האייפון 8 | שינוי ב- Touch ID, טעינה מהירה ועוד

ע״י

דיווחים חדשים מגלים שכל דגמי האייפון החדשים השנה יגיעו עם טעינה מהירה, 3GB של זכרון RAM, ואילו האייפון 8 יגיע עם מיקום שונה ל- Touch ID.

 

 

iPhone 8 concept

בשבועות האחרונים הבלוגוספירה האפלית התמקדה במחשבי המק של החברה, כאשר אפל כנסה מספר כתבים כדי לדבר עימם על עתיד המק ובפרט המק פרו. אולם כעת נראה כי השמועות חוזרות לכיוון מכשירי האייפון הבאים, כאשר לפי דיווח של האנליסט Timothy Arcuri מחברת Cowen and Company שטוען שלפי מקורותיו כל 3 דגמי האייפון שאפל תציג בספטמבר, יגיעו עם 3GB של זכרון RAM, דבר שכיום שמור רק למכשיר האייפון 7 פלוס, כאשר תוספת הזכרון נועדה לעזור למכשיר עם פיצ’רים מתקדמים הקשורים למצלמה הכפולה, ובפרט לפיצ’ר הפורטרט. דיווח זה סותר דיווח קודם שנשמע מכיוון חברת TrendForce שטענה כי רק האייפון 7s פלוס והאייפון 8 עם מסך ה- OLED יגיעו עם זכרון RAM בנפח של 3GB, מכיוון שרק 2 המכשירים הללו יגיעו עם מצלמות כפולות, בעוד האייפון 7s בגודל ה- 4.7 אינץ’ יגיע עם 2GB של זכרון RAM.

בנוסף Arcuri מחזק את השמועות כי כל דגמי האייפון החדשים שיוצגו השנה יגיעו עם טעינה מהירה, דבר שמאשש את האפשרות כי אפל תשנה באופן כזה או אחר את המטענים של מכשירי האייפון, כשצד אחד של הכבל יגיע עם מחבר ה- USB-C, שמאפשר טעינה מהירה יותר. יש לציין שאפל כבר החלה להתנסות עם נושא הטעינה המהירה כבר עם מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, כשבשימוש עם מטעני האייפד ניתן לטעון אותם מהר יותר. כמו כן בליין האביזרים שאפל הציגה בשנה האחרונה ביניהם: העפרון של האייפד, אוזניות האיירפודס וליין אוזניות הביטס האלחוטיות, יש תמיכה בטעינה מהירה אותה אפל (באוזניות של ביטס) מכנה בשם “Fast Fuel”, המאפשרת טעינה מהירה במספר דקות בלבד.

Arcuri גם מציין שהבעיה הטכנית הקשה ביותר עימה אפל מתמודדת כרגע בנוגע למכשירי האייפון 8, הוא הטמעת חיישן ה- Touch ID במסך ה- OLED, כשלטענת האנליסט אפל רואה תפוקות נמוכות מאוד בייצור המסכים החדשניים הללו בשימוש בטכנולוגיה של חברת AuthenTec, אותה אפל רכשה בשנת 2012 והטמיעה אותה במכשירי האייפון, האייפד ולאחרונה המק בדמות Touch ID. על פי הנראה לאפל יש 3 אפשרויות:

  • לבטל לחלוטין את חיישן ה- Touch ID לטובת זיהוי ביומטרי אחר, כמו למשל זיהוי רשתית או סריקת פנים (פחות הגיוני).
  • להעביר את חיישן ה- Touch ID לחלק האחורי של המכשיר, כפי שיצרניות אנדרואיד רבות עושות, אם כי נראה שהדבר הוא לא כל כך ידידותי לשימוש מאחר ולא ניתן לפתוח את המכשיר מנעילה מבלי להרים אותו, למרות שיש משתמשים שמעדיפים את הפתרון הזה.
  • להציג את האייפון 8 לצד מכשירי האייפון 7s בספטמבר, אולם להשיק אותם מספר שבועות/ חודשים לאחר מכן כשתפוקות הייצור ישתפרו.

img_0248

במקביל לדיווח הנ”ל פורסמו ברשת המיקרובלוגינג הסינית Weibo, תמונות של מה שנראה כמו סכמות מוקדמות המראות כביכול את הנתונים של מכשירי האייפון 8, כאשר ניתן לראות מנתוני הגודל (עובי, גובה ורוחב) שמדובר בנתונים דומים לאלו של מכשיר האייפון 7 בגודל ה- 4.7 אינץ’. באופן מעניין ניתן לראות בשרטוט שחיישן ה- Touch ID נמצא בחלקו האחורי של המכשיר אולם מכיוון שמדובר בתרשים מסוג EVT, המציין כי זו סכימה של הערכה הנדסית בלבד ומכיוון שבסכימה מדובר ב- EVT03, סביר להניח שמדובר בגלגול שלישי או באפשרות חילופית לעיצוב, דבר שמתחבר להערכה של Arcuri שאפל גם בודקת תוכנית חלופית להעביר את חיישן ה- Touch ID לחלק האחורי של המכשיר.

סכמות אלו גם מגלות כי מודול המצלמה הכפול יהיה אנכי ולא רוחבי, כמו במכשירי האייפון 7 פלוס, דבר שככל הנראה נועד מטעמי מיקום וניצול שטח פנימי בצורה מרבית. דבר נוסף שניתן לראות הוא שחריץ הסים צפוי להיות ממוקם בחלק גבוה יותר, וקרוב קצת יותר ללחצן הכיבוי/הדלקה, אולם מעבר לכך לא נראה שצפוי להיות שינוי משמעותי במיקום או בתצורת הלחצנים הפיזיים של המכשיר, למעט העובדה הבולטת שהיא העדר לחצן הבית לחלוטין, הודות לצמצום המסגרת העליונה והתחתונה של המכשיר בצורה ניכרת, בהתאם לשמועות, דבר שיצור אפקט של מסך (כמעט) מקצה לקצה, כפי שסמסונג ו- LG הציגו לאחרונה במכשירי הדגל שלהן.

מה שכן יש לציין שלפני מספר שבועות הוצגו ברשת תמונות קונספט של האייפון 8, כשתמונות אלו נראות דומות מאוד לסכימות ש”הודלפו”, כך שאין לשלול את העובדה שמדובר ב”הנדסה לאחור” של תמונות קונספט אלו ולא בדבר האמיתי. בכל אופן יש עוד זמן עד שאפל תתגבש על תוכנית סופית לעיצוב של מכשירי האייפון הבאים ובפרט האייפון 8 ועד שתוכניות סופיות אלו יודלפו.

להמשך דיון

 

מקורות: MacRumors, AppleInsider ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho