האייפון 8 | סוללה של האייפון 7 פלוס בגוף של אייפון 7

ע״י

השמועות סביב מכשיר האייפון 8 הופכות ונהיות מעניינות יותר, כאשר נראה שהדגם החדש יגיע עם סוללה בקיבולת של 2,700mAh בממדי גוף של אייפון 4.7 אינץ'.

 

 

iPhone 8 edge to edge concept

האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI ממשיך להדליף פרטי מידע על המפרט של האייפון 8 השמועתי, כאשר הפעם הוא מגלה שהמכשיר יגיע עם סוללה בעלת קיבולת גדולה יותר מזו של האייפון 7, הודות לשימוש בטכנולוגיה ייחודית בלוג'יק בורד. Kuo טוען שלאור העובדה שטכנולוגית הסוללות לא צפויה לזכות לשיפורים משמעותיים במיוחד בשנתיים-שלוש הקרובות, ולכן החידושים שיביאו להגדלת חיי הסוללה קשורים בפינוי מקום רב יותר עבור סוללות, לצד שיפור החסכון בחיי סוללה. אפל כבר פועלת בתחום שיפור חיי הסוללה עם רכיבי ה- Ax העוצמתיים אף החסכוניים שלה, לצד שיפורים ב- iOS שמביאים לחיי סוללה משופרים הרבה יותר – כפי שניתן לראות במכשירי האייפון 7. כמו כן לאחרונה החברה החלה להשתמש יותר ויותר בטכנולוגיה לטעינה מהירה, הן במכשירי האייפד, האייפון (אם כי לא באופן רשמי) וכן בליין האוזניות האלחוטיות שהושק בחודשים האחרונים ועושה שימוש ברכיב ה- W1.

בהתאם לכל אלו נראה כי כדי להגדיל באופן ניכר את חיי הסוללה במכשיר האייפון 8, אפל צפויה להציג טכנולוגיה משופרת בנוגע ללוג'יק בורד של המכשיר, כאשר ה- PCB עצמו יגיע בחצי מהגודל הרגיל, כשלשם כך אפל תעשה שימוש ב- Stacked SLP במקום ב- PCB שיאפשר למקם את כל רכיבים על שטח פנים קטן יותר (ראו תמונה לשם המחשה). הודות לכך אפל תוכל לשים סוללה גדולה יותר שלטענת Kuo תהיה בצורת האות "L" שתגיע עם קיבולת של 2,700mAh אל מול סוללת ה- 1,960mAh של האייפון 7. למעשה מדובר בסוללה בעלת קיבולת גדולה בכ- 40% מזו של סוללת האייפון 7, ודומה יותר בקיבולת שלה לסוללה של האייפון 7 פלוס שמגיעה בקיבולת של 2,900mAh. אולם הדבר המדהים בכל זה, הוא שהסוללה הגדולה יותר תגיע ללא שינוי בגודל הפיזי של המכשיר שצפוי להגיע בממדי הגודל של האייפון 7, קרי בממדי גודל של מכשיר עם מסך של 4.7 אינץ'.

שיפורים אלו עשויים להביא למצב בו חיי הסוללה של האייפון 8 עם סוללת 2,700mAh ומסך OLED, יהיו טובים יותר מחיי הסוללה של האייפון 7s פלוס, שלפי השמועות יגיע עם מסך LCD "רגיל" וככל הנראה סוללה בעלת קיבולת דומה או אולי קצת גדולה יותר מזו הנוכחית.

יש לציין שהדיווחים לגבי ליין האייפון הבא היו עד כה מאוד לא עקביים כאשר מקורות שונים מציגים דיווחים שונים. כך למשל האתר DigiTimes טוען שהאייפון 7s בגודל ה- 4.7 אינץ' יגיע עם שילדת אלומיניום, בעוד דגם ה- 7s פלוס יגיע עם שילדה מחומר לא ידוע ואילו האייפון 8 עם מסך ה- OLED יגיע עם מעטפת זכוכית מחוסמת לצד מסגרת מפלדת אל-חלד, בסגנון האייפון 4 וה- 4s. אולם במקביל האנליסט Kuo וכן האתר היפני Nikkei ציינו שכל 3 המכשירים החדשים יגיעו עם מעטפת זכוכית ומסגרת מפלדת אל-חלד שתאפשר את יכולת הטעינה האלחוטית. לדיווחים אלו מצטרף הדיווח של Mac Otakara שטוען כי דגמי ה- 7s וה- 7s פלוס יגיעו עם העיצוב הנוכחי של ליין האייפון 7 ויזכה לשיפורי חומרה בלבד, בעוד האייפון 8 יזכה לעיצוב החדש הנ"ל ומסך OLED.

כל השמועות הללו מאפשרות 2 תרחישים אפשריים:

  1. אפל תציג את דגמי האייפון 7s בגודל 4.7 אינץ' וה- 7s פלוס בגודל 5.5 אינץ' ללא כל שינוי בעיצוב, כלומר המכשירים יגיעו עם עיצוב האלומיניום הנוכחי של ליין האייפון 7, אם כי המכשירים יזכו לשדרוג חומרה (רכיב A11, וכו') ואולי גם צבע חדש.
  2. אפל תציג עיצוב חדש שיתבסס על מעטפת זכוכית ומסגרת מפלדת אל חלד לכל ליין האייפון הבא, שיכלול 3 דגמים: דגם של 4.7 אינץ', דגם של 5.5 אינץ' ודגם נוסף חדש של כ- 5.8 אינץ', כשבעוד שני הראשונים יגיעו עם מסכי LCD, האחרון יגיע עם מסך OLED מעוקל. בנוסף כל ליין האייפון יזכה ליכולת של טעינה אלחוטית וחומרה משופרת, אם כי יתכן שדגם ה- OLED יגיע עם נפח אחסון התחלתי גדול במיוחד ואולי אפילו ייחודי (512GB?).

konsep-iphone-8-bezelless-2

מה שבטוח הוא שליין האייפון הבא, יוצר עניין רב הן בקרב המשתמשים והן בקרב המשקיעים, שהזניקו את המניה של אפל לשיא חדש. אם כי בעוד נראה שהמכשיר המעניין ביותר הוא האייפון 8, כל הליין עצמו יוצר סקרנות גדולה, כשמעניין יהיה לראות הוא לאיזה כיוון אפל תקח את ליין האייפון בציון עשור להצגתו והשקתו של המכשיר ששינה את העולם.

להמשך דיון

 

מקור: Macrumors ושוב פעם Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho