אייפון 8 | מסך OLED מעוקל ו- USB-C

ע״י

דיווחים חדשים מאששים את הגעתם של מסכי OLED למכשיר האייפון 8, כשנראה שיתכן מאוד שאפל תעבור להשתמש במחבר USB-C במקום ברק.

 

 

iPhone 8

בחודשים האחרונים חרושת השמועות סביב מכשיר האייפון 8, שצפוי להוביל את ליין מכשירי האייפון שאפל תציג בחודש ספטמבר הקרוב, מתגברים ועולים כשהשמועות המגיעות משרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח, מגלות שמדובר בשדרוג משמעותי הן מבחינת העיצוב, הפיצ'רים והחומרה. הבסיס לכך הוא המעבר של אפל להשתמש במסכי OLED במכשירי האייפון 8, זאת אחרי 10 שנות שימוש במסכי LCD מתקדמים. הדיווחים בנושא התייחסו לכך שהשימוש במסכי OLED, יאפשר לאפל להציג עיצוב חדש ומעוגל/מעוקל, זאת הודות למאפיינים של מסכי OLED המאפשר לייצר אותם בצורה גמישה יותר, מאשר מסכי LCD. הבעיה היא שרוב יצרניות המסכים בעולם כיום, עדיין לא עשו את המעבר באופן מלא לייצר מסכי OLED, ונראה כי יצרנית מסכי ה- OLED הגדולה ביותר בעולם כיום היא סמסונג, יריבתה הגדולה ביותר של אפל בתחום המובייל. אולם "יריבות לחוד ועסקים לחוד", כשנראה שאפל וסמסונג חתמו על עסקה שתהפוך את סמסונג לספקית מסכי ה- OLED הגדולה ביותר של אפל עבור ליין האייפון הבא, עם אספקה של כ- 160 מיליון מסכי OLED, אם כי לא ידוע לאיזה תקופת זמן מדובר.

כמו כן נראה שאפל כבר חוקרת אפשרויות נוספות להעזר ביצרניות מסכים אחרות כמו: LG, Japan Display ו- Sharp (שנרכשה על ידי פוקסקון) כדי לצמצם את התלות שלה בסמסונג, אולם במקביל החברה גם בוחנת תוכנית ב', במידה והחברה תראה בעיות בין אם מבחינת העיצוב הכרוך במסכי ה- OLED, או היקפי האספקה הדרושים לה.

בימים האחרונים הוול סטריט ג'ורנל אישש כי אפל אכן תשתמש במסכי OLED מעוקלים עבור מכשיר האייפון ושסמסונג אכן תהיה ספקית מסכי ה- OLED הראשית. מסכי ה- OLED הגמישים יאפשרו לאפל להציג עיצוב חדש, לו מצפים בכיליון עיניים משתמשי אייפון רבים בשנתיים האחרונות, זאת לאור העובדה שאפל לא שינתה באופן משמעותי את העיצוב של מכשירי האייפון מאז 2014, כאשר החברה הציגה את מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס שדחפו את היקף השדרוג למכשירי האייפון החדשים, לשיאים חדשים. כך שלמרות שמכשירי האייפון 7 רואים ביקוש מצוין ובפרט האייפון 7 פלוס, בעל המצלמה הכפולה, הצגת עיצוב חדש וחומרה משופרת צפויה לגרום לגל שדרוגים ענק נוסף שיתבסס בעיקר על קהל משתמשי האייפון בסין – השוק השני בגודלו עבור אפל – המוטים יותר לשדרג את המכשירים שלהם כאשר יוצא דגם חדש שגם נראה באופן משמעותי אחרת.

כמו כן הג'ורנל גם מדווח שהאייפון 8 יגיע עם מחבר USB-C שיחליף את מחבר הברק הנוכחי של מכשירי האייפון (והאייפד והאייפוד טאץ') המשמש את אפל מאז 2012, כאשר החברה עשתה את המעבר לברק ממחבר 30 הפינים הוותיק. על פניו מעבר שכזה נשמע הגיוני, מאחר ואפל הייתה שותפה פעילה לפיתוח מחבר ה- USB-C הסטנדרטי שתופס פופולריות בקרב יצרניות הטכנולוגיה השונות, כשאפל עצמה היא אחת מהמובילות את השינוי, כאשר בשנתיים האחרונות אפל הציגה דגמים חדשים של מקבוקים שעושים שימוש בלעדי במחבר הסטנדרטי, דבר שזכה לביקורות רבות על החברה הודות לצורך במתאמים. מצד שני מחבר הברק נמצא בשימוש נרחב בקרב משתמשי האייפון, האייפד ואפילו מוצרים פריפריאליים הכוללים מוצרים של חברת ביטס ואפילו את אוזניות האיירפודס החדשות שאפל השיקה לפני מספר חודשים. בהתאם לכך נראה כי התרעומת סביב המעבר ממחבר הברק למחבר חדש, גם אם הוא סטנדרטי, יביא לתסכול רב של משתמשים שהשקיעו באקוסיסטם של מוצרים ב- 5 השנים האחרונות: מטענים, כבלים, אוזניות, דוקים ועוד.

iPhone

יש לציין כי יש לא מעט שמועות המתייחסות לעובדה שהאייפון 8 עשוי להגיע עם יכולת של טעינה אלחוטית, בין אם על ידי שימוש בתקן ה- Qi, או תקן אחר שיאפשר טעינה אלחוטית אמיתית גם ממרחק מסוים. שמועות אלו מציינות שאפל מפתחת טכנולוגית טעינה אלחוטית כאשר יש לא פחות מ- 5 צוותים שונים בחברה, כאשר לפי השמועות אחת מהן עובדת עם חברת Broadcom בשנתיים האחרונות לפתח את טכנולוגית הטעינה האלחוטית. במידה והאייפון 8 אכן יגיע עם טעינה אלחוטית, מעבר למחבר USB-C הגיוני יותר, מאחר ואפל תדחוף את המשתמשים לשימוש אלחוטי, בדומה לפועלה של החברה עם אוזניות האיירפודס שהגיעו (בעיכוב מסוים) לצד הסרת מחבר האודיו הסטנדרטי במכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס.

האינדיקציה הטובה ביותר לגבי התוכניות של החברה עבור נושא המחברים, עשויה להתגלות באירוע האביב השמועתי של החברה, בו אפל צפויה להציג עדכונים לליין מחשבי המק שלה, אם כי עדכון לליין האייפד ובפרט הצגת אייפד חדש בעל מסך של 10.5 אינץ' מצד לצד (בדומה לשמועות סביב האייפון 8) יהיה במרכז האירוע. הסיבה לכך היא שקשה להאמין שאפל תעדכן את ליין האייפדים ותשיק דגם חדש עם מחבר ברק, כאשר החברה מתכננת להעביר את ליין מכשירי ה- iOS שלה ל- USB-C מספר חודשים לאחר מכן.

אין ספק שליין מכשירי האייפון השנה צפויים להיות מעניינים יותר מתמיד, כאשר המעבר ל- OLED עשוי להשפיע לא רק על העיצוב של האייפון 8, אלא גם על המראה של iOS (ערכת נושא כהה/שחורה?) ועוד.

להמשך דיון

 

מקורות: CNBC, רויטרס והוול סטריט ג'ורנל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho