מאת: RAiNZ | 13/02/12
iOS בתלת מימד

האתר Patently Apple חושף פטנט שהוגש על ידי אפל למשרד הפנטנטים האמריקאי שעוסק בטכנולוגיה חדשה שתקנה למכשירי האייפון יכולות תלת מימדיות באמצעות מעקב אחר תנועות הראש והעיניים של המשתמש.פטנט חדש של אפל שפורסם השבוע על ידי משרד הפטנטים וסימני המסחרי האמריקאי מאשר כי החברה עובדת על תצוגה תלת מימדית למכשירי ה- iOS שלנו. עם זאת, זו אינה הטכנולוגיה מוכרת לנו ממכשירים כמו הנינטנדו 3DS, וה-HTC EVO 3G - אשר אינה משתמשת במשקפי תלת מימד.

במקום זאת, ההמצאה של אפל משתמשת במצלמה הקדמית של המכשיר כדי לעקוב אחר המיקום של העיניים ומיקום האור.האתר Patently Apple, אשר גילה את התיוק, מציין שהטכנולוגיה יכולה לעבוד לצד המצאות קודמות של אפל, המבוססות על מעקב אחר הראש וטכנולוגיות אור זמין. הוא משתמש במספר החיישנים המובנים במכשיר - כמו מצפן, מד תאוצה, ו-GPS - כדי ליצור "מסגרת ייחוס תלת מימדית" עבור המכשיר.

ברגע שיש לו את מסגרת הייחוס הזו, המכשיר יוכל לעקוב אחר המיקום של העיניים של המשתמש באמצעות המצלמה הקדמית שלו כדי לספק אפקט תלת מימדי לאובייקטים המוצגים על המסך שלו, אשר באופן אוטומטי יגיבו לתנועות מול המצלמה.

Patently Apple מציין כי באמצעות טכניקה זו, אפל יכולה להעסיק מספר אפקטים תלת מימדיים שונים. כך, למשל, היא יכולה למקם צללים מציאותיים סביב אובייקטים בממשק המשתמש שלה, אשר יגיבו לתנועות המשתמש וינועו סביב כאשר המשתמש מזיז את הראש.

לחלופין, הוא יכול ליצור "סביבת מערכת הפעלה וירטואלית תלת מימדית", אשר תאפשר למשתמש "להסתכל מסביב" הממשק על המסך שלהם - כאילו המסך היה חלון אל עולם של אובייקטים תלת מימדיים.עם זאת, הטכנולוגיה הזו תוכל לשמש להרבה מעבר להתקנים ניידים:

ציטוט:
"באמצעות נתונים אלו, יהיה ניתן לתאר מערכת הפעלה מציאותית ב- 21/2D או 3D. כמו למשל, דרך הצבת בוהק על חלונות, פסי כותרת, ואובייקטים אחרים בממשק המשתמש, כמו גם לאפשר להם לנוע בתגובה לתנועת העיניים של המשתמש או תזוזת הראש של המשתמש. יתר על כן, יהיה ניתן להשתמש במיקום ראשו ועיניו של המשתמש כדי לאפשר למשתמש "להסתכל מעבר" לחלון לאחר שהמשתמש מזיז את הראש שלו לצד ו/או מזיז את הראש שלו לקראת המסך."
ֿ

כל זה נשמע מאוד מגניב, אבל האם המערכת של אפל תהיה מדוייקת מספיק כדי לספק אפקט תלת מחמדי שמיש? ניתן לשער שבאמצעות המצלמה הקדמית, אובייקטים אחרים ברקע עשויים להיחשב כעיניים, מה שעלול להציב את המשתמש מול חווית ממשק משתמש מוזרה ביותר.כמובן, הפטנט הזה לא אומר ששיטה זו בהחלט תהיה זמינה במכשירים של אפל, או אם מכשירי iOS אי פעם יקבלו יכולות תלת מימד. אבל זה בהחלט מעניין לדעת כי אפל ללא ספק עובדת על זה.

לעומת זאת, עניין התלת מימד (בטלוויזיות) עוד לא לגמרי יצא מגדר שוק הנישה, למרות זמינותו כרגע. השאלה שאפל צריכה לשקול, היא האם טכנולוגיית התלת מימד במכשירים הניידים תתפוס - או האם היא תישאר כנישה.

האם אתם רוצים אייפון עם יכולות תלת מימד? או שאתם חושבים שיכולות תלת מימד הן דבר מיותר על מכשירי הסמארטפון?

15 תגובות המשך קריאה


כניסת חברים: הרשמה חינם!
שם:
סיסמה:
שכחתי סיסמה
התחבר אוטומטית

ראשי
מאמצים את גרסה 8
מאמצים את גרסה 8
אפל מציינת את נתוני האימוץ של גרסה 8, חמישה ימים אחרי השקתה. כשבנוסף משתמשים רבים מדווחים על בעיות בגרסה.
המספרים הראשוניים לגבי קצב האימוץ של גרסה 8, ששוחררה לפני כשבוע לא היו מדהימים במיוחד, כאשר חברות אנליטיקה שונות ציינו כי בימים הראשונים להשקתה של הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה iOS, קצב האימוץ היה נמוך כמעט בחצי מזה של גרסה 7 במהלך אותו פרק הזמן. אחת הסברות לקצב האימוץ הנמוך יחסית היא שהעדכון הכבד גזל משאבי רשת רבים ומשתמשים רבים העדיפו לחכות מספר ימים כדי לעדכן לגרסה החדשה. כמו כן, משתמשי אייפון רבים למדו מלקחי העבר ונראה שלא מעט המתינו לקבל משוב לגבי העדכון, כשרבים מהם הם משתמשי אייפון 4s, שלפי דיווחים ברשת נראה כי גרסה 8 מאיטה במקצת את המכשירים שלהם. אבל אחרי 5 ימים מלאים אחרי השקתה הרשמית של מערכת ההפעלה, אפל החליטה לגלות את נתוני האימוץ הראשוניים של גרסה 8, כשנראה שהם טובים מהמצופה ובהחלט מאששים את הסברות.

הנתונים שפורסמו על ידי אפל והם נכונים ל- 21 לספטמבר מגלים שקצב האימוץ של גרסה 8 מספר ימים אחרי השקתה עומד על 46% מכלל משתמשי iOS, כשנתונים אלו מסתמכים על רישומי הכניסה לחנות האפסטור. בין הנתונים שאפל פרסמה ניתן גם למצוא את הנתונים על עדכוני האפליקציה וכניסת אפליקציות חדשות לאפסטור והם קצת מדאיגים. על פי הנראה קצב אישור האפליקציות והעדכונים לאפליקציות באפסטור, הואט בצורה משמעותית לכדי מצב בו רק 53% מכלל האפליקציות החדשות אושרו ב- 5 ימי העסקים האחרונים, בעוד רק 74% מכלל העדכונים לאפליקציות אושרו במהלך אותו פרק זמן. בדרך כלל נתונים אלו עומדים על למעלה מ- 90%, בדומה לנתונים של האפסטור למק ולא ממש ברור מה גורם להאטה באישור האפליקציות, כשיתכן מאוד שכעת עם פיצ'רים חדשים כמו Extensions שמאפשרים הוספה של ווידג'טים ומקלדות צד ג' וכן התראות דינאמיות, אפל צריכה לבדוק בצורה עמוקה יותר את האפליקציות והעדכונים לאפליקציות שמוגשים לאישור וככל הנראה עם הזמן קצב האישור לאפליקציות ישתפר.


גרסה 8 הביאה עימה שלל של פיצ'רים חדשים ושיפורים למערכת ההפעלה הניידת של אפל. ביניהם התראות דינאמיות, שיפור למקלדת המובנית, שיפורים לאפליקציות המובנות (הודעות, מייל, מזג האוויר ועוד) והרשימה ממשיכה עוד ועוד ועוד. מה שכן נראה כי לא הכל וורוד עם גרסה 8, כאשר לפי דיווח של PCMag עולה שמשתמשי iOS 8 רבים מתלוננים על בעיות לגבי קישוריות ה- Wifi, בעיה שאושרה על ידי בדיקות שהאתר ביצע, כשנראה שמספר רב של מכשירים מושפעים מהבאג ביניהם: מכשירי האייפון 6, האייפון 5s, האייפד אייר, האייפד מיני רטינה ועוד. חלק מהמשתמשים ציינו שהם הצליחו לפתור את הנושא על ידי ביטול אפשרות ה- Wifi Networking תחת הגדרות הפרטיות -> שירותי מיקום -> שירותי מערכת.


האתר MacRumors מדווח שבפורומי התמיכה שלו, משתמשים רבים מדווחים על בעיות של איטיות בקישוריות ה- Wifi, אולם גם על בעיות של קריסה, חימום והשפעה על חיי הסוללה של המכשירים שלהם. אפל צפויה לשחרר עדכון לגרסה 8, בשבועות הקרובים, עדכון שיוסיף את פיצ'ר ה- Apple Pay למכשירי האייפון 6 וכן את פיצ'ר ה- SMS Relay תחת פיצ'ר ה- Continuity, לצד תיקון באג ב- Healthkit שגרם לאפל להסיר אפליקציות שבקשו להתממשק עם פלטפורמת הבריאות, עם השקת גרסה 8. סביר להניח שעדכון או עדכונים אלו יכילו גם תיקוני באגים ואתם מוזמנים לציין על ההתרשמות שלכם מהגרסה החדשה של iOS והאם גם אתם חווים עימה בעיות.


מקורות: apple ו- macrumors
עריכה ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 6 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
מבחני הביצועים של מכשירי ה- 6| האם הדבר הגדול הבא כבר כאן?
מבחני הביצועים של מכשירי ה- 6| האם הדבר הגדול הבא כבר כאן?
מבחני הביצועים של מכשירי האייפון 6 מגלים שיפור ניכר בביצועים ובחיי הסוללה, אולם מכשירי הדגל המתחרים עומדים בכבוד בתחרות.אחרי הסקירות שהיללו את מכשירי האייפון החדשים של אפל ואחרי שהמכשירים פורקו לגורמים, הגיע זמנם של מבחני הביצועים והבדיקות המעמיקות של החומרה. 2 האתרים המוכרים והאמינים ביותר בתחום זה הם ללא כל ספק AnandTech ו- Toms Guide שבחנו את הביצועים של מכשירי האייפון החדשים והשוו אותם למתחרים הבולטים. מבדקים אלו בחנו את הביצועים של המעבד, זאת באמצעות בחינת ביצועי הדפדפנים באמצעות מבחנים כמו: SunSpider, Kraken, WebXPRT ועוד. התוצאות מציגות שיפור די ניכר בביצועי המעבד של ה- A8, בהשוואה למעבד של ה- A7, זאת כמובן כשלפי דברי אפל השיפור בביצועים הוא של כ- 25% בלבד. AnandTech מציינים שנראה כי ה- A8 לא מציג ארכיטקטורה חדשה, כפי שסברו תחילה, אם כי עדיין מוקדם מכדי לדעת מה ההבדלים מבחינת המעבד בין רכיבי ה- A8 ל- A7. האתר Toms Guide גם ביצע מספר מבחנים נוספים כמו Geekbench 3, Peacekeeper ו- N.O.V.A3 כשהם מגלים שיפורים בביצועים כמעט בכל קנה מידה, אל מול האייפון 5s ואפילו מול הגאלקסי S5 של סמסונג.

הבדיקה השניה בחנה את הביצועים הגרפיים של מכשירי האייפון 6 שמציגים באופן כללי עליונות ברוב המבדקים שכללו את מבחני ה- 3DMark השונים וכן את מבחני ה- GFXBench השונים. מה שכן נראה כי טבלט ה- NVIDIA SHIELD הציג את הביצועים הגרפיים הטובים ביותר בנמצא, ואחריו מכשירי האייפון 6, למעט מבחן ה- 3DMark 1.2 Unlimited - Physics שבוחן את היכולת את המעבד הגרפי לעבד את התנועה הפיזיקלית של האלמנטים - מבחן בו מכשירי האייפון 6 הציגו את התוצאות מהנמוכות ביותר, כשהם עוקפים רק את מכשיר ה- 5s ואת ה- Moto G.


האתרים DisplayMate ו- Toms Guide בחנו את מסכי ה- Retina HD החדשים של מכשירי האייפון 6 שמציגים רזולוציה של 1334x750 בצפיפות פיקסלים של 326ppi על דגם ה- 6 ורזולוציה של 1920x1080 עם צפיפות פיקסלים של 401ppi, אם כי יש לציין שהרזולוציה שמוגדרת לאפליקציות על מכשיר האייפון 6 פלוס היא רזולוציה של 2208x1242 (שבאופן תיאורטי מניבה צפיפות פיקסלים של 461ppi על מסך ה- 5.5 אינץ') כפי שדווח על ידי ג'ון גרובר לפני הצגת המכשירים ואפל למעשה מקטינה את הרזולוציה של האפליקציות, כדי להתאים אותן לרזולוציית המסך. משמעות הדבר היא שמכשיר ה- 6 פלוס יכל היה להגיע עם רזולוציה גבוהה הרבה יותר, אולם אפל בחרה לשמור על חיי הסוללה של המכשיר, על פני רזולוציה סופר גבוהה, שגם לא מניבה ערך מוסף גבוה במיוחד, מאחר ותוספת של 60 פיקסלים באינץ' מרובע היו דורשים הרבה יותר משאבים מהסוללה של המכשיר.

המסקנה של הבדיקה המדוקדקת של המסכים החדשים, מגלה באופן חד משמעי שאלו הם מסכי ה- LCD הטובים ביותר בנמצא, טובים יותר מאלו של סמארטפונים אחרים שמשתמשים במסכי LCD, כמו למשל ה- One M8 של HTC. כמו כן המסך של האייפון 6 פלוס מקבל את הניקוד הגבוה יותר, זאת לאור הרזולוציה וצפיפות הפיקסלים שהם גבוהים יותר מאלו של האייפון 6. כשמדובר בהפרש של פי 2 בכמות הפיקסלים כאשר מסך האייפון 6 פלוס הוא מסך של 2MP לעומת המסך של האייפון 6 שהוא מסך של רק 1MP. נקודה נוספת לזכות המסכים של מכשירי האייפון 6 הוא בבהירות שלהן (נמדדת ב- nits) שמציגה שיפור ניכר אל מול המסך של האייפון 5s ועוקפת בהרבה את מסכי ה- AMOLED בהן סמסונג עושה שימוש בליין מכשירי הגאלקסי שלה וכן בזוויות הצפייה של המסכים שהן רחבות יותר. מה שכן נראה כי מסכי ה- AMOLED של סמסונג מציגים דיוק ורוחב צבע טובים יותר מאלו של מכשירי האייפון 6, כשבאופן מעניין דווקא המסך של האייפון 5s מציג את נכונות הצבעים הטובה ביותר מבין מסכי הסמארטפון הנוכחיים בשוק.


כך שבסופו של דבר נראה שמסכי האייפון 6 יהיו טובים יותר לשימוש בתנאי חוץ, עם שמש ישירה, אולם המסכים של הגאלקסי S5 וה- Note 4 מציגים ביצועים טובים יותר בפרמטרים האחרים. למעשה DisplayMate הכתירו את המסך של הגאלקסי Note 4 בתור המסך הטוב ביותר אותו הם בחנו עד כה, במכשירי טבלט או סמארטפון. ונראה שלסמסונג יש לא מעט במה להתגאות ביכולות החומרה של מכשירי הדגל שלה, שמציגים תחרות מרשימה אל מול מכשירי האייפון החדשים.

פרמטר נוסף ואולי חשוב לא פחות הוא זמן הסוללה של מכשירי האייפון החדשים. כשלטענת AnandTech ההשגים של אפל בתחום הם לא פחות מפנומנליים, כשמכשירי האייפון החדשים מציגים שיפור ניכר בחיי הסוללה, כשהם מתברגים בחמישייה הראשונה של מכשירי סמארטפון מבחינת חיי הסוללה שלהם. מי שנמצא במקום הראשון ובפער ניכר הוא ה- Ascend Mate 2 של Huawei הסינית, כשאחריו נמצא האייפון 6 פלוס, ה- One E8 של HTC, ה- Moto G והאייפון 6 שסוגר את החמישייה הראשונה. נתונים אלו מרשימים לא פחות לאור העובדה שסוללת האייפון 6 שופרה בכ- 17% בלבד מהסוללה של האייפון 5s, כשבמקביל המסך של המכשיר גדל בצורה משמעותית. מבחני הסוללה של Toms Guide היו יותר נוקשים (אם כי שניהם בחנו את חיי הסוללה בגלישה) והם מצאו כי חיי הסוללה של מכשירי האייפון 6 נופלים מאלו של מכשירי הדגל של סמסונג ואפילו מאלו של HTC (אם כי לא בהרבה), כשלעומת זאת גם האייפון 6 וגם האייפון 6 פלוס הציגו זמן סוללה טוב יותר ממכשיר הדגל של LG, הלוא הוא G3.


נקודה נוספת מעניינת לגבי הסוללות של מכשירי האייפון 6, הם בגזרת הטעינה, כאשר האתר iLounge מצא שהמכשירים מצוידים בחומרה שמאפשרת הטענה של 2.1A - הטענה מהירה יותר, אם כי אפל מספקת את מכשירי האייפון 6 עם מטענים התומכים בטעינה של 1A, מה שלא מנצל את יכולות הטעינה המהירה של המכשירים. למרבה השמחה יש פיתרון פשוט לכך והוא שימוש במטען של אייפד, שמגיע עם מטען של 2.1A. פיתרון נוסף הוא להטעין את מכשירי האייפון דרך מחשב מק (מהדגמים של השנתיים האחרונות) שפועל על יוסמיטי שמאפשר לדחוף זרם גבוה יותר ולהטעין את המכשירים מהר יותר. לאחרונה היו לא מעט שמועות שציינו שאפל עובדת על עיצוב חדש למטענים, שיכלול בין היתר חיבור USB דו-כיווני ויתכן מאוד שבשנה הבאה החברה תציג רק מטענים של 2.1A עבור האייפונים והאייפדים.
מקורות: anandtech, tomsguide ו- displaymate
עריכה ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 5 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
מכירות האייפון 6 שוברות שיאים
מכירות האייפון 6 שוברות שיאים
אפל מכריזה על נתוני המכירה של מכשירי האייפון 6 בסופ"ש הראשון להשקתם וכמו כל המספרים עד כה, השיאים נשברים.
לפני הצגת מכשירי האייפון החדשים, אנליסטים רבים טענו שאפל תתקשה לשבור את שיא ההשקות של השנה שעברה, בו החברה מכרה 9 מיליון מכשירי אייפון בסוף השבוע הראשון להשקת מכשירי האייפון 5s וה- 5c. אחרי הצגת המכשירים, סברה זו התחזקה אפילו עוד יותר, כאשר התגלה שבניגוד לשנה שעברה, סין - אחד השווקים הגדולים והחשובים ביותר של אפל, לא תקבל את מכשירי האייפון 6 החדשים בגל ההשקה הראשון של המכשירים, כשלמעשה נראה שהמדינה הקומוניסטית לא תקבל את ליין המכשירים החדש, גם בגל ההשקה השני ואולי אפילו השלישי, זאת כאשר לפי דיווחים אפל צריכה עדיין לקבל מספר אישורים רגולטוריים בכדי להשיק את המכשירים שם. בכל אופן, נראה כי המכירות המוקדמות הציגו סימנים שאולי החברה כן תצליח לשמור שיא חדש, זאת בזכות מכירות של 4 מיליון מכשירי אייפון 6, ב- 24 השעות הראשונות למכירה המוקדמת , כשכבר אחרי סוף השבוע של המכירה המוקדמת, המכשירים אזלו מהמלאי. גם התורים הארוכים בהשקת המכשיר, בסוף השבוע האחרון הראו רמזים לביקוש מדהים, כשבניו-יורק התורים היו באורך של מספר בלוקים, כשיותר מ- 3000 איש המתינו לרכוש את המכשיר, ביניהם גם Shai Mizrachi שלנו .

ובכן היום אפל סוף כל סוף הסירה את הספקות, כשהחברה הודיעה באופן רשמי שבסוף השבוע הראשון להשקת המכשירים החדשים, החברה מכרה יותר מ- 10 מיליון מכשירי אייפון, כשהיא שוברת את השיא של השנה שעברה. כמובן שהחברה ממשיכה לשמור על מעטה הסודיות, כשהיא לא מפרטת, כמה יחידות נמכרו מכל דגם, כאשר ליין האייפונים כולל את המכשירים: האייפון 6 פלוס, האייפון 6, האייפון 5s והאייפון 5c. מה שכן מי שמנסה להשלים את המידע החסר, הן חברות אנליטיקה כמו MixPanel שפרסמה את טרנד האימוץ של מכשירי האייפון 6 אל מול מכשירי האייפון 6 פלוס. על פי הדיווח עולה שמכשירי ה- 4.7 אינץ' נמכרים בהיקף גדול ובהרבה מזה של מכשירי ה- 5.5 אינץ' כשלפי הסקר של MixPanel מכשירי האייפון 6 היוו כ- 30% אל מול מכשירי האייפון 6 פלוס שהיוו כ- 2.5% בלבד. מה שכן יש לציין שאין זה אומר שהביקוש למכשירי ה- 6 גדול מזה של מכשירי ה- 6 פלוס, זאת כאשר לפי הדיווחים מכשירי האייפון 6 פלוס אזלו מהמלאי כמעט בכל החנויות בהן הם נמכרים, כשזמן האספקה שלהם עומד על בין 3 ל- 4 שבועות. כשבנוסף לזה מקורות רבים מדווחים שהזמינות הכללית של מכשירי האייפון 6 פלוס היא מצומצמת ביותר, כשלפי הנראה, אפל חזתה שהביקוש למכשירי ה- 4.7 אינץ' יהיה גבוה הרבה יותר מזה של מכשירי ה- 5.5 אינץ' ויהיה מעניין לראות האם החברה צדקה, בחודשים הקרובים.


מה שכן נראה כי ההפרש בין סופ"ש ההשקה של מכשירי האייפון 6 לזה של מכשירי האייפון 5s וה- 5c לא גדול במיוחד, כשנראה שחסרונה של סין בהשקת המכשירים ניכרת. באופן מעניין גם קצב האימוץ של iOS 8 שהושקה בשבוע שעבר נמוך מזה של גרסה 7 שהושקה בשנה שעברה, כמעט בחצי, כאשר חברת האנליטיקה Fiksu מציינת שאחוז האימוץ של גרסה 8 ב- 18 השעות הראשונות שלה עמד על פחות מ- 8%, בהשוואה ל- 17% של גרסה 7, באותו פרק זמן. חברת Mixpanel מוסיפה נתונים לגבי היום השני להשקת גרסה 8 עם קצב אימוץ של 14.25% לעומת 40% של גרסה 7. אחת הסברות היא שהאימוץ של גרסה 8 נמוך יותר מזה של גרסה 7, בגלל בעיות השרתים של הגרסה החדשה שגרמו למשדרגים רבים לחוות איטיות מהותית וכן מעצם העובדה שלא מעט משתמשים היו צריכים לפנות נפח גדול עבור השדרוג, שדרש 4.5GB ואפילו 5.7GB של זיכרון פנוי. לזה יש להוסיף את ההתרגשות הרבה של המשתמשים מהשינוי בעיצוב אותו הביאה גרסה 7, לעומת מעט מאוד שינויים ויזואליים של 8, שהתמקדה יותר ביכולות עבור קהילת המפתחים, לצד לא מעט פיצ'רים חדשים.


להזכירכם, ישראל צפויה לקבל את מכשירי האייפון החדשים בעוד כחודש, כאשר לפי דיווחים עולה שליין המכשירים החדש יגיע לארץ ב- 23 לאוקטובר.מקורות: businesswire, mixpanel ו- 9to5mac
עריכה ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 11 תגובות המשך קריאה
פורומים חדשות לוחות עוד באייפונס לוח בקרה
תיקון אייפון חדשות כללי לוח אייפון אייפון 5 צור קשר
פיתוח לאייפון חדשות אביזרים לוח אייפוד דרושים
אייפון בישראל חדשות תוכנות לוח אייפד פרסם אצלנו
מוצרי אפל חדשות משחקים לוח סלולר Facebook
iFriends דיון אביזרים לוח אפל מועדון חברים הצהרת פרטיות
פורום אייפד אייפון iFriends אוזניות לאייפון למעלה
אחסון אתרים אייפד


כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 20:20.

מופעל באמצעות VBulletin גרסא 3.8.7
כל הזכויות שמורות ל"קבוצת אייטל בע"מ" מנהלת ומתחזקת את אתר iPhones.co.il ©
iPhones.co.il © כל הזכויות שמורות ©Ad Management by RedTyger

SEO by vBSEO 3.3.0