האייפון 8 | נפח אחסון התחלתי גבוה, יותר RAM ומצלמת סלפי 3D

ע״י

דיווחים נוספים לגבי החומרה של האייפון 8 ממשיכים, כשהפעם מדובר במפרט חומרה דומה לזה של האייפון 7 פלוס ומצלמת סלפי קדמית חדשנית.

 

 

iphone-8-concept-03

אחת התלונות הגדולות ביותר כלפי אפל במהלך שנת 2015-2016 הייתה העובדה שהחברה המשיכה להציע את מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס עם נפח אחסון התחלתי של 16GB, כשרבים ראו בכך בדיחה, לאור הגדלת כמות המגהפיקסלים במצלמה, הצגת צילום של 4K ועוד. כשכל אלו תופסים נפח הולך וגדל, כשבמקביל מערכת ההפעלה עצמה גוזלת מספר GB-ים, מה שמותיר את המכשיר עם מעט מאוד נפח אחסון לתמרון, אפילו עבור משתמשי מיינסטרים "נורמליים". אפל תיקנה את הנושא עם ליין האייפון 7 שענה (כמעט) על כך הדרישות של הצרכנים, כאשר אפל הגדילה את נפח האחסון ההתחלתי ל- 32GB ומשם בקפיצה ישירה ל- 128GB, כשהנפח הגדול ביותר עומד על 256GB. בנוסף אפל הגדילה את נפח זכרון ה- RAM במכשיר האייפון 7 פלוס, כדי להתמודד בצורה טובה יותר עם המסך עתיר הפיקסלים, אולם בעיקר עם פיצ'ר הפורטרט שבזמן אמת מזהה את אוביקט הצילום ויוצר אפקט בוקה.

כעת נראה כי האייפון 8 השמועתי יגיע עם נפח RAM דומה של 3GB וכן נפח אחסון התחלתי של 64GB עם אפשרות לשדרוג ל- 256GB, דבר שיוצר הקבלה בקפיצה מ- 32GB ל- 128GB (כפול 4). דיווח זה מגיע מחברת המחקר הסינית Trendforce, שבשנה שעברה דייקה בדיווח שלה לגבי נפחי האחסון של ליין מכשירי האייפון 7. מפרט מרשים (ביחס למכשירי אייפון) זה לא אמור להיות מפתיע במיוחד, זאת לאור השמועות כי האייפון 8 ימכר במחיר התחלתי של כ- 1000$, עקב מפרט משופר ועלות גבוהה של החומרים והייצור, בין אם מדובר במסך ה- OLED מקצה לקצה שיכלול בתוכו את חיישן ה- Touch ID, עיצוב חדש שיצריך מערך ייצור חדש לחלוטין, סוללה גדולה יותר שתתאפשר הודות לטכנולוגיה חדשה בלוג'יק בורד, ותאפשר הן חיי סוללה ארוכים יותר או שווים לאלו של האייפון 7, מעצם גודל המסך הגדול יותר.

iPhone 8

הדיווח של Trendforce גם חוזר על השמועות האחרות סביב האייפון 8, שצוינו לעיל, אם כי הדיווח מציין שהחברה לא תשתמש במסך מעוקל, לאור קשיי ייצור ושבהתאם לכך אפל תמשיך להשתמש במסך ה- 2.5D בה היא החלה להשתמש עם מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס ב- 2014. כמו כן הדיווח מציין כי אפל תציג מצלמה קדמית משופרת שתעשה שימוש בטכנולוגיה תלת ממדית חדשנית (ככל הנראה מבית פריימסנס) ותאפשר זיהוי פנים ותלת ממדי טוב יותר במה שעשוי להיות הצעד הראשון של אפל בתחום ה- AR (מציאות רבודה או Augmented Reality), זאת אחרי שטים קוק דיבר פועלה של אפל בתחום זה במהלך השנה שעברה. האנליסט Ming-Chi Kuo פרסם לפני מספר ימים דו"ח לקהילת המשקיעים שלו, לפיו המצלמה הקדמית של האייפון 8 אכן תהיה חדשנית והיא תהיה עשויה ממודול הבנוי מ- 3 חלקים: מצלמת FacTime איכותית, רכיב שידור אינפרא-אדום ורכיב קליטה אינפרא-אדום שיאפשרו למצלמה לזהות את המרחק של האלמנטים במרחב ויאפשרו יכולות תלת מימד.

כמו כן יתכן מאוד שטכנולוגיה זו גם תאפשר זיהוי של הרשתית ובכך תשפר את מערך הזיהוי הביומטרי של האייפון לצד ה- Touch ID.

להמשך דיון

 

מקורות: Trendforce ו- MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho