Jabra Streamer | מתאם בלוטות' לרכב

ע״י

מתאם הבלוטות' Jabra Streamer לרכב, הופך כל מערכת מדיה פשוטה לחוויה אלחוטית נהדרת לשימוש עם מכשיר הסמארטפון בכלל והאייפון בפרט.

 

 

חברת Jabra אולי מוכרת לרוב האנשים כיצרנית דיבוריות בלוטות', אולם בשנים האחרונות החברה מינפה את הידע שלה בתחום הבלוטות' והרחיבה אותו למוצרים משיקים בין אם מדובר באוזניות ודיבוריות לרכב, כשמוצרי החברה לתחום הרכב זוכים לא אחת לציונים גבוהים מאוד ולביקורות חיוביות. ה- Jabra Streamer שומר על הרמה הגבוה, אם כי לא מדובר ב"רק" דיבורית לרכב. המכשיר הקטן מתחבר לשקע ה- AUX עם מחבר 3.5 מילימטר סטנדרטי ולמעשה מקשר בין הסמארטפון (או הטבלט) למערכת המדיה המובנית. כמובן שכיום רוב מערכות המדיה החדשות מגיעות עם תמיכה מובנית בבלוטות', אולם יש לא מעט רכבים ישנים יותר בשוק בהם מערכת המדיה לא מגיעה עם בלוטות' (ולפעמים אפילו לא עם מחבר AUX), וכאן ה- Streamer הופך להיות שימושי במיוחד.

הדונגל הקטן מגיע עם 2 כבלים המחוברים אליו באופן מובנה:

  • כבל AUX שבסופו יש מחבר 3.5 מילימטר סטנדרטי לחיבור למערכת המדיה.
  • כבל מתח שבסופו יש מחבר USB סטנדרטי לחיבור למטען המתחבר לשקע המצת.

Jabra_Streamer_image-viewer_1440x810_05

יש לציין שהקיט מגיע עם מטען שכזה הכולל 2 יציאות מתח. האחת עבור ה- Streamer והשניה עבור מכשיר הסמארטפון בין אם זה המחובר ל- Streamer, או סתם לשם הטענה של מכשיר סמארטפון נוסף, כשמתאם תומך בחיבור של עד 8 מכשירים בכלל ו- 2 מכשירים בו זמנית. כמו כן בניגוד למתאמי בלוטות' דומים לרכב, ה- Streamer לא מגיע עם סוללה מובנית, ובהתאם לכך כדי להשתמש בו יש לחבר אותו למטען בכל זמן השימוש בו. מצד אחד יש לכך חסרון, שהרי הוא תופס יציאת טעינה באופן (כמעט) קבוע), אולם מצד שני מעצם העובדה שהוא עושה שימוש בטכנולוגיית בלוטות' 4.0 חסכונית יותר, החיבור שלו למכשיר הסמארטפון לא עושה שמות בסוללת הסמארטפון, כמו מכשירי בלוטות' אחרים שעושים שימוש בטכנולוגיה ישנה יותר, בין אם מדובר בבלוטות' 3.0 או רחמנא ליצלן 2.1.

למעשה החיבור הקבוע של ה- Streamer לשקע הטעינה של הרכב והפעלתו בזמן ההתנעה מביאה יתרון נוסף למתאם, והוא חיבור אוטומטי של הסמארטפון אליו ברגע ההתנעה (או חצי סיבוב להפעלת החשמל ברכב), זאת בניגוד למתאמים מתחרים (כמו למשל זה מבית בלקין המצוין) שמצריכים אחרי התנעת הרכב, לחיצה על הלחצן הראשי לשם חיבורם למכשיר הסמארטפון.

על ה- Streamer עצמו ישנם 2 לחצנים בלבד:

  • לחצן לניהול אודיו.
  • לחצן לניהול שיחות.

Jabra_Streamer_image-viewer_1440x810_01

כשביניהם נמצא המיקרופון המובנה של המתאם שמאפשר לבצע עימו שיחות.
כפי שניתן להבין ה- Streamer תומך באופן מלא ב- AVRCP (קיצור של Audio/Video Remote Control Profile), דרך הלחצנים המובנים שלו. לחצן האודיו מאפשר למשתמש לנהל את כל נושא האודיו דרך המתאם, כך למשל על ידי לחיצה אחת ניתן להתחיל נגינה, כשלחיצה נוספת תשהה את התוכן המתנגן באותו הרגע. לחיצה כפולה תעביר את השיר לשיר הבא, ולחיצה משולשת תחזיר את השיר הקודם. לחצן ניהול השיחות מאפשר לענות לשיחות, להשתיקן (Mute), להעבירן באופן מידי למענה הקולי (לסנן שיחות) וכן לנתק שיחות עם סיומן. כמו כן לחיצה ארוכה על לחצן האודיו תפעיל את השימוש בסירי ותאפשר שליטה קולית במכשיר האייפון, בשימוש בעוזרת הוירטואלית המובנית.
מה שכן ה- Streamer כולל רק את 2 הלחצנים המדוברים, כשמתאמים דומים שבדרך כלל באים בעיצוב מעוגל, כוללים גם חוגה שמאפשרת שליטה על עוצמת השמע דרך המכשיר, דבר שחסר ב- Streamer וכדי לשלוט בשמע, יש לעשות זאת דרך מחוון השמע המובנה במערכת המדיה.

אין ספק שה- Streamer של Jabra מכיל את מיטב הטכנולוגיה של החברה, כשהדבר ניכר בטכנולוגיית ה-  DSP (או Digital Signal Processing) שמצמצמת הד ורעשי סביבה, והופכת את הסאונד שמועבר דרך המתאם למערכת לחד ונקי, בין אם מדובר במוזיקה או בשיחה קולית.

התקנת ה- Streamer היא פשוטה ונוחה. הקיט מגיע עם מתאם ייעודי עבור המתאם, שבצידו האחד יש דבק חזק ובצידו האחר יש מגנט, שבאופן מפתיע לא פוגע כלל וכלל באיכות הסאונד או החיבוריות האלחוטית. כל מה שיש לעשות הוא למצוא מקום מתאים עבור המתאם ולהדביקו שם, וה- Streamer יתפס עליו בקלות בזכות המגנט, כשבמידת הצורך ניתן גם לשלוף אותו די בקלות. הקיט גם כולל מאריך לכבל ה- AUX, כך שאין הגבלה פיזית למיקום בו ה- Streamer מותקן.

Jabra_Streamer_image-viewer_1440x810_04

אחד הדברים שגיליתי כשימושיים מאוד, הוא יכולת ה- Streamer להזדהות בפני מכשיר אייפון הפועל על גרסה 9 (גם על הבטאות – נוסה על בטא 3), כחיבור בלוטות' לרכב. כך למשל עם חיבורו ל- Streamer, האייפון יודע שהוא נמצא ברכב וכך ניתן להשתמש ביכולות האינטיליגנציה המורחבת המגיעה באופן מובנה עם גרסה 9, בין אם מדובר לשם תזכורות או הצעת אפליקציות לשימוש ברכב. כמו כן לאור העובדה שסירי יודעת לעבוד בצורה נהדרת עם שירות אפל מיוזיק, ניתן להשתמש בעוזרת הוירטואלית בקלות ובנוחות לחיפוש והשמעת שירים, פלייליסטים ותכנים משירות המוזיקה החדש של אפל.

מחירו של ה- Streamer הוא סטנדרטי למתאמי בלוטות' דומים, אם כי נראה שמדובר במחיר שנע בטווח הגבוה יותר של בין 300 ל- 400 ש"ח. את המתאם המצוין הזה תוכלו להזמין דרך איביי, או אמזון כשלכך יש להוסיף את מחיר המשלוח, או לרכוש אותו ברשת חנויות באג בארץ, או דרך היבואן ביקונקט.