שמועה | אייפון 7s בצבע אדום

ע״י

שמועה חדשה מגלה שאפל עשויה להציג בשנה הבאה, את אותו העיצוב למכשירי האייפון, עם דגמי ה- 7s, בתוספת של צבע חדש: אדום. האם אפל תסתכן בהצגת אותו העיצוב?

 

Red iPhone 7s

אחת התלונות הגדולות ביותר כלפי מכשירי האייפון 7 הוא עצם העובדה שאפל שברה את המסורת אותה היא החלה עם מכשירי ה- 3Gs, בה החברה הציגה מדי שנה שניה עיצוב חדש למכשירי האייפון שלה. כך שמכשירי האייפון 7 מגיעים למעשה עם אותו העיצוב של מכשירי האייפון 6 וה- 6s. אפל כמובן מתייחסת לדברים באופן שונה לחלוטין, כשבאירוע הצגת מכשירי האייפון החברה ציינה את העיצוב החדש בתור הפיצ'ר הראשון של מכשירי האייפון 7. מי צודק? ובכן בפועל שתי הטענות נכונות. מצד אחד מכשירי האייפון 7 לא מציגים עיצוב שונה באופן מהותי למכשירי האייפון ולמעט השוני בפסי האנטנה בפאנל הגב, השינוי בבליטת המצלמה ובהסרת מחבר האודיו הסטנדרטי לטובת גריל פיקטיבי, העיצוב נותר דומה מאוד לעיצוב של מכשירי ה- 6 וה- 6s. אולם מצד שני אפל כן שינתה את כל הדברים הללו ולמעשה גם הוסיפה גימור חדש ומרשים למדי בשם שחור Jet שנותן למכשירי האייפון מראה אחר לגמרי ותחושה שונה, ולמעשה אחד שמבדיל את מכשירי האייפון מכל מכשיר סמארטפון בשוק (ובפרט כשמדובר במכשירי הדגל הפופולריים).

אחת הסברות היא שאפל שמרה את הצגת העיצוב החדש, למכשיר האייפון הבא שיהווה את מכשיר האייפון שיציין עשור למכשיר הסמארטפון ששינה את העולם. השמועות בנושא תומכות באפשרות הזו, כאשר בשבועות האחרונים נשמעו אינספור שמועות לגבי עיצוב חדש שיתבסס על פאנל אחורי המבוסס על זכוכית שיאפשר בין היתר טעינה אלחוטית, וכן מסך מקצה לקצב בטכנולוגיית OLED, שיסיר לחלוטין את לחצן הבית. הבעיה היא שדיווחים חדשים מגלים שהעיצוב לא יגיע לכל דגמי האייפון שיוצגו בשנה הבאה, ולמעשה האתר היפני Mac Otakara מדווח כי לפי מקורותיו אפל תציג מכשירי אייפון תחת השם "אייפון 7s" ו"אייפון 7s פלוס" שיגיעו עם אותו העיצוב הנוכחי של מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס. קרי מבחינתה של אפל העיצוב של מכשירי האייפון 7 הוא אכן העיצוב החדש והשונה שהחברה הציגה אחת לשנה שניה. בנוסף הדיווח גם מציין שמכשירי האייפון 7s יגיעו עם צבע חדש נוסף לליין והוא הצבע האדום(!).

התוספת של הצבע האדום, שהוא בחירה די תמוהה, מגיע אחרי שאפל הוסיפה בהדרגתיות מאז מכשירי האייפון 5s, צבעים נוספים לליין האייפון שמאז מכשירי ה- 3G הגיעו בצבע שחור ולבן. אולם מאז ה- 5s אפל הוסיפה לליין את הצבעים: זהוב, זהוב וורוד ולאחרונה 2 תצורות של שחור: רגיל ו- Jet. יש לציין שלאחרונה עלתה שמועה לפיה אפל תוסיף לליין האייפונים צבע נוסף והוא לבן Jet, כלומר לבן מבריק, כשבפועל מכשירי האייפון מאז ה- 6, מציגים רק פס לבן קטן בחלק האחורי שלהם, כשלמעשה הצבע הכסוף תופס את מלוא ההיקף.

כמובן שלאור המידע הנוכחי, קשה מאוד להעריך מה הכיוון אליו אפל מכוונת, במיוחד כשלאחרונה דווח שאפל עדיין מתנסה עם מספר רב מאוד של מכשירי אבטיפוס לדגמי האייפון הבאים, ונראה שיש עוד מספר חודשים עד שהחברה תתקבע על עיצוב סופי, שיקבע איך יראה ומה יהיו הפיצ'רים של מכשירי האייפון הבאים, כשגורמים לכך הם היכולות של אפל לעמוד בדרישות שלהם הן מבחינת היקפי הייצור והן מבחינת היכולות הטכנולוגיות. כמו כן יש לזכור שהדיווחים האחרונים מגלים שאפל תציג בשנה הבאה 3 דגמים שונים של מכשירי אייפון חדשים, ובעוד יתכן מאוד שאפל תציג מכשירי אייפון 7s ו- 7s פלוס שיגיעו עם אותו העיצוב אולם חומרה משופרת שתתבסס ככל הנראה על רכיב A11 ושיפורים נוספים, יהיה דגם נוסף חדש ומשופר שיגיע עם עיצוב שונה לחלוטין ויגיע עם מסך ה- OLED המדובר.

כמובן שיש עוד זמן רב עד להצגת מכשירי האייפון הבאים, כשמכשירי האייפון 7 עדיין לא חוו רבעון מלא ראשון של מכירות ועד אז הרבה דברים יכולים לקרות ועוד הרבה להשתנות.

להמשך דיון

 

מקור:  Mac Otakara
עריכה, תרגום ותוספות: natisho