מאת: RAiNZ | 13/02/12
iOS בתלת מימד

האתר Patently Apple חושף פטנט שהוגש על ידי אפל למשרד הפנטנטים האמריקאי שעוסק בטכנולוגיה חדשה שתקנה למכשירי האייפון יכולות תלת מימדיות באמצעות מעקב אחר תנועות הראש והעיניים של המשתמש.פטנט חדש של אפל שפורסם השבוע על ידי משרד הפטנטים וסימני המסחרי האמריקאי מאשר כי החברה עובדת על תצוגה תלת מימדית למכשירי ה- iOS שלנו. עם זאת, זו אינה הטכנולוגיה מוכרת לנו ממכשירים כמו הנינטנדו 3DS, וה-HTC EVO 3G - אשר אינה משתמשת במשקפי תלת מימד.

במקום זאת, ההמצאה של אפל משתמשת במצלמה הקדמית של המכשיר כדי לעקוב אחר המיקום של העיניים ומיקום האור.האתר Patently Apple, אשר גילה את התיוק, מציין שהטכנולוגיה יכולה לעבוד לצד המצאות קודמות של אפל, המבוססות על מעקב אחר הראש וטכנולוגיות אור זמין. הוא משתמש במספר החיישנים המובנים במכשיר - כמו מצפן, מד תאוצה, ו-GPS - כדי ליצור "מסגרת ייחוס תלת מימדית" עבור המכשיר.

ברגע שיש לו את מסגרת הייחוס הזו, המכשיר יוכל לעקוב אחר המיקום של העיניים של המשתמש באמצעות המצלמה הקדמית שלו כדי לספק אפקט תלת מימדי לאובייקטים המוצגים על המסך שלו, אשר באופן אוטומטי יגיבו לתנועות מול המצלמה.

Patently Apple מציין כי באמצעות טכניקה זו, אפל יכולה להעסיק מספר אפקטים תלת מימדיים שונים. כך, למשל, היא יכולה למקם צללים מציאותיים סביב אובייקטים בממשק המשתמש שלה, אשר יגיבו לתנועות המשתמש וינועו סביב כאשר המשתמש מזיז את הראש.

לחלופין, הוא יכול ליצור "סביבת מערכת הפעלה וירטואלית תלת מימדית", אשר תאפשר למשתמש "להסתכל מסביב" הממשק על המסך שלהם - כאילו המסך היה חלון אל עולם של אובייקטים תלת מימדיים.עם זאת, הטכנולוגיה הזו תוכל לשמש להרבה מעבר להתקנים ניידים:

ציטוט:
"באמצעות נתונים אלו, יהיה ניתן לתאר מערכת הפעלה מציאותית ב- 21/2D או 3D. כמו למשל, דרך הצבת בוהק על חלונות, פסי כותרת, ואובייקטים אחרים בממשק המשתמש, כמו גם לאפשר להם לנוע בתגובה לתנועת העיניים של המשתמש או תזוזת הראש של המשתמש. יתר על כן, יהיה ניתן להשתמש במיקום ראשו ועיניו של המשתמש כדי לאפשר למשתמש "להסתכל מעבר" לחלון לאחר שהמשתמש מזיז את הראש שלו לצד ו/או מזיז את הראש שלו לקראת המסך."
ֿ

כל זה נשמע מאוד מגניב, אבל האם המערכת של אפל תהיה מדוייקת מספיק כדי לספק אפקט תלת מחמדי שמיש? ניתן לשער שבאמצעות המצלמה הקדמית, אובייקטים אחרים ברקע עשויים להיחשב כעיניים, מה שעלול להציב את המשתמש מול חווית ממשק משתמש מוזרה ביותר.כמובן, הפטנט הזה לא אומר ששיטה זו בהחלט תהיה זמינה במכשירים של אפל, או אם מכשירי iOS אי פעם יקבלו יכולות תלת מימד. אבל זה בהחלט מעניין לדעת כי אפל ללא ספק עובדת על זה.

לעומת זאת, עניין התלת מימד (בטלוויזיות) עוד לא לגמרי יצא מגדר שוק הנישה, למרות זמינותו כרגע. השאלה שאפל צריכה לשקול, היא האם טכנולוגיית התלת מימד במכשירים הניידים תתפוס - או האם היא תישאר כנישה.

האם אתם רוצים אייפון עם יכולות תלת מימד? או שאתם חושבים שיכולות תלת מימד הן דבר מיותר על מכשירי הסמארטפון?

15 תגובות המשך קריאה


כניסת חברים: הרשמה חינם!
שם:
סיסמה:
שכחתי סיסמה
התחבר אוטומטית

ראשי
מקצה לקצה
מקצה לקצה
קונספט חדש המבוסס על קייס ותרשימי העיצוב של כביכול האייפון 6 מגלה את המראה של האייפון הבא של אפל שיגיע עם מסך 4.7 אינץ' שיתפרש (כמעט) מקצה לקצה.

http://s21.postimg.org/ejqzzqw0n/iph...5_1024x768.jpg

http://s21.postimg.org/opv04zr13/iph..._3_800x600.jpg

כולם מעוניינים לדעת איך יראה האייפון 6, שצפוי להיות המכשיר שיביא את בשורת המסך הגדול יותר ואין ספק שיש לא מעט מקורות מידע שכל אחד מהם מתיימר להיות זה שיציג את העדות הניצחת לכך שהאייפון 6 יגיע עם מסך של 4.7 אינץ', או לעיצוב החדש. האתר שעובד הכי קשה הוא האתר הצרפתי NoWhereElse שלאחרונה הציג את התבנית של כביכול האייפון 6 וכן את הסוללות שלו. כמו כן האתר גם פרסם תמונות של קייס שהגיע לידיו מכיוון יצרנית קייסים סינית המסתמכת ככל הנראה על הדלפת סכימות הייצור של האייפון 6 שהוצגו באתר המיקרובלוגיניג הסיני Weibo. סכימות אלו וכן גם הקייס מגלים כמה פרטים מעניינים למדי לגבי האייפון 6, כשבראשונה הם עומדים בקו אחד עם השמועות לפיהן האייפון הבא יגיע עם עיצוב מעוגל יותר המזכיר יותר את האייפוד טאץ' דור 5 או את העיצוב של מכשירי האייפון 5c שמגיעים עם פינות מעוגלות יותר מאלו של האייפון 5 וה- 5s.

מעבר לכך הקייס מגלה כי לחצני הווליום יהיו עם עיצוב גלולה מעוגל בדומה ללחצני הווליום של מכשיר האייפון 5c, זאת כאשר לחצני הווליום של האייפון 5s הם עגולים. מה שכן נראה כי אפל תמשיך להפריד בין הלחצנים, זאת כאשר הדלפות אחרות הראו סימנים שהלחצנים יחוברו יחדיו, בדומה לאופן בו הם היו במכשירי האייפון 3G/s. הקייס גם מאמת את השמועה כי אפל תשנה את המיקום של לחצן הכיבוי/הדלקה/שינה של המכשיר ותעביר אותו מהחלק העליון שלו לחלקו הימני, זאת כדי להפוך את הדלקת המכשיר ממצב שינה ו/או כיבויו לקלים יותר בשימוש עם יד אחת, לנוכח המסך הגדול יותר שיגדיל את ממדיו של המכשיר. אך לאור העובדה שנראה כי המסך של האייפון 6 יהיה כמעט מקצה לקצה, הגדלת המסך לא תגדיל באופן משמעותי את ממדי האייפון מעבר לאלו של האייפון 5s. כדי להשלים את תמונת המצב, NoWhereElse חברו עם המעצב המפורסם Martin Hajek כדי ליצור Mockup למכשיר בהתבסס על הקייס ושאר ההדלפות והתוצאה היא די מרשימה.

http://s21.postimg.org/4703zxd3r/iph...ed_800x600.jpg
#1 תצורת לחצני הווליום, #2 המיקום החדש של לחצן הכיבוי/הדלקה

מה שכן היא מגלה רק חצי תמונה כאשר האתר The Verge הציג לאחרונה תיאוריה מעניינת לגבי איך אפל עשויה להתאים את האפליקציות למסך ה- 4.7 אינץ' הגדול יותר. התיאוריה של The Verge, או יותר נכון, תיאוריה א' (יתכנו עוד כמה בהמשך) טוענת שאפל תשמור על צפיפות הפיקסלים הנוכחית של האייפון ורק תגדיל את שטח המסך. בדרך זו אפל תשמור על תאימות האפליקציות גם בגודל מסך גדול יותר, כאשר אם בהצגת האייפון 5 ומסך ה- 4 אינץ' אפל שמרה על רוחב המסך ורק האריכה אותו, כך שלאפליקציות שלא הותאמו היו שטחים מושחרים בחלק העליון והתחתון, שהרי עם מסך ה- 4.7 אינץ' באפליקציות שלא יותאמו לגודל המסך החדש, יהיו שטחים מושחרים גם בחלק העליון והתחתון וגם בצדדים. עיקרון זה הוא לא קונספט חדש והוא דומה מאוד לאופן בו אפל מאפשרת למפתחים להציג אפליקציות אייפון על מסך מכשירי האייפד.

http://s21.postimg.org/a97qqf1jr/2a4c_RZk_medium.jpg

כמובן שהעיצוב, גרסה 8 ואופן השימוש באפליקציות על המכשיר החדש, הן לא הכל וחלק משמעותי לא פחות ממאפיינים אלו, הם מאפייני החומרה, כאשר לפי הנראה האייפון 6 יגיע עם רכיב A8 עוצמתי, שיפורי חומרה נוספים שיכללו אולי יותר זיכרון RAM וכמובן מכלול מצלמה משופר, אם כי השמועות בנושא המצלמה הן חלוקות כשמצד אחד יש הטוענים שחיישן המצלמה ישמור על ה- 8MP שלו לטובת שמירה על עיצוב דקיק של המכשיר, כשאפל תשפר את גודל החיישן עצמו ותוסיף שיפורים נוספים לצילום, במיוחד בתנאי תאורה קשים. מצד שני יש הטוענים שאפל תציג מכלול מצלמה חדש עם חיישן ברזולוציה גבוהה יותר וכמובן יש עוד לא מעט זמן כך שהרבה עוד עשוי להשתנות.


מקורות: The Verge ו- NWE
תרגום, תוספות ועוד: natish
להמשך הכתבה | 3 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
האם גרסה 7.1.1 תפתיע לפני הצגת גרסה 8?
האם גרסה 7.1.1 תפתיע לפני הצגת גרסה 8?
כשאפל מתכוננת להציג את גרסה 8, בעוד כחודשיים. דיווחים מגלים שיתכן והחברה עובדת על גרסה 7.1.1 שתביא תיקוני באגים ושיפורים לגרסה 7.1.

http://s11.postimg.org/3ryfug7sz/scr...5_15_39_pm.png http://s11.postimg.org/9qc94oqrj/ios7adoption.png

כש- WWDC, בה אפל צפויה להציג לראשונה את גרסה 8 למערכת ההפעלה iOS, נמצאת במרחק של כחודשיים, אפל משחררת נתונים מעניינים בפורטל המפתחים שלה המראים כי קצב האימוץ של גרסה 7 הוא מרשים למדי כאשר הוא עומד על כ-87% מכלל מכשירי iOS באשר הם. עוד 11% מקרב משתמשי האייפונים, האייפדים ומכשירי האייפוד טאץ' משתמשים בגרסה 6 ורק כ- 2% נמצאים על גרסה ישנה יותר כלשהי של iOS. לעומת זאת המצב באנדרואיד שונה למדי כאשר רק כ- 5.3% מקרב משתמשי האנדרואיד נמצאים על הגרסה העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה - 4.4, הקרויה בכינוי קיטקט, ששוחררה באוקטובר, כחודש אחרי שאפל השיקה את iOS 7. יותר מ- 55% ממשתמשי האנדרואיד נמצאים על גרסה כלשהי של ג'לי בין, עוד כ- כ- 15% על גרסה של ICS וכ- 18% על גרסה של ג'ינג'רברד. אין ספק שקצב האימוץ של גרסה 7 הואט מעט מאז שהגרסה שוחררה, כשבתחילת דצמבר היקף האימוץ של הגרסה עמד על כ- 74%, בסוף דצמבר על 78%, חודש לאחר מכן 80% ובאזור סוף חודש מרץ עלה שוב לכ- 85%, כשלזאת תורמת ללא כל ספק גרסה 7.1.

כך שלמרות שיש עוד חודשיים לפני WWDC וכ- 5 חודשים לפני השקת גרסה 8, נראה שקצב האימוץ של גרסה 7 עוד יעלה ויעבור את רף ה- 90% בדומה לאופן בו גרסה 6 אומצה בהיקף גדול מאוד ערב השקתה של גרסה 7. מה שכן נראה כי אפל פועלת ללא הרף ובמספר מישורים, כאשר הראשון הוא להכין את גרסה 8 ואילו השני הוא להמשיך ולשפר את גרסה 7, שעדיין היא הגרסה הפעילה של iOS. דיווחים ברשת מגלים שלאחרונה אתרים רבים שמו לב להיקף הולך וגדל של שימוש שמגיע מתוך הקמפוס של אפל בקופרטינו (זיהוי לפי ה- IP) עבור גרסה 7.1.1. המספור של הגרסה מייצג ככל הנראה שמדובר בגרסת תחזוקה שמביאה בעיקר תיקוני באגים לגרסה 7 ו- 7.1 ולא בטוח אם אפל תשחרר בטאות לגרסה או שמא היא פשוט תשחרר אותה, כפי שהיא עשתה לשלל גרסאות התחזוקה שהיא שיחררה לגרסה 7, בחודשים אחרי השקתה של 7.

http://s11.postimg.org/ur2aplu9v/899...c_140418_l.png

כמו כן, אותם דיווחים מגלים שהיקף השימוש בגרסה 8 וכן בגרסה 10.10 של OS X הולכות וגדלות בשבועות האחרונים, מה שמצביע על היקף הולך וגדל בגרסאות אלו, הנבדקות על ידי אפל ואולי גם על ידי מפתחים נבחרים מקהילת המפתחים, להם אפל נותנת גישה ראשונית לגרסאות החדשות של מערכות ההפעלה שלה, שכאמור יוצגו ככל הנראה ב- WWDC. עדיין לא ברור מה אפל צפויה להוסיף בגרסה 10.10 של OS X, כאשר הסברות הן שהגרסה תהיה בעיקר ליטוש המראה של מערכת ההפעלה הנייחת של אפל שתקבל טעימה מהעיצוב השטוח יותר של iOS 7. מה שכן לגבי גרסה 8 יש לא מעט שמועות המציינות שאפל הולכת לבצע מקצה של שיפורים בגרסה, עם שיפורים ל- Siri שתוכל לזהות שירים, שיפורים לשירות המפות, אפליקציית ה- Healthbook המדוברת, שיפורים לאיטיונס רדיו ועוד.
להמשך הכתבה | 3 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
יאהו רוצה להיות מנוע החיפוש הדיפולטיבי ב- iOS
יאהו רוצה להיות מנוע החיפוש הדיפולטיבי ב- iOS
דיווח חדש מגלה שלמאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו יש תוכניות גדולות להפוך את שירות החיפוש של החברה שלה, לחיפוש ברירת המחדל בדפדפן הספארי במקום זה של גוגל.

http://www.iphones.co.il/forum/attac...1&d=1397829222

מבין שירותי הרשת איתם הגיע האייפון ולמעשה iOS, ניתן למצוא היה לא רק את גוגל אלא גם את השירותים של חברת יאהו, שהגיעו בדמות תמיכה לפוש מייל, ואפליקציות מזג האוויר והמניות המובנות. בנוסף, למרות שמנוע החיפוש ברירת מחדל בדפדפן הספארי היה מנוע החיפוש של גוגל, משתמשים יכלו לבחור במנוע החיפוש של יאהו. אולם מאז מנוע החיפוש של יאהו השתנה באופן משמעותי כשבמשך שנים ענקית האינטרנט חיפשה את עצמה בעולם ההולך והמהווה החדש ההולך לכיוון המובייל. נכון להיום יאהו כבר לא מפתחת מנוע חיפוש ושירותי החיפוש שלה מסתמכים על מנוע החיפוש Bing, של מיקרוסופט, איתה ליאהו יש הסכם ארוך טווח שללא כל ספק מדיר את השינה מעינה של מנכ"לית יאהו - מאריסה מאייר. בעבר הוול סטריט ג'ורנל דיווח על הקשר המתחזק בין יאהו לבין אפל, כאשר נראה כי 2 החברות הן שותפות טבעיות, לא רק כי אין ביניהן שום תחרות משמעותית, אלא כי נראה שהחברות משלימות זו את זו: ליאהו יש שירותי רשת איכותיים מה שלאפל אין ואילו לאפל, יש פלטפורמת פורה ומכשירים שנמכרים בהיקפים אדירים.

אולם למרות החוזה בן 10 השנים בין יאהו למיקרוסופט בכל הנוגע לחיפוש השאיפות של יאהו לא תמו בנושא ובאופן די הגיוני, מאייר שהייתה באחראית בגוגל על תחום החיפוש, רוצה להחיות את החיפוש ביאהו ולא רק, אלא גם להפוך אותו לחלופה מספיק טובה, שתגרום לאפל לנטוש את מנוע החיפוש של גוגל לטובת זה של יאהו. אפל כבר הראתה את הנכונות שלה להעיף את גוגל מתוך פלטפורמת המובייל שלה, כשהחברה העיפה את יוטיוב מ- iOS והחליפה את שירות המפות של גוגל באחד משלה ולא רק, אלא גם הפכה את Bing למנוע החיפוש הדיפולטיבי של Siri. אולם בין זאת לבין להחליף את מנוע החיפוש של גוגל מדפדפן הספארי, שהוא הדפדפן הפופולרי ביותר במובייל צריך סיבה טובה מאוד ואין שום ספק שיאהו בכלל לא קרובה לכך, אבל ליאהו יש משאבים ולאפל יש את הרצון להפסיק ולתרום להכנסות של גוגל שמשלמת לאפל כמיליארד דולר להשאיר את מנוע החיפוש שלה למנוע החיפוש ברירת המחדל של ספארי, אך מצד שני רואה מתנועת החיפוש רווחים גדולים מאוד, עד כי יש הטוענים שרק מהחיפוש ב- iOS, גוגל רואה יותר רווחים מאשר מכל פלטפורמת האנדרואיד שלה.

Danny Sullivan מהאתר Search Engine Land פרסם פוסט מקיף בו הוא מציין את כל הקשיים שעומדים בפני יאהו, אל מול מהלך שכזה. בעיקרון הוא מציין שליאהו אין כיום מנוע חיפוש ושהחברה מסתמכת כאמור על מנוע החיפוש של מיקרוסופט, כך שלהקים מנוע חיפוש איכותי ותחרותי אל מול זה של גוגל, בפרק זמן קצר, היא משימה קשה מאוד אפילו עבור מאייר. מעבר לכך Sullivan מציין שאם יאהו תרצה להשתמש בשירותים שלה לאפל אין שום סיבה לבחור בה, ולא ללכת ישירות על Bing של מיקרוסופט שעושה עבודה לא רעה ב- Siri. אבל אולי הטענה הטובה ביותר היא שאולי כל הדברים הללו היום יכולים לקרות עד להשקת iOS 6, בה אפל החליפה את שירותי המפות של גוגל בשירותי המיפוי שלה, שלא עמדו בקריטריונים של המשתמשים וגרמו לאפל מבוכה רבה בדמות "מפגייט". כך שאין ספק שענקית הטכנולוגיה מקופריטינו לא תעשה את אותה הטעות פעמיים.

http://s9.postimg.org/evddasz5b/Appl...pps_on_the.jpg

מה גם שאפל לא ממש רוצה לעזור להגדיל את היקף המצאות האפליקציות של גוגל על מכשירי האייפון, דבר שקרה אחרי שאפל העיפה את יוטיוב ואת המפות של גוגל ממערכת ההפעלה שלה, כאשר משתמשים רבים הורידו את האפליקציות מהאפסטור, זאת למרות דיווחים שהיקפי השימוש בשירות המפות של גוגל ירד באופן משמעותי אל מול השימוש בשירות המפות של אפל, בקרב משתמשי האייפון והאייפד. אפל כמובן יכולה לעשות מהלך גדול הרבה יותר ולמעשה לרכוש את יאהו. מהלך שכזה יאחד את 2 החברות שכאמור כבר היום משלימות זו את זו ויהפוך את אפל למתחרה משמעותית הרבה יותר אל מול גוגל ואל מול מיקרוסופט בתחום הרשת, מבחינת תכנים, שירותים ועוד. למעשה אם בשנים האחרונות גוגל עושה לא מעט מהלכים המקרבים אותה ליכולות של אפל, שהרי אפל יכולה במהלך אחד לבצע דבר דומה שיתן לה מענה ויאיים בעיקר על גוגל ופחות על מיקרוסופט שלאחרונה רואה באפל שותפה ליריבות מול גוגל.


מקורות: re/code ו- searchengineland
תרגום, עריכה ועוד: natish
להמשך הכתבה | 0 תגובות המשך קריאה
פורומים חדשות לוחות עוד באייפונס לוח בקרה
תיקון אייפון חדשות כללי לוח אייפון אייפון 5 צור קשר
פיתוח לאייפון חדשות אביזרים לוח אייפוד דרושים
אייפון בישראל חדשות תוכנות פורום אופניים חשמליות פרסם אצלנו
מוצרי אפל חדשות משחקים לוח סלולר Facebook
iFriends דיון אביזרים לוח אפל מועדון חברים הצהרת פרטיות
פורום אייפד אייפון iFriends קניית רכב מליסינג למעלה
אחסון אתרים אייפד לוח אייפד


כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 03:55.

מופעל באמצעות VBulletin גרסא 3.8.7
כל הזכויות שמורות ל"קבוצת אייטל בע"מ" מנהלת ומתחזקת את אתר iPhones.co.il ©
iPhones.co.il © כל הזכויות שמורות ©Ad Management by RedTyger

SEO by vBSEO 3.3.0