זהירות גרסה 10.1.1 הורגת את הסוללה וגם 10.2 בדרך

ע״י

תלונות מגלות שגרסה 10.1.1 גומרת את חיי הסוללה ומכבה את המכשיר גם כשהוא טעון בכ- 30%. בנוסף הבטא הרביעית של 10.2 שוחררה כשהגרסה צפויה להביא פיצ'רים חדשים.

 

 

iOS 102 beta 4

אתמול אפל שיחררה לקהילת המפתחים וקבוצת בודקי הבטא הפומבית את הבטא הרביעית של גרסה 10.2, שמגיעה כשבועיים אחרי שיחרורה של הבטא השלישית. הבטא החדשה מביאה שיפורים לפיצ'רים החדשים שגרסה 10.2 צפויה להביא וביניהם תמיכה בתקן ה- Unicode 9 שמביא תמיכה של עוד כמה עשרות (אם לא מאות) אמוג'י ל- iOS ביניהם: פרצוף ליצן, פייס פאלם (Face Palm), אבוקדו, פרפר, כריש, פנקייק, קוראסון, פרצוף של שועל, סלפי ועוד. בנוסף העדכון מביא הרבה מאוד אמוג'י חדשים למקצועות, כאשר ניתן לבחור בין המגדר והצבע (גזע) של האמוג'י לעבודות כמו: כבאי/ת, שופט/ת, מכונאי/ת, דוקטור, מדען/ית, עורך/ת דין ועוד. בנוסף הרבה מאוד אמוג'י קיימים עברו מתיחת פנים מבחינת העיצוב. בנוסף הגרסה החדשה מביאה שינוי עיצוב קלים לאפליקצית המוזיקה ובפרט ללחצני ה- Shuffle וה- Repeat, טפטים חדשים למכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס, מצב הגדרות חדש למצלמה שמאפשר לשמר את ההגדרות ושינוי לאייקון האוזניות האלחוטיות (בלוטות') בבאר העליון.

בנוסף שני מאפיינים חדשים נוספים משמעותיים הם הוספה של אפקטים חדשים לאפליקציית iMessage והם: Send With Love ו- Celebration. כמו כן אפל החליפה את אפליקצית הוידאו המובנית באפליקצית ה- TV החדשה, אותה החברה הציגה באירוע המדיה האחרון שנערך בחודש אוקטובר. אפליקציה זו תהווה את שער הגישה לתכני וידאו, הן כאלה הקשורים לאיטיונס, והן כאלה הקשורים לאפליקציות ושירותים צד ג', כמו למשל נטפליקס, שירותי כבלים, HBO ועוד. אפליקציה זו תושק ביחד עם פיצ'ר חדש שמאפשר כניסה מהירה לשירותי תוכן (בעיקר כבלים בארה"ב) על ידי הכנסה חד פעמית של שם משתמש וססמא, כאשר פיצ'ר זה מבטל את הצורך לעשות את הפעולה הזו לכל שירות תוכן. יש לציין שמי שעדיין רוצה להשתמש באפליקצית הוידאו, יכול להוריד אותה מהאפסטור, כשלמעשה אפל החביאה אותה באופן ייזום, ככל הנראה במטרה לקדם את אפליקצית ה- TV החדשה, וכן להקנות הרגלי שימוש חדשים לקהל המשתמשים של iOS ו- tvOS, אליה האפליקציה מגיעה גם כן.

על פי הנראה (ולאור גודל הבטא – 1.8GB) מדובר באחד הגרסאות האחרונות במחזור הבטא של 10.2 טרם שיחרורה של הגרסה, שככל הנראה תושק במהלך השבועות הקרובים. אפל ציינה כי אפליקצית TV תושק במהלך חודש דצמבר, שיבוא עלינו לטובה בעוד כיומיים. מה שעשוי לזרז את השיחרור של 10.2 הוא העובדה שבימים האחרונים עולים ברשת יותר ויותר דיווחים לפיהם גרסה 10.1.1 ששוחררה בתחילת חודש נובמבר ונועדה לתקן באג מינורי הקשור באפליקצית Health, הורגת את חיי הסוללה, כאשר לפי הטענות משתמשים רבים חווים מצב בו מכשירי האייפון שלהם נכבים באופן עצמאי כשהסוללה מגיעה לכ- 30%. תקלה זו מזכירה מאוד בעיות כלליות הקשורות לבקר הסוללה במכשיר, כשבדרך כלל איפוס שלו (פריקת המכשיר לחלוטין ואז הטענתו למצב מלא X פעמיים) פותר את הבעיה. התזמון של הבאג, אליו אפל עדיין לא התייחסה, מגיע זמן קצר אחרי שאפל הכריזה על תוכנית החלפת סוללות לדגמים מסוימים של מכשירי אייפון 6s שיוצרו בין ספטמבר לאוקטובר, וכמובן תזמון זה יוצר לא מעט מקרים בהם משתמשים לא יודעים מה מקור הבעיה: האם מדובר בבאג של גרסה 10.1.1 או שמא במכשיר עם סוללה בעייתית.

יש לציין שאפל שיחררה 2 גרסאות של 10.1.1, מבלי לעדכן מה השינוי ביניהן. כמו כן העדכון לגרסה השניה של 10.1.1 לא היה זמין כ- OTA אחרי עדכון ל- 10.1.1 וסביר להניח שרוב המשתמשים (אלא אם כן סינכרנו את המכשיר שלהם דרך איטיונס) לא עדכנו לגרסה ה"משופרת"(?). סביר להניח שאפל פתרה את באג הסוללה בגרסה 10.2 (מניסיון אישי אין בעיית סוללה בבטאות של גרסה זו) ולאור התלונות הרבות שעולות לגבי הסוללה, סביר להניח שהחברה תשיק את גרסה 10.2 בקרוב במטרה לפתור את הנושא במקום להתמהמה, אלא אם כן יתגלה באג משמעותי.

להמשך דיון

 

מקורות: PCmag ואפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho