RHA T20i | איכות Hi-Fi ללא פשרות

ע״י

דגם ה- T20i הינו דגם ההמשך לדגם ה- T10i שסקרנו בעבר באתר. מדובר על זוג האוזניות Hi-Fi הטובות ביותר שעברו תחת ידיי בשנים האחרונות עם עיצוב פורץ דרך ופילטרים הניתנים להחלפה.

 

T20-ear-image

לפני כמספר חודשים , סקרתי באתר את דגם ה-RHA T10i ואין ספק שהפכתי בעקבות הסקירה הזאת למעריץ מושבע של האוזניות האלו ושל החברה הבריטית. הדגם החדש של החברה ה- T20i נראה אומנם דומה מאד לדגם הקודם מבחוץ, אבל השינוי הגדול התרחש בפנים. כל מה שאהבתי בדגם הראשון ה- T10i נמצא בדגם החדש אבל במקרה הזה עם דרייבר חדש לחלוטין, אין ספק שמדובר על אוזניות ה-In Ear הטובות בעולם.

עם פתיחת הקופסא, הדבר הראשון שרואים הן כמובן האוזניות כאשר מתחתן תמצאו את מה שהופך את האוזניות האלו למיוחדות כל כך ואלו הם הפילטרים הניתנים להחלפה, כאשר בנוסף קיים סט של 10 אטמים אשר חלקם עשויים מספוג וחלקם מסיליקון נעים למגע. מעבר לכך החברה גם מספקת נרתיק נשיאה ומדריך הפעלה.

T20iOnSale

כאמור מרבית השינויים באוזניות על מול הדגם הקודם הוא בעיקר בפנים ולמזלנו מדובר על דבר מצוין מכיוון שהעיצוב של האוזניות האלו המבוסס על מתכת הוא חזק ממרבית האוזניות שסקרתי באתר בעבר, אבל בעיקר מכיוון שמדבור על עיצוב מדהים אשר מסובב לא מעט ראשים. אומנם מדובר במבנה מתכתי ולמישהו שלא ניסה את האוזניות האלו, על פניו נראה כי מדובר באוזניות עם לא מעט משקל. אבל להפתעתי הרבה (או לא) האוזניות האלו קלות ונעימות מאד באוזן וכמעט לא מורגשות. לאוזניות יש מבנה המתאים באופן מושלם לתעלת האוזן הגינרית אבל עם שימוש באטם המתאים אתם תגיעו כמעט לשלמות. האוזניות מגיעות עם 10 אטמים המאפשרים לא מעט בחירה, כאשר 3 זוגות מהם עשויים מסיליקון (2 במידה קטנה, 2 במידה בינונית ו- 2 גדולים), 2 זוגות עשויים מסיליקון קוני (אחד במידה קטנה ואחד במידה גדולה) ו- 2 זוגות עשויים מספוג אשר יקבל את הצורה של האוזן שלכם. קיימות 2 תוספות הכרחיות מאד לאוזניות האלו, התוספת הראשונה היא המארז המאד נוח במידה ובפרט אם אתם מתכננים לזרוק את האוזניות בתיק והתוספת השנייה שלא רואים בכל זוג אוזניות היא האחריות – אתם מקבלים 3 שנים שלמות, עובדה המראה על איכות הבנייה שלהן.

Master-T20-postcard-image-RC

האוזניות האלו מגיעות ב- 2 דגמים כאשר השוני היחידי בינהן הוא המיקרופון, יש את הדגם T20 אשר לא כולל מיקרופון ויש הדגם הנסקר כעת ה- T20i הכולל מיקרופון.  אחד הדברים אשר מבחינתי הופכים אוזניות לאיכותית הוא איכות הכבל ופה אין הבדל אל מול ה- T10i מדובר על כבל סופר איכותי עם קונקטור מצופה זהב.

כדי להפיק את הצליל באיכות הגבוהה ביותר, חברת RHA תכננה מחדש את הדרייבר הדינמי והשתמשה בטכנולוגיית ה- DualCoil. את ההבדל בין הדרייבירים ניתן לראות באיור הבא :

1

ההבדל הגדול ביותר בין הטכנולוגיות הוא שבטכנולוגיית הדרייבר הדינמי המשולבת ב- T20i קיים מגנט טבעתי זעיר. החלל המרכזי במגנט זה מאפשר להכניס לתוכו סליל קול העשוי מנחושת ואלומיניום. שני הסלילים ממוקמים במערך קונצנטרי (על ציר משותף) עם המגנט – אחד פנימי ואחד חיצוני. שני הסלילים מחוברים לדיאפרגמה בעלת תכונות ייחודיות, הכוללת קדקוד נוסף. אות השמע מופרד בעת הגיעו לדרייבר ומתפצל לשני תחומי תדרים – תדרי בס/תדרי ביניים נמוכים ותדרי ביניים גבוהים/טרבל. כל אות נשלח אל אחד מסלילי הקול: המחצית העליונה של טווח התדרים אל הסליל החיצוני, והמחצית התחתונה של טווח התדרים אל הסליל הפנימי. הסלילים פועלים באופן עצמאי, לכל אחד שדה אלקטרומגנטי נפרד שמגיב עם השדה המגנטי הסטטי של המגנט. הודות לקדקוד הנוסף, סלילי הקול מסוגלים להפעיל אזורים שונים של הדיאפרגמה כדי ליצור גלי קול. סידור ייחודי זה מבטיח ביצועים יעילים ביותר וצליל טבעי בכל סגנונות המוזיקה. מערכת הסינון והתאמת הצליל מאפשרת למשתמש להתאים אישית את אופי הצליל של האוזניות על ידי הדגשת תדרי הבס או התדרים הגבוהים. (ההסבר נלקח מאתר חברת RHA).

RHA+T20i+IEM

ההתנגדות (עכבה) של האוזניות היא 16 אום מה שמאפשר כמובן להשתמש באוזניות הללו עם מכשיר האייפון שלנו אבל על מנת לקבל את האיכות הגבוהה ולהביא את האוזניות האלו לקצה שווה להשתמש ב- DAC (מגבר אוזניות) אבל לצורך הבדיקה שעשיתי החלטתי ללכת על האיכות המתקבלת מחיבור ישיר לאייפון משהו שמרביתכם תעשו.

כמו בדגם הקודם, ה- T10i, האוזניות כוללות סט של פילטרים הניתנים להחלפה ונותנים לכם את היכולת לבחור בצליל עם בס מוגבר, טרבל מוגבר וצליל שטוח יחסית ואני חייב להגיד שזה עובד פשוט מדהים. אני מניח שמרביתכם תחפשו את הסאונד המושלם עבורכם ותאכסנו את הפילטרים חזרה בארון אבל האפשרות הזאת שנותנת לכם את היכולת לבחור איזה סאונד האוזניות שלכם מפיקות הינה אפשרות מדהימה שקשה למצוא היום בעולם האוזניות.

הבסים באוזניות האלו הוא פשוט מדהים , עמוק וחודר גם בלי שימוש בפילטר היעודי אבל ברגע שתרכיבו אותו תאמינו לי שתרגישו כאילו אתם עומדים במועדון ריקודים מול הסאב הענק הזה שמוציא משב רוח עם כל בום ואני כחובב באסים יכול להגיד לכם שהפילטרים האלו לא יורדים מהאוזניות.

t20-3_2

מחיר האוזניות הוא 250$ וניתן לרכוש אותם באתר החברה או באתרים שונים ברשת, את האוזניות אין אפשרות כרגע לשלוח לארץ אבל תמיד ניתן להשתמש בשירותים השונים כגון Buy2USA ודומיו, מחברת RHA נמסר לי שבקרוב יהיה אפשר להשיג את האוזניות אצל היבואן הבלעדי שלהם בארץ ״קול אנד קוייט״ במחיר שווה למחיר בחו״ל.

לסיכום – מדובר על זוג האוזניות In-Ear הטובות ביותר שעברו תחת ידיי בשנים האחרונות ולאלו מכם אשר מעריכים סאונד באיכות Hi-Fi האוזניות האלו בשבילכם תאמינו לי שלא תצטערו.