האייפון 8 יהיה חסין למים עוד יותר

ע״י

דיווח חדש מגלה שהאייפון 8 עשוי להציג עמידות רשמית גבוהה יותר בפני מים, כשכבר עכשיו הוא כבר פועל בצורה טובה יותר מהמתחרים ובפרט סמסונג.

 

 

iphone7waterresistance

כשאפל הודיעה שמכשירי האייפון 7 יציגו עמידות רשמית בפני מים, הרשת פלטה אנחת “סוף כל סוף” רמה, זאת אחרי שמאז השקתם מכשירי האייפון לא הציגו עמידות מרשימה מדי בפני נוזלים ופגעי מים ובעיות שכאלה, ככבו ברשימת הדברים שמצריכים תיקון או החלפה במכשירי האייפון. אפל מצידה חקרה את הנושא באופן שקט בשנתיים האחרונות כשבאופן לא רשמי, מכשירי האייפון 6s הציגו עמידות גבוהה יותר בפני מים, ממכשירי אייפון קודמים ובפרט מכשירי האייפון 6, הודות לאטימה טובה יותר של המכשירים בנקודות מסוימות. לפי חקירה ופירוק מכשירי האייפון 6s שבוצעה על ידי האתר iFixit עולה כי אטימה זו מתבטאת בשכבת ההגנה המגיעה בדמות אטם דקיק בעובי של כשליש מילימטר הסובב את המעטפת של המכשיר, המספק הגנה מפני אבק ופגעי נוזלים בצורה מסוימת, כשלהגנה זו מצטרפת הגנה נוספת הנמצאת ישירות על הלוג’יק בורד. כשכל מחבר על הלוג’יק בורד מגיע עם מגן סיליקון קטן סביבו שעוזר להגנה. בנוסף לעדויות הראשוניות הללו, אפל רשמה מספר לא קטן של פטנטים בנושא כשנראה שחלקם הגיע למכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס בעוד האחרים לסדרה 2 של השעון שמציגה יכולת מרשימה של פעילות מימית של עד 50 מטרים.

כאמור מכשירי האייפון 7 לא הגיעו עם יכולת שימוש בעומק של עד ל- 50 מטרים, אלא ביכולת שימוש של בין 15 סנטימטר למטר למשך זמן של כ- 30 דקות, בהתאם לתקן ה- IP67. תקן זה גם נותן הגנה מלאה מפני אבק ולכלוך ואכן מבדקים מקיפים שנעשו על מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס איששו כי לא רק שמכשירי האייפון 7 עומדים בהתאם לתקן, אלא נראה שאפל החליטה ללכת על בטוח ולהצהיר על תקן נמוך יותר מיכולת ההגנה האמיתית של מכשירי האייפון בפני מים. למעשה במבחני השוואה שנעשו בין מכשירי האייפון 7 לבין מכשירי הגאלקסי S7 של סמסונג, שמגיעים עם תקן של IP68, מכשירי האייפון 7 הציגו יכולת עמידה גבוהה יותר בשהיה בעומקים עמוקים יותר, מזו שמכשירי הגאלקסי S7 הציגו.

כעת דיווח של ה- Korea Herald מגלה שמכשירי האייפון 8 יציגו עמידות גבוהה יותר בפני מים, כזו שתהיה לפי תקן ה- IP68 שמאפשר שהיה במים בעומק של כמטר וחצי למשך חצי שעה, כאשר נכון להיום מדובר בתקן הגבוהה ביותר שנמצא בשימוש במכשירי סמארטפון צרכניים. למעשה סמסונג וסוני הן בין יצרניות הסמארטפונים היחידות (הגדולות בכל אופן) שעושות שימוש בתקני IP68 במכשיריהן. כעת נראה שאפל תצטרף לתקן הגבוהה יותר ויהיה מעניין לראות כיצד מכשירי האייפון 8 יתמודדו עם נזקי מים, כשכבר עכשיו עם תקן של IP67 נראה שמכשירי האייפון 7 מציגים עמידות גבוהה יותר למים מזו של מכשירי הגאלקסי S7, שכאמור מגיעים עם תקן גבוה יותר.

הדיווח גם מגלה שנושא העמידות בפני מים הופך להיות סטנדרט במכשירי סמארטפון המיועדים לשוק הגבוה, כשגם חברות נוספות ביניהן יצרניות סמארטפון סיניות וכן LG, צפויות להציג מכשירי דגל שיתמכו בהגנה מפני מים. כך למשל מכשיר ה- G6 אותו LG צפויה לחשוף בתערוכת המובייל בברצלונה, יגיע לפי השמועות עם עמידות בפני מים בתקן של IP68. כאמור מי שמובילה בנושא הוא סמסונג שמציגה עמידות בפני מים בדגמים רבים בליין הסמארטפונים שלה, ואפילו בדגמים המיועדים לשוק הנמוך כמו מכשירי הגאלקסי J הזולים. הצטרפותה הרשמית של אפל לנושא העמידות בפני מים והעובדה שאפל גם משווקת זאת במכשירי האייפון 7, יוצרת לחץ על יצרניות הסמארטפונים שכעת מצטרפות לסמסונג, סוני ואפל.

נראה כי בעתיד הלא רחוק נזקי מים כבר לא יהיו בעיה משמעותית בכל הנוגע למכשירי סמארטפון והשאלה היא: מה נעשה עם כל האורז הזה?

להמשך דיון

 

מקור: ה- Korea Herald
עריכה, תרגום ותוספות: natisho