מאת: RAiNZ | 13/02/12
iOS בתלת מימד

האתר Patently Apple חושף פטנט שהוגש על ידי אפל למשרד הפנטנטים האמריקאי שעוסק בטכנולוגיה חדשה שתקנה למכשירי האייפון יכולות תלת מימדיות באמצעות מעקב אחר תנועות הראש והעיניים של המשתמש.פטנט חדש של אפל שפורסם השבוע על ידי משרד הפטנטים וסימני המסחרי האמריקאי מאשר כי החברה עובדת על תצוגה תלת מימדית למכשירי ה- iOS שלנו. עם זאת, זו אינה הטכנולוגיה מוכרת לנו ממכשירים כמו הנינטנדו 3DS, וה-HTC EVO 3G - אשר אינה משתמשת במשקפי תלת מימד.

במקום זאת, ההמצאה של אפל משתמשת במצלמה הקדמית של המכשיר כדי לעקוב אחר המיקום של העיניים ומיקום האור.האתר Patently Apple, אשר גילה את התיוק, מציין שהטכנולוגיה יכולה לעבוד לצד המצאות קודמות של אפל, המבוססות על מעקב אחר הראש וטכנולוגיות אור זמין. הוא משתמש במספר החיישנים המובנים במכשיר - כמו מצפן, מד תאוצה, ו-GPS - כדי ליצור "מסגרת ייחוס תלת מימדית" עבור המכשיר.

ברגע שיש לו את מסגרת הייחוס הזו, המכשיר יוכל לעקוב אחר המיקום של העיניים של המשתמש באמצעות המצלמה הקדמית שלו כדי לספק אפקט תלת מימדי לאובייקטים המוצגים על המסך שלו, אשר באופן אוטומטי יגיבו לתנועות מול המצלמה.

Patently Apple מציין כי באמצעות טכניקה זו, אפל יכולה להעסיק מספר אפקטים תלת מימדיים שונים. כך, למשל, היא יכולה למקם צללים מציאותיים סביב אובייקטים בממשק המשתמש שלה, אשר יגיבו לתנועות המשתמש וינועו סביב כאשר המשתמש מזיז את הראש.

לחלופין, הוא יכול ליצור "סביבת מערכת הפעלה וירטואלית תלת מימדית", אשר תאפשר למשתמש "להסתכל מסביב" הממשק על המסך שלהם - כאילו המסך היה חלון אל עולם של אובייקטים תלת מימדיים.עם זאת, הטכנולוגיה הזו תוכל לשמש להרבה מעבר להתקנים ניידים:

ציטוט:
"באמצעות נתונים אלו, יהיה ניתן לתאר מערכת הפעלה מציאותית ב- 21/2D או 3D. כמו למשל, דרך הצבת בוהק על חלונות, פסי כותרת, ואובייקטים אחרים בממשק המשתמש, כמו גם לאפשר להם לנוע בתגובה לתנועת העיניים של המשתמש או תזוזת הראש של המשתמש. יתר על כן, יהיה ניתן להשתמש במיקום ראשו ועיניו של המשתמש כדי לאפשר למשתמש "להסתכל מעבר" לחלון לאחר שהמשתמש מזיז את הראש שלו לצד ו/או מזיז את הראש שלו לקראת המסך."
ֿ

כל זה נשמע מאוד מגניב, אבל האם המערכת של אפל תהיה מדוייקת מספיק כדי לספק אפקט תלת מחמדי שמיש? ניתן לשער שבאמצעות המצלמה הקדמית, אובייקטים אחרים ברקע עשויים להיחשב כעיניים, מה שעלול להציב את המשתמש מול חווית ממשק משתמש מוזרה ביותר.כמובן, הפטנט הזה לא אומר ששיטה זו בהחלט תהיה זמינה במכשירים של אפל, או אם מכשירי iOS אי פעם יקבלו יכולות תלת מימד. אבל זה בהחלט מעניין לדעת כי אפל ללא ספק עובדת על זה.

לעומת זאת, עניין התלת מימד (בטלוויזיות) עוד לא לגמרי יצא מגדר שוק הנישה, למרות זמינותו כרגע. השאלה שאפל צריכה לשקול, היא האם טכנולוגיית התלת מימד במכשירים הניידים תתפוס - או האם היא תישאר כנישה.

האם אתם רוצים אייפון עם יכולות תלת מימד? או שאתם חושבים שיכולות תלת מימד הן דבר מיותר על מכשירי הסמארטפון?

15 תגובות המשך קריאה


כניסת חברים: הרשמה חינם!
שם:
סיסמה:
שכחתי סיסמה
התחבר אוטומטית

ראשי
השוק השחור של האייפון 6
השוק השחור של האייפון 6
העובדה כי מכשירי האייפון 6 לא זמינים למכירה בכל מקום, יוצרת שוק שחור, ספק אפור גדול בסין וגם בישראל. יחי הקפיטליזם!
באירוע המדיה בו אפל הציגה את מכשירי האייפון 5s וה- 5c בשנה שעברה, החברה ברכה את קהל הצופים הסיני, שזכה לראשונה לצפות באירוע בשידור חי (סוג של). הסיבה לכך הייתה שמכשירי האייפון הושקו בסין, השוק השני בחשיבותו ובגודלו עבור אפל, כבר בגל ההשקה הראשוני ואפל ללא כל ספק רצתה להלהיב את קהל המשתמשים הסיני לגבי המכשירים החדשים, שגם הגיעו בצבעים חדשים שמדברים בפן התרבותי למשתמשים הסיניים. השנה אירוע המדיה גם הוצג לקהל המשתמשים הסיני, כאשר משתמשים רבים חוו בעיות בעת הניסיונות לצפות בשידור הישיר, כשגם אם הוא הוצג כהלכה, הקריינות הסינית ו/או היפנית הפריעו לשמוע את דבריהם של קוק ושילר שהציגו את מכשירי האייפון 6 החדשים. אבל באופן מפתיע למדי סין לא נכללה בגל ההשקה הראשון של מכשירי האייפון 6 ואנליסטים רבים ראו בכך חיסרון גדול עבור אפל, מאחר שהם סברו שהדבר ישפיע באופן שלילי על מכירות המכשיר בסוף השבוע הראשון להשקתם. בסופו של דבר אפל דיווחה על מכירות שיא חדשות עבור סופ"ש ההשקה, כאשר מכשירי האייפון 6 נמכרו בהיקף של יותר מ- 10 מיליון מכשירים, אחרי מכירה מוקדמת מוצלחת למדי בה החברה מכרה 4 מיליון מכשירים תוך 24 שעות בלבד.

השמועות גרסו שאפל עדיין נמצאת במגעים עם הממשל הסיני, כדי לאשר את מכירתם של מכשירי האייפון 6 בסין וכי הדבר יארך מספר שבועות ואכן בימים האחרונים אפל פתחה בגל ההשקה השני של מכשירי האייפון 6 שהחלו להמכר במדינות נוספות ביניהן: ניו-זילנד, אוסטריה, בלגיה, דנמרק, פינלנד, אירלנד, איטליה, ליכטנשטיין, לוקסמבורג, הולנד, נורווגיה, פורטוגל, קטאר, רוסיה, ערב הסעודית, ספרד, שוודיה, שוויץ, טיוואן, טורקיה ואיחוד האמירויות. סין המשיכה לבלוט בהעדרה והמסתורין סביב חסרונה של המדינה הקומוניסטית הגדולה גדל, כאשר הסברות היו שהאישורים הרגולטוריים לגבי הקישוריות הסלולרית של המכשירים מתעכבים. היום אפל הודיעה באופן רשמי כי החברה תתחיל למכור את מכשירי האייפון 6 החדשים באופן רשמי בסין, החל מה- 17 לאוקטובר. המכשירים יהיו זמינים לרכישה דרך חנויות האפלסטור (הפיזית והמקוונת) וכן דרך המשווקים המורשים וספקיות הסלולר המקומיות כשבראשן China Mobile שכבר הקדימה והחלה למכור את מכשירי האייפון 6 מספר שבועות לפני השקתם.

המחיר של המכשירים הוא די גבוה, דבר שהוא אירוני לאור העובדה שהמכשירים מיוצרים בסין, כשהדגם הבסיסי של מכשיר האייפון 6 יעלה כ-860$ בעוד דגם ה- 128GB יגיע לתג מחיר של 1120$. מכשיר האייפון 6 פלוס ימכר במחיר התחלתי של 990$, כשדגם ה- 128GB יעלה 1267$. בעוד מחירים אלו הם ללא כל ספק גבוהים, נראה כי יהיה מדובר במחירים זולים יותר מאשר המחירים בהם המכשירים נמכרו תחת השוק השחור מאז השקתם, כאשר סינים רבים שטפו את התורים לחנויות האפלסטור בארה"ב ובשאר המדינות (בעיקר באוסטרליה) בימים הראשונים להשקתם, כדי לרכוש כמה שיותר מכשירים, במטרה להבריח אותם לסין ולמכור אותם לכל המרבה במחיר, תוך כדי ניצול העובדה שהמכשירים עדיין לא זמינים במדינה. על פי דיווח של ה- LA Times, מכשירי אייפון 6 יכולים להגיע למחירים גבוהים למדי בשוק השחור, ספק אפור כאשר מחיר של 2500$ ומעלה הם לא תופעה נדירה, אפילו כשהם נמכרים באופן רשמי בהונג-קונג כבר מההשקה הראשונית.


על פי הדיווח עולה שמכשירי אייפון 6 הוברחו למדינה בדרכים שונות ומשונות בין אם מכיוון הונג-קונג או ממדינות אחרות בקונטיינרים של פאי, משחות שיניים, קפה ותה. מבריח אחד אפילו ניסה להבריח 8 מכשירי אייפון 6 בתחתונים שלו, ללא הצלחה יתרה. אחד החששות של אנליסטים הוא שגל ההברחות הגדול של מכשירי האייפון 6 לסין, יפגע בהשקה הרשמית של המכשיר, מאחר וחלק לא קטן של אנשים שרצו לרכוש מכשירי אייפון 6 הצליחו להניח את ידיהם על המכשירים ולשלם עליהם לא מעט כסף. בעיקרון מבחינתה של אפל מדובר במכירה של מכשירים, כך או כך, אם כי אין ספק שהחברה הייתה רוצה למכור את מכשירי האייפון 6 דרך ערוצי המכירה הנורמליים, דרכם היא גם מקבלת רווח גבוה יותר וגם יכולה לעקוב על היקף השימוש והמכירה בסין וכך לדעת איפה היא ממוקמת בשוק הסמארטפונים הסיני, שהוא שוק תחרותי מאין כמוהו המתאפיין בשחקניות מקומיות כגון Xiaomi, לנובו, ZTE, Oppo, ועוד כשסמסונג עדיין שולטת בשוק זה, אם כי הפער הולך ומצטמצם.

בעיקרון קל להסתכל לכיוון סין ולצקצק, לגבי מכירות האייפון בשווקים אפורים, ספק שחורים. אבל האמת העצובה היא שמכירות המכשירים בערוצים הפרטיים בישראל, לא רחוקים מאלו שבסין. מאז השקתם חנויות פרטיות ומוכרים עצמאיים מוכרים מכשירי אייפון 6 שהם רכשו בצורה פרטית במדינות בהן המכשיר נמכר והציעו את המכשיר למכירה בסכומים הגבוהים בכמה וכמה מאלו בהם המכשירים צפויים להמכר בישראל, החל מסוף חודש אוקטובר הקרוב. לפי הדיווחים מכשירי האייפון 6 ימכרו במחיר התחלתי של כ- 3500 ש"ח, אך החנויות הפרטיות כבר מוכרות אותן במחירים הגבוהים בכ- 1000 ש"ח ואף יותר. כמובן שלא מדובר בהפרש המחירים העצום שהיה קיים בסין עד כה, אבל עדיין מדובר בהפרש מרשים מהמחיר המקורי, במיוחד לאור העובדה שהמכשירים נמכרים בארה"ב למשל, במחיר זול הרבה יותר, מה שמגדיל את שולי הרווח בצורה משמעותית.


למרות שנראה כי הדבר הוא ניצול נבזי של העובדה כי מכשירי האייפון 6 עדיין לא נמכרים בישראל, דווקא הנהפוך הוא. מדובר בנוסחה פשוטה של ביקוש והיצע, כאשר הביקוש הגבוה אל מול ההיצע הנמוך יוצרים מצב בו המחירים גבוהים יותר מאשר המצב בו ההיצע יענה על דרישות הביקוש. למעשה על בסיס זה מבוססת הכלכלה הקפיטליסטית כולה. בעיקרון אם מדגדג לכם בידיים ויש בידכם את האמצעים אזי אולי לשלם יותר על מכשיר אייפון 6 או 6 פלוס חדש, יעזור לגירוד, אולם אם התברכתם בסבלנות, אזי נראה שבעוד כ- 3 שבועות בלבד, תוכלו לרכוש את מכשירי האייפון 6 באופן ישיר דרך המשווקים המורשים בארץ ובמחיר שפוי יותר.


מקורות: apple ו- latimes
עריכה, תרגום ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 3 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
האם העובי של האייפון 6 הופך אותו לפחות טוב?
האם העובי של האייפון 6 הופך אותו לפחות טוב?
מכשירי האייפון 6 הם ללא כל ספק מכשירי האייפון הטובים ביותר עד כה וגם מכשירי הסמארטפון הטובים בנמצא. אבל האם אפל יכלה לעשות עבודה טובה יותר?
אז מכשירי האייפון החדשים כבר כאן, או יותר נכון: כמעט כאן. אבל הם שם, או פה. בכל מקרה הם כבר נמכרים בכמויות גבוהות, והביקורות מהללות אותן. אבל בעוד אפל משווקת את המכשירים בתור השיפור הגדול ביותר של האייפון אי פעם, האם באמת מדובר במכשירים הטובים ביותר שאפל יכלה להציג? או שמא יש כאן לא מעט פשרות שפוגעות בצורה כזו או אחרת בחווית השימוש במכשיר? ובכן בעוד שאין ספק שגדלי המסך החדשים מביאים את מכשירי האייפון לקו אחד עם הסטנדרטים (פחות או יותר) של מכשירי הסמארטפון נראה שאפל החליטה להמשיך בקו המסורתי שלה, של ייצור מכשירי אייפון דקים יותר. לפרופיל הדקיק של מכשירי האייפון 6 יש יתרון בולט (תרתי משמע... ועל זה בהמשך) והוא שלמרות שהמכשיר גדול יותר הנפח הכללי שלו לא גדל בצורה ליניארית. אפל כבר למודת ניסיון עם הנושא הזה, כאשר עם מכשירי האייפון 5, החברה הגדילה את המכשיר (או יותר נכון האריכה אותו), אבל עדיין שמרה על נפח כללי קטן יותר מזה של האייפון 4s על ידי מסגרות צד צרות יותר ופרופיל דק יותר.

כך שפרופיל ה- 6.9 מ"מ של האייפון 6 או ה- 7.1 מ"מ של האייפון 6 פלוס, הם ללא כל ספק גאונות הנדסית, במיוחד כשמכשירי האייפון 6 מכילים יותר רכיבים ופיצ'רי חומרה מאשר רוב מכשירי הסמארטפון שמגיעים עם פרופיל דקיק שכזה או דק יותר, כשלרוב מדובר גם במכשירים קצת גדולים יותר. אבל כמו שלעובי יש מחיר, כך גם לדקיקות יתרה ונראה שהעיצוב הדק מאוד של האייפון 6 בא בעוכריה של אפל, לפחות מההשקפה של המשתמש הממוצע וביותר מפן אחד.

הדבר הראשון והבולט ביותר הוא עדשת המצלמה הבולטת של מכשירי האייפון 6. לא מדובר בתקדים מבחינתה של אפל, כאשר דגמי האייפוד טאץ' דור 5 שהוצגו בשנת 2012, גם מכילים את אותה עדשה בולטת, שנוצרה בגלל הפרופיל הדקיק של הטאץ', המתנגש עם פיזיקה פשוטה בתחום האור והגלים הבאה לידי ביטוי בתחום המצלמות: בין החיישן לבין העדשות צריך להיות מרחק מינימלי מסוים המגביל את היכולת להפוך את המכשיר לדק מדי. אפל החליטה שמדובר בפשרה שהיא מוכנה לקחת, בדומה לזו הקיימת במכשירי האייפוד טאץ' ובהתאם לכך, מכשירי האייפון 6 מגיעים עם אותה עדשת מצלמה בולטת. עובי הבליטה של העדשה הוא של כ- 0.7 מ"מ, כך שלא מדובר בבליטה משמעותית במיוחד, אולם האם הצרכן באמת ירגיש בהבדל בין 6.9 מ"מ לבין 7.6 מ"מ בחיי היום יום שלו? סביר להניח שלא וגם אם כן, שהרי מדובר בעובי של מכשיר הסמארטפון הנמכר ביותר בעולם - האייפון 5 והאייפון 5s.


כך שבעיקרון אפל יכלה להשאיר את העובי של מכשירי האייפון כמו שהם ולהטמיע את המצלמה באופן מלא בתוך גוף המכשיר.

דבר נוסף שמילימטר אחד נוסף היא מאפשר הוא סוללה קצת יותר גדולה. אין ספק שהסוללה של מכשירי האייפון 6 מציגה שיפור די משמעותי אל מול חיי הסוללה של מכשירי האייפון הקודמים, זאת למרות שמדובר בסוללה הגדולה רק בכ- 15% מזו של מכשירי האייפון 5s. אולם חיי הסוללה היו יכולים להיות טובים אף יותר אם האייפון היה עבה במילימטר אחד בלבד, מה שהיה מסתכם בעוד מילימטר לאורכה ולרוחבה של הסוללה, קרי סוללה קצת יותר גדולה יותר שהייתה מביאה את ההספק לאזור ה- 2000mAh ואולי אפילו צפונה. הפסק שכזה היה הופך את חיי הסוללה לאפילו טובים הרבה יותר ואולי אפל הייתה יכולה להתהדר במכשיר סמארטפון בגודל של 4.7 אינץ' עם חיי הסוללה הטובים ביותר בשוק. אבל העובי ניצח והסוללה הפסידה ואפל העדיפה להתפשר על חיי סוללה טובים פחות לטובת עובי דק יותר וכמובן משקל קטן יותר, שהרי סוללות הן דבר כבד וכל מילימטר משפיע.


הדבר האחרון ואולי השנוי ביותר במחלוקת הוא העמידות של המכשיר. עמידות זו של מכשירי האייפון 6 עמדה בשבוע האחרון במבחן כאשר פרשיית הבנדגייט פרצה. הפרשה החלה כאשר מספר משתמשים העלו לרשת תמונות של מכשירי האייפון 6 שלהם, אחרי שהם התעקמו קלות אחרי שהמשתמשים שמו אותם בכיס הקדמי של המכנס. סרטון שהועלה ליוטיוב התיימר להציג את הבעיה במלוא הדרה ובצורה "מדעית". ובכן המדע קבע אחרת, כאשר עשרות סרטונים ביוטיוב וגם בדיקות מקיפות יותר של אתרים כמו Consumer Report ואחרים בדקו את הנושא לעומק וקבעו שלא מדובר במשהו מהותי ושכדי לקפל מכשיר אייפון 6 יש להשקיע כוח ישיר במשקל של יותר מ- 30 ק"ג למשך מספר שניות, בעוד האייפון 6 פלוס עמיד יותר וכדי לכופף אותו צריך להשקיע כוח ישיר במשקל של כ- 40 ק"ג למשך מספר שניות. בעיקרון מדובר בעוד פרשיית "גייט" סביב מכשירי האייפון, כפי שהיה בשנים הקודמות וכפי שככל הנראה בשנים הבאות מסיבה פשוטה: כל מכשיר באשר הוא, הוא תוצאה של פשרות כאלה ואחרות והאייפון לא חף מכך יותר מכל סמארטפון אחר.

אבל אפל יכלה אולי למנוע את התופעה, עוד לפני שהיא פרצה בכלל, אם מכשירי האייפון 6 היו עבים בכמילימטר אחד בלבד. עם עובי שכזה סביר להניח שהיה אפילו עוד יותר קשה לכופף את מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס והמכשירים לכשעצמם היו עמידים יותר תחת תנאי לחץ קשים בכיס המכנסיים של המשתמש. מצד שני סביר להניח שהמשקל הנוסף של העובי היה אולי הופך את המכשיר לשברירי יותר בנפילה, דבר המושפע אף הוא מחוקי הפיזיקה כאשר תאוצה נמדדת ביחס ישר לכוח (כבידה במקרה שלנו) וביחס הפוך למסה של הגוף.


הנקודה היא שלעובי הדקיק יותר של מכשירי האייפון 6 יש מחיר והוא בא על חשבון העיצוב של המכשיר והאופן בו העדשה בולטת, על חשבון של חיי סוללה פחות טובים ועל עמידות נמוכה יותר לכיפוף, כשמצד שני העובי מגיע ביחד עם משקל אבל לאור העובדה שמכשירי האייפון 6 גם ככה יותר כבדים ממכשירי האייפון 5s, אז סביר להניח שהדבר לא היה מורגש בצורה ניכרת. אין ספק שמכשירי האייפון 6 הם מכשירי האייפון הטובים ביותר עד כה וככל הנראה גם מכשירי הסמארטפון הטובים ביותר בנמצא, אבל אפל הייתה יכולה לעשות עבודה טובה יותר, אם כמובן היא הייתה מתפשרת על דברים אחרים וכאן זה כבר עניין של טעם והעדפה.נכתב על ידי: natish
להמשך הכתבה | 7 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
8.1 בטא שוחררה בזמן שאפל כבר עובדת על 8.2 ו- 8.3
8.1 בטא שוחררה בזמן שאפל כבר עובדת על 8.2 ו- 8.3
אפל משחררת את הבטא הראשונה של 8.1 לקהילת המפתחים, כשנראה שהחברה כבר עובדת במקביל גם על גרסה 8.2 ועל 8.3.
בסוף השבוע האחרון אפל שיחררה לציבור את גרסה 8.0.1 - גרסת התחזוקה הראשונה של iOS 8, שלבסוף עקב באגים משמעותיים, הוסרה כשתוך זמן קצר מאוד אפל שיחררה את 8.0.2, שהיא למעשה 8.0.1, רק ללא הבאגים המשמעותיים שהשפיעו על כ- 40,000 משתמשים וגרמו לאיבוד הקליטה ובעיות עם חיישן ה- Touch ID. למרות ש- 8.0.2 רק שוחררה, אפל כבר עובדת על הגרסאות הבאות של iOS 8, כאשר אמש החברה שיחררה את הבטא הראשונה של גרסה 8.1, לקהילת המפתחים שלה למטרת בדיקות והתאמות. הבטא הראשונה, ששוחררה תחת המספור 12B401, מכילה שלל של תיקוני באגים לאורכה ולרוחבה של מערכת ההפעלה החדשה שהושקה רק לפני כשבועיים. מה שכן נראה כי הגרסה החדשה כוללת גם מספר שינויים ויזואליים ופיצ'רים חדשים כאשר הבולטים שבהם הם:

המפתח Hamza Sood שאוהב לחפש כל מיני הפתעות שאפל מחביאה בגרסאות הבטא הצליח למצוא מספר תפריטים נסתרים בבטא הראשונה של 8.1, כאשר הפיצ'רים המוחבאים קשורים לשירות התשלומים החדש שאפל צפויה להציג בשבועות הקרובים תחת השם Apple Pay. המפתח Sood גילה תפריט ניסתר שנמצא בהגדרות של אפליקציית Passbook בו ניתן להכניס את פרטי כרטיסי האשראי שישמשו לתשלום עם Apple Pay. בתפריט זה המשתמשים יוכלו לנהל את כרטיסי האשראי המקושרים וכן להגדיר את כרטיס האשראי העקרי וכן את כתובת המשלוח, מספר הטלפון וכתובת האימייל, עבור רכישה של מוצרים דרך האינטרנט. פיצ'ר זה מתחבר לדבר השני אותו Sood גילה והוא שמכשירי האייפד הבאים שלפי ההערכות יושקו בחודש אוקטובר הנמצא בפתח, יגיעו לא רק עם חיישני Touch ID, אלא גם עם תמיכה ב- Apple Pay, מה שיאפשר להשתמש באייפדים לבצע רכישות מקוונות בצורה נוחה וקלה.

לא ברור האם מכשירי האייפד החדשים יגיעו עם רכיבי NFC, שיאפשרו לבצע עימם רכישות בצורה פיזית. אולם לאור העובדה ש- Apple Pay הוא שירות רחב שכולל גם את התשתית לבצע תשלומים פיזיים, הוא גם מכיל בחובו את היכולת לבצע רכישות מקוונות בצורה נוחה ופשוטה, בין אם דרך אפליקציות או דרך אתרי אינטרנט שיצטרכו להוסיף אפשרות של רכישה דרך Apple Pay.


האתר 9to5 גילה שלמרות שגרסת הבטא הראשונה של 8.1 שוחררה לקהילת המפתחים, אפל עובדת באופן פנימי גם על גרסאות ראשוניות של 8.2 ו- 8.3, מה שעשוי על כך שאפל פועלת בצורה נמרצת יותר עם מחזור הפיתוח של iOS 8, זאת אחרי שבשנתיים האחרונות החברה השיקה את עדכון התחזוקה הגדול של iOS 6 ושל iOS 7, מספר חודשים אחרי השקת הגרסה, כאשר 6.1 הושקה בחודש ינואר בעוד 7.1 הושקה רק בחודש מרץ. כאן נראה שגרסה 8.1 תגיע מוקדם הרבה יותר, כאשר היא תכיל בחובה בעיקר תיקוני באגים וכן את פיצ'ר ה- Apple Pay, אותו אפל הבטיחה לספק בסוף חודש אוקטובר ולפי הפיצ'רים הנסתרים של 8.1, נראה שהחברה אכן צפויה לעמוד בהבטחתה. מה שיוצר עניין רב מאוד סביב 8.2 ו- 8.3, כאשר יש לא מעט סברות בנושא. אחת מהן גורסת שאפל מאיצה את מחזורי הפיתוח של iOS כדי להביא שיפורים מהירים יותר וניכרים יותר למערכת ההפעלה, במיוחד כאשר במהלך הפיתוח של iOS 8 נראה שהיו לא מעט פיצ'רים שלא הגיעו לגרסה הסופית כמו למשל שיפורים באפליקציית המפות. סברה נוספת היא שמדובר בגרסאות המפותחות למוצרים חדשים שאפל צפויה להציג במהלך השנה הקרובה, כמו למשל: השעון החכם שהוצג באירוע ספטמבר וכן האייפד פלוס/פרו הגדול יותר והשמועתי למדי.

אין ספק שמוצרים אלו יצריכו עדכון קושחה והתאמות ל- iOS 8, בין אם עבור מכשירי האייפון שיעבדו עם השעון החכם של אפל, או עבור מכשירי האייפד שאולי יקבלו במהלך השנה (ואולי ביחד עם האייפד פלוס) את פיצ'ר המסך המפוצל, מה שבהחלט יצריך עדכון.מקורות: t9to5mac ו- macrumors
עריכה ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 5 תגובות המשך קריאה
פורומים חדשות לוחות עוד באייפונס לוח בקרה
תיקון אייפון חדשות כללי לוח אייפון אייפון 5 צור קשר
פיתוח לאייפון חדשות אביזרים לוח אייפוד דרושים
אייפון בישראל חדשות תוכנות לוח אייפד פרסם אצלנו
מוצרי אפל חדשות משחקים לוח סלולר Facebook
iFriends דיון אביזרים לוח אפל מועדון חברים הצהרת פרטיות
פורום אייפד אייפון iFriends אוזניות לאייפון למעלה
אחסון אתרים אייפד


כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 17:49.

מופעל באמצעות VBulletin גרסא 3.8.7
כל הזכויות שמורות ל"קבוצת אייטל בע"מ" מנהלת ומתחזקת את אתר iPhones.co.il ©
iPhones.co.il © כל הזכויות שמורות ©Ad Management by RedTyger

SEO by vBSEO 3.3.0