פייסבוק | מקצה שיפורים

ע״י

בכתבה השנייה בסדרה, ננסה למצוא למענכם את התוספים המעולים ביותר לשימוש בפייסבוק, כך תוכלו לשוטט ברשת החברתית האהובה עליכם, בצורה טובה יותר.

 

פייסבוק היא הרשת החברתית הגדולה בעולם, על כך אין עוררין וככזו, יש לה גם אפליקציה ייעודית, שכבר החליפה את השימוש המסורתי בפייסבוק על גבי המחשב ועיקר השימוש בה נעשה מהאיפון שלנו. כמו בכל אפליקציה, גם פה, מפתחיה התיימרו להציג אותה כמושלמת, וכמו תמיד מפתחי התוספים חשבו קצת אחרת, ופיתחו עבורנו מספר תוספים מוצלחים יותר ופחות עבור אפליקציית פייסבוק. קיבצנו למענכם את הטובים בקטגוריה.

FleepBook
flipbook-cydia-tweak

כאשר הושק האייפון 6, הציגו בין היתר פיצ'ר שמסוגל לסובב את התצוגה בעת סיבוב האייפון בצורה אנכית, בדומה למכשירי האייפד. ולמרות זאת, היו מספר אפליקציות שלא תמכו בכך. תוסף זה (שראשי התיבות שלו הם FB, בהתכתבות עם FaceBook), אמנם קטן ופשוט, אך יעיל מאוד. כל תפקידו הוא לסובב את המסך למצב נוף בפייסבוק, להנאה מירבית. את התוסף ניתן להוריד דרך מאגר BigBoss ללא עלות.

UnderFace

underface tweak

תוסף זה מאפשר לכם לשנות כל אספקט באבטחה על הפרטיות שלכם בפייסבוק או ביישום ההודעות Massenger. בין הפיצ'רים הרבים שתוכלו למצוא: מצב "התגנבות"- תוכלו להשבית את אישורי הקריאה שלכם, להסתיר את הזמן האחרון בו הייתם מחוברים, או אם אתם במצב מקוון ב(דומה לאפליקציית ה- whatsapp). מצב מסנג'ר- בהפעלת מצב זה בהגדרות, תוכלו לוותר על אפליקציית ההודעות של פייסבוק. הצ'ט יפתח בתוך אפליקציית פייסבוק ללא מעבר למסנג'ר. בנוסף ניתן לבטל ה Activity log אשר גורם להשבתת כל הנתונים המעידים על פעילות שלכם בפייסבוק. ניתן לכבות את האפשרות לניגון הווידאו באפליקציית הפייסבוק באופן אוטומטי (מה שיחסוך לכם משמעותית בחבילת הגלישה)ועוד…את כל ההגדרות הנזכרות, תוכלו למצוא בעמודת ההגדרות לאחר התקנת התוסף. את התוסף ניתן להוריד דרך מאגר Bigboss בעלות של 1$ בלבד. שווה? אתם תחליטו.

FaceBook++

Facebook-Cydia

 

קבוצת המפתחים Unlimapp. Inc האחראית בין היתר לפיתוח התוספים הפופולריים Unlimtunes, Unlimdownload, ועוד, משחררת תוסף שימושי ויעיל בשם ++facebook, אשר יאפשר לכם להפיק את המרב מיישום הפייסבוק באייפון. לפני מעל שנה, שחררה פייסבוק עדכון גרסה בו פיצלה את יישום ההודעות Messenger מהיישום הרגיל, מה שגרם ללא מעט תגובות נזעמות מצד משתמשים. ובכן, ++facebook מחזיר את המצב לקדמותו, כך שיישום ההודעות שולב בחזרה ביישום הפייסבוק הרגיל, ממש כמו בעבר. כמו כן, תוכלו להתאים את חותמת האישית בכל הודעה. בעזרת Facebook++ יהיה באפשרותכם להוריד סרטוני וידאו ישירות לאייפון על ידי כפתור ההורדה הנמצא לצד כל סרטון או לחילופין, לשמור אותו על לוח (בדומה להעתקת טקסט) ולשתף אותו עם חבריכם לאחר מכן. כמו כן, ההגבלה המובנית מטעם פייסבוק לשליחת 6 תמונות בלבד תבוטל בעזרת התוסף. בדומה לתוסף Whatsapp++, תוכלו להסיר מהיישום את העובדות הבאות- קריאת ההודעה, מיקום, נראה לאחרונה, אם בן השיח מקליד הודעה או לא. כמו כן, תוכלן לצפות במדדי ההקלדה שלכם בפייסבוק בכל זמן נתון. גם בפן האבטחה, התוסף מביא לנו תוספת נחמדה בדמות היכולת להגדיר קוד אבטחה בין ארבע ספרות בנוסף לקוד הקיים. אם אתם בעלי אייפון 5S ומעלה, הנעילה תתבצע בעזרת סורק הטביעות אצבע. לאחר התקנת Facebook++, תתווסף עמודת הגדרות ייעודית בתוך יישום הפייסבוק. התוסף חינמי (כן, בדומה למירב התוספים שלהם) והוא ניתן להורדה דרך המקור של BigBoss בסידיה.