האייפון 8 | מסך OLED מעוקל ורגיש למגע באופן ייחודי

ע״י

דיווח חדש ממשיך לאשש את הגעתה של טכנולוגית ה- OLED למודל חדש בליין האייפון הבא, כשנראה שמסך זה יגיע גם עם טכנולוגיה חדשה ורגישה למגע באופן ייחודי.

 

 

iphone-6-curved-display-FSMdotCOM

רוב השמועות לגבי מכשירי האייפון הבאים מגלות שאפל פועלת להציג מודל/ דגם חדש שירחיב את ליין האייפון מ- 2 דגמים ל- 3 ובעיקר בחלק הפרימיום שלו לצד דגם הפלוס. כמו כן נראה כי לאור הקשיים ואי המוכנות של יצרניות מסכי ה- OLED לייצר את המסכים בהיקפים הדרושים ובאיכות המצופה, רק אותו דגם פרימיום חדש יגיע עם מסך OLED, כאשר 2 הדגמים האחרים: האייפון הרגיל בגודל 4.7 אינץ' והאייפון פלוס בגודל ה- 5.5 אינץ' ימשיכו להגיע עם מסכי LCD. לאחרונה עלו דיווחים שבאופן הולך ונבנה, אפל חוברת ל- LG במגוון של טכנולוגיות ורכיבים, כשביניהם ניתן למצוא גם מסכי OLED, כאשר LG מפתחת מסכי OLED גמישים המסוגלים להתקפל, ואפל נמנית בין אלו שמביעים עניין במסכים אלו, לצד גוגל ומיקרוסופט. אולם עד אז נראה שאפל תצטרך להסתמך על סמסונג – יצרנית מסכי ה- OLED הגדולה ביותר שצברה ניסיון רב בייצור מסכים אלו בליין מכשירי הפרימיום שלה: גאלקסי S וה- Note.

דיווח חדש של ה- Korea Herald מאשש את השמועות לפיהן סמסונג תהיה ספקית מסכי ה- OLED העקרית של אפל במהלך השנה הקרובה, עד ש- LG ויצרניות מסכים אחרות יוכלו לתת לאפל מענה הולם מבחינת היקף הייצור והאיכות. הדיווח מציין שסמסונג תוכל לספק לאפל כ- 100 מיליון מסכי OLED המהווים קצת פחות ממחצית היקף מכירות מכשירי האייפון בשנתיים האחרונות. כמו כן עולה שמסכי ה- OLED שאפל הזמינה הם מסכי OLED פלסטיים – כלומר כאלה שניתן לייצר אותם בתצורות מסוימות ובפרט בתצורה מעוקלת – הדומים במאפיינים שלהם למסכי ה- OLED של מכשירי הגאלקסי S7 Edge. מי שיספק לאפל את מסכי ה- LCD עבור דגמי האייפון 8 האחרים הן LG ו- JDI. בנוסף נראה כי מסכים אלו יתמכו בטכנולוגיה רגישה למגע ייחודית שתאפשר למכשיר לזהות מגע גם בצדדים שלו, אם כי הדיווח מציין שאפל עשויה שלא להשתמש בטכנולוגיה זו בסופו של דבר.

כאמור נראה כי ההסתמכות על סמסונג היא זמנית בלבד, וכבר בשנה שלאחר מכן אפל צפויה לעבור ולהשתמש בטכנולוגית ה- OLED של LG באופן עקרי, כאשר סמסונג ככל הנראה תהפוך להיות ספקית משנית, אם בכלל. זאת כאשר נראה ששוק המסכים עובר בשנה הקרובה להתבסס בעיקר על טכנולוגית ה- OLED, דבר שיאפשר לאפל להשיג את היקפי הייצור הדרושים לה, עבור מכשירי האייפון ובהמשך האייפד ואפילו המק.

konsep-iphone-8-bezelless-2

בעוד שנראה כי עצם העובדה שסמסונג תוכל לספק לאפל בין 70 מיליון ל- 100 מיליון מסכי OLED עבור מכשירי האייפון – דבר שעל פניו אמור להספיק לאפל לפחות עבור אחד מדגמי האייפון הנוכחיים שלה – מבלי הצורך להציג דגם חדש וייעודי של אייפון שככל הנראה יתברג כדגם פרימיום בליין האייפונים – האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI טוען שליין מכשירי האייפון הבא (המכונים האייפון 8) יביאו להיקף שדרוג נרחב בקרב משתמשי האייפון שיגרום לשיא חדש במכירות האייפון, אפילו אל מול המכירות של מכשירי האייפון 6 ב- 2014/5. התחזית של Kuo מסתמכת על היקף הזמנות הייצור שיצרניות הרכיבים של מכשירי האייפון קיבלו (נכון לעכשיו) שעומדות על היקף של בין 120 מיליון ל- 150 מיליון למחצית השניה של 2017, בהשוואה להיקף של בין 110 ל- 120 מיליון יחידות שהוזמנו במחצית השניה של 2014 כאשר מכשירי האייפון 6 הושקו.

Kuo צופה שהצגת רענון לעיצוב של מכשירי האייפון, לצד תוספת של דגם חדש עם מסך OLED ומאפיינים חדשים וכן שדרוג למכשירי האייפון האחרים, שיכלול בין היתר תמיכה בטעינה אלחוטית ועוד. ידחוף את היקף המכירות והשדרוג של מכשירי האייפון הבאים באופן ניכר, וכאמור מעל לשיא של מכשירי האייפון 6 – שנותרו עד היום מכשירי האייפון הנמכרים ביותר של אפל.

אחת הטענות הגדולות ביותר כלפי אפל עם מכשירי האייפון 7, הוא חוסר החדשנות של אפל. כשנראה שאפל הלכה על בטוח ובעוד החברה הציגה פיצ'רים חדשים ושיפורים רבים, לא מדובר במכשיר מהפכני בשום צורה שהיא, אלא בעוד שיפור מינורי ויציב לליין האייפונים של השנתיים האחרונות. הדיווחים לגבי מכשירי האייפון 8 מגלים שאפל מוכנה לעשות צעד משמעותי בכל הנוגע למכשירי האייפון, בין אם מבחינת בשלות הטכנולוגיה ו/או התחרות הגוברת מצד יצרניות סמארטפונים סיניות שמנסות בכל כוחן לפרוץ החוצה משוק הבית שלהן ולאיים על אפל ועל סמסונג בזירת הסמארטפונים הבינלאומית.

להמשך דיון

 

מקורות: Apple Insider וה- Korea Herald
עריכה, תרגום ותוספות: natisho