The Silent Age | קווסט מדהים ומרענן למכשירי המגע

ע״י

לא קל לעשות היום קווסט וגם להצליח אתו, עם מודלים של F2P בכל מקום, מדהים איך The Silent Age מצליח לא להתפתות ומביא תוכן איכותי בחינם, כמעט.

 

 

Silent Age_finger

להורדת המשחק.

כשיצא המשחק The Silent Age, לא ממש התייחסתי אליו. היה זה משחק חינמי לחלוטין אך היה קאץ', השם שלו היה Part 1, הוא יצא לפני שנה וככה היה לי מאחורי הראש שיש איזה משחק מוזר כזה, חינמי לחלוטין בלי רכישות פנימיות בכלל, אבל הוא רק חלק אחד. ואז יצא החלק השני …

כרגיל ראיתי את הסקירה שלו באתר Appspy וג'יימס מאוד התלהב, אמרתי ניתן לזה ניסיון. התקנתי את החלק הראשון, הוא חינמי לחלוטין וארוך כמו משחק אמיתי. התחיל המשחק. אנחנו משחקים את Joe (כינוי לאדם הפשוט שזה באנגלית Average Joe) אדם פשוט שעובד בתור מנקה בחברה גדולה. הוא מתחיל את סדר היום שלו, כל העלילה מועברת באמצעות טקסט, גם החלקים החשובים שלה לטוב ולרע, בכך שהשותף שלו נעלם והוא צריך לדבר עם הבוס הגדול. הוא עולה לבוס הגדול והוסבר לו שהשותף עזב ל"דברים גדולים יותר" ואז מסע בזמן…

Silent Age_pic1

Silent Age_pic2

רגע מה? מסע בזמן? כן מסע בזמן! איך קווסטים, ז'אנר שמת עוד בשנות ה-90 וזכה לרנסנס יחסית מאוחר לפני מספר שנים יכולים להצליח בלי מסע בזמן? טוב זה לא מדוייק, יש כמה דוגמאות של משחקים עם מסע בזמן שלא הצליחו, השאלה איך עושים את זה מבלי לגלות יותר מידי? די בהתחלה משיגים את האופציה לנסוע בזמן. אבל זה לא סתם מסע בזמן, זה מסע בזמן לעתיד בו העולם מושמד. כן מושמד, מה קרה, אין קווסטים אפוקליפטיים? מה שנחמד במשחק זה שהוא לא מגלה יותר מידי, ושכן מגלים משהו גדול (טוויסט) זה לא נראה מלאכותי אלא אוטנטי, כלומר זה באמת משהו גדול במשחק ולא משהו שנכנס בכח כדי להראות גדול יותר ממה שהוא.

המשחק כולו משחק כמו הקווסטים של פעם, שלוחצים על דברים ואז צריך לפענח איזה חפץ מתאים לדבר הבא. אין עכבר אז פשוט לוחצים פיזית על המסך, מה שיפה הוא שכל מסך הוא "שלם", שזה אומר שאת כל האייטמים שנרצה להשתמש בהם חוץ ממכונת הזמן, נשתמש בהם במסך עצמו והם יעלמו במסך הבא. זה אומר שלא עוד לסחוב קופסת שימורים מהמסך השני רק כדי להשתמש בה בסוף המשחק, אם מצאו קופסת שימורים במסך השני נשתמש בה במסך השני. המשחק עובד לפי לוגיקה פשוטה ואין דברים מוזרים כמו לתפוס עכבר, לכתוב עליו מילה לשלוח אותו לחור ולקרוא את המילה הפוך על מראה, אין את זה.

זה פאזלים של היגיון- סכין לחתוך חבל, מטף לכבות אש, דלק הולך לתוך מיכל הדלק וכן הלאה. מה שכיף הוא שתמיד יש התקדמות, גם אם נתקעים פשוט נקשיב למה Joe אומר וברוב המקרים הוא ירמוז אם אנחנו בכיוון. זה לא אומר שלא ניתקע אבל זה כן אומר שרמת הקושי שלו לא מטורפת ולא ניתקע במסך אחד יותר מידי. המשחק הוקם כתוצאה של קיקסטרטאר, וגם בקע השיווקי המפתחים עשו עבודה מדהימה ששווה לציין. אפל כאמור מאפשרת עד 100 קודים בעת יציאת המשחק לחלק לעיתונות ולסקרנים, ועוד 100 קודים בכל עידכון נוסף. לקיקסטרטר היו לא מעט תומכים, אז המפתחים פשוט שמו מערכת של קודים פנימית שהם שולטים בה עם שרת. זה אומר שאם תמכתי בקיקסטרטר ויצא החלק השני אני יכול לקבל אותו במחיר ששילמתי כבר לקמפיין עם קוד מיוחד. החלק השני עולה 17.90 אבל תקחו את המילה שלי, שחקו בחלק הראשון ותראו שאתם נשאבים לתוכו.

Silent Age_pic3

לסיכום למקרה שפיספסתם מדובר ביהלום אמיתי, קווסט של פעם עם מסע בזמן שגם הנסיעה בזמן עוזרת לפתור חידות ומוסיפה רובד נוסף של קושי. עלילה שתסחף אותנו, חינם כמעט בחצי ממנו, טוויסטים מפתיעים, מה שכן יש לא מעט טקסט ולפעמים קצת מתיש, אבל אפשר להתגבר אבל כן עדיף אנגלית ברמה טובה או סבירה יחסית כי האנגלית לא מורכבת מידי אך היא מופיעה במקומות רבים.