אפל משחררת את הבטא הרביעית של iOS 11

ע״י

מחזור הבטא של iOS 11 ממשיך בקצב מופתי, כשהבטא הרביעית מתקנת הרבה מהתלונות על הגרסה, עם כמה טוויקים ושיפורים מצוינים.

 

 

iOS 11

אמש שיחררה את הבטא הרביעית של iOS 11 לקהילת המפתחים תחת המספור 15A5327g שבועיים בדיוק אחרי השיחרור של הבטא השלישית של iOS 11. הבטא הרביעית מביאה כמה שיפורים מיוחלים לגרסה שנמצאת עדיין בשלבי הפיתוח שלה.

  • השינוי הראשון הוא שהבטא הרביעית מביאה מסך פתיחה חדש לאפליקצית התמונות המובנית המציגה את הפיצ'רים החדשים של האפליקציה ביניהם אפקטים של תמונות חיות, עריכה של תמונות חיות ועוד. וכן מסך פתיחה חדש לאפליקצית הפתקים שמציגה את יכולות סריקת המסמכים, גישה מהירה לפתקים, סגנונות עריכה (הכוללים גם טבלאות) ועוד.
  • פיצ'ר הקלטת המסך החדשה של הגרסה שופר מעט, כאשר אפל הסירה את הכיתוב "Start Broadcast" וכעת ישנה אנימציה חדשה של ספירה לאחור בעת הפעלת הפיצ'ר ממרכז הבקרה.
  • הבטא הרביעית משנה מעט את המיקום של הגדרות שונות, כאשר הגדרת הסינכרון של הודעות ה- iMessage הוא כעת דרך תפריט ה- iCloud, בעוד הגדרות ה- AirDrop זכו למקום משלהם בתפריט ההגדרות. בנוסף ערכי הקיבולת של המכשיר מציגים את הקיבולת ה"מלאה" או זאת המוצגת באופן שיווקי עבור המכשיר, במקום את הקיבולת המחושבת האמיתית.

  • האפסטור תוקן כאשר כעת ניתן למשוך את המסך בטאב העדכונים כדי לרענן את התוכן ולראות עדכונים חדשים, כשבנוסף נראה כי העדכונים עובדים בצורה תקינה זאת אחרי שבבטאות הראשונות עדכון אפליקציות באפסטור עבד לחילופין.
  • אפל שינתה במקצת את האייקונים של אלמנטים שונים במערכת ההפעלה, כשהיא עיבתה את אייקון ה- WiFi בסטטוס bar, הוסיפה אייקונים חדשים בתחתית מסך חיפוש הספוטלייט, אייקון מעט שונה לטיימר במרכז הבקרה, אנימציה שונה להפעלת פיצ'ר ה- Low Power Mode דרך מרכז הבקרה, האייקון של Accounts & Passwords שונה מעט (המפתח כעת פונה כלפי מטה ולא הצידה) ושינוי כמעט בלתי מורגש לאייקון של דפדפן הספארי.
  • ואם באייקונים עסקינן, הבטא הרביעית משנה את האייקון של אפליקצית הפתקים מעט, אולם באופן בולט יותר גם את האייקון של אפליקצית התזכורות המובנית, כשכעת הנקודות נמצאות בצד ימין ולא בצד שמאל. שינוי דומה גם נעשה לאייקון של אפליקצית אנשי הקשר, שכעת מציגה צלליות של גבר ואישה ולא רק צללית של גבר, אולם גם הסימניות עברו מצד ימין לצד שמאל. אחת הסברות היא שמדובר בבאג אולם סברה נוספת היא שמדובר בהתאמה מקומית טובה יותר בהתאם לשפה של מערכת ההפעלה במכשיר, כאשר שפות הנכתבות מימין לשמאל עשויות לקבל אייקון מתאים באפליקציות המשקפות את צד הכתיבה של השפה. יש לזכור שבגרסה 10.3 אפל הוסיפה אפשרות לשנות את האייקונים של האפליקציות באופן מותאם ויתכן שמדובר בפיצ'ר ולא בבאג.

 • שינוי נוסף מבורך מאוד הוא השיפור של ההתראות במכשיר, כאשר כעת ניתן לבצע עימן אינטרקציה על ידי תנועות Swipe, ולא רק 3D Touch. כך שתנועת Swipe מימין לשמאל תאפשר לבטל את ההתראה (דבר שיקרה על ידי משיכה עד הסוף) או לצפות בה, בעוד תנועת Swipe משמאל לימין תפתח את האפליקציה הרלוונטית.
 • דבר נוסף ששופר במרכז ההתראות הוא שכאשר המכשיר נעול והמשתמש פותח את האפליקציה דרך ההתראה, הוא יתבקש לפתוח את המכשיר מנעילה בשימוש עם Touch ID או עם קוד.

באופן כללי נראה גם כי הבטא החדשה מציגה שיפור ניכר לחיי הסוללה של המכשיר ולחימום שלו וליציבות הכללית, כשעד כה הבטאות היו לא יציבות והשימוש בהן היה לא אחת בעייתי.

בנוסף לשיחרור של הבטא הרביעית של iOS 11, אפל גם שיחררה את הבטא הרביעית של watchOS 4 אחרי שהבטא השלישית שוחחרה באיחור יחסי וכן את הבטא הרביעית של High Sierra ואפילו בטא חדשה של tvOS 11. אולם בניגוד לבטא הרביעית של iOS 11, הבטאות האחרות לא מביאות שיפורים משמעותיים/ ניכרים למערכות ההפעלה.

להמשך דיון

 

מקור: אפל
עריכה ותוספות: natisho