Odd Bot Out | עזרו לרובוט החמוד למצוא את דרכו החוצה

ע״י

משחק קטן וחביב על רובוטים עם הרבה נשמה סטייל ואופי, מומלץ!

 

 

oddbotout_logoלהורדת המשחק.

התלבטתי רבות איך להתחיל את הסקירה, אז הנה. זוכרים בסדרה "בלי סודות" שהיו רצף של 4 הבהרות כמו: "שַ שַ שַ אַ", ואז משהו שם לא היה שייך, ה: "אַ" כמובן, אז הוא הוחלף באות הנכונה ונזרק, אז ככה מתחיל המשחק Odd Bot Out.

oddbotout_Pic3

הרובוט Odd- עודד בעברית, עומד בתור עם עוד רובוטים והקרן לייזר סורקת את כולם ונותנת להם לעבור, חוץ מלעודד והוא נזרק כלפי מטה. עכשיו מתחילה הבריחה. אל תדאגו לא מדובר במשחק התגנבות סטייל ספלינטר סל או משהו כזה, המשחק מחולק ל-100 מסכים ברמות קושי שונות שבכל שלב נצטרך להגיע מנקודה A לנקודה B שהיא היציאה. השליטה בעודד מאוד מיוחדת. מזכירה משהו מ-Machinarium המוכר בכך שניתן להאריך או לקצר את הגוף שלו. אנחנו שולטים לא רק בעודד אלא כמעט בכל הסביבה.

פה נכנסת המשחקיות המיוחדת של המשחק, יש פה ממש בנייה בקוביות שונות ואפילו קצת תכנות עם מתגים. אי אפשר להיפסל במשחק אבל אפשר להיתקע. כבר בשלבים הראשונים יש כל מיני בורות שצריך לעבור ואם נופלים לתוכם חייבים ללחוץ על כפתור הריסטארט. זה לא כל כך נורא, לחיצה על הכפתור מחזירה אותנו ישר להתחלה וכיוון שהמסכים כמעט כולם קצרים יחסית (שלרוב מדובר במכשול אחד או שניים), התסכול לא רב. חלק מהמסכים שזכורים לי לטובה הם מסכים בהם ממש בונים כלי רכב שרק איתו אפשר להתקדם, כמו מכונית מהירה או טיל. אל תדאגו הבנייה עצמה לא נמשכת שנים כמו במיינקראפט, מדובר בחיבור כמה לבנים לרקטה או לגלגלים בתוספת מנוע, קצת כמו מה שעשו Bad Piggies, שגם זכור לי מאוד לטובה.
oddbotout_Pic2

במהלך המשחק ניתקל גם בחברים שיעזרו לנו, החברים יהיו רובוטים אחרים שניתן לעמוד עליהם, או קוביות עם רגליים שיזרזו את ההליכה שלנו או שיעזרו לנו לסחוב לבנים. החיבור של הקוביות מתבצע באופן חלק והם בלתי נפרדות לאחר מכן, אלא אם מופעלת עליהם הגרביטציה. פיזיקה הוא אלמנט מאוד חשוב במשחק כאשר יש גרביטציה קבועה שזה אומר שאפשר ליפול לתוך בורות, קוביות שנעיף אותם יזרקו באוויר ועוד. היוצר המבריק (בנאדם אחד בשם מרטין מגני) משתמש בכל אלמנט במשחק אפילו במצלמה, שנשארת על עודד ומהווה פאזל בפני עצמה כאשר רוצים לשלוט באלמנטים שרחוקים מעודד אך לא רואים אותם.

רמות הקושי במשחק משתנות, כאשר מסך אחד יכול לקחת לכם 30 שניות ואחר חצי שעה, מה שכיף הוא שתמיד יש תחושה של התקדמות. גם אם נתקעים שמים את המשחק בצד וכשחוזרים אליו מגיע הפתרון. 100 השלבים לא יעברו מהר אך הם יעברו בזרימה וכיפיות ולפעמים תרצו לחזור לשלב כיפי במיוחד. מה שמזכיר לי  שהמשחק הזה ממש מתחנן לעורך שלבים שאני מקווה שיגיע בהמשך ויתן לקהילה להביא לנו עוד שלבים מהנים כמו במשחקים כמו Aqua Forest שכבר הוסר מהחנות, אך היה בה עורך שלבים מעולה ושיחקתי חודשים רבים במסכים של הקהילה.

oddbotout_Pic1

לסיכום מדובר, אם עוד לא הבנתם, במשחק מאוד מומלץ וכיפי שלא רואים כל יום. העיצוב נקי ומלוטש, המשחקיות מהנה עד כדי כך שסיימתי אותו גם באייפד וגם באייפון. שנים שלא סיימתי משהו באייפון, והכל הודות לאדם אחד (עם הרבה טסטרים) אפשר רק להצדיע לכזאת יוזמה ולעזור לו לפתח עוד שלבים שאוכל לסקור אותם במהרה, כי ה-200 האלו (100 בכל מכשיר) עברו לי מהר מידי 🙂