השותפות בין אפל ל – LG מעולם לא הייתה קרובה יותר

ע״י

בעוד היריבות הרשמית בין אפל לבין סמסונג נגמרה, נראה שאפל לא חוזרת באופן מלא לזרועות החומרה של סמסונג וחוברת יותר ויותר ל- LG.

 

 

Apple LG

לפני שסמסונג החליטה להעתיק באופן בוטה את עיצוב החומרה והתוכנה של אפל בגזרת האייפון והאייפד, החברות היו שותפות קרובות כשלמעשה החומרה של סמסונג היוותה חלק כה משמעותי מהאייפון, עד כי רבים ציינו בלעג שהאייפון הוא מכשיר המשלב בתוכו את סמסונג, גוגל ואפל. אולם אז הגיעה שנת 2009 וכל הקלפים נטרפו. מאז אפל החליטה להלחם בסמסונג ולהגן על הקניין הרוחני שלה, ובעוד החברה זכתה ב- 2 משפטי הפטנטים הגדולים בין החברות, עדיין היא לא נצחה בשום צורה או אופן וסמסונג שהפכה להיות יצרנית הסמארטפונים הגדולה ביותר בעולם, נותרה עד היום בעמדה זו. אולם מה שכן קרה הוא שסמסונג הפסידה באופן די ברור לקוחה פוטנציאלית. ואפל צמצמה באופן נרחב את הסתמכותה על החומרה של סמסונג, באופן שאולי לא פגע במכירות של מכשירי הגאלקסי השונים, אולם כן בחטיבת החומרה של סמסונג, שיצרה עבור אפל את רכיבי הזכרון, המסכים, רכיב ה- SOC ועוד. כיום סמסונג הפכה להיות יצרנית משנית ובמקרה הטוב, לראשית אולם רק עבור מוצרים מסוימים.

כך למשל חברת TSMC החליפה באופן הדרגתי את סמסונג בייצור רכיבי ה- Ax, ובעוד בשנה שעברה חוזה הייצור היה משותף, שהרי השנה עם מכשירי האייפון 7 TSMC זכתה באופן בלעדי בייצור רכיבי ה- A10, ונראה שהיא תמשיך להיות היצרנית הבלעדית של רכיבים אלו, לעתיד הנראה לעין. בגזרת רכיבי הזכרון אפל תעדפה גבוה יותר את הזכרונות של חברות כמו סנדיסק, הייניקס, טושיבה ומיקרון על פני הזכרונות של סמסונג וכעת למרות שסמסונג נמצאת בראש טבלת יצרניות המסכים, הן LCD ובעיקר בטכנולוגית ה- OLED, נראה שגם כאן אפל בוחרת להשתמש בסמסונג אולם לא באופן בלעדי ונראה שאפל כבר מטפחת את LG להיות היצרנית הראשית שלה, לפחות לשנים הקרובות. האתר הקוריאני ETNews דיווח ש- LG תספק עד שנת 2018 מסכי OLED מתקפלים לחברות: מיקרוסופט, גוגל ואפל. דיווח זה מתחבר עם השמועות לגבי מכשירי האייפון הבאים, שצפויים להתחיל ולעשות שימוש במסכי OLED, כשעד כה אפל השתמשה באופן בלעדי במסכי LCD. כמו כן נראה שטכנולוגית ה- OLED עדיין לא בשלה באופן מלא לפריים טיים, לאור בעיות תפוקה וייצור כשמצידה של אפל החברה מעוניינת באיכות גבוהה לצד כמויות נרחבות של מסכים, דבר שיצרניות ה- OLED עדיין לא הצליחו להשיג.

LG-flexible-display

בהתאם לכך עולה שליין מכשירי האייפון הבא, יכלול דגם אחד בלבד של אייפון עם מסך OLED, כששאר המכשירים ימשיכו להגיע עם מסכי LCD. השמועות גם ציינו שסמסונג ו- LG יהיו ספקיות מסכי ה- OLED, אולם כעת לפי הדיווח של ETNews עולה שאפל כבר מכוונת ש- LG תהיה יצרנית משמעותית יותר בהמשך. כבר לאחרונה אפל החליטה לתת ל- LG טעימה משותפות עימה, כאשר במקום לייצר בעצמה מסכי רטינה שולחניים למחשבי המק שלה, אפל החליטה לחבור ל- LG ולאפשר ליצרנית החומרה הקוריאנית לייצר את המסכים, כשאפל עבדה עימה בצמידות להבטיח את הפיצ'רים הרלוונטיים (רזולוציה, אספקת כוח ומחברי קלט/פלט בשימוש עם כבל אחד בלבד וכו'). בנוסף נראה שאפל גם עובדת עם LG בהקשר של רכיבי חומרה אחרים, כאשר דיווח של ה- Korea Economic Daily מגלה שחטיבת פיתוח טכנולוגיות המצלמה של LG המכונה LG Innotek עובדת עם אפל להטמעת טכנולוגיית הצילום בתלת מימד של אפל, שנרכשה עם רכישת LinX הישראלית, במודולי המצלמות הכפולות של LG שמאפשרות צילום בתלת מימד. LG Innotek היא כבר ספקית המצלמות הכפולות הבלעדית למכשירי האייפון 7 פלוס, כשאפל נטשה את סוני לטובת המודול הכפול של LG בדגמי הפאבלטים החדשים ונראה ששיתוף הפעולה צפוי להמשיך גם בהמשך לטובת טכנולוגיות ופיצ'רים נוספים ביניהם צילום בתלת מימד ועוד.

הסיבה שאפל החליטה לחבור ל- LG באופן נרחב שכזה, נובעת ממספר סיבות:

  • LG היא יצרנית חומרה מהמובילות בעולם.
  • מוצרי הטכנולוגיה של LG ובפרט בתחום המובייל לא זוכים להיקף אימוץ גדול ובהתאם לכך LG לא מהווה איום על אפל.
  • בניגוד ליצרניות אחרות בתחום המובייל, LG לא נמנית בין אלו שמעתיקים באופן בוטה את אפל כמו סמסונג, שיאומי ועוד.
  • LG היא המתחרה הביתית (דרום קוריאה) הגדולה ביותר של סמסונג – "האויב של האויב שלי הוא החבר שלי".
lg-5k-display

מסך ה- UltraFine ברזולוציית 5k של LG המיועדים למחשבי המק. ישנו גם דגם נוסף ברזולוציית 4k.

אין ספק שיהיה מעניין לראות מה יוליד שיתוף הפעולה בין LG ואפל בהמשך, אולם יש לזכור שכמו שסמסונג הייתה שותפה קרובה מאוד של אפל בזמן מסוים, הכל יכול להשתנות ואפל כבר חוותה זאת על בשרה מספר פעמים, בין אם בתחום החומרה ובין אם בתחום התוכנה/ שירותים. ככל הנראה מסיבה זו אפל גם מטפחת את Sharp שנרכשה על ידי פוקסקון לתחום המסכים וזה לא יהיה מפתיע אם אפל תמשיך להשתמש גם בסוני כספקית חומרה באופן נרחב רק כדי לאזן את LG.

להמשך דיון

 

מקורות: ETNews ו- Korea Economic Daily
עריכה, תרגום ותוספות: natisho