האייפון 8 יגיע עם עיצוב מעוגל כמו האייפון המקורי

ע״י

הדיווחים סביב העיצוב של האייפון 8 מתחילים להתגבש, כאשר כעת עולה שהמכשיר יהיה דומה בעיצוב שלו לזה של האייפון המקורי, אבל עם טוויסט.

 

 

iPhone 2G

בקיץ 2011, מספר חודשים לפני השקת האייפון 4s, עלו ברשת שמועות, שרטוטים ואפילו מוקאפים שטענו כי האייפון הבא שאפל תציג יגיע עם עיצוב "דמוי טיפה", שמזכיר את העיצוב של המקבוק אייר. כלומר עבה יותר בחלקו העליון של המכשיר, בעוד לקראת החלק התחתון שלו, המכשיר מתחדד ומציג עיצוב דק יותר. כמובן שבסופו של דבר אפל השיקה את האייפון 4s שהגיע עם עיצוב זהה (כמעט לחלוטין) לזה של האייפון 4 ובכך המשיכה באופן בלתי מתפשר על אסטרטגיית העיצוב הדו-שנתית שלה, שהשתנתה (בספק) רק השנה עם מכשירי האייפון 7. כעת עולים שמועות חדשות שהאייפון 8 יגיע עם עיצוב "דמוי טיפה", אולם בשונה מהדיווחים של שנת 2011, לא מדובר על עיצוב Tapered – מתחדד – אלא על עיצוב מעוגל יותר שיהווה הומאז' לעיצוב של האייפון המקורי, בכך שגם הפאנל האחורי יהיה מעוגל יותר, זאת אחרי שמאז העיצוב של מכשירי האייפון 4 ואילך, פאנל הגב של מכשירי האייפון היה שטוח ברובו.

כך שבעוד העיצוב של ליין האייפון בשנים האחרונות שהיה מבוסס על שילדת יוניבודי מאלומיניום, צפויה להתחלף בפאנל אחורי העשוי מתרכובת זכוכית ייחודית שתתן לפאנל האחורי קימור עדין, אבל גדול יותר מזה של העיצובים האחרונים. הדיווח גם מציין כי הפאנל האחורי העשוי זכוכית יהיה כמעין תלת ממדי, ובכך יתן את התחושה והעיצוב המעוגלים של המכשיר, שכאמור יהיה דומה בעיצובו לזה של האייפון המקורי. אם כי הוא ללא כל ספק יהיה גדול יותר, כאשר לפי השמועות גודל המסך בפאנל הקדמי יהיה באזור ה- 5.8 אינץ' הודות לצמצום מסגרות הצד של המכשיר. כמו כן המכשיר צפוי להיות דק הרבה יותר מה שעשוי לתת לעיצוב המעוגל תחושה שונה מאוד מזו של האייפון המקורי, שלמרות שהיה דק מאוד ביחס למכשירי סמארטפון באותה התקופה, כיום נחשב למכשיר שמן ביותר.

כמו כן הדיווח מציין שלמרות העיצוב המעוגל של הפאנל האחורי, האייפון 8 לא יגיע עם מסך קדמי מעוקל, באופן הדומה לזה של מכשירי הגאלקסי Edge של סמסונג, ואפל צפויה להמשיך ולהשתמש בעיצוב הזכוכית ה- 2.5D שיתן קימור לצידי מסך ה- OLED אולם לא יביא את המסך "לגלוש" מעבר.

בחודשים האחרונים הדיווחים סביב האייפון 8 התמקדו יותר בגודל המסך, בפיצ'רים כאלה ואחרים ובעובדה שהוא יגיע עם מסך OLED, מעבר לא פשוט מצידה של אפל שעד כה עשתה שימוש במסכי LCD במכשירי האייפון. שינוי זה בעוד שהוא נראה "פשוט" על פניו, כולל שינוי של טכנולוגית ה- 3D Touch מקצה לקצה ושינויים נוספים הודות לצמצום מסגרות הצד של המכשיר, דבר שיצריך שינוי בכל הרכיבים הקדמיים של המכשיר ובפרט רכיב ה- Touch ID, שלפי השמועות ישולב בתוך המסך. הסיבה שהשמועות לגבי העיצוב עדיין מאוד מעורפלות, נובעת מכך שלפי דיווחים משרשרת האספקה והייצור של אפל, אפל עדיין לא סגורה על העיצוב באופן סופי, כאשר החברה בוחנת מספר אפשרויות שונות, כשעם הזמן נראה שהן מצטמצמות לכדי החלטה סופית ונראה שבחודשים הקרובים ככל שנתקרב לחודשי הקיץ ולמועד תחילת תהליך הייצור ההמוני של מכשירי האייפונים הבאים, הרבה דברים יתחילו להתבהר.

להמשך דיון

 

מקור:  ETNews
עריכה, תרגום ותוספות: natisho