אפל מתנסה עם 10 אבטיפוסים לאייפון 8

ע״י

דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מגלה שאפל מתנסה עם מספר רב של אבטיפוסים עבור מכשיר האייפון הבא, כשהצפי הוא למסך OLED מעוקל.

 

 

iphone-6-curved-display-FSMdotCOM

בחודשים האחרונים השמועות לפיהן אפל מפתחת מכשיר אייפון עם מסך מעוקל, בסגנון מכשירי ה- Edge של סמסונג, המבוסס על טכנולוגית ה- OLED הולכות ומתגברות וכעת הוול סטריט ג'ורנל שם את משקלו בדיווח דומה המציין כי לפי מקורותיו אפל מתנסה עם מספר של כ- 10 מכשירי אבטיפוס עבור הדגם הבא של האייפון. למרבה הצער, למעט היקף האבטיפוסים הדיווח של הג'ורנל לא מביא יותר מדי לשולחן, והוא למעשה מאשש את הדיווחים הקודמים שנשמעו קודם לכן מהאתרים Nikkei, בלומברג ועוד.

בדיווח שלו הג'ורנל מציין כי בין 10 האבטיפוסים המיועדים למכשירי האייפון הבאים, ישנו דגם עם מסך OLED מעוקל. בהתאם לכך אפל עשויה להציג דגם שכזה, לצד הדגמים החדשים של מכשירי האייפון שיגיעו בתצורה שונה, כאשר הדגם ה"ייחודי יותר" עשוי להיות יקר יותר ואולי אף להקרא בשם "אייפון פרו".  יש לציין שמספר חודשים לפני השקת האייפון 7 וה- 7 פלוס, עלו שמועות שאפל מתנסה עם דגם שלישי של אייפון ויקר יותר בגודל של 5.5 אינץ' שעשוי להיות זה שיגיע עם המצלמה הכפולה וכן מחבר מסוג ה- Smart Connector בדומה למכשירי האייפד פרו. אולם שמועות אלו גוועו זמן לא רב לפני השקת מכשירי האייפון החדשים, כאשר נטען שאפל מעוניינת לצמצם את היקף המכשירים במטרה להתמודד טוב יותר עם התחרות העזה שהיא חווה בשנה האחרונה בשוק הסמארטפונים. הסיבה למחיר היקר יותר של האייפון "פרו" נבעה מהעלות הנוספת של ייצור המצלמה הכפולה וכן התוספת של המחבר החכם. כעת האפשרות שהאייפון הנוסף בליין האייפונים, בעל מסך ה- OLED המעוקל יהיה יקר יותר חוזרת לשולחן. הודות לעלות הייצור הגבוהה יותר של מסכי ה- OLED, שתפוקתם היא נמוכה יותר מייצור של מסכי LCD.

כמו כן הג'ורנל גם מציין שבעוד שסמסונג צפויה להיות ספקית מסכי ה- OLED העקרית של אפל, שהרי היקף הייצור של יצרנית החומרה הטכנולוגיה הקוריאנית של מסכי OLED, עשוי שלא להספיק לאפל שמכוונת להיקף מכירות גדול מהרגיל (למעלה מ- 200 מיליון מכשירים בשנה) עקב השינוי המשמעותי בעיצוב. בדומה לדיווחים הקודמים, גם כאן מצוין שספקיות מסכי ה- OLED המשניות יהיו LG ו- Sharp, כאשר האחרונה תצטרך להשקיע סכום מוערך של כ- 5 מיליארד דולר כדי להכין את מפעלי הייצור שלה להיקפי ייצור מסכי ה- OLED בהתאם לדרישה של אפל. בהתאם לכך יתכן מאוד שהאייפון עם מסך ה- OLED ידחה ולא יושק במהלך השנה הקרובה, אלא רק בהמשך, כאשר אפל תהיה בטוחה שטכנולוגיית ה- OLED הגיעה לנקודה שתאפשר היקפי ייצור מספקים, ובתפוקה ועלויות המאפשרים ייצור המוני בהיקף של מאות מליוני מכשירים בשנה. סביר להניח שמסיבה זו, אפל גם מתנסה עם מספר כה רב של מכשירי אבטיפוס, כדי שבמידה ומכשיר האייפון המעוקל עם מסך ה- OLED יתגלה בתור מבוי סתום מבחינה טכנולוגית/ לוגיסטית, לחברה תהיה תוכנית מגירה שתאפשר לה להציג דגמים חדשים ומרשימים של מכשירי אייפון.

iPhone 7 screen

חשוב לזכור שהשנה אפל החליטה לסטות ממחזור העדכון הדו-שנתי שלה, מבחינת העיצוב של מכשירי האייפון, כאשר מכשירי האייפון 7 הגיעו עם עיצוב דומה למדי לזה של מכשירי האייפון 6s וה- 6 שקדמו להם. השמועות שציינו זאת טרם השקת מכשירי האייפון 7, ציינו כי אפל מכוונת את שדרוג העיצוב שרבים כה ייחלו לו למכשיר האייפון הבא שיושק בסתיו 2017 ויסמן גם את מכשיר האייפון העשירי. לטענת הבלוגר ג'ון גרובר, מבחינתה של אפל האייפון 7 הוא מכשיר האייפון העשירי והחברה לא מתכננת השקה גרנדיוזית כסמל לעשור. מה שבטוח הוא שבנוף המאתגר של עולם הסמארטפונים, ובמיוחד כאשר כל יצרנית סמארטפונים שניה מחקה את העיצוב התעשייתי של מכשירי האייפון, שהרי אפל נמצאת במצב לא פשוט כשמצד אחד החברה צריכה לשנות את העיצוב של מכשירי האייפון כדי לבדל את מכשיריה בנוף הסמארטפונים, כשמצד שני נראה כי יתכן מאוד שהכיוון אליו אפל רוצה לקחת את דגם האייפון הבא, עדיין לא בשל דיו.

מה שבטוח הוא שיש עדיין הרבה מאוד זמן עד להשקת מכשירי האייפון הבאים ועוד הרבה מאוד יכול להשתנות בזמן הזה.

להמשך דיון

 

מקור: הוול סטריט ג'ורנל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho