני מכות, נפילות וכיפופים. מה שכן לאור העובדה שלטענתה של אפל הבעיה נובעת מהפלת המכשיר ו/או הפעלת לחץ עליו, החברה לא נושאת באופן מלא במחיר התיקון ועלות התיקון היא כ- 149$. אפל מציינת שמי שתיקן את המכשיר שלו אצל גורם מורשה (לא מעבדה פרטית), יכול לקבל זיכוי מאפל בסך מחיר התיקון שאפל מבקשת (קישור). אפל מציינת שספקיות סלולר שמכשירי האייפון נמכרים אצלהן אינם מורשים לבדוק את הבעיה ולתקנה, מה שמצמצם את האפשרויות לייבואנים מורשים בארץ בלבד כמו אידיגיטל. במידה ואתם שוהים בחו"ל ניתן כמובן לקפוץ לכל חנות אפלסטור זמינה לבדוק את הבעיה שם.

באופן אירוני למרות שאפל בהחלט לא התכוונה לכך, החברה גם מאששת בעיה נוספת במכשירי האייפון 6 ובפרט בדגמי ה- 6 פלוס. הבעיה המדוברת היא העובדה שהגימור של המכשירים והשימוש באלומיניום מסדרת 6000 הופך את המכשירים לחלקלקים ביותר ומגדיל את הסיכויים שהם יחליקו מהיד ויפלו, על אחת כמה וכמה כשמדובר במכשיר בעל ממדים כה גדולים כמו האייפון 6 פלוס.

בעיה נוספת שאפל מכירה בה קשורה במכשירי האייפון 6s, כאשר אפל פתחה בתוכנית החלפת סוללות למודלים מסוימים של מכשירי האייפון 6s שיוצרו בין ספטמבר ואוקטובר 2015. אפל מציינת שהבעיה נובעת כאשר מכשירים אלו חווים כיבוי פתאומי ללא כל סיבה הנראית לעין והפיתרון של אפל הוא להחליף את הסוללה במכשירים אלו, ללא כל עלות. מה שכן אפל מציינת שמכשירי אייפון עם עם מסכים שבורים, מצריכים תיקון לפני החלפת הסוללה וכמובן שתיקון שכזה כרוך בעלויות. במקרה זה אפל לא מציינת האם החלפת הסוללה מתאפשרת אצל ספקיות הסלולר השותפות שלה, אולם לאור העובדה שנראה כי מדובר בתהליך יחסית פשוט (אלא אם כן יש צורך בהחלפת המסך – וגם אז לא מדובר במשהו שלא ניתן לעשות במרכז שירות) אין סיבה לראות מדוע לא.

להמשך דיון

 

מקור: אפל ושוב פעם אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho