מאת: RAiNZ | 13/02/12
iOS בתלת מימד

האתר Patently Apple חושף פטנט שהוגש על ידי אפל למשרד הפנטנטים האמריקאי שעוסק בטכנולוגיה חדשה שתקנה למכשירי האייפון יכולות תלת מימדיות באמצעות מעקב אחר תנועות הראש והעיניים של המשתמש.פטנט חדש של אפל שפורסם השבוע על ידי משרד הפטנטים וסימני המסחרי האמריקאי מאשר כי החברה עובדת על תצוגה תלת מימדית למכשירי ה- iOS שלנו. עם זאת, זו אינה הטכנולוגיה מוכרת לנו ממכשירים כמו הנינטנדו 3DS, וה-HTC EVO 3G - אשר אינה משתמשת במשקפי תלת מימד.

במקום זאת, ההמצאה של אפל משתמשת במצלמה הקדמית של המכשיר כדי לעקוב אחר המיקום של העיניים ומיקום האור.האתר Patently Apple, אשר גילה את התיוק, מציין שהטכנולוגיה יכולה לעבוד לצד המצאות קודמות של אפל, המבוססות על מעקב אחר הראש וטכנולוגיות אור זמין. הוא משתמש במספר החיישנים המובנים במכשיר - כמו מצפן, מד תאוצה, ו-GPS - כדי ליצור "מסגרת ייחוס תלת מימדית" עבור המכשיר.

ברגע שיש לו את מסגרת הייחוס הזו, המכשיר יוכל לעקוב אחר המיקום של העיניים של המשתמש באמצעות המצלמה הקדמית שלו כדי לספק אפקט תלת מימדי לאובייקטים המוצגים על המסך שלו, אשר באופן אוטומטי יגיבו לתנועות מול המצלמה.

Patently Apple מציין כי באמצעות טכניקה זו, אפל יכולה להעסיק מספר אפקטים תלת מימדיים שונים. כך, למשל, היא יכולה למקם צללים מציאותיים סביב אובייקטים בממשק המשתמש שלה, אשר יגיבו לתנועות המשתמש וינועו סביב כאשר המשתמש מזיז את הראש.

לחלופין, הוא יכול ליצור "סביבת מערכת הפעלה וירטואלית תלת מימדית", אשר תאפשר למשתמש "להסתכל מסביב" הממשק על המסך שלהם - כאילו המסך היה חלון אל עולם של אובייקטים תלת מימדיים.עם זאת, הטכנולוגיה הזו תוכל לשמש להרבה מעבר להתקנים ניידים:

ציטוט:
"באמצעות נתונים אלו, יהיה ניתן לתאר מערכת הפעלה מציאותית ב- 21/2D או 3D. כמו למשל, דרך הצבת בוהק על חלונות, פסי כותרת, ואובייקטים אחרים בממשק המשתמש, כמו גם לאפשר להם לנוע בתגובה לתנועת העיניים של המשתמש או תזוזת הראש של המשתמש. יתר על כן, יהיה ניתן להשתמש במיקום ראשו ועיניו של המשתמש כדי לאפשר למשתמש "להסתכל מעבר" לחלון לאחר שהמשתמש מזיז את הראש שלו לצד ו/או מזיז את הראש שלו לקראת המסך."
ֿ

כל זה נשמע מאוד מגניב, אבל האם המערכת של אפל תהיה מדוייקת מספיק כדי לספק אפקט תלת מחמדי שמיש? ניתן לשער שבאמצעות המצלמה הקדמית, אובייקטים אחרים ברקע עשויים להיחשב כעיניים, מה שעלול להציב את המשתמש מול חווית ממשק משתמש מוזרה ביותר.כמובן, הפטנט הזה לא אומר ששיטה זו בהחלט תהיה זמינה במכשירים של אפל, או אם מכשירי iOS אי פעם יקבלו יכולות תלת מימד. אבל זה בהחלט מעניין לדעת כי אפל ללא ספק עובדת על זה.

לעומת זאת, עניין התלת מימד (בטלוויזיות) עוד לא לגמרי יצא מגדר שוק הנישה, למרות זמינותו כרגע. השאלה שאפל צריכה לשקול, היא האם טכנולוגיית התלת מימד במכשירים הניידים תתפוס - או האם היא תישאר כנישה.

האם אתם רוצים אייפון עם יכולות תלת מימד? או שאתם חושבים שיכולות תלת מימד הן דבר מיותר על מכשירי הסמארטפון?

15 תגובות המשך קריאה


כניסת חברים: הרשמה חינם!
שם:
סיסמה:
שכחתי סיסמה
התחבר אוטומטית

ראשי
תעירו אותי בסוף ספטמבר
תעירו אותי בסוף ספטמבר
נראה כי iOS 8 ו- Yosemite לא יושקו ביחד, כאשר יתכן מאוד שאפל תדחה את השקת ליין המוצרים שלה במקצת, לאור רענון מאסיבי לכלל המוצרים.http://www.iphones.co.il/forum/attac...continuity-jpg

גרסאות הבטא של iOS 8 ושל Yosemite כבר הגיעו לגרסותיהן הרביעיות, כאשר הזמן מתקתק לקראת ההשקה הציבורית של הפלטפורמות של אפל, במהלך חודשי הסתיו הקרובים. באירוע ה- WWDC האחרון, ציין פדריקי שבניגוד לפועלה של אפל בעבר, גרסאות הבטא של Yosemite יהיו זמינות לכלל משתמשי המק, כדי לתת לחברה משוב טוב יותר וכן להרגיל את המשתמשים לגרסה החדשה של מערכת ההפעלה השולחנית שמביאה עימה שינוי מבורך בממשק המשתמש, אך כזה שלא מפחית מהשימושיות של הפלטפורמה השולחנית המשובחת של אפל. בשבוע האחרון החברה ציינה כי החל מהיום (ה- 24.7) כמיליון משתמשי המק (הראשונים שירשמו בלינק הזה: https://appleseed.apple.com/sp/betaprogram/) יוכלו להתקין את הבטא של Yosemite על מחשבי המק שלהם, כאשר עד כה היא הייתה בלעדית לחברי קהילת המפתחים של אפל. בעוד אין ספק שהגרסה החדשה מעניינת מאוד, עדיין יש לקחת בחשבון שמדובר בבטא על כל המשתמש על כך ולכן רצוי להתקין את הגרסה על מחיצה נפרדת או אפילו מחשב ישן. אחד הדברים המעניינים ביותר ב- Yosemit, מלבד לממשק החדש הם הרמזים בקוד של מערכת ההפעלה, המרמזים על מחשבי iMac עם מסכי Retina, זאת כשיש גם לא מעט שמועות לגבי מחשבי מקבוק אייר בגודל של כ- 12 אינץ' שיגיעו אף הם עם מסכי Retina, מה שישלים את המעבר של ליין המק לרזולוציית מסכים סופר גבוהה.

האתר 9to5 מדווח שבעוד בין Yosemite ל- iOS 8 יש נקודות חיבור בדמות פיצ'ר ה- Continuity, נראה כי 2 מערכות ההפעלה לא ישוחררו זו לצד זו, כאשר על פי המקורות של האתר, אפל מתכוונת להמשיך ולהשיק גרסאות בטא עבור Yosemite עד לסוף חודש ספטמבר, כאשר גרסת ה- GM תשוחרר באזור ה- 10 לאוקטובר, בעוד הגרסה הסופית תגיע בסוף החודש לקהל הרחב דרך האפסטור וכמובן בחינם. בהתאם לדיווחים iOS 8 תשוחרר במהלך חודש ספטמבר, זמן קצר לפני השקת מכשירי האייפון 6, אם כי נראה שהחברה עדיין לא סגורה על תאריך סופי להצגה והשקת הדגמים הבאים של מכשירי הסמארטפון הפופולרי, הכה מצופים. אם כי נראה שהדבר יתרחש בשבוע השני או השלישי של ספטמבר. הסיבה לכך היא חוסר בהירות לגבי היקף הייצור והתפוקה של מכשירי האייפון 6, כאשר דגמי ה- 4.7 אינץ' נכנסו לייצור המוני רק במהלך השבוע האחרון, בעוד דגמי ה- 5.5 אינץ' צפויים, על פי הדיווחים להתחיל להכנס לייצור המוני בתחילת חודש אוגוסט, מה שהופך את האפשרות להצגתם/השקתם לצד מכשירי האייפון 6 בתצורת ה- 4.7 אינץ' לאפופת ערפל. למרות שנראה כי השמועות על בעיות הייצור חוזרות ונשנות, בדו"ח ההכנסות הרבעוני האחרון, ציין סמנכ"ל הכספים של אפל כי תחזיות הרווח של החברה לרבעון הבא הן צנועות יחסית בגלל ההכנות שלה לקראת גל השקות נרחב, או במילים אחרות יתכן מאוד שתאריכי ההשקה ידחו במקצת או לחילופין שהזמינות תהיה נמוכה, מה שיביא להיקף מכירות ראשוני די נמוך.

http://cl.ly/image/3l2E0Z2e0D0o/iPhones%206.jpg

האתר DigiTimes מדווח היום כי יתכן מאוד שאפל בכלל תפריד באופן מכוון בין הצגת 2 המכשירים והשקתם כאשר האייפון 6 בתצורת ה- 4.7 אינץ' יושק כמתוכנן במהלך החודש ספטמבר, בעוד האייפון 6 בתצורת ה- 5.5 אינץ' יושק מספר שבועות או חודשים לאחר מכן. הסיבה אותה DigiTimes מציין היא שאפל רוצה שדגם ה- 5.5 אינץ' לא ישפיע על המכירות של דגם ה- 4.7 אינץ', אולם נראה כי טיעון זה הוא די חלש, לאור העובדה שבעבר אפל השיקה 2 דגמים שונים בליין המוצרים שלה ביחד: האייפד אייר והאייפד מיני Retina ללא כל חשש, אם כי המיני Retina הושק בזמינות נמוכה בחודשים הראשונים, לאור תפוקה נמוכה של מסך ה- Retina שלו. דיווח זה של DigiTimes, סותר דיווח שנשמע בחודש שעבר מבלומברג שציינה שאפל תשיק את 2 דגמי האייפון 6 יחדיו.

http://cl.ly/image/1H0j1b3p1k2j/iPhone%206%20parts.jpg

בינתיים בינות לכל השמועות על תאריכי ההשקה, נראה כי רכיבים נוספים של דגמי האייפון 6 דולפים לרשת, זאת כאשר כאמור לפי השמועות המכשיר החל את ייצורו ההמוני לאחרונה, מה שאומר שכעת הרכיבים שלו הם סופיים. בתחילת השבוע הוצגו ברשת תמונות של כביכול חיישן המצלמה של המכשיר, רכיב האודיו ועוד. זאת בנוסף לתמונות של הפאנל האחורי והפאנל הקדמי שספק יביא את בשורת הספיר, ספק לא. כעת מגיעים לרשת תמונות נוספות שמציגות באופן ברור את חיישן ה- Touch ID של דגמי האייפון הבאים שעל פי הדיווחים יציג שיפור בתפקודו, אנטנות ה- Wifi שעל פי השמועות יהיו צמודות ללוגו התפוח בפאנל האחורי וכן את מגירות הסים, שלפיהן ניתן לראות שאפל תשמור את פלטת הצבעים של מכשירי האייפון, אותה היא הציגה בשנה שעברה עם מכשירי האייפון 5s.

[(video) NU9JoFKlaZ0[/(video)

באופן אירוני נראה שככל שאנחנו מתקרבים לחודש ספטמבר, השמועות על השקת מכשירי האייפון הולכות ונהיות סבוכות יותר ויותר, כשהוספת הדיווחים על השקת דגמים חדשים של מכשירי אייפד ומחשבי מק הופכת את הכל לעיסה דביקה ושמועתית במיוחד, כך שקשה להבחין מה נכון ומה לא, אבל מה שבטוח הוא שנראה שליין המוצרים שאפל הולכת להציג בחודשים הקרובים אכן יהיה הטוב ביותר של החברה עד כה.


מקורות: digitimes, nowhereelse ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 3 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
א(ייפון 6)רנק דיגיטלי
א(ייפון 6)רנק דיגיטלי
דיווח חדש של המגזין The Information מציין כי האייפון 6 עשוי להביא את בשורת הארנק הדיגיטלי לעולם.http://cl.ly/image/0Y1O2t3h0F1s/AAPL...%20payment.png

במשך שנים השמועות סביב פיתרון התשלום למובייל של אפל חג לו בבלוגוספירה כשנראה שבכל שנה הוא קרוב מתמיד. אולם עד כה אפל עשתה את צעדיה בתחום בצורה זהירה למדי, כאשר בגרסה 6 של iOS אפל השיקה את PassBook אפליקציה שנועדה לאגד בתוכה קופונים, כרטיסי טיסה ושוברים לשלל דברים, החל מקופונים לסטארבאקס וכלה בשוברי מתנה של איטיונס שהתווספו לאחרונה על ידי אפל תחת השם iTunes Pass. בשנה שעברה אפל הציגה את ה- Touch ID שאפשר למשתמשי האייפון 5s לפתוח את המכשיר שלהם מנעילה ואפילו לבצע רכישות באפסטור באמצעות זיהוי טביעת האצבע, כתחליף לססמא. בשנה החולפת גברו השמועות על כך שאפל מתכוונת להשתמש בתשתית אותה היא פרסה בשנתיים האחרונות כדי להביא ל-800 מיליון משתמשי האיטיונס שלה, פיתרון תשלום למובייל שיחליף את הארנק הפיזי בארנק דיגיטלי שיהיה מקושר לכרטיס האשראי הנמצא בשימוש בחשבון האיטיונס. למעשה טים קוק בעצמו ציין בדו"ח ההכנסות הרבעוני הראשון של אפל אחרי השקת ה- 5s כי נראה שמשתמשים אוהבים את פיצ'ר ה- Touch ID ושאפל רואה בו אפשרויות רבות, ביניהן גם יכולות של תשלום דיגיטלי.

האתר The Information מדווח שלפי מקורותיו אפל נמצאת במגעים מתקדמים עם חברת אשראי גדולה, כאשר הוא מציין את שמה של חברת ויזה, זאת מתוך כוונתה של אפל להציג בסתיו הקרוב את הארנק הדיגיטלי הכה מדובר שלה, שיגיע עם מכשיר האייפון 6. הדיווח מציין ששיתוף פעולה עם חברת אשראי גדולה לה יש יכולות סליקה ושותפויות רבות עם רשתות קמעונאות גדולות וחנויות קטנות כאחד, בין אם זאת אכן ויזה או כל חברה דומה (מאסטרכארד למשל) תאפשר לאפל לעקוף את הצורך בפיתוח תהליך סליקה פיזי משלה, אם כי לחברה יש ניסיון בנושא אם כי בצורה מקוונת דרך איטיונס. בעיקרון לא משנה איזה דרך פעולה אפל תבחר, אין ספק שארנק דיגיטלי שיוטמע בתוך מכשירי האייפון ויוגן על ידי האזור השמור של רכיב ה- A7 וממשיך דרכו, בו כעת נעשה שימוש לשמירת המידע הביומטרי שנאסף דרך ה- Touch ID. בעבר התגלה פטנט של אפל המתאר את הקונספט של החברה לתשלום באמצעות מכשירי מובייל, כאשר הקונספט כולל שימוש בבלוטות', Wifi ואפילו NFC לאישור ושליחת המידע בצורה מאובטחת, כשתחום האבטחה ושמירת הפרטיות הופך ונהיה תחום עליו אפל שמה דגש יותר ויותר, כשעל אחת כמה וכמה הוא חשוב כשמדובר בתשלום ומידע הקשור לכרטיסי אשראי וכו'.

http://cl.ly/image/333p063T1L3n/Touch%20ID.jpg

בעבר דווח שחברת PayPal מחזרת אחרי אפל, מתוך כוונה לחבור אליה ולשירות התשלום הנייד שלה, במקום להפוך ליריבה בתחום, כאשר המקורות ציינו דאז ש- Paypal מוכנה לכל דרישה של אפל בנושא. דיווחים דומים גם נשמעו בהקשר של חברת Square, כשהיו לא מעט סברות ושמועות שאפל אפילו עשויה לרכוש את החברה הקטנה והצעירה שנוסדה על ידי ג'ק דורסי, אחד ממייסדי טוויטר לו יש זיקה רבה לאפל והמוצרים שלה. בעיקרון לא ממש ברור מה אפל תעשה ואיך היא תעשה זאת. האם היא תבחר לבנות את כל חלקי הפאזל של השירות בעצמה, או שמא היא תעדיף לחבור לחברת סליקה גדולה ומוכרת ולנצל את הקשרים והשותפויות, כדי להשיק את השירות בצורה אגרסיבית ומהירה ככל הניתן, זאת לאור העובדה שמתחרות רבות פועלות בתחום ביניהן: Paypal, גוגל, Isis ועוד אולם כמו בלא מעט שירותים/פיצ'רים בתחילת דרכם, גם תחום זה עדיין לא מובל על ידי סטנדרט או חברה בולטים ואין ספק שלאפל יש את כל הכלים, או כמעט כל הכלים להכנס לתחום ולשנות אותו מקצה לקצה.


מקורות: theinformation
עריכה, תרגום ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 5 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
עודכן| האם ה- iWatch יהיה פלטפורמה?
עודכן| האם ה- iWatch יהיה פלטפורמה?
דיווחים חדשים לצד רישומי פטנט ה- iTime שהתגלה לאחרונה, מעלים אפשרות שה- iWatch יהיה פלטפורמה ולא מוצר אחד ויחיד.


http://cl.ly/image/0x2i0A152Y1I/iWatch.jpg

אחד המוצרים המעניינים ביותר ואולי המצופים ביותר הוא ה- iWatch של אפל. לא רק בגלל שקטגוריית הטכנולוגיה הלבישה נראית כיום כמו אחת הקטגוריות המעניינות ביותר וזו שתשים בידינו את העתיד – תרתי משמע, אלא בגלל שמדובר בקטגוריה שנמצאת היום בחיתוליה ומחפשת את דרכה, מה שאומר שהיא כמעט בשלה עבור אפל לקטוף אותה בסערה, כפי שהחברה עשתה עם נגני מוזיקה ניידים בתחילת שנות ה- 2000, האייפון בשנת 2007 או האייפד בשנת 2010. מה שמוסיף שמן למדורה הן חרושת השמועות, הדיווחים והסברות שיש סביב ה- iWatch, בין אם מדובר באנשים שאפל מביאה לשורותיה בשנה-שנתיים האחרונות כדי לעבוד על הפרויקט המעניין והסודי הזה החל מאנשים מתחום הרפואה, ספורט וכלה באנשים מתחום האופנה. שלל הדיווחים לגבי גודל השעון ותצורתו גם מלהיבים את היצרים לגבי האפשרויות והכיוונים שאפל עשויה לקחת וכמובן יש לא מעט דיעות וסברות לפיהן אם אפל לא תשיק את ה- iWatch תוך X חודשים (השלימו את החסר), היא תגיע לאבדון.

מה שכן בעוד רבים האמינו שאפל תבנה בעצמה את ה- iWatch, בדומה לאופן בו היא עשתה עם האייפוד, האייפון, האייפד וכמובן כמעט כל ליין המוצרים שלה, יתכן מאוד והחברה הולכת להפתיע ובצורה מהותית, זאת לפי דיווח של Venture Beat שטוען שלפי מקורותיו אפל עובדת עם יצרניות שעונים גדולות כמו Swatch ו- Timex לפיתוח ה- iWatch ושיתכן בכלל ומדובר בפלטפורמה ושלמה ולאו דווקא במוצר אחד או 2 מסוימים שאפל בונה בעצמה. אם כי באותה הנשימה הדיווח של Venture Beat גם לא שולל את האפשרות שאפל בונה דגם או 2 של ה- iWatch בעצמה. לאור השמועות כי ה- iWatch יגיע במגוון גדלים, טעמים ומחירים נראה כי האמת עשויה להיות אי שם באמצע, כאשר בניגוד לגוגל אפל מבינה כי שעון הוא מוצר אופנה ולא רק מוצר שימושי. ולכן ככזה החברה עושה ככל שבאפשרותה כדי להפוך את ה- iWatch להצלחה, בכך שהוא יפנה גם לחוש האופנה של המשתמש וגם ישמש אותו בצורה הטובה ביותר.

עד כה כל יצרניות השעונים החכמים, שרשימה זו כוללת כמעט במלואה חברות טכנולוגיה גדולות וקטנות כאחד, לא השכילו להבין את אלמנט האופנה בנושא ולראיה ניתן לראות את שעוני ה- Pebble, שעוני ה- Gear של סמסונג או את שעון ה- G של LG, כשכולם אחד אחד חסרים בצורה ניכרת בטעם ובחוש אופנה. הבנה זו ככל הנראה מביאה את אפל לנסות ולהפוך את ה- iWatch למוצר אופנתי ולא רק שימושי, כאשר יש רבים שסוברים שעצם העובדה שאפל הביאה לשורותיה את Angela Ahrendts, Paul Deneve, חטפה את מנהל השיווק של Tag Huer ואפילו רכשה את חברת Beats, שליין האוזניות שלה הפכו למוצר אופנתי לכל דבר, נובע מהבנתה של אפל שמוצרי הטכנולוגיה הלבישים, שאמורים לשמש כאבזרים פריפריאליים עבור מכשירי המובייל, צריכים להיות אופנתיים לכל דבר מסיבה פשוטה והיא שאם אפל רוצה לשכנע את קהל הלקוחות שלה צעירים ומבוגרים כאחד לרכוש את ה- iWatch היא צריכה לשכנע את הצעירים שמדובר במוצר אופנתי ומצד שני להיות קשובים לדרך הראייה של הגילאים המבוגרים יותר לשעונים.

http://cl.ly/image/0Y182R1G0S0w/iTime.jpg

דיווח זה מגיע מספר ימים אחרי שפטנט של אפל עבור שעון חכם תחת השם iTime הוצג ברשת, בו החברה מתארת 2 דרכי פעולה עבור שעון חכם שמסנכרן מידע ממספר מקורות: המחשב האישי, הסמארטפון והמחשב הנייד/אייפד ומציגו למשתמש. מה שמעניין בפטנט זה הוא התיאור של האפשרות לפיה השעון יתלבש על רצועה באופן אינטגרטיבי, מה שאומר שהיחידה המרכזית תהיה נפרדת מהרצועה וניתן יהיה לשים אותה בשלל רצועות: צבעים, טקסטורות וחומרים. קונספט זה מזכיר קצת את פועלה של סוני בתחום, עם הרצועה החכמה שלה אותה היא הציגה ב- CES, אולם אין ספק בניגוד לסוני שכבר פועלת בתחום השעונים החכמים, כל העיניים נשואות לכיוונה של אפל. למרות שעל פניו נראה שמדובר בצעד חריג עבור אפל, נראה כי זה לא בהחלט כך, כאשר לאחרונה אפל מציגה יותר ויותר פלטפורמות בין אם מדובר ב- CarPlay, HomeKit ו- HealthKit. אם כי אין לפסול את האפשרות שהחברה גם תחליט להציג שעון iWatch משלה, כדי להתניע את הקטגוריה ולהוביל אותה, מתוך האידיאולוגיה העמוקה של אפל שפועלת לשלוט בגורלה ובגורל המוצרים שלה בכל דרך.

עדכון
חברת Swatch שיחררה לרויטרס הודעה רשמית בה היא מכחישה את השותפות עם אפל, אם כי דובר החברה ציין שהחברה מספקת מעגלים ורכיבים של שעונים ליצרניות סמארטפונים.מקור: venturebeat
תמונה ראשית: imore
עריכה, תרגום ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 1 תגובות המשך קריאה
פורומים חדשות לוחות עוד באייפונס לוח בקרה
תיקון אייפון חדשות כללי לוח אייפון אייפון 5 צור קשר
פיתוח לאייפון חדשות אביזרים לוח אייפוד דרושים
אייפון בישראל חדשות תוכנות לוח אייפד פרסם אצלנו
מוצרי אפל חדשות משחקים לוח סלולר Facebook
iFriends דיון אביזרים לוח אפל מועדון חברים הצהרת פרטיות
פורום אייפד אייפון iFriends אוזניות לאייפון למעלה
אחסון אתרים אייפד


כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 03:33.

מופעל באמצעות VBulletin גרסא 3.8.7
כל הזכויות שמורות ל"קבוצת אייטל בע"מ" מנהלת ומתחזקת את אתר iPhones.co.il ©
iPhones.co.il © כל הזכויות שמורות ©Ad Management by RedTyger

SEO by vBSEO 3.3.0