Lifeline | קווסט טקסטואלי ייחודי שמתאים גם לשעון

ע״י

Lifeline… הוא אולי בין המשחקים הבודדים ב- iOS שניתן לשחק אותם ישירות דרך מסך הנעילה של מכשירי האייפון, וגם על השעון מבלי לגרוע מהמשחקיות המעולה שלו.

 

 

Lifeline_logo

אתם נמצאים במסדרון חשוך, מימנכם לפיד בוער ודלת לא נעולה, משמאלכם מסדרון מואר במקצת. אתם שומעים שריקה לא מוסברת, נשמעת כמו "אל תלכו לשם" מכיוון המסדרון, אם תבחרו לקחת את הלפיד אתם לא יכולים ללכת למסדרון, מה אתם עושים?

אם בחרתם לקחתם את הלפיד ולהיכנס בדלת, הסקירה הזאת היא לא בשבילכם. אם אתם אמיצים מספיק והתקדמתם לכיוון המסדרון ללא הלפיד המשיכו לקרוא. לא באמת. אתם יכולים לקרוא בכל מקרה, המטרה בתרגיל הקטן הזה להראות שיש לבחירות שלכם משמעות, בדיוק כמו במשחק Lifeline…, שם כמות הבחירות שלכם עצומה, ולכל בחירה ישנה משמעות, אבל אני מקדים את עצמי.

Lifeline_pic1

אז מה זה Lifeline… ולמה אני מתעקש לדחוף את השם בנוסף לשלוש הנקודות? טוב, לפני זה, איך הרגשתם שהחלטתם לבחור בלפיד ואמרתי שהסקירה לא בשבילכם, לא להיט נכון? המשחק עושה לנו את זה הרבה, אני לא יכול לתאר את כמות הפעמים שעשיתי בחירה שמייד לאחר מכן לקחתי את יד שמאל (יד ימין על האייפון) והכיתי במצחי בחוזקה.

אז מה זה Lifeline… הדרך הכי פשוטה לתאר אותו הוא טמגוצ'י פשוט יותר. יש לנו דמות, בשם טיילור, שאנחנו צריכים לשמור עליו בחיים, בדיוק כמו הצעצועים שעיטרו את כיסינו בשנות ה-90. אז איך זה עובד ומה זה קשור לשעון? הממשק! הוא כל כך פשוט שאפשר לשחק במשחק גם ממסך הנעילה, גם בחלון ההתראות וגם בשעון. לי אין שעון, אבל אני בטוח שהוא עובד מצויין עליו. רוב הזמן שיחקתי אותו במסך הנעילה או במשחק עצמו. טיילור מתאר לנו את הסביבה שלו ומה הוא רואה\שומע\מרגיש\טועם ואנחנו צריכים לפי התיאור שלו לעשות החלטה. רוצים דוגמא?

Lifeline_pic3

בשלבים הראשונים טיילור צריך לבחור, ללכת לחללית שלו (אני אשתדל בלי ספוילרים כי יש המון פיתולים בעלילה) או לגבעות הרחוקות, אם נחליט ללכת לגבעות הרחוקות טיילור ירמוז לנו שזוהי דרך מאוד קשה וארוכה, והיא לא בנוי אליה, אם נתעקש טיילור יתקל בקשיים שעלולים להוביל לסוף המסע. עוד בחירות מעניינות במהלך המסע, הם שימוש בעזרה. טיילור עלול למצוא (בהתאם לבחירות שלכם) קופסא של משככי כאבים, אך אין בהם הרבה משככים, בהמשך שטיילור (לפי הבחירות) ינקע את הרגל הוא ישאל אותכם אם לקחת משככי כאבים. אם תחליטו שלא, בעתיד שטיילור יצטרך לרוץ יהיה לו קשה יותר וכן הלאה.

המשחק כולו מתנהל כמו הרפתקת טקסט, טיילור רושם לנו כמה שורות, לרוב 2-3 שורות, וזה נבחר בקפידה כי זה המספר שבר ההתראות יכול להראות לנו, ולאחר מכן יש בחירה א' או ב'. גם אותה נוכל לבחור מבר ההתראות בהחלקה שמאלה (פיצ'ר של iOS 8 לכן המשחק יעבוד רק עליו). הממשק מאוד נוח וכיפי ובאמת שהרבה מהזמן אפשר יהיה לנהל משחק שלם ממסך הנעילה, תענוג! הבעיות מתחילות שישנם יותר מידי תיאורים ומערכת ההפעלה לא יכולה להראות יותר מ-5 התראות ברצף (שלא נקראו) אז צריך להיכנס למשחק עצמו.

רוב חלקי המשחק מתנהלים באיטיות, טיילור שואל א' או ב', בוחרים ואז טיילור אומר "אוקי אני אעשה א' זה יקח לי קצת זמן" ואז מופיע "טיילור עסוק" ולפעמים טיילור חוזר אלינו רק אחרי כמה שעות. כיוון שהמשחק וטיילור הם מאוד ריאליסטים, טיילור גם לקח הפסקת שינה בשלב מסויים וחיכה, ואני מדדתי זאת, 7 שעות עד שהוא חזר אלי. אז אל תצפו לסיים את כל המשחק ביום אחד, או אפילו שניים. המשחק מקל על השחקנים שכאשר בפעם הראשונה שטיילור מת תינתן האפשרות לשנות את הבחירה שלנו, ובפעם השניה יפתח מצב "מהיר" שלא יתחשב בזמן שטיילור עצמו מחכה לנו לפעול. לאחר העדכון אחרון שני המצבים פועלים אותו הדבר – בהתאם לפעם הראשונה, קצת חבל לדעתי.

Lifeline_pic4

כיוון שמדובר בהתראות של ממש, כאשר נתעלם מן המשחק טיילור "יקרא" לנו ויגיד שהוא מחכה לפעולה של בחירה א' או ב', אל לא מצאתי את המשחק מלחיץ אותי, גם שהייתי ממש תחת סכנה, יכולתי להתעלם או ללחוץ על כפתור הבית, ורק כאשר חזרתי למשחק הוא המשיך, למרות שבפעול הפעולות שלי כן היו אמורים להיות מבוססי זמן, נראה שמפתחי המשחק החליטו לתת לשחקן גם לנהל חיים רגילים, שזה בסדר גמור, כי עם כל הכבוד למשחק, החיים עצמם חשובים יותר.

לסיכום, למי שזוכר אחד הדברים שהכי התלהבתי ממנו שיצא השעון של אפל היא אפשרות מעניינת למשחקים, ו-Lifeline… (שאגב למי שנשאר עד כה אז שלושת הנקודות (…) מופיעות בזמן שטיילור כותב לנו הודעה) בהחלט פותח את הדרך לאפשרויות מעניינות למשחקים עתידיים. יפה לראות שהמשתמשים ישתמשו בכל הארסנל החדש של אפל, גם בשעון וגם אפשרות להגיב ממסך נעילה להודעות\התראות. המשחק לא הכי זול, אבל למי שיש את השעון ומחפש משחק מלהיב, הוא מומלץ ביותר וגם למי שאין ומחפש משהו קצת שונה, או שסתם יש לו געגוע לשנות ה-90' ימצא את מבוקשו גם כן.