האייפון 8 | השמועות על חיפוי זכוכית חוזרות

ע״י

השמועות לפיהן אפל תשתמש בחיפוי זכוכית בפאנל הגב של המכשיר חוזרות, כאשר הסיבה העקרית לכך היא: טעינה אלחוטית. אבל אמיתית.

 

 

iphone8-4

אין ספק שמכשירי האייפון זוכים למקום של כבוד בכל הנוגע לשמועות מוקדמות, כאשר למיטב זכרוני היקף השמועות על מכשירי האייפון הבאים (8?) מתחילים להערם ולעמוד בקנה אחד עם השמועות הרבות לגבי מכשירי האייפון 6 – שהחלו שנים לפני שאפל הציגה והשיקה אותם. הציפייה הגדולה ביותר לגבי מכשירי האייפון הבאים הם שינוי משמעותי בעיצוב, זאת אחרי שימוש באותה שפת עיצוב במשך 3 שנים. שפת העיצוב הנוכחית של האייפון, החלה עם מכשירי האייפון 6, כשבהמשך היא זכתה למקצה שיפורים (בעיקר מבניים) עם דגמי האייפון 6s, ולמקצה ליטושים מרשים בהחלט עם מכשירי האייפון 7, כאשר ג'וני אייב כינה את העיצוב של מכשירי האייפון 7 בתור האבולוציה המכוונת ביותר של העיצוב התעשייתי הראשון של האייפון. כפי שכבר דווח אינספור פעמים, השינוי בעיצוב של מכשירי האייפון הבאים, צפוי בין היתר להסתמך על מעבר למסכי OLED וכן מעצם העובדה שאפל מחפשת להשתמש בחומר גלם שונה עבור מכשירי האייפון, באופן כזה שיבדיל את מכשירי האייפון מבליל מכשירי הסמארטפון המתחרים, שבשנה האחרונה עברו באופן כמעט מלא להשתמש בשלדות אלומיניום, אפילו במכשירים שמיועדים לשוק הנמוך, או כאלה שנמכרים במחירים המתאימים לשוק שכזה.

חומר שנראה כמו מועמד מתאים הוא זכוכית, חומר בו אפל השתמשה בעבר לחיפוי פאנל הגב של מכשירי האייפון 4 וה- 4s, כשהעיצוב המרשים של המכשירים היה ונותר להיות אחד מהעיצובים המרשימים ביותר שעולם הטכנולוגיה ראה בעשור האחרון (אם לא יותר). לפני מספר חודשים האתר Nikkei דיווח שלפי מקורותיו בשרשרת הייצור של אפל, פוקסקון – שותפתה של אפל לייצור מכשירי האייפון – החלה להתנסות עם ייצור של שילדה העשויה מזכוכית עם מסגרת מתכתית, תיאור שמזכיר מאוד את העיצוב של מכשירי האייפון 4 וה- 4s.

אל דיווח זה מצטרף כעת האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI שידוע אף הוא בקשרים הרבים שלו בשרשרת האספקה והייצור של אפל. בעדכון אותו פרסם Kuo לקהילת המשקיעים שלו, מציין האנליסט כי לדעתו הסיבה לפיה אפל תעבור – או יותר נכון תחזור – להשתמש בזכוכית בעיצוב של מכשירי האייפון היא הרצון של אפל להציג טעינה אלחוטית במכשירי האייפון הבאים:

אנחנו מאמינים שאחת הסיבות לפיהן מכשירי האייפון החדשים יעברו משילדת מתכת לשלדת זכוכית היא כדי לתמוך בטעינה אלחוטית.

Kuo גם מציין שלהערכתו פוקסקון משקיעה כיום מאמצים רבים בהבטחת היקפים מספקים של מסכי OLED למסכי האייפון הבאים, זאת דרך חברת Sharp אותה היא רכשה בשנה האחרונה. בהתאם לכך מי שתהיה אחראית לתחום הטעינה האלחוטית היא יצרנית האייפון השניה – פגטרון. Kuo לא בטוח האם המטענים האלחוטיים יכללו בתוך האריזה של מכשירי האייפון הבאים, או שמא הם ימכרו בנפרד בתור אביזר חיצוני/ תוסף. בשנה האחרונה נראה שאפל רוכבת על תחום האביזרים באופן הולך וגדל, החל עם הצגת מכשירי האייפד פרו שהציגו תמיכה בעיפרון ובמקלדת המתחברת למחבר החכם, שאלו נמכרו בנפרד והביקוש אליהם היה (ועדיין נותר) גבוה למדי בקרב המשתמשים של מכשירי האייפד פרו. בהמשך אפל הציגה את האייפון 7 שהגיע ללא מחבר האוזניות הסטנדרטי, המצריך שימוש במתאם (שמגיע למרבה המזל באריזה – לפחות נכון לעכשיו), או מעבר לאוזניות המבוססות על מחבר הברק או אוזניות אלחוטיות. בחודש האחרון אפל גם הציגה את ליין מחשבי המקבוק פרו שעברו באופן מלא למחברי ה- USB-C/ Thunderbolt 3 הרבגוניים, אולם מצריכים ממשתמשים רבים להסתמך על מתאמים כדי לחבר אביזרים פריפריאליים למחשבים הניידים החדשים.

לא מדובר בפעם הראשונה שנושא הטעינה האלחוטית מוזכר ביחס למכשירי האייפון הבאים. נושא זה עלה בתור אפשרות עבור מכשירי האייפון 7, אולם נראה שאפל החליטה לדחות את הטכנולוגיה לדגמים הבאים, ממספר סיבות – ביניהן גם סיבות הקשורות באתגר בהטענה אלחוטית של מכשיר המגיע עם שילדת מתכת. בנוסף השמועות לגבי הטעינה האלחוטית אותה אפל מעוניינת להציג מגלות שמדובר בטעינה אלחוטית של ממש ולא טעינה קיבולית, כמו זאת המוצעת כיום במכשירי סמארטפון בשוק, ביניהם דגמי הגאלקסי של סמסונג. לפני מספר חודשים האתר בלומברג דיווח שאפל עובדת על טכנולוגיה מתקדמת לטעינה אלחוטית, שתאפשר להטעין את מכשירי המובייל במרחק של כמטר עד מטר וחצי ממרכז הטעינה, שלפי הפטנטים של אפל בנושא יכול להיות מוטמע במחשבי מק בשימוש עם טכנולוגיה בשם  "near-field magnetic resonance" (או תהודה מגנטית קצרת מרחק). ההבדל בטכנולוגיה זו מאשר "טעינה אלחוטית" הזמינה כיום, היא שבטכנולוגיה הנוכחית יש להניח את המכשירים באופן פיזי על משטחים והדבר היחיד שאלחוטי בטעינה זו הוא העובדה שהמכשיר לא מחובר לכבל. בניגוד לכך התיאור של הטכנולוגיה שאפל חוקרת מגלה שהיא תאפשר להטעין את המכשיר גם כשהוא נמצא במרחק של עד מטר וחצי ממקור הטעינה, מה שיהפוך את הטעינה לאלחוטית באמת.

דיווחים אלו מגלים שאפל דוחפת באופן ניכר להביא למצב שהטכנולוגיה של מכשיר האייפון הבא יהווה דילוג משמעותי על פני שאר מכשירי הסמארטפון בשוק ואם אפל אכן תציג יכולות שכאלה עם מכשירי האייפון הבאים, שהרי יהיה מדובר במכשיר מרשים בהחלט.

להמשך דיון

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho