תקנון

ע״י

תקנון iPhones.co.il


הערה:
תקנון והצהרת הפרטיות מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד ומיועדים גם לנשים.
התקנון והצהרת הפרטיות מיועדים וכוללים את כולם: משתמשים רשומים, אורחים וכל אדם שמעוניין לצפות בתכני קבוצת אייטל בע״מ המפעילה את אתר iPhones.co.il.

 קבוצת אייטל בע״מ המנהלת את אתר iPhones.co.il מנהלת גם את אתר iFriends.co.il, קבוצת הפייסבוק ״אייפונס – קהילת חובבי אפל בישראל״, דף הפייסבוק ״דובי פלינק – קריפטו ישראלי״  שרות הדרכות, סדנאות, ליווי ופיתוח בתחום הקריפטו, והפינטק.

1. השימוש באתר, ובפורומים בכל דרך שהיא בשפה הנושאת אופי גס, מעליב, מאיים, בוטה, מטריד, מבזה, מסית, מתגרה, משתלח וכיוצא בזה, ו/או הטחת עלבונות אישיים כלפי כל אדם ו/או כלפי חברי האתר אסורים בתכלית. אין להשתמש בהערות גזעניות כלפי דת גזע ומין.

2. אסור כל שימוש או פרסום בלתי חוקי (לרבות פרסום המפר צו איסור פרסום) או בלתי מוסרי, או העשוי לפגוע בתקנת הציבור או ברגשותיו, או העשוי להזיק או לפגוע בצורה כלשהי בציבור או בפרט כלשהו, בפרטיותו או בשמו הטוב. 

3. פרסום או שימוש בקובץ העשוי לפגוע, להזיק, להסתיר, לשנות או להעביר קבצי מידע שברשות המשתמש ללא ידיעתו וללא הסכמתו, אסורים. העלאתו במזיד של וירוס לאתר תגרור סילוק מיידי מהאתר.

4. המידע שאת/ה מוסר לפרסום באתר מותר לקריאה לכל הגולשים. כ"כ מלוא זכויות היוצרים והקניין הרוחני יהיו שייכים לקבוצת אייטל בע״מ המפעילה את אתר iPhones.co.il והיא יכולה להשתמש בו בכל דרך הנראית לה. קבוצת אייטל בע״מ יכולה לפרסמו בכל מקום, ובכל זמן שתחפוץ.

5. קבוצת אייטל בע״מ המנהלת את אתר iPhones.co.il אינה אחראית ולא תישא בכל אחריות למסרים, ידיעות, פרסומים מכל מין וסוג שהוא, אופי הדיונים בפורומים ותוכנם, כולם או מקצתם, והאחריות בעניין זה תחול על המשתמש/ת מפרסם/מת המידע או ההודעה, ועליו/ה בלבד. המערכת לא תישא באחריות כלשהי לנזק, תקלה, אובדן וכיוצא בזה, אשר ייגרמו, אם ייגרמו, כתוצאה מפרסום כלשהו בפורומים או במידע שבהם, ובכלל זה שימוש. האחריות על השימוש במידע הנמסר בפורומים ותוצאותיו יחולו על המשתמש/ת ועליו/ה בלבד. 

6. אנו ממליצים למשתמשים שלא לחשוף כל מידע, קובץ או פרט מזהה כלשהו, כגון כתובות או מספרי טלפון, כדי למנוע הטרדות מצד משתמשים אחרים. כאמור, מערכת iPhones.co.il לא תהיה אחראית לכל נזק, מטרד וכיוצא באלה שייגרמו עקב חשיפת מידע כזה. iPhones.co.il שומרת לעצמה את הזכות למחוק כל הודעה הכוללת פרטים אלה, וזאת על-פי שיקול דעתה הבלעדי. 

7. חובה לפתוח אשכולות בעלי כותרת עניינית וברורה. צוות האתר ינעל/ימחק הודעות שאינם ענייניות וברורות.

8. קבוצת אייטל בע״מ מוסמכת לשנות תקנון זה בכל עת ומבלי שתהא צריכה להודיע על דבר השינוי. כל שינוי בתקנון יחייב את המשתמשים החל ממועד פרסומו באתר. 

9. חל איסור לפרסם מערכות אישיות (פורומים אישיים) ומערכות מסחריות ידועות (פורומים מסחריים וידועים), במידה ומשתמש יפרסם מערכת פורום שונה מ-iPhones.co.il או יפרסם קישור למערכת, ההודעה תערך והמשתמש יקבל אזהרה או יושהה מהאתר.

10. קבוצת אייטל בע״מ המפעילה את אתר iPhones.co.il שומרת לה את הזכות להשתמש בפרטים שהזנת בכל אחד ממערכות הקבוצה בעת הרישום (שם, אימייל, טלפון ופרטים אישיים נוספים) כדי לשלוח לך תוכן או מידע פרסומי, שווקי או חדשותי.  המידע שנאסף יכול לשמש את הקבוצה, והיא רשאית להשתמש בו כדי לפרסם מוצרים, ושרותים של הקבוצה. במידה ואינך רוצה בתוכן זה ניתן ללחוץ על "הסרה מרשימת התפוצה" בעת קבלת המייל, או לבקש לא לקבל תוכן פרסומי בעת הרישום. קבוצת אייטל בע״מ כוללת את אתר iPhones.co.il, אתר iFriends.co.il, קבוצת הפייסבוק ״אייפונס – קהילת חובבי אפל בישראל״, הקבוצה ״דובי פלינק – קריפטו ישראלי״ וקבוצות שמשתתפות בסדנאות, וליווי בתחומי אפל השונים, ובתחומי הקריפטו. 


11. מערכת iPhones.co.il המנוהלת ע״י קבוצת אייטל בע״מ שומרת לעצמה את הזכות לערוך\למחוק כל הודעה מכל סוג שהיא הנתון לשיקול דעתה הבלעדי. כמו כן שומרת לעצמה את הזכות להשעות לפרק זמן מסויים או לצמיתות כל משתמש עפ"י שיקול דעתה הבלעדי.

תודה על שיתוף הפעולה! קבוצת אייטל בע״מ, וצוות הנהלת iPhones.Co.il


חוקי הפורום iPhones.co.il1 – כללי
1.1 הגלישה במערכת הפורמים iPhones.co.il מהווה הסכמה בלתי כתובה והצהרה כי הינכם מודעים לחוקים הללו הקיימים בראש כל פורום ומתחייבים לפעול על פיהם.

1.2 החוקים מובאים כלשונם ואין מקום לפרשם בצורה אחרת.

1.3 האחראים הכלליים מטעם הנהלת האתר (מנהל האתר וסגניו) הינם המפקח הגלובלי והמנהל הבכיר של מערכת הפורמים.

1.4 האחראים על אכיפת החוקים באופן כללי במערכת הפורמים אלו הם "מנהלי הפורמים" הממונים ע"י ההנהלה הבכירה באתר.

1.5 לכל פורום ספציפי קיים מנהל פורום אשר מחובתו לאכוף את כל הנ"ל וכן להשיב ולסייע לגולשי הפורום אותו הוא מנהל.

1.6 בנוסף לכל הנאמר כאן , הנהלת הפורום ומנהלי הפורומים אינם אחראים לכל חריגה מחוקי הפורום ומהתקנון. 

1.7 יחד עם חוקי הפורום חובה לקרוא את תקנון האתר.2 – התנהגות ותוכן הודעות

2.2 ראית הודעה שנשאלה כמה פעמים? אין צורך בתגובה כמו "תעשה חיפוש","נשאל כבר" וכו'. במקום לפרסם תגובה שכזאת תפנה את המשתמש לקבלת התשובה כולל לינק! משתמש שמבקש עזרה, ואחרי זה מגיב "תודה, מצאתי כבר" מתבקש לצרף לינק כך שגם גולשים אחרים יכולים לקבל תשובה על אותה שאלה.

2.3 מערכת האתר לא תסבול תוכן הודעות שקרי, מתריס פורנוגרפי ופוגעני מכל סוג. מנהלי הפורמים ומנהלי האתר רשאים לערוך/לצנזר הודעות אשר יעברו על כל האמור בנושא זה.

2.4 כתיבת הודעות ספאם (הודעות אשר לא קשורות לנושא ההודעה ואינן תורמות לדיון באשכול, כולל הודעות הקפצה/UP/אפ למינהן) אסורה ויש למחוק אותן!!! כמו כן, אין לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורומים. הודעות מסוג זה ימחקו באופן מיידי ע"י האחראים לכך כפי שפורט לעיל.

2.5 כתיבת הודעות בעלות תוכן פרסומי אסורה בהחלט. כמו כן, נאסר פרסום וקידום אתרים אחרים ללא היתר מנהל האתר. לפרסום באתר יש לפנות למנהל האתר. הודעות מסוג זה ימחקו באופן מיידי ע"י האחראים לכך כפי שפורט לעיל. פרסום תוכנות פרוצות, סיראלים, לינקים וכל התכנים העוברים את הפרת חוק זכויות היוצרים הינו אסור בהחלט!!!

2.6 בעת פרסום הודעה/ידיעה/מדריך/לינק וכו' אשר אינה נכתבה ע"י המשתמש המעוניין לפרסם את ההודעה, חובה להעניק קרדיט למחבר המקורי של ההודעה/ידיעה/מדריך/סיקור/לינק וכו' (כלומר, חובה להזכיר את שם מחבר ההודעה המקורית או מקור אחר בהודעה החדשה).

2.7 כותרת ההודעה חייבת להיות עניינית, מתומצתת וברורה לכל וכמובן שקשורה לאותו הנושא הכתוב. בנושא וגוף ההודעה אין לכלול ביטויים כגון "עזרהההה", דחוףףףף", "חחחחחח" וכו'. עריכת ההודעה מתבצעת ע"י כפתור "ערוך". הודעה מסוג זה תנעל או תמחק ללא התרעה מוקדמת!

2.8 בעת פתיחת הודעה חדשה חובה קודם לבצע חיפוש בפורום ולבדוק שאין הודעה קיימת בנושא. אין לפתוח הודעה כפולה. אין לפתוח הודעה במספר פורומים במקביל. את ההודעה יש לפרסם בפורום המיועד והמתאים לפי אותו המידע המפרט את תוכן הפורום ב"מפתח הפורמים". הודעה כפולה או הודעה שנפתחה לא בפורום המיועד לו תמחק/תועבר.
אין על משתמשי הפורום להגיב על אשכול אשר לא נפתח בפורום המיועד לו! את האשכול צריך לפתוח בפורום המתאים של אותו הנושא כולל תתי הפורומים השונים!

2.9 איסור הקפצת הודעות: אין לפרסם 2 הודעות ברציפות באותו אשכול בהתאם לחוקים הרלוונטיים בכל פורום, משתמש שמפרסם הודעות רצופות אחת אחרי השנייה חייב למחוק את הקודמות שלו! כולל הודעות הקפצה.
בפורום משוב אין להגיב להודעה שלא נענתה במשך יותר משבועיים. במידה ולא קיבלת מענה לפנייתך עלייך להפנות את תשומת ליבו של מנהל הפורום לכך בהודעה פרטית והוא ישיב לך בהודעה המקורית שפתחת בפורום.


3 – ענישה
3.1 כנגד העוברים על החוקים, הנהלת האתר רשאית לנקוט סנקציות לפי שיקול דעתה ובהתאם לראות עיניה, לכן כל גולשי ומשתמשי האתר חייבים לקרוא את כל חוקי הפורומים ולציית להם בהתאם!

3.2 הסנקציות כוללות מתן אזהרה אחת ויותר ולאחריה חסימת המשתמש בבאן מן האתר לתקופת זמן כפי שתקבע ע"י הנהלת האתר.

3.3 מפיץ הודעה פרסומית באתר ייחסם באופן מיידי לתקופת זמן כפי שתקבע ע"י הנהלת האתר.


5 – פורום מיוחד: משוב
5.1 פורום משוב קיים עבור כל משתמשי האתר לצורך הבעת דעה חיובית/שלילית מטעמכם האישי ובנושא הנוגע לאתר באופן כללי בלבד. אין לכלול בפורום זה השמצות כלפי מנהלי האתר ו/או גולשיו. במידה והינכם חשים כי נעשה לכם עוול ע"י מנהל/מפקח/גולש מסויים אתם מוזמנים לפנות בהודעה פרטית אל המפקח הגלובלי ו/או למנהל הבכיר של מערכת הפורמים.


6 – חוקי הפורומים השונים בקהילה:
6.1 עם תיאור הבעיה בתוך הפוסט נא לציין את דגם המכשיר ואת הגירסה שמותקנת עליו, רצוי ואף מבורך לציין את הפעולות שקדמו לבעיה ואולי גם גרמו לה, ובכך זה גם יעזור לעונים וגם לטובתכם.

6.2 במידה ואתם לא יודעים את הפיתרון לבעיה שניתקלתם בה, נא לא "להמציא" פתרון או לתת פיתרון בזק כדוגמת ריסטור. לפעמים יש פתרונות מהירים יותר ופשוטים יותר וצריך סבלנות עד שמישהו עם ידע בנושא יתקל בפוסט ויתן פיתרון הולם.

6.3 משתמש שפתח פוסט יחכה בסבלנות עד שיענו לו ולא יקפיץ את הפוסט. אף אחד לא עובד בשבילכם! כאן זהו אתר בעל אופי התנדבותי נטו.

6.4 כתבתם מדריך או פתחתם נושא כלשהו? מעולה! זיכרו לפרסם אותו בפורום/תת פורום המתאים והקשור לנושא של מה שכתבתם! ולא לפתוח את אותם נושאים בכמה פורומים שונים!

6.5 כל הקשור להורדה ו/או דיון לגבי תוכנות/אפליקציות/שירים/סרטים/אפליקציות פרוצות, וכל דבר שעובר את חוק זכויות היוצרים- אסור לדיון על זה על גבי הפורום! אלא רק בהודעות הפרטיות.


7 – מכירה וקניה בפורום

7.1 מוכר/קונה אשר "יפגין" שפה בוטה הודעתו תמחק!

7.2 מוכר/קונה או גולש אשר ישמיץ מישהו בגלל מחיר כזה או אחר הודעתו תמחק!

7.3 מוכר/קונה אשר ינסה לעשות "קומבינות" (מכירה של מכשירים גנובים,נעולים,שבורים) על משתמשי הפורום הודעתו תמחק!

7.4 אין לפתוח פוסטים כפולים! מוכרים משהו כבר ורוצים לפרסם עוד משהו? תערכו את ההודעה, בשביל זה האופציה קיימת.

7.5 חייב לפרסם מכירה/קנייה בפורום המתאים לאותו אביזר/מכשיר שאתם מעוניינים למכור/לקנות. פירסום הודעה שלא במקומה תגרום למחיקת ההודעה/או העברתה!

7.6חובה על מוכרי המכשירים לרשום מחיר בהודעה!סוג מכשיר,נפח,צבעהודעה ללא מידע זה תנעל/תמחק!

7.7 חובה על המוכר/קונה לפרסם בכותרת הפוסט אם הוא מעוניין לקנות מכשיר או מעוניין למכור מכשיר ולפרט על מכירתו/קנייתו/מכשירו/אביזרו.

7.8 משתמש אשר מעוניין לקנות מכשיר/או כל מוצר אחר, מתבקש לציין את טווח המחירים שהוא מעוניין להציע לשלם על מנת לרכוש את אותו מכשיר. משתמש אשר לא ירשום טווח מחירים הודעתו תינעל/תימחק!

7.9 אין לקיים בפורום מסחר מכירות פומביות! אין מכירה בפורום מסחר לסוחרים או לבתי עסק, אין לפרסם לינקים או הפניות אתרי מכירות חיצוניים, אין לפרסם הודעת מכירה ללא זמינות מיידית למכשירים,דוגמא:"עוד שבוע מגיעים מכשירים מי שמעוניין"….פוסט כזה ימחק ללא התרעה מוקדמת.

7.10 אין לפרסם חנויות אינטרנט או/ו חנויות פיזיות ללא הסכמת הנהלת האתר בכתב. פוסט כזה ימחק ללא התרעה מוקדמת.

7.11 כל הקפצה של האשכול תלווה במחיקת ההקפצה הקודמת.הקפצה מבחינתי זה כל דבר שלא עונה לשאלה של קניית המוצר.ז"א שאם רשמתם up ואחרי זה רשמתם "עידכון במחיר" מבחינתי זה הקפצה.אז מה עושים??מוחקים את ה up ובפעם הבאה שמקפיצים מוחקים את ה "עידכון במחיר" ומקפיצים שוב.אשכול שלא יעמוד בתנאים אלו ימחק ללא התרעה מוקדמת!!
בברכה, המשך גלישה מהנה!
הנהלת האתר iPhones.co.il