גרסה 11 כבר מותקנת על רבע מהמכשירים

ע״י

גרסה 11 הושקה לפני כשבוע וכבר היא מותקנת על כ- 25% מכלל המכשירים הנתמכים, כשאפל הספיקה לשחרר עדכון תיקונים וגם את 11.1 בטא.
שדרגתם כבר?

 

 

iOS 11

חברת MixPanel פרסמה בימים האחרונים דו"ח המתאר את קצב השדרוג של קהל המשתמשים הגדול של אפל, המונה למעלה ממיליארד משתמשים, לגרסה החדשה של iOS שהושקה בשבוע שעבר לקול תרועה, אחרי מחזור בטא ארוך למדי ששבר שיאים עם 10 גרסאות בטא, ששוחררו וגרסת GM סוררת שהודלפה בטרם עת וגרמה לאפל לא מעט עוגמת נפש. הדו"ח מגלה שתוך שבוע, iOS 11 הותקנה על כ- 25% מכלל מכשירי ה- iOS הנתמכים, קרי מכשירי אייפון 5s ומעלה, ומכשירי אייפד אייר/ אייפד מיני 2 ומעלה והאייפוד טאץ' דור 6. באופן מעניין נראה כי קצב האימוץ של גרסה 11 נמוך הרבה יותר מזה של גרסה 10 שבשנה שעברה זכתה כבר לקצב אימוץ של יותר משליש מקהל המשתמשים, כשבוע אחרי השקתה. בנוסף נראה כי במהלך השבוע האחרון iOS 11 הוסיפה לעצמה כ- 15% בלבד, כאשר 10% מהמשתמשים שדרגו לגרסה החדשה תוך 24 שעות מהשקתה, זאת לפחות מהנתונים של MixPanel.

mixpanelios11oneweek

למרות שחלף רק שבוע מההשקה של iOS 11, צוות המפתחים של אפל לא נח לרגע ולפני יומיים החברה שיחררה כבר את גרסת 11.0.1 לקהל המשתמשים הרחב, כשגרסה זו בהתאם למספור שלה, כוללת תיקוני באגים קלים וביניהם באג מעצבן שהיה קשור לתפקוד של אפליקציית המייל עם שרתי אאוטלוק, וכן תיקון לחיי סוללה שמסיבה לא ברורה לא היו יציבים בגרסה הסופית של iOS 11.

אמש אפל שיחררה את הבטא הראשונה של גרסה 11.1 לקהילת המפתחים שלה, מה שמראה כי החברה החלה לעבוד על העדכון הגדול הראשון ל- iOS 11 באופן מתקדם. הבטא החדשה כוללת מספר שיפורים, טוויקים ותיקונים ביניהם:

 • עדכון קל ביותר לאנימציות שונות כמו למשל
  • בעת לחיצה על הסטטוס בר לקפוץ לראש העמוד
  • שינוי ויזואלי קל לאנימציית הפתיחה מנעילה.
  • שינוי ויזואלי קל לפתיחה למצב המצלמה ממסך הנעילה.
  • אנימציות חדשות לפעולות בפיצ'ר ה- Assistive Touch.
 • בנוסף אפל שינתה חלק מהאייקונים של פיצ'ר ה- Assistive Touch, כמו למשל את האייקון של סירי ושל לחצן הבית.
 • תפריט ה- Assistive Touch נפתח כעת ליד הלחצן ולא במרכז המסך.
 • שינוי קל לאייקון של המצלמה בתפריט ההגדרות, באופן שיתאים לאייקון החדש במסך הבית.
 • קיבוץ אמוג'י מוצעים במקלדת החכמה המובנית.
 • ועוד.

יש לציין כי הבטא הראשונה של 11.1 לא כוללת פיצ'רים שצוינו על ידי אפל ככאלה שיגיעו בהמשך, ביניהם אמוג'י חדשים, ההוספה של שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל והיכולת להעביר כסף בין משתמשים דרך iMessage וסינכרון הודעות ה- iMessage דרך iCloud. לא ברור האם פיצ'רים אלו יגיעו כחלק מגרסה 11.1 או שמא בעדכון מאוחר יותר.

במקביל אפל גם שיחררה את הבטאות הראשונות של 10.13.1 למפתחי המק, עם שיפורים קלים ותיקוני באגים וכן את הבטא הראשונה של watchOS 4.1 הכוללת פיצ'ר חדש המאפשר לשעון מסדרה 3 עם הקישוריות הסלולרית להזרים מוזיקה מאפל מיוזיק ישירות לשעון, וכן אפליקצית רדיו (אינטרנטי) חדשה הכוללת תחנות רדיו אינטרנטיות ביניהן Beats 1 של אפל. פיצ'ר זה הוצג כחלק מהגעתה של watchOS 4 ואפל ציינה באופן מפורש כי הוא יגיע בעדכון גרסה בהמשך.

גרסה 11 כוללת בתוכה הרבה מאוד שינויים, הן ויזואליים והן בפיצ'רים חדשים לאורכה ולרוחבה של מערכת ההפעלה וכן תמיכה באפליקציות העושות שימוש מקיף בכלי הפיתוח המאפשרים הטמעה גדולה יותר של מציאות מועשרת (Augmented Reality או AR) שכבר מוצאות את דרכן לאפסטור המחודש.

להמשך דיון

 

מקור: Mixpanel
עריכה, תרגום ותוספות: natisho