מאת: RAiNZ | 13/02/12
iOS בתלת מימד

האתר Patently Apple חושף פטנט שהוגש על ידי אפל למשרד הפנטנטים האמריקאי שעוסק בטכנולוגיה חדשה שתקנה למכשירי האייפון יכולות תלת מימדיות באמצעות מעקב אחר תנועות הראש והעיניים של המשתמש.פטנט חדש של אפל שפורסם השבוע על ידי משרד הפטנטים וסימני המסחרי האמריקאי מאשר כי החברה עובדת על תצוגה תלת מימדית למכשירי ה- iOS שלנו. עם זאת, זו אינה הטכנולוגיה מוכרת לנו ממכשירים כמו הנינטנדו 3DS, וה-HTC EVO 3G - אשר אינה משתמשת במשקפי תלת מימד.

במקום זאת, ההמצאה של אפל משתמשת במצלמה הקדמית של המכשיר כדי לעקוב אחר המיקום של העיניים ומיקום האור.האתר Patently Apple, אשר גילה את התיוק, מציין שהטכנולוגיה יכולה לעבוד לצד המצאות קודמות של אפל, המבוססות על מעקב אחר הראש וטכנולוגיות אור זמין. הוא משתמש במספר החיישנים המובנים במכשיר - כמו מצפן, מד תאוצה, ו-GPS - כדי ליצור "מסגרת ייחוס תלת מימדית" עבור המכשיר.

ברגע שיש לו את מסגרת הייחוס הזו, המכשיר יוכל לעקוב אחר המיקום של העיניים של המשתמש באמצעות המצלמה הקדמית שלו כדי לספק אפקט תלת מימדי לאובייקטים המוצגים על המסך שלו, אשר באופן אוטומטי יגיבו לתנועות מול המצלמה.

Patently Apple מציין כי באמצעות טכניקה זו, אפל יכולה להעסיק מספר אפקטים תלת מימדיים שונים. כך, למשל, היא יכולה למקם צללים מציאותיים סביב אובייקטים בממשק המשתמש שלה, אשר יגיבו לתנועות המשתמש וינועו סביב כאשר המשתמש מזיז את הראש.

לחלופין, הוא יכול ליצור "סביבת מערכת הפעלה וירטואלית תלת מימדית", אשר תאפשר למשתמש "להסתכל מסביב" הממשק על המסך שלהם - כאילו המסך היה חלון אל עולם של אובייקטים תלת מימדיים.עם זאת, הטכנולוגיה הזו תוכל לשמש להרבה מעבר להתקנים ניידים:

ציטוט:
"באמצעות נתונים אלו, יהיה ניתן לתאר מערכת הפעלה מציאותית ב- 21/2D או 3D. כמו למשל, דרך הצבת בוהק על חלונות, פסי כותרת, ואובייקטים אחרים בממשק המשתמש, כמו גם לאפשר להם לנוע בתגובה לתנועת העיניים של המשתמש או תזוזת הראש של המשתמש. יתר על כן, יהיה ניתן להשתמש במיקום ראשו ועיניו של המשתמש כדי לאפשר למשתמש "להסתכל מעבר" לחלון לאחר שהמשתמש מזיז את הראש שלו לצד ו/או מזיז את הראש שלו לקראת המסך."
ֿ

כל זה נשמע מאוד מגניב, אבל האם המערכת של אפל תהיה מדוייקת מספיק כדי לספק אפקט תלת מחמדי שמיש? ניתן לשער שבאמצעות המצלמה הקדמית, אובייקטים אחרים ברקע עשויים להיחשב כעיניים, מה שעלול להציב את המשתמש מול חווית ממשק משתמש מוזרה ביותר.כמובן, הפטנט הזה לא אומר ששיטה זו בהחלט תהיה זמינה במכשירים של אפל, או אם מכשירי iOS אי פעם יקבלו יכולות תלת מימד. אבל זה בהחלט מעניין לדעת כי אפל ללא ספק עובדת על זה.

לעומת זאת, עניין התלת מימד (בטלוויזיות) עוד לא לגמרי יצא מגדר שוק הנישה, למרות זמינותו כרגע. השאלה שאפל צריכה לשקול, היא האם טכנולוגיית התלת מימד במכשירים הניידים תתפוס - או האם היא תישאר כנישה.

האם אתם רוצים אייפון עם יכולות תלת מימד? או שאתם חושבים שיכולות תלת מימד הן דבר מיותר על מכשירי הסמארטפון?

15 תגובות המשך קריאה


כניסת חברים: הרשמה חינם!
שם:
סיסמה:
שכחתי סיסמה
התחבר אוטומטית

ראשי
הפרטיות בין המובייל לענן
הפרטיות בין המובייל לענן
על נושא הפרטיות בשימוש עם האייפון וטיפים חשובים לשמירה על המידע הפרטי שלכם.http://cl.ly/image/1A2t183Q1b2l/Security.png

ככל שאנחנו מסתמכים יותר ויותר על עולם הטכנולוגיה שסביבנו נראה כי המשפט "הפרטיות מתה" הופך ונהיה יותר ויותר משמעותי, גם בימים בהם חברות טכנולוגיה כמו למשל אפל פועלות באופן ניכר כדי להבטיח את הפרטיות שלנו בצורה הטובה ביותר. אז נכון שבהשוואה למתחרה המושבעת שלה – גוגל, לאפל יש אינטרס שיווקי לשמור על הפרטיות שלכם. אבל לא רק. בראיון האחרון שלו, ג'ובס ציין את החשש של אפל שמא המשתמשים של המוצרים שלה יהיו קורבנות לפגיעה בפרטיות ובמידע האישי שלהם, שעשוי לשמש עבריינים לצרכים נלוזים. האייפון 5s וגרסה 7 הגבירו את האבטחה של מכשירי האייפון בצורה ניכרת, וכעת עם גרסה 8 והרחבת הזמינות של חיישן ה- Touch ID לדגמי הדור הבא של האייפונים וגם של האייפדים אין ספק שרמת האבטחה של מכשירי ה- iOS תעלה. אבל כפי שהתברר בימים האחרונים, אבטחה לוקאלית של המכשירים לא תמיד מספיקה, במיוחד כאשר ההסתמכות שלנו על שירותי ענן שונים ומשונים לגיבוי הופכת ונהיית יותר ויותר גדולה.

חשוב לציין כי למרות שנראה כי התמונות המדוברות של הסלבריטאיות שמצאו עצמן קורבן למעשה שפל, מצביעים לכיוון שימוש בפירצת אבטחה במנגנון ה- Find My iPhone, שמאז נסגרה. גם ההאקרים עצמם ציינו שהתמונות הושגו משרתי iCloud, אך לא רק. ונראה כי יתכן מאוד שההאקרים הסתמכו על הססמא שהם דלו גם לחשבונות של שירותים אחרים ששומרים תמונות ולפעמים גם באופן אוטומטי כמו: פייסבוק, גוגל + או דרופבוקס. אפל עצמה מאז שיחררה הצהרה רשמית לאתר Re/Code בה החברה ציינה שהיא חוקרת את הנושא באופן פעיל וכי החברה לוקחת את הפרטיות של משתמשיה ברצינות. כך או כך בראייה לאחור זה לא משנה. אבל בראייה קדימה זה משנה בהחלט כאשר אחת הסיבות העקריות להצלחה של הפריצה, נבעה משימוש בססמאות קלות וקצרות, דבר שהוא יחסית קל לגילוי עם פירצת Brute force, כפי שקרה במקרה המתואר. אז מה אפשר לעשות? ובכן הרבה! קחו בחשבון שחלק מהדברים הם טרחניים ועשויים לפגוע בצורה כזו או אחרת בחווית השימוש. אולם מדובר בטרייד אוף בין שמירה על המידע הפרטי שלכם לבין נוחות השימוש והדבר צריך להלקח בחשבון באופן סובייקטיבי, בהתאם למידע ששמור במכשירים שלכם (כרטיסי אשראי, תמונות רגישות ועוד) ובהחלט לא מדובר בפיתרון רוחבי שכולם צריכים לפעול לפיו, כך ששיקול הדעת מונח בידיכם – המשתמשים.

הדבר הראשון הוא לשמור על האייפון או האייפד שלכם מוגן בססמא. תחשבו על זה כעל נעילת דלת הבית שלכם, דבר שעושים כיום בכל מקום, בין אם מדובר במי שגר בקומה ה- 15 של גורד שחקים בעיר או בבית פרטי בקיבוץ. זה בהחלט הדבר הטרחני ביותר מאחר ואנחנו פותחים את המכשירים שלנו ממצב נעילה עשרות אם לא מאות פעמים ביום. אין ספק שבעלי אייפון 5s ובקרוב מכשירי האייפון 6 זוכים לחווית שימוש נוחה ומהירה יותר בשימוש עם ה- Touch ID, דבר שגם נראה בפועל כאשר לפי נתונים שאפל הציגה ב- WWDC האחרון יותר מ- 80% ממשתמשי האייפון 5s נועלים את מכשירי האייפון שלהם עם טביעת האצבע שלהם , בניגוד למצב הקודם בו רק 50% מכלל משתמשי האייפון הגנו על המכשירים שלהם עם ססמא.

http://cl.ly/image/013J1U3O1d2G/1.jpg

בעקרון האפשרויות הן כאלה: הגנה עם ססמא פשוטה של 4 ספרות, הגנה עם ססמא מורכבת יותר המורכבת מכל מיני תווים אלפא נומריים וכמובן שימוש בטביעת האצבע במכשירי האייפון 5s (ובעתיד הלא רחוק: מכשירי אייפון 6 ואייפדים). כדי לעשות זאת כנסו להגדרות המכשיר -> Passcode או במידה וזה אייפון 5s לתפריט Touch ID & Passcode והגדירו ססמא נומרית פשוטה, או שתסגרו את אופציית ה- Simple Passcode כדי לאפשר ססמא אלפאנומרית מסובכת יותר. כמו כן בתפריט זה ניתן להגדיר את התכנים והפיצ'רים שחשופים במסך הנעילה (סירי, מרכז ההתראות ועוד). נושא בחירת ססמא הוא לא פשוט מאחר וצריך גם לזכור את הססמא או לפחות לרשום אותה במקום שמור כלשהו (כמו למשל כפתק תחת איש קשר מסוים ועוד) או במקום נפרד לגמרי. אבל ככל שהססמא תהיה יותר מורכבת כך יהיה קשה יותר לפצח אותה ובצורה ניכרת, במיוחד כשמדובר בניסיונות Brute force שעשויים לקחת ימים ואפילו שנים, ככל שהססמא תהיה מורכבת יותר, דבר שיגרום גם להאקרים המנוסים ביותר לוותר ולנסות לעבור הלאה לקורבן קל יותר.

כאמור כך גם תוכלו למזער את המידע שמופיע על מסך הנעילה של המכשיר, דבר שיכול להיות חיוני במידה שאתם לא רוצים שזרים יראו את ההודעות או המיילים שלכם (במיוחד אם אתם מעבירים דרכם מידע רגיש כמו למשל ססמאות!)

http://cl.ly/image/0Q0v391Z2L2p/2.jpg

הדבר השני ואולי הרלוונטי יותר לאור המקרים המדוברים הוא לאבטח בצורה טובה יותר את חשבונות הענן שלכם, בין אם מדובר ב- iCloud, ג'ימייל, דרופבוקס, פייסבוק או טוויטר. שלא רק יכולים להכיל מידע רגיש כמו למשל תמונות, אלא גם להוות דרך קלה לגניבת הזהות הוירטואלית שלכם, דבר שהוא לא תמיד אסון אבל יכול לגרום להרבה מאוד עוגמת נפש ותסכול. הפיתרון הוא גם שימוש בססמא חזקה לחשבונות שלכם (Apple ID ודומיו) אבל גם שימוש באימות ב- 2 שלבים, שלאחרונה הורחב על ידי אפל לתמוך גם במשתמשים בישראל. הרעיון הוא להגדיר מכשיר (או מכשירים) מהימנים (או מספר טלפון) אליו ישלח קוד בכל ניסיון לבצע שינוי בחשבון. במידה והמכשיר האמין לא נמצא בידיכם יש להכניס קוד מפתח בן 14 תווים שהוגדר בעת הגדרת האימות ב- 2 השלבים. המטרה היא כאמור להקשות עד כמה שניתן על ניסיונות פריצה חיצוניים.

מידע נוסף על אימות ב- 2 שלבים ניתן לקרוא כאן: אימות ב- 2 שלבים

באופן תיאורטי אם אתם מסנכרנים את מכשירי ה- iOS שלכם עם המחשב (איטיונס, Xcode וכו') אזי המידע שלכם גם שמור על המחשב האישי שלכם. הסבירות לכך שהמחשב שלכם יגנב או יפרץ נמוכה הרבה מזו שהאייפון שלכם יגנב (לגבי פריצה לאו דווקא) ויש דרכים להגביר גם את האבטחה של הצימוד בין המחשב למכשיר האייפון/ האייפד, כשבעיקרון מדובר בשימוש בהצפנה (קל יותר על המק דרך FileVault 2 המובנית ב- OS X) או למנוע צימוד לא רצוי בשימוש עם אפליקציית Apple Configurator שזמינה בחינם דרך האפסטור למק. בכל אופן בין אם תבחרו להשתמש בכל הכלים או רק בחלקם, הדגש החשוב ביותר הוא שימוש בססמא מורכבת, אם לא עבור המכשיר אז לפחות עבור שירותי הענן בהם אתם משתמשים.


מקורות: imore ו- recode
עריכה, תרגום ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 3 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
האייפון 6L חי וקיים
האייפון 6L חי וקיים
הספקות שהיו לגבי קיומו של האייפון 6L - האייפון 6 בתצורת ה- 5.5 אינץ', נרמסים בימים האחרונים לנוכח הדלפות הרכיבים שמציגות את הפאבלט של אפל.


http://cl.ly/image/460X1b382m1p/iPhone%206.jpg

כשהשמועות הראשונות על מכשיר האייפון בגודל 5.5 אינץ' הגיעו לרשת. היו לא מעט ספקנים, שלא האמינו שאפל תבצע את המהלך ותציג מכשיר שהוא בגדר פאבלט. זאת אחרי שבשנים האחרונות אפל שמה דגש גדול כל כך על שימוש האייפון ביד אחת, כמה שתואר על ידי אפל באירוע ספטמבר של שנת 2012, בו פיל שילר חשף בפני העולם את האייפון 5, בציינו שהסיבה להארכת המכשיר לכדי 4 אינץ' (במקום לשמור על הפרופורציות) ושמירה על הרוחב נועד כדי להמשיך ולאפשר לאגודלים מרחב תמרון נוח. בהמשך כאשר הגיעו רמזים ודיווחים נוספים שציינו כי הייצור של מכשיר ה- 5.5 אינץ' ידחה מסיבות כאלה ואחרות, חלק ראו בכך עדות לחוסר קיומו של המכשיר. אבל נראה כי השמועות היו נכונות, כאשר בשבועות האחרונים נראה כי העדויות לקיומו של מכשיר אייפון גדול ממדים, הולכות ומצטברות עד לכדי מצב בו התמיהה תהיה במידה ואפל לא תציג אותו.

כן רבותי האייפון 6L הוא אמיתי ומעבר למוקאפים יש עדויות רבות לכך שאפל אכן צפויה להציג מכשיר אייפון גדול ממדים. האתר iGen הצרפתי פרסם מספר תמונות שככל הנראה הודלפו מתוך פוקסקון, המתארות השוואה קוסמטית בין מכשירי האייפון 6: הרגיל ודגם ה- L לבין מכשיר האייפון 5s. השוואה זו נעשית בשימוש עם הקודים הפנימיים כאשר האייפון 5s הוא דגם ה- N51, בעוד האייפון 6 הוא דגם ה- N61. התרשים מגלה כי בעוד נראה שלפחות מבחינה קוסמטית בעת צילום התמונה אפל התכווננה על עיצוב ותצורה סופיים עבור האייפון 6, בעוד הפאבלט עדיין נחקר ב- 2 תצורות שונות שנבדלות קצת ברוחב שלהן ובעובי שלהן, אך באופן בולט יותר במשקל שלהן: כאשר האבטיפוס הראשון שוקל 168 גרם בעוד השני 184 גרם.

http://cl.ly/image/3w1Y2M1I0m08/iPho...comparison.jpg

התמונות גם מציגות באופן ברור את המסגרת הבולטת של עדשת המצלמה שצפויה לגרום לבליטה של פחות ממילימטר במכשיר, שצפוי להיות דק יותר בכחצי מילימטר (גם עם הבליטה) ממכשיר האייפון 5s עם עובי של כ- 7 מילימטר (אם כי עם הבליטה של עדשת המצלמה נראה כי ה- 6L עשוי להגיע לעובי של כ- 8 מילימטר).

מה שכן הספקות של הספקנים לא תמו, כאשר הטענות היו שאם אפל אכן תחשוף ב-9 לספטמבר את 2 המכשירים, מדוע רכיבי האייפון 6 דלפו ברשת בצורה כה מאסיבית, בעוד נראה שרכיבי האייפון 6L אמנם דלפו לרשת אולם בזעיר אנפין? ובכן הימים האחרונים ענו על הטענות הללו כאשר לא רק הסוללה של האייפון 6L הוצגה במלוא קיבולה, אלא גם הפאנל האחורי הוצג בתמונות המשוות אותו לפאנל האחורי של האייפון 6 על ידי האתר Evasi0nJailbreak שציין כי הפאנל הושג ממקורותיו שבסין. האתר הצרפתי Nowhereelse לקח את התגלית אפילו צעד נוסף כאשר הוא העלה לרשת סרטון שמציג את הפאנל האחורי של האייפון 6L מלוא הדרו. כך שנראה כי הספקות לגבי קיומו של מכשיר אייפון גדול ממדים, או יותר נכון בממדים של 5.5 אינץ' התבדו לגמרי במה שנראה כצעד מכיוונה של אפל להתחרות מול סמסונג על השליטה בשוק הגבוה של מכשירי הסמארטפון בגדלי מסך של 5 אינץ' ומעלה.

http://cl.ly/image/1D0013070M38/iPho...ar%20shell.jpg

אין ספק שסמסונג הייתה החלוצה בקטגוריית הפאבלטים, אותה היא השיקה עם מכשיר ה- Note לפני מספר שנים. רבים ציפו כי הקטגוריה לא תשרוד, אולם נראה היה שלא רק שהיא שרדה, אלא שהיא גם פורחת. וסמסונג זכתה להנות מפירות החדשנות שלה בנושא, עם שליטה כמעט מלאה בשוק יוקרתי זה. באופן אירוני נראה כי הפעם אפל הולכת בדרכה של סמסונג, כאשר יצרנית הסמארטפונים מקופרטינו ראתה שלא רק ששוק הפאבלטים יציב, אלא שהוא גם רווחי באופן שיאפשר לחברה להגדיל את נתח השוק שלה בכיוון מעלה, כיוון שהיא לא ציפתה לו, זאת בשעה שאנליסטים רבים הצביעו לכיוון פלח השוק הנמוך והלא רווחי. שוק ממנו אפל מתעלמת ובצדק, זאת לאור העובדה שמדובר בשוק אדום בו אפילו סמסונג התחרותית מקיזה את דמה ואת שולי הרווח שלה, אל מול יצרניות מקומיות בין אם זה בסין או בהודו.

[(video) QGtkqrIAix4[/(video)

אפל מצידה הבינה כי הציבור רוצה מסכים גדולים יותר, כשלא מדובר רק בגחמה של שוק כזה או אחר. אלא פוטנציאל לקוחות שקיים בכל השווקים בהם החברה פועלת, במידה כזו או אחרת. סביר להניח שלאור גודל המסך הגדול יותר והמחיר הגבוה יותר (בהשוואה לזה של האייפון 6) האייפון 6L ימכר במספרים קטנים יותר מאשר מכשיר האייפון 6, זה שיגיע עם מסך ה- 4.7 אינץ'. ובהתאם לכך אפל נערכת לביקוש הגדול שליין מכשירי האייפון 6 יראה מה שבטוח הוא שאם בלעדי אפל הפאבלט לא הלך לשום מקום, אזי שעם אפל הוא כאן להשאר ולזמן בלתי מוגבל.


מקורות: nowhereelse ו- evasi0njailbreak
עריכה, תרגום ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 12 תגובות המשך קריאה
 
ראשי
[עודכן] על iCloud ותמונות עירום
[עודכן] על iCloud ותמונות עירום
פריצה נלוזה בשימוש בפירצת אבטחה במנגנון של Find My iPhone שם מידע רגיש ופרטי של עשרות סלבריטאיות ברשת.


http://cl.ly/image/2i3Q1r0a3U3v/iBrute.png

למרות המאמצים של סמסונג לגייס סלבריטאים כאמצעי קידום ליחסי הציבור שלה, נראה כי הרוב הגדול של הסלבריטאים דובק בשימוש במכשירי האייפון של אפל ולא בכדי. נראה שהדבר תפס את תשומת הלב של מספר האקרים שניצלו באג אבטחה בשירותי הענן של אפל – iCloud כדי לפרוץ לחשבונות של סלבריטאים או יותר סלבריטאיות, כדי למצוא תמונות ששמורות בענן ולדרוש עבורן כופר. האתר The Next Web מדווח שמדובר בפגיעות בשירות Find My iPhone כאשר השירות מאפשר למשתמש לנסות ולהכניס ססמא ללא כל הגבלה, דבר שמאפשר ניסיון חדירה מסוג Brute Force. למי שלא מכיר את המונח מתחום אבטחת המידע, נציין ש- Brute Force הוא ניסיון פריצה במהלכו הפורץ מריץ במשך זמן רב את כל האפשרויות לססמא, דבר שמצריך כוח עיבוד רב וזמן רב עוד יותר, בגלל היקף האפשרויות הגדול בססמאות הכוללות מספר רב של תווים, ביניהם ניתן להכניס אותיות גדולות וקטנות, מספרים ותווים אלפא נומריים אחרים.

זמן קצר אחרי התגלית אפל סגרה את הפגיעות בכך שכעת שירות Find My iPhone מאפשר מספר מוגבל של ניסיונות להכנסת הססמא ולאחר מכן החשבון ננעל ולא ניתן לנסות יותר, אם כי לא ברור האם התזמון הוא מקרי או לא. באופן מעניין הכלי לפריצה הועלה ל- Github, שם הוא היה יומיים לפני שהוא פורסם באתר Hacker News.

מה שכן מהירות התגובה של אפל היא אולי קצת מאוחרת מדי, כאשר ההאקרים הצליחו לפרוץ לחשבונות של כ- 100 סלבריטאיות ביניהן: ג'ניפר לורנס (ממשחקי הרעב), סלינה גומז, קירסטן דנסט (סדרת ספיידרמן הראשונה) ועוד. למעשה לא ברור מה ההיקף עצמו כאשר יש סברות שההאקרים הצליחו לפרוץ לחשבונות של קים קרדשיאן ושל בר רפאלי אולם עד כה מלבד למספר תמונות שדלפו, אין הוכחה משמעית וסביר להניח שגם לא יהיו אלא אם כן התמונות ידלפו לרשת בצורה כזו או אחרת. חשוב לציין שהפגיעות לא חשפה את הססמאות השמורות ב- iCloud Keychain ושהפריצה לחשבונות נעשתה לאלו שהיו להם ססמאות חלשות יחסית, זאת מעצם האופי של פריצת ה- Brute Force, כפי שצוין קודם.

http://cl.ly/image/3l3P0t2k1K0W/Jennifer%20Lawrence.jpg

http://cl.ly/image/111q0h1X2Z1i/1.png

אחד הדברים המטרידים ביותר בנושא הוא שלמרות שהפריצה פורסמה לפני מספר ימים בלבד, נראה כי השימוש בה נעשה במשך זמן רב למדי מאחר ולפי חלק מהתגובות של הסלבריטאיות השונות שהתמונות האישיות שלהן נחשפו, עולה שיש תמונות שצולמו לפני זמן רב למדי ומאז הן נמחקו, מה שמצביע על כך שההאקרים עקבו אחרי החשבונות של הקורבנות שלהם מזה זמן רב ומי יודע לאיזה מידע נוסף (אימיילים וכו') הם נחשפו. כמו כן עולה שאלה מעניינת למדי והיא שכדי לפרוץ לחשבונות iCloud ההאקרים היו צריכים לדעת את האימיילים הרלוונטיים, דבר שהוא לא ציבורי כמו הדמויות שמשתמשות בהן. אחת הסברות היא שחשבון אחד שנפרץ הוביל את ההאקרים לדעת את האימיילים של סלבריטאים/יות נוספות במה שדומה למדי לאפקט דומינו. כאמור הפריצה נסגרה על ידי אפל, דבר שאושר על ידי ההאקרים עצמם שהפכו למטרה לגינויים ברחבי האינטרנט.

http://cl.ly/image/1d1i2E233E1X/2.png

מה שמעיד על הברדק העצום הוא שאתרי האחסון של התמונות כמו Imgur ו- 4Chan החלו להסיר את התמונות שהועלו לשרתים שלהם. אפילו טוויטר נרתמה למאמץ המלחמתי לטובת הסלבריטאיות שהפכו בין רגע לקורבנות, בכך ששירות המיקרובלוגינג החל לסגור חשבונות של משתמשים שהעלו או הפיצו את התמונות הללו, כך שאם אתם נחשפים אליהם בפיד שלכם, תחשבו שוב אם אתם רוצים לרטווט אותם או לא.
אפל מבחינתה לא הגיבה באופן רשמי לנושא, שמגיע בתזמון רע מבחינתה. החברה נמצאת בשלבי הכנה לאירוע המדיה הקרוב שלה, שיתקיים ב- 9 לספטמבר בו החברה צפויה להציג את ליין מכשירי האייפון הכה מצופים שלה, לצד אביזר הטכנולוגיה הלביש שלה ואין ספק שיחסי ציבור רעים הוא לא דבר שהחברה מעוניינת בו כרגע, במיוחד לא כאלה שמגיעים מסלבריטאים, שרחמנא ליצלן עוד יכולים באמת לעבור ולהשתמש במכשירים של סמסונג.

עדכון
אפל הגיבה באופן רשמי לנושא, בפני האתר Re/Code וציינה כי היא חוקרת את הנושא.יש לציין שמטרת הידיעה היא לא לבייש את הקורבנות שפרטיותן נפגעה, אלא לגנות את הפגיעה בפרטיות, שהתבררה גם כניסיון סחיטה כושל.

מקורות: TNW ו- engadget
עריכה, תרגום ותוספות: natish
להמשך הכתבה | 13 תגובות המשך קריאה
פורומים חדשות לוחות עוד באייפונס לוח בקרה
תיקון אייפון חדשות כללי לוח אייפון אייפון 5 צור קשר
פיתוח לאייפון חדשות אביזרים לוח אייפוד דרושים
אייפון בישראל חדשות תוכנות לוח אייפד פרסם אצלנו
מוצרי אפל חדשות משחקים לוח סלולר Facebook
iFriends דיון אביזרים לוח אפל מועדון חברים הצהרת פרטיות
פורום אייפד אייפון iFriends אוזניות לאייפון למעלה
אחסון אתרים אייפד


כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 18:39.

מופעל באמצעות VBulletin גרסא 3.8.7
כל הזכויות שמורות ל"קבוצת אייטל בע"מ" מנהלת ומתחזקת את אתר iPhones.co.il ©
iPhones.co.il © כל הזכויות שמורות ©Ad Management by RedTyger

SEO by vBSEO 3.3.0