מאת: RAiNZ | 12/08/11
אפל חושפת תוכניות להוספת מקרנים למכשירי ios

האם הענקית מקופרטינו הולכת להטמיע מקרנים זעירים במכשירי ה-i העתידיים שלה, ולאפשר לנו להשתמש באייפון, אייפוד ובאייפד כמקרני סרטים ותכנים דיגיטליים?
אפל לאחרונה הכתה גלים בעולם הטכנולוגי על ידי רישום הדומיין ApplePico.com. האתר Macrumors הצביע על החברה מקופרטינו כמי שרשומה כבעלת האתר מוקדם יותר החודש, דבר אשר באופן טבעי העלה כמה תהיות.

מיותר לציין, שהשמועות כי אפל עובדת על מקרני פיקו החלו להתחמם שוב. בקשות לפטנטים הקודמים של האייפון הצביעו על מחקר בנוגע למקרנים, אבל אף אחד מהם לא חשף יותר מאשר זה:האתר PatentlyApple חשף מסמכים שהוגשו למשרד רישוי הפטנטים האמריקני מהקבוצה של סטיב ג'ובס, והפרטים מראים כי החברה מתכננת לשלב מקרנים בסגנון פיקו במכשירי iOS עתידיים. אם אתם לא בקיאים במונח, מקרן Pico הוא עדשה זעירה שיכולה להקרין תוכן מדיה על גבי משטח גדול.

הפטנט מסביר שצרכנים מאחסנים טונות של מדיה על המכשירים שלהם. אך בגלל שמוצרים אלו נאבקים לשמור על ניידות, גודל המסך שלהם הוא בדרך כלל קטן מדי עבורם, לפחות כשמדובר בלשתף את התוכן עם אנשים אחרים.

הפתרון של אפל הוא להתקין מקרנים זעירים לתוך המוצרים שלהם, שיאפשרו למשתמשים לשתף וידאו ותמונות על משטח גדול ושטוח. אמנם את הטכנולוגיה הזו כבר ניסו בעבר, לאפל יש מהלך עם פוטנציאל להמצאת הגלגל מחדש: פרויקט משותף של סביבת העבודה.זהן בעצם פטנט המאפשר למקרני פיקו מרובים לתקשר אחד עם השני למטרות שונות. משתמשים יכולים לגרור תוכן מסביבת עבודה מוקרנת אחת לאחרת, או לסנכרן את התמונות המוקרנות יחד כדי ליצור תצוגה מאוחדת. ניתן גם לשלוט על מערכת במשיכות ומחוות (מזכיר לכם את הסרט Minority Report של ספילברג?).פטנטים לא תמיד מוצאים את דרכם למוצרי הצריכה, אבל לא נתפלא אם בסופו של דבר אנו נראה מקרנים זעירים מופיעים במכשירי ה-i העתידיים. תארו לעצמכם משחק מוקרן על משטח "40, תוך כדי שימוש באייפון שלכם כשלט, או שילוב של מכשירי אייפון עם חבר כדי לצפות בסרט במסך רחב.

מה דעתכם? האם זה יהיה פיצ'ר קטלני, או כישלון מוחלט?

9 תגובות המשך קריאה


כניסת חברים: הרשמה חינם!
שם:
סיסמה:
שכחתי סיסמה
התחבר אוטומטית

ראשי
עוד רכיבים של האייפון 6 דולפים
עוד רכיבים של האייפון 6 דולפים
תמונות חדשות מגלות את סוללת האייפון 6, הפאנל הקדמי ואת התבנית לייצור הפאנל האחורי. כאשר המכשיר עצמו צפוי להתגלות רק בעוד כ- 4.5 חודשים.

http://s17.postimg.org/a6t6xu74f/iph...anel_weibo.jpg

השמועות לגבי האייפון 6 החלו להגיע עוד לפני שאפל הציגה באופן רשמי את האייפון 5s, אולם מאז הצגת המכשיר בראייה קדימה של החברה, נראה כי חרושת השמועות לגבי האייפון 6 רק הולכת ומתגברת כאשר כל השמועות מתכווננות לגבי מסך של 4.7 אינץ' ועיצוב דק יותר שככל הנראה יציג גם שינוי במיקום של לחצן הכיבוי/שינה של המכשיר, זאת לאור השינוי בגודל. גם הדלפות של תמונות החלו לזרום מוקדם מהמצופה הן מכיוון יצרניות קייסים סיניות והן מכיוון כל מיני בלוגים מפוקפקים המציגים תמונות מעורפלות של שילדת המכשיר. אל תמונות אלו מצטרפות בימים האחרונים תמונות חדשות שמודלפות מכיוון אתר המיקרובלוגיניג הסיני Weibo המציג את הפאנל הקדמי של האייפון 6 והאתר הצרפתי Nowhereelse.fr (שבעבר כבר הדליף לא מעט תמונות של מוצרים עתידיים מבית אפל) המציג תמונות של הסוללה של האייפון 6 ושל הכרכוב (תבנית) של המכשיר, לצד מכשיר האייפון 5s לשם השוואה.

התמונות של הסוללות שקשה לאמת את אמיתותן, מראות את הסוללות כשהן נמצאות באריזות שלהן ולמעשה מזווית הצילום הן דומות מאוד לסוללות הנוכחיות של מכשירי האייפון, אם כי מלבד לשינוי אחד והוא שבסוללות הנוכחיות של מכשירי האייפון הקונקטור של הסוללה נמצא בצידה של הסוללה ואילו בתמונות, המחבר נמצא בחלק העליון שלה, מה שעשוי לרמז על שינוי משמעותי בעיצוב החומרה הפנימית של המכשיר בדגם הבא, מה שתואם לשמועות על שינויים בעיצוב המכשיר כולו. התמונות הנוספות שהוצגו באתר הצרפתי מגלות את כרכוב (תבנית ה- molding) של כביכול האייפון 6, המציגות שינוי משמעותי בגודל המכשיר. לדעת האתר הצרפתי, התבנית חסרה חלק בחלקה התחתון, כך שנראה כי העיצוב של התבנית, שדומה לעיצוב של האייפד (דורות 2 עד 4) לא מגלה את התמונה המלאה.

http://s17.postimg.org/hy9wweb9r/iph...old_comp_2.jpg

מה שכן Nowhereelse.fr ניסו לשערך את אורך ורוחב המכשיר והגיעו להערכה של אורך של 138 מילימטר ורוחב של 68 מילימטר המאפשרים מסך של כ- 12 סנטימטר שהם כ- 4.7 אינץ'. אולם התמונה המעניינת ביותר היא זו שהתגלתה ברשת המיקרובלוגיניג Weibo המציגה את הפאנל הקדמי של האייפון 6. הפאנל שצולם, נראה כמו הגדלה של הפאנל הקדמי של האייפון 5s, מבחינת כל מכלול החלקים שלו ומיקומם: מיקום האוזניה, הצלמה הקדמית, חיישן התאורה ולחצן הבית. אולם בולטים מאוד הם הגודל השונה של הפאנל הקדמי שבהחלט עשוי להתאים לגודל מסך של 4.7 אינץ' וכן מסגרות הצד הדקות יותר שמתאימות לשמועות.

http://s17.postimg.org/xihamxle7/iph...eries_tray.jpg

אין ספק שמדובר בהתחלה של בליץ אינטרנטי שרק יתגבר ככל שנתקרב לזמן הצגת האייפון החדש, מה שצפוי לקרות בעוד כ- 4.5 חודשים.
להמשך הכתבה | 7 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
לרסן את גניבת הסמארטפון
לרסן את גניבת הסמארטפון
אפל הצטרפה לגוגל, HTC, מוטורולה וסמסונג וחתמה על אמנה- התחייבות מרצון לבלימת מגיפת גניבת הסמאטרפון הפוקדת מקומות רבים בעולם.

תופעת גניבת סמארטפונים הינה תופעה שצברה תאוצה ובמספר ערים מהווה את הפשע הנפוץ ביותר, אשר רק מתעצמת בשנים האחרונות ואשר גרמה לכמה מקרי מוות מזעזעים בכותרות. משתמשים אינם מאבדים רק את המכשירים שלהם, הם גם מאבדים את הנתונים האישיים יקרי הערך שעליהם, ונאלצים להתמודד מלבד מהפסד כספי גם מאובדן המידע האיש. מאחר וסמארטפונים מהווים חלק בלתי נפרד מחיינו הפרטיים, במקרה של אובדן או גניבה כוללים גם תמונות, ההתכתבויות, סיסמאות לחשבונות בנק והדואר האלקטרוני ועוד. ערכו של המידע גדול יותר מזה של המכשיר עצמו.

על פי
האמנה, בשם "Smartphone Anti-Theft Voluntary Commitment" מתכננים היצרנים להוסיף תכונות אבטחה חדשות לטלפונים החכמים שלהם שימכרו החל מחודש יולי 2015, שיהפכו לסטנדרט בתעשייה. בכך יתאפשר לנטרל סמארטפונים גנובים מרחוק ואף לשחזר את המידע במידה ויאותרו לאחר מכן באישור המשתמש. במסגרת ההתחייבות, יש להתקין על המכשיר הנייד טכנולוגיה שתמנע כניסה של משתמשים זרים במקרה של אובדן או גניבה, שתכלול בין היתר:
  • מחיקה מרחוק של נתוני המשתמש. כלומר, למחוק מידע אישי שהוספתם לאחר הרכישה ובכלל זה אנשי קשר, תמונות, מיילים, ועוד במקרה של אובדן או גניבה.
  • להפוך את הטלפון החכם לבלתי שמיש- נעילה חכמה, כך שלא ניתן להשתמש בו ללא סיסמא או מספר זיהוי אישי, ובהתאם לכללי ה-FCC לבצע התקשורת למספר חירום, או מספרי חירום שתוכנתו על ידי המשתמש (כמו "טלפון בבית").
  • מניעת הפעלה מחדש ללא אישור המשתמש, כולל ניסיונות איפוס להגדרות יצרן, או ריסטור.
  • להשמיש את הטלפון החכם על ידי בעל המכשיר ולשחזר את נתוני המשתמש ככל האפשר. כמו שחזור מהענן.

בעוד שרבים ממאפיינים אלו נמצאים כבר בשימוש על ידי אפל, אימוץ מהלך זה בקרב כלל היצרנים יכול להרתיע גנבים בידיעה שהמכשיר שנגנב לא יהיה שמיש. יתר על כן, ההסכם מעניק ליצרני הסמארטפונים גיבוי בהוצאה לפועל של "מתג הניטרול" שיהפוך את הטלפון החכם לבלתי שמיש בעת גניבתו.אפל חשבה על זה קודם:
את כל התכונות הללו בטלפון החכם משתמשים חייבים לקבלם מופעלים. כך למשל, תכונת “Find My iPhone” של אפל, מאפשרת למשתמשים להשמיע צליל לאיתור המכשיר, לשים אותו במצב "Lost Mode" שנועל אותו עם סיסמא, ואת היכולת למחוק את כל הנתונים לחלוטין.
מלבד זה, אפל כוללת את שירות iCloud המאפשר לגבות את המכשיר ובכלל זה תמונות, מיילים, אנשי קשר, לוח השנה ונתונים אחרים שנמצאים במכשיר. פיצ'ר חדש שאפל מיישמת ב-iOS 7 הוא נעילת האקטיבציה, שנועד להפחית את הנגישות והזמינות של מכשירי אפל לגנבים על ידי מניעת הפעלתם של המכשירים הגנובים בידי משתמשים חדשים. ומסמל את הגברת המאמצים מצד אפל למאבק בתופעת הגניבות של מכשירי האייפון ומוצרי אפל בפרט.
לכל מאפייני השליטה מרחוק ניתן לגשת דרך מערכת מקוונת לניהול גניבות המאפשר לבעלים לגשת למכשיר האבוד מכל מחשב או מכל התקן נייד אחר.

סטיב לרגט נשיא איגוד תעשיית הסלולר האמריקאי CTIA:
ציטוט:
"אנו מעריכים את האמנה שננקטה על ידי חברות אלה להגנה על משתמשים במקרה שמכשירם אבד או נגנב". "גמישות זו מספקת לצרכנים גישה לתכונות ויישומים הטובים ביותר שיתאימו לצרכיהם הייחודיים, תוך הגנה על הטלפונים החכמים שלהם והמידע החשוב שהם מכילים".
היועץ המשפטי של מדינת ניו יורק, אריק שניידרמן, והתובע המחוזי של סן פרנסיסקו, ג'ורג' גאסקון דנו בנושאים הקשורים לגניבת מכשירים ניידים. כמו גם דחפו את היצרניות למצוא דרכים להשבית מכשירים גנובים בתקווה שבכך יהפכו אותם לפחות אטרקטיביים בעיני גנבים.
אריק שניידרמן, אמר בחודש ינואר 2013 כי אחד מכל שלושה מקרי שוד בארה"ב הינו בשל טלפון חכם שנגנב, ודחפתי לאימוץ "מתג ההריגה החכם" בידי כל יצרן. ואף כמה ערים עובדים לחוקק חוק על מנת להפוך את מתג ההריגה להכרחי.

אריק שניידרמן ו- ג'ורג' גאקסון:
ציטוט:
אנחנו קוראים ל-CTIA ולחברות בה להכניס את היישומים נגד גניבות כברירת מחדל בכל המכשירים במקום לסמוך על הצרכנים שיורידו אותם”, “לתעשיה יש אחריות להגן על הצרכנים עכשיו ולא להמתין עד לשנה הבאה”.


למשתמשי אנדרואיד לא היתה אפשרות דרך Google-backed לאתר את מכשירם האבוד, ונאלצו להסתמך על פתרונות צד שלישי, עד שגוגל שחררה כלי מובנה לאנדרואיד באוגוסט 2013, עם אפיונים דומים לטכנולוגיית המעקב של אפל Android Manager - אפליקציה המסייעת לאתר את הטלפון מרחוק ולחסום אותו במידה ונגנב. טכנולוגיית האתראה של גוגל, היא לכלל יצרני האנדרואיד. טכנולוגיית זו אינה ארוזה מראש בטלפונים החכמים כפי שאפל מיישמת, כך שהיא אינה מוכרת לחלק המשתמשים. מטרת האמנה הינה לכלול טכנולוגיה נגד גניבות כברירת מחדל בכל ההתקנים.

הרשימה המלאה של יצרני טלפונים חכמים ורשתות המשתתפות (12 במספר) כוללת את: Apple, Asurion, AT&T, Google, HTC America, Huawei Device USA, Motorola Mobility, Microsoft, Nokia, Samsung America, Sprint, T-Mobile USA, US Cellular, and Verizon Wireless בשיתוף עם CTIA wireless association


זהירות מונעת:
מסתבר שכל שטח ציבורי עם התקהלות המונית הוא זירת פשע פוטנציאלית. חנויות הומות אדם הן כר נרחב למעשי שוד מסוג זה. מה שבמשטרה מכנים "תופעת הסמארטפונים", תעשייה משתלמת ביותר, של מכשיר קטן, נגיש, יקר, קל ל"סחיבה", אשר קל לסחור בו והביקוש לו ולחלקיו רב, בעל שוק שמתרחב כל הזמן. לא מדובר בכנופיות או בארגוני פשע, אלא בגנבים קטנים שפשוט מנצלים הזדמנות כשהם רואים מכשיר ללא השגחה.

תהיו ערניים, השתדלו לשמור על המכשיר ולא להשאירו ללא השגחה במקומות ציבוריים. ובכלל זה, במסעדות, חוף הים ובבריכה. יש לסגור את התיק ולא להשאיר את הסלולרי על הדלפק בבר, על השולחן במשרד או ליד הקופה בחנות הבגדים. היזהרו מ"שיטת האופנוע" שיטה מתוחכמת לגניבה באמצעות שני רוכבי אופנוע שמגיחים מאחור ונותנים מכה לקורבן.

לחברה שלי גנבו את האייפון פעמיים, בפעם הראשונה היא המתינה בתחנת רכבת כשהיא משוחחת בטלפון ומסמסת, כשהרכבת נכנסה לרציף, הניחה את המכשיר בתיקה, עלתה ובעודה מתיישבת, מחפשת את האייפון לגלישה באינטרנט הוא כבר לא היה שם. מסתבר כי בעלייה לרכבת, בעת שכולם מתקבצים ליד הדלת, הגנב הזריז, שאיתר אותה ואת המכשיר נצמד אליה ושלף את המכשיר מתיקה. הפעם השנייה היתה בבית קפה עם חברות, תוך כדי ישיבה ובחוסר תשומת לב רגעית המכשיר נעלם משולחנה.
בעבודה, אל תשאירו את המכשיר על השולחן במשרד ותצאו, במיוחד במשרדים או בחברות קטנות כשאין בהן אבטחה. הגנב נכנס, עובר בין המשרדים ולוקח מכשירים. הרבה מכשירים נגנבים ממוכרים בחנויות, בזמן שהם עסוקים עם הלקוחות, ואם אתם בחוף הים או בבריכה, מומלץ להעביר את המכשיר למצב שקט כשאתם נכנסים לשחות. שיטה נוספת בישיבה בבית הקפה היא לגשת לבקש הנחיות דרך ובינתיים להניח מפית או עיתון על השולחן. לאחר מכן, הגנב מרים את המפית או העיתון ביחד עם המכשיר ועוזב את המקום באדישות.

http://www.2dayblog.com/images/2012/...ng-iphones.jpg

יעד מרכזי נוסף לגניבות הוא בבית הספר- תלמידים התמודדו עם מקרים שאילצו אותם למסור את המכשיר לצורך ביצוע שיחת טלפון וגנבו להם את המכשיר, כמו גם כנופיות של קטינים שאורבים לתלמידים מחוץ לבית הספר במטרה לגנוב את המכשירים.

אין ספק שמדובר בצעד מבורך, היכול להוביל לשינוי מהותי בתעשיית הסלולר, ליישום תכונה המופעלת כברירת מחדל, עם אפשרות שליטה בידי המשתמש לבטלו, להשבתת המכשיר הגנוב באופן שאינו ניתן לעקיפה ולשימוש, גם בפעולת ריסטור או איפוס שמחזירה את המכשיר להגדרות היצרן. הדרך הטובה יותר למגר את המגפה היא להפוך את המכשיר לחסר ערך לאחר גניבתו, היכול להרתיע גנבים בידיעה שהמכשיר שנגנב לא יהיה שמיש והגניבות תיפסקנה.
להמשך הכתבה | 4 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
טור אישי: חג חירות שמח
טור אישי: חג חירות שמח
לכבוד חג הפסח, צוות האתר מאחל חג שמח לכל הקוראים ולכל בית ישראל, ו-RAiNZ חולק סיפור על משמעותו האמיתית של החג הזה לכל אחד מאיתנו. בהמשך:

אומנם אינני אדם מאמין לפי ההגדרה, איך אין זו אומרת שאינני אדם רוחני. חג הפסח נקרא גם חג החירות, ולא במקרה זהו החג האהוב עלי - הן מבחינת הדת והן מבחינת המסורת היהודית (לחוד מהמצות... אני לא סובל את המצות...). אך בעוד החג הזה בעיקרו סובב סביב סיפור יציאת מצרים, הוא גם - כמיטב המסורת - מחפש רלוונטיות מדבר גם על הנושא מנקודת מבט פילוסופית אשר משליכה גם על יומנו אנו. כי חירות, חופש ושחרור מעבדות הם נושאים בעלי מכנה משותף אוניברסלי, אשר חורגים ממגבלות הזמן והמקום.

פרט מאוד מעניין שקשור בנושא חג הפסח וחג החירות, הוא המילה מצרים. הרי סיפור חג הפסח מדבר על יציאת מצרים של בני ישראל בעבר, אך ההשלכות הפילוסופיות שלו תקפות גם היום, שכן נראה שמקורה של המילה ״מצרים״ היא במילה שמית קדומה מִצְר שפירושה גבול, או אֵזור, ואי לכך סיפור היציאה ממצרים מקבל משמעות גבוהה יותר. זו רק עוד סיבה שבגינה אני מתחבר עם חג החירות, שכן החג מדבר על יציאה מגבולות. הגבולות הללו יכולים להיות כל דבר שתחליטו שהם יהיו, אשר תופסים תוקף בחיי היום יום שלכם. הגבול התאורטי הזה יכול להיות העבודה שלכם, השגרה שלכם, או כל דבר אחר שמצר עליכם או מגביל אתכם.


הסמארטפון הוא ללא ספק אחד החידושים הטכנולוגיים החשובים ביותר במאה ה-21. הוא נותן לנו בנקישת אצבע יותר כלים מאשר היו לנו אי פעם באמתחנתנו, בין אם מדובר באפליקציות שונות כגון Whatsapp ו-Waze, לבין אם מדובר בנורת ה-LED שמשמשת אותנו כפלאש למצלמה וכפנס, לבין אם מדובר על כוחו של האינטרנט בפני עצמו. אבל, וחלק מכם כבר שמו לב לכך - הסמארטפון גם מגביל אותנו. הצורה שבה הסמארטפון מגביל אותנו - למרבה האירוניה - מתבטאת דווקא במישור החברתי. הכיצד זה שמכשיר אשר מאפשר לנו בנקישת אצבע ליצור קשר עם אנשים מכל רחבי העולם יכול להיחשב כדבר אשר מגביל אותנו במישור החברתי, התשאלו?

ובכן, כל שעליכם לעשות על מנת להבין זאת, הוא מעשה פשוט מאוד: מה השתנה הלילה הזה מכל הלילות? - הלילה הזה אני ממליץ לכם לנהוג כמוני, ולכבות את הסמארטפון מהרגע שבו התכנסתם לכבוד ליל הסדר. מהרגע שהגעתם למקום שבו אתם חוגגים השנה את הסדר, או מהרגע שבו האורחים שלכם הגיעו אליכם, פשוט תכבו את הסמארטפון. לא, לא, ״מצב שקט״ לא נחשב. אני מדבר על כיבוי מלא (״שן קשת-ענן״, למי שמכיר). לאחר שכיביתם את המכשיר, שימו לב לאנשים סביבכם אשר לא עשו זאת, ואני מאמין שתבינו בדיוק עד כמה ראוי וסימבולי הוא מעשה כיבוי הסמארטפון בליל הסדר. שוב פעם, אני מוצא לנכון להדגיש כאן שאינני אדם מאמין לפי ההגדרה. כלומר: אינני מטיף לכם.

אני יכול רק להמליץ לכם, אך ההחלטה היא בסופו של דבר שלכם. הרי זהו חג החירות, וכולנו בני חורין, לא? - אז זהו, שלא בדיוק: לכל אחד מאיתנו יש פן מסויים בחייו אשר בגינו הוא אינו בן חורין. כולנו משועבדים לדבר זה או אחר, בצורה כזו או אחרת. המשמעות האמיתית של חג הפסח בעיניי היא למצוא את הדבר הזה שמשעבד אותנו - כל אחד מאיתנו בפני עצמו - ולצאת מעבדות לחירות. זה יכול להיות משהו זמני, ל-24 שעות נניח, כמו לכבות את הסמארטפון. או, שזה יכול להיות משהו הרבה יותר משמעותי וארוך טווח עבורכם, כמו החלטה לשנות פן מסויים בחיים שלכם באופן אבסולוטי. השורה התחתונה היא שזו בסופו של דבר החלטה אישית שבין אדם לעצמו. החג הזה פשוט מאפשר לכם הזדמנות וקונטקסט בכדי ליצור את הדו שיח הזה עם עצמכם, ולהגיע להבנה עצמית.


בזכות רגע כזה, והבנה עצמית שכזו, אני נמצא כאן איתכם כיום וכותב את השורות הללו. שנת 2008 הייתה השנה הרביעית שבה עבדתי בתור איש צוות הפקות ומחשוב באולם כנסים גדול וחשוב הממוקם על גבולה הדרומי של מדינת מרילנד בארה״ב, כחצי שעה נסיעה מוושינגטון הבירה. אולם הכנסים הזה היה בבעלות המחוז, ומשמעות הדבר היא שישנו קשר פוליטי ישיר בין האולם לבין גופים רמים וגדולים. ובפוליטיקה, כמו בפוליטיקה - היכן שהיא נמצאת, נמצאים גם הכסף, הכח והשחיתות. אני מתפקידי הייתי אחד מאנשי הצוות שהיו מקימים ומתפעלים את מערכות הסאונד, הוידאו, התאורה והמחשבים בכל אחד מהארועים הללו של בעלי ההון והשררה. עד כמה שנהניתי מהתפקיד עצמו, סבלתי במשך כל רגע בתפקיד מהדרג הניהולי הבכיר של המקום, שהתייחסו לאנשים בזלזול ובכוחניות.

לעומתם, חברי הצוות שלי היו לי כמשפחה.
אחד מהם היה אשרף - בחור מוסלמי מצרי בן 40 שהיגר לארה״ב. כשאני ואשרף הכרנו לראשונה, זו הייתה הפעם הראשונה שבה הוא פגש ישראלי בימי חייו. השיחות שהיו לנו תמיד היו מרתקות. אשרף חי לבדו בארה״ב, ללא משפחה. במהלך 4 שנים של עבודה יחד, אשרף ואני הפכנו להיות אחים חורגים. בשנת 2008, הזמנתי את אשרף לחגוג איתי, עם אחי ועם סבתי (שגרה בארה״ב דאז) לחגוג עימנו את ליל הסדר. לא חשבתי על זה יותר מידי כשהזמנתי אותו, אבל בעוד שהתחלנו לקרוא את ההגדה - פתאום נפל לי האסימון שאנחנו קוראים וחוגגים את סיפור יציאתנו ממצרים - מול מצרי!

״אני מקווה שכל זה לא גורם לך להרגיש לא בנוח, אח שלי...״, אמרתי לאשרף במהלך אחת מהפסקות העישון שלנו. הוא חייך אלי וענה: ״ממש לא אחי. לכבוד הוא לי שפתחתם את ביתכם בפני ושאתם משתפים אותי בחג שלכם ובטקסים שלכם. זו חוויה שאני בחיים לא אשכח, ואספר עליה לנכדים שלי״. חייכתי שאלתי: ״אני שמח לשמוע אחי, אבל לא מפריע לך שאנו מדברים על העם המצרי?״ הוא בחן אותי, וענה: ״לא רוני (כך היה קורא לי), ממש לא. מה שאני מבין מהסיפור הזה הוא בין השורות: סיפור יציאה מעבדות לחופש. זה הרבה יותר גדול מסיפור על שני עמים״. עמדתי שם, וכל שיכלתי לעשות הוא להנהן בהסכמה. ״ומה עם היציאה שלך מעבדות לחופש?״, שאל אותי אשרף. ״מה זאת אומרת?״, עניתי.


״אתה כבר 4 שנים עושה את העבודה הזו, ורואים עליך שאתה סובל בה. למה שלא תחליט שהשנה אתה יוצא לחופש ומוצא לעצמך עבודה אחרת?״, הוא שאל. חשבתי על זה בצורה עמוקה, ועניתי: ״ומה היית מציע לי לעשות? הרי זה לא בדיוק קל לעשות הסבה מקצועית, אתה יודע...״ הוא לא היסס, וענה: ״זה קל כשיש לך כשרון טבעי, אח שלי. אתה כותב מדהים. למה שלא תמצא עבודה בתרגום או בכתיבה, היכן שיש לך כשרון טבעי, ותעבוד במקצוע שאתה אוהב?״ - השיחה הזו עד היום חרוטה לי בזכרון. אבל אני לא עזבתי את העבודה הזו, אלא שגם אני וגם אשרף פוטרנו מספר חודשים לאחר מכן בגלל קיצוצים שנבעו מהמשבר הכלכלי אליו נקלעה ארה״ב ב-2008. אשרף הלך ללמוד, ונהיה מעסה מקצועי. אני עבדתי בחברת עגלות קטנה למשך מספר חודשים, ואז חציתי את ארה״ב ועברתי ללאס וגאס בכדי לנהל חברת עגלות. שנים לאחר מכן, הנה אני כאן יושב וכותב לכם.

אני כותב לכם שאת השיעור האמיתי שלי אודות משמעות ליל הסדר, והיציאה מעבדות לחירות ברומו של עולם - למדתי מבחור מצרי (כבר אמרתי לכם שאני אוהב אירוניה, לא?). אך אני ישראלי, ואמריקאי. בעוד הישראלי שבי כותב לכם, האמריקאי שבי מבחין בשורה מתוך השיר של ג׳ניס ג׳ופלין, שבמקרה מתנגן כעת ברקע: "Freedom is just another word for nothing left to lose", או בעברית: ״חופש הוא בסך הכל מילה נרדפת לכך שלא נותר לכם מה להפסיד״. ובמילים אחרות: כבו את הסמארטפון. אין לכם מה להפסיד. לא הערב. לעומת זאת, אם לא תכבו - מי יודע: אולי כן תפסידו, שכן אולי תפספסו את מהותו של החג הזה, ואת הגילוי העצמי שיוביל ליציאה הפרטית והאמיתית שלכם מעבדות לחירות.


אני מאחל בהזדמנות זו לכל קהל הקוראים שלנו חג שמח, ומי ייתן וכל אחד מכם ימצא את מה שמשעבד אותו בחייו הפרטיים, ויצא ממצרים. הלילה הזה, שתי פעמים.
להמשך הכתבה | 5 תגובות המשך קריאה
פורומים חדשות לוחות עוד באייפונס לוח בקרה
תיקון אייפון חדשות כללי לוח אייפון אייפון 5 צור קשר
פיתוח לאייפון חדשות אביזרים לוח אייפוד דרושים
אייפון בישראל חדשות תוכנות פורום אופניים חשמליות פרסם אצלנו
מוצרי אפל חדשות משחקים לוח סלולר Facebook
iFriends דיון אביזרים לוח אפל מועדון חברים הצהרת פרטיות
פורום אייפד אייפון iFriends קניית רכב מליסינג למעלה
אחסון אתרים אייפד לוח אייפד


כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 23:23.

מופעל באמצעות VBulletin גרסא 3.8.7
כל הזכויות שמורות ל"קבוצת אייטל בע"מ" מנהלת ומתחזקת את אתר iPhones.co.il ©
iPhones.co.il © כל הזכויות שמורות ©Ad Management by RedTyger

SEO by vBSEO 3.3.0