האייפון 8 עשוי להיות ממתכת ולא אלומיניום

ע״י

השמועות לגבי האייפון 8 חוזרות והן מאששות את הדיווחים על עיצוב שונה המבוסס על זכוכית ופלדת אל-חלד שתחליף את האלומיניום.

 

 

iphone-8-concept-steel-drake

אחרי שתערוכת CES השנתית הסתיימה, עולם הטכנולוגיה ממשיך את המקצב שלו אל תוך 2017 וכמובן השמועות לגבי מכשירי האייפון הבאים חוזרות כאשר האתר Digitimes זוכה למידע פנימי היישר מחברת Jabil המייצרת את שלדות האייפון עבור פוקסקון – יצרנית האייפון העקרית של אפל. לפי מידע זה מכשירי האייפון הבאים, או לפחות הדגם החדש והשמועתי שיתווסף לליין האייפון, יגיע עם שילדה שתהיה מבוססת על זכוכית חסינה ומעטפת העשויה מפלדת אל-חלד. תיאור זה מזכיר מאוד את העיצוב של מכשירי האייפון 4 וה- 4s שהסתמכו על פאנל אחורי העשוי מזכוכית וכן פס מתכת שכלל חריצים ייעודיים עבור האנטנות (שהביא לפרשיית האנטנגייט באייפון 4) שחיבר בין 2 הפאנלים של המכשיר. לפי הדיווח עיצוב זה המתבסס על פלדת אל-חלד, יאפשר לאפל להציג עיצוב דק יותר אולם עמיד יותר ובכך יפתור את מכשירי האייפון מפרשיית בנדגייט נוספת, לה זכינו עם מכשירי האייפון 6 ובפרט ה- 6 פלוס, שהתכופפו כאשר הופעל עליהם לחץ (לא קטן), הודות למאפיינים של האלומיניום מסדרת 6000, שבדגמי ה- 6s הוחלף באלומיניום מסדרת 7000 העמידה והקשיחה יותר.

הדיווח מציין כי אפל תשתמש בתהליך ייצור חדש ושונה מזה שהחברה השתמשה בו עבור הייצור של מכשירי האייפון 4 וה- 4s, כשבמקום שימוש במכונות "כרסום" (Milling), החברה תעשה שימוש בתהליך חישול (Forging) שיתן עמידות וקשיחות גבוהים הרבה יותר למתכת (בדומה לאופן בו חישלו חרבות בימים עברו) וכן יאפשרו לאפל תהליך ייצור גמיש יותר דרך שינויים ואופטימיזציה בתבניות החישול (וכן גם בזבוז קטן יותר של חומר). כמובן שמכונות CNC יקחו חלק מסוים בייצור, בהקשר של יצירת חורים ולברגים, ליטוש וגימור ועוד, אולם בהיקף קטן הרבה יותר. יתכן מאוד שתהליך ייצור מורכב זה, יתן לאפל את היתרון התחרותי בתחום העיצוב, כאשר כיום כל מכשיר סמארטפון שני בשוק, מגיע עם שילדת אלומיניום "יוקרתית", דבר שמוריד מהערך הכללי של האלומיניום בנוף הסמארטפונים הנוכחי.

השמועות על העיצוב "דמוי" האייפון 4/4s עלו לכותרות לפני מספר חודשים על ידי האנליסט Ming-Chi Kuo ונראה כי הוא רק צובר עוד ועוד תמיכה מצד דיווחים מקבילים. עיצוב זה שיעשה שימוש בפאנל אחורי מזכוכית, יאפשר לאפל פיצ'רים חדשים ובפרט טעינה אלחוטית, כאשר לפי השמועות אפל עובדת במרץ על טכנולוגיה חדשנית שתאפשר למכשירי האייפון הבאים להטען באופן אלחוטי, אולם לא רק בשימוש על משטח קיבולי, אלא גם ממרחק של עד כ- 2 מטר ממקור הטעינה. פיצ'ר זה בשילוב עם שימוש במסך OLED לצד העיצוב החדש, עשוייים לדחוף את ליין האייפון הבא למחזור שדרוג של supercycle שיהיה גדול אפילו עוד יותר ממחזור השדרוג והמעבר אותם יצרו מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס ב- 2014. טענות אלו נשמעות מצד האנליסטים Jeffrey Kvaal ו- Gregory McNiff מחברת Nomura Instinet שצופים כי היקף המשתמשים שעושים שימוש במכשירי האייפון ואפל בכלל גדול יותר בכ- 45% עד 50% מהיקף המשתמשים בשנת 2014, כאשרמכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הביאו להיקף צמיחה של כ- 35%, ואילו מכשירי האייפון 6s וה- 7 ימשיכו להגדיל את היקף המשתמשים בעוד כ- 5%-10%.

הערכות אלו עומדות בקו אחד עם השמועות לפיהן אפל מצפה להיקף מכירות של כ- 80 מיליון מכשירי אייפון 8/ 7s במחצית השניה של 2017, כאשר ב- 2 הרבעונים האחרונים של השנה בשנתיים האחרונות, אפל מכרה כ- 75 מיליון מכשירי אייפון. כמובן שבינתיים כל הדיווחים הללו הם עדיין בגדר שמועה, וסביר להניח שעדויות כאלה או אחרות יחלו לצוץ לקראת אמצע השנה, כאשר אפל תסגר על העיצוב הסופי של המכשיר ושרשרת האספקה של החברה, תתחיל להדליף אותו.

להמשך דיון

 

מקורות: Digitimes ו- BI
עריכה, תרגום ותוספות: natisho