מבט ראשון לאייפון 8 ול- 7s?

ע״י

רינדור של תרשימי ה- CAD של האייפון 8 שהודלפו, מציגים איך עשוי להראות מכשיר הדגל הבא של אפל בליין האייפון, בנוסף האם זה הפאנל האחורי של האייפון 7s או של ה- SE?

 

 

iphone-8-render

LG הציגה את מכשיר ה- G6 שלה, שמגיע עם עיצוב חדש ומסך (כמעט) מקצה לקצה. סמסונג הצטרפה עם השקת הגאלקסי S8 שזוכה לשבחים רבים בגין מסך ה- Infinity (כמעט) מקצה לקצה ונראה כי כעת כל העיניים נשואות לכיוונה של אפל, כשמכשיר האייפון 8 השמועתי שלה צפוי להגיע אף הוא עם מסך שימתח על פני רוב הפאנל הקדמי של המכשיר, כשהתוצאה היא מכשיר בגודל האייפון 7 (עם מסך ה- 4.7 אינץ') עם מסך גדול יותר של כ- 5.2 עד 5.8 אינץ'. רינדור חדש המסתמך על תרשימי ה- CAD שהודלפו בשבועות האחרונים מציג איך האייפון 8 עשוי להראות, כשהתוצאה היא חיפוי זכוכית מקדימה והן בפאנל הגב, עם שילדת מתכת עדינה. לפי הרינדור המכשיר נראה מלוטש למדי וכמעט כמקשה אחת של זכוכית מחלקו הקדמי לחלקו האחורי, באופן שמזכיר מאוד את מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס בגימור ה- Jet Black.

כפי שניתן לראות הרינדור מתייחס לשמועות כי המכשיר יגיע עם מסך מקצה לקצה החל מחלקו העליון לחלקו התחתון, כאשר המצלמות הקדמיות, האוזניה והחיישנים יהיו עטופים במסך באופן כזה או אחר, דבר שמעלה תהיות לגבי האופן בו אפל תיישם את ה- Bar העליון המכיל כיום אייקונים רבים של קליטה סלולרית, Wifi, חיווי סוללה, חיווי שירותי מיקום בשימוש, השעה ועוד. כמו כן לחצן הבית איננו לטובת לחצן בית וירטואלי לחלוטין שיוטמע במסך בשימוש בטכנולוגיית 3D Touch/ Force Touch, בה אפל כבר החלה להשתמש בלחצני הבית במכשירי האייפון 7. דבר נוסף היא המצלמה הכפולה האנכית בפאנל הגב הכוללת במודול שלה את המיקרופון וכן את תאורת הפלאש הממוקמת בין 2 העדשות.

אולם מה שהכי מעניין הוא האם אפל תצליח להטמיע את חיישן ה- Touch ID בתוך המסך, או שמא החיישן יוטמע בפאנל האחורי. בעוד הרינדור לא מראה כלל את החיישן, מה שמרמז על הטמעתו בתוך המסך, התשובה לכך עדיין לא ברורה באופן מלא, כשהשמועות עדיין חצויות לגבי מה אפל תציג. דבר נוסף שעדיין לא ברור מהשמועות הוא תאריך ההשקה של האייפון 8, כאשר חלק מהשמועות טוענות שאפל פתרה את בעיות התפוקה בייצור המסכים המתוחכמים, וכי מכשירי האייפון 8 יושקו בסוף ספטמבר/ תחילת אוקטובר, בעוד שמועות אחרות טוענות שעניין התפוקה עדיין נותר בעייתי וכי הדבר יאלץ את אפל להשיק את האייפון 8 מספר חודשים אחרי הצגתו ואולי אפילו מאוחר עד לכדי חודש נובמבר. מה שכן נראה כי הקונצנזוס הוא שאפל תציג את האייפון 8 לצד מכשירי האייפון 7s באירוע ספטמבר "כרגיל".

ואם כבר מכשירי האייפון 7s. בעוד כל העיניים נשואות למכשיר האייפון 8, יש לזכור שהשמועות מדברות שאפל תציג את האייפון 8 בתור דגם הפרימיום של ליין האייפון, בעוד מכשיר האייפון 7s (בגודל 4.7 אינץ') והאייפון 7s פלוס (בגודל ה- 5.5 אינץ') ימשיכו את מסורת העדכונים לליין האייפון. מה שכן לא ידוע במה העדכון יסתכם, למעט השדרוג הרגיל האפשרי באיכות המצלמה, רכיב A11 חדש ומעבד גרפי משופר, כשברקע ישנן גם שמועות על תוספת של תמיכה בטעינה אלחוטית ואפילו שדרוג לתקן בלוטות' 5. תמונה שפורסמה היום מציגה מה שנראה כמו פאנל הגב של מכשיר אייפון. בעוד התמונה מתייחסת לפאנל הגב בתור החלק האחורי של האייפון SE מודל 2017, העיצוב מזכיר יותר את זה של האייפון 7 והוא גם נראה גדול יותר מפאנל גב של מכשיר עם מסך 4 אינץ', אם כי קשה להעריך את הגודל מהתמונה. אם אכן מדובר בפאנל גב אמיתי של מכשיר אייפון עתידי, אזי שהרי מדובר או בפאנל הגב של האייפון 7s (שימשיך להגיע עם מצלמה אחת), או של דגם חדש של אייפון SE, כאשר מכשיר ה- 4 אינץ' של אפל לא עודכן בחודש מרץ האחרון, למעט שינוי בתצורת האחסון המוצעת.

006al0nhly1ffgf4c6ekdj311p0tqgzk

ההדלפה הזו מזכירה לנו שחוץ מהאייפון 8 השמועתי שתופס כאמור את רוב תשומת הלב של האינטרנט, לאפל יש ליין שלם של אייפונים שעשוי להתעדכן הכולל את האייפון 7s, האייפון 7s פלוס ואולי גם את האייפון SE. ליין שכזה יאפשר לאפל להציג מכשיר פרימיום, מכשיר כניסה זול יותר וצמד מכשירי "ביניים". במידה וזה אכן מה שאפל תעשה, נראה כי אירוע ספטמבר יהיה אירוע עמוס באייפונים והליין יהיה מעניין מתמיד.

להמשך דיון

 

מקורות: Slashleaks ו- Mysmartprice
עריכה, תרגום ותוספות: natisho