לא אייפון 8 כי אם אייפון Edition

ע״י

האתר Macotakara מגלה כי האייפון 8 עשוי בכלל להקרא בשם ה"אייפון Edition", כשבנוסף האתר מאשש השקה מאוחרת של המכשיר.

 

 

music

כשאפל הציגה את השעון, החברה הציגה אותו ב- 3 סדרות שונות: ספורט, מתכת וגרסת פרימיום יוקרתית בשם Edition. גרסת ה- Edition הושקה תחת תג מחיר יקר במיוחד של למעלה מ- 10,000 דולר, הודות לשימוש בזהב אמיתי בגוון צהוב רגיל ובגוון וורוד (זהב ורוד). כמובן שסדרת ה- Edition נמכר במספרים נמוכים מאוד ונראה שאפל לא חשה בנוח עם מכירת מוצר יוקרה תחת תג מחיר שכזה. ואכן בספטמבר האחרון כשאפל רעננה את ליין השעון, סדרת ה- Edition עברה באופן דיסקרטי (יחסית) משימוש בזהב טהור לשימוש בקרמיקה שנותנת לשעון גימור לבן פנינה יפהפה. כעת לפי דיווח שמגיע מהאתר היפני Macotakara, עולה שאפל עשויה להשתמש בשם המותג Edition עבור האייפון 8 השמועתי שכאמור צפוי להתווסף לליין האייפון ולדגמי האייפון 7s וה- 7s פלוס בתור דגם היוקרה תחת תג מחיר של כ- 1,000$.

בנוסף האתר מאשש את הדיווח של Digitimes שלאחרונה ציין שהמכשיר אכן יוצג באירוע ספטמבר הקרוב, אולם יושק מספר חודשים לאחר מכן, וככל הנראה לקראת חודש דצמבר, זאת לאור העובדה שהייצור ההמוני של מסך ה- OLED הייחודי, שיכיל בתוכו את חיישן ה- Touch ID ומצריך פיתוח מיוחד ומסובך, יחל רק במהלך חודש ספטמבר. Macotakara מציין שלפי מקורותיו ההחלטה עד כה נקבעה לגבי 3 דברים: מסך ה- OLED, טעינה אלחוטית ושימוש במצלמה הכפולה (או דגם משופר) אותה אפל הציגה לראשונה במכשיר האייפון 7 פלוס. מעבר לכך נראה כי החברה עדיין מתנסה לגבי העיצוב של המכשיר, האם לחצן הבית כן יוסר לחלוטין ובאיזה חומרים להשתמש כאשר ישנם מכשירי אבטיפוס העשויים מקרמיקה לבנה – כמו סדרת ה- Edition הנוכחית של השעון, אלומיניום ועוד.

מה שכן נראה כי אפל לא תוסיף מסך כפול ו/או נוסף באייפון כמו ש- LG עשתה עם דגמי ה- V האחרונים שלה, וכן שבסופו של דבר למרות השמועות בנושא, החברה לא תאמץ את מחבר ה- USB-C, כפי שהוול סטריט ג'ורנל רמז בדיווח קצת מסורבל לפני מספר ימים. יש לציין שהאנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI ביטל את הדיווח של הג'ורנל ונראה כי אפל תמשיך להשתמש במחבר הברק במכשירי האייפון והאייפד לעתיד הנראה לעין.

השמועות סביב האייפון 8, או Edition החלו כבר לקראת אמצע השנה שעברה, כאשר רבים סברו שאפל תשיק בספטמבר האחרון 3 דגמים של אייפון, כאשר אחד הדגמים יקרא בשם "אייפון פרו". כעת נראה שהתוכניות של אפל לגבי הדגם השלישי השתנו במעט ובמקום דגם יוקרתי יותר של פלוס, החברה החליטה להציג דגם חדשני שמבחינת הגודל שלו יתברג בין דגם ה- 4.7 אינץ' לבין דגם ה- 5.5 אינץ', אולם יגיע עם עיצוב חדש ומעניין, חומרה חדשה ויכולות חדשות שידחפו את ליין האייפון קדימה, מבלי לפגוע בליין האייפון הנוכחי שעושה בשנתיים האחרונות מציג היקף מכירות יציב למדי.

להמשך דיון

 

מקור: Macotakara
תמונה: AlHasan Husni
עריכה, תרגום ותוספות: natisho