ליין האייפון 2018 | סלט גדול של OLED ו- LCD

ע״י

אפל עדיין לא השיקה את האייפון 10, אולם הדיווחים על ליין האייפון הבא מדברים על מסכים גדולים יותר הן בדגמי ה- OLED והן בדגמי ה- LCD.

 

 

iPhone line 2017

בשנים האחרונות השמועות על מכשירי האייפון הבאים מתחילים עוד טרם ההשקה של מכשירי האייפון החדשים הסתיימה ו- 2017 ממשיכה את הטרנד הזה, כאשר הדיווחים על מכשירי האייפון הבאים כבר החלו. דיווחים אלו מתייחסים לגדלי המסך של ליין האייפון הבא שיושק בסתיו 2018 כאשר נראה שאפל מתכוונת להגדיל את ליין האייפון אפילו עוד יותר, עם הצגה של דגם נוסף של מכשיר אייפון עם מסך OLED, שנכון לעכשיו מקבל את הכינוי "אייפון X פלוס" עם מסך בגודל של 6.4 אינץ'. מסך בגודל שכזה יהפוך את האייפון X פלוס לאחד ממכשירי הסמארטפון הגדולים ביותר בשוק, במיוחד בתחום הפרימיום זאת כאשר המסך של הגאלקסי Note 8 עומד על 6.3 אינץ' והוא בהחלט לא נמתח מקצה לקצה, כמו המסך של האייפון 10. אותו אייפון X פלוס גדול ממדים, יתווסף למכשיר האייפון 10 (X) הנוכחי שמגיע עם מסך של 5.85 אינץ'.

הדיווח של האתר The Bell מציין שלאפל היה רעיון להוסיף לליין דגמי האייפון עם מסכי ה- OLED לא רק דגם אחד גדול יותר עם מסך של 6.4 אינץ', אלא גם דגם אחד קטן יותר עם מסך של 5.28 אינץ'. אולם נראה כי מסיבה לא ברורה אפל החליטה לוותר על הדגם עם המסך הקטן יותר ולהתמקד ב- 2 גדלי המסך 5.85 אינץ' ו- 6.4 אינץ' בדגמי ה- OLED של ליין האייפון. אולם במקום זאת נראה שאפל מתכוונת להוסיף דגם נוסף של אייפון לדגמי ה- LCD של החברה שימשיכו את ליין האייפון 8 וה- 8 פלוס החדשים. לפי הדיווח נראה שבמקביל לכך שאפל ביטלה את ההזמנות למסכי OLED בגודל של 5.28 אינץ', אפל פנתה ל- Japan Display – ספקית מסכי ה- LCD שלה, ובקשה ממנה לספק לה מסכי LCD בגודל של של כ- 6 אינץ' (או קצת יותר גדול).

iphonexplus1-800x572 iPhone-X-Plus-2018-8

לפי הדיווח לא ממש ברור האם מסך ה- LCD בגודל ה- 6 אינץ' אמור להחליף את מסך ה- 5.5 אינץ' בו אפל משתמשת במכשירי האייפון פלוס, או שמא אפל מתכוונת להציג דגם נוסף גדול עוד יותר מהאייפון פלוס. את הסברות לצעד הזה הוא הביקוש ההולך והגדל למכשירי סמארטפון גדולים יותר, כשבשנה שעברה המכירות של מכשירי האייפון 7 פלוס היה גדול מהמצופה, כאשר משתמשים רבים העדיפו את גודל המסך הגדול יותר וכן את מערך המצלמות הכפול שאפשר את פיצ'ר הפורטרט. יכול מאוד להיות שהצגת אייפון גדול יותר עם מסך של 6 אינץ' ומעלה מאשש את השמועות לפיהן אפל מתכוונת להפסיק את הייצור של האייפד מיני שמגיע עם מסך של 7.8 אינץ', כשברור שאייפון עם מסך של 6.4 אינץ' מצמצם באופן משמעותי את הפער בין גדלי המסך של מכשירי האייפון לזה של מכשירי האייפד.

הדעיכה במכירות של מכשירי האייפד החלה עוד קצת לפני 2014, אולם השקת האייפון 6 פלוס לצד מכשיר האייפון 6 עם המסכים הגדולים יותר, ממסך ה- 4 אינץ' בו אפל השתמשה עד אז למכשירי האייפון שלה, הביאה לירידה דרסטית במכירות של מכשירי האייפד ובפרט במכירות של האייפד מיני. מאז נראה כי המכירות של מכשירי האייפד הגדולים יותר, קרי אלו עם מסך ה- 9.7 ומעלה נותרו די יציבים בעוד המכירות של מכשירי האייפד מיני קטנו כאמור באופן משמעותי.

מאז 2013, אפל מתנסה עם גיוון ליין האייפונים שלה באופן הולך ומתמשך, כאשר תחילה החברה התנסתה עם ייצור ומכירה של 2 דגמי אייפון: ה- 5s וה- 5c. בהמשך החברה החלה למכור 2 דגמי אייפון חדשים בגדלים של 4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ' עם ה- 6 וה- 6 פלוס, כשבהמשך החברה הציגה לליין האייפון גם את האייפון SE בגודל ה- 4 אינץ'. השנה החברה גיוונה את ליין האייפון שוב עם האייפון 10 שהתווסף למכשירי האייפון 8 וה- 8 פלוס ונראה כי בשנה הבאה החברה תמשיך עם גיוונים נוספים בין אם גדלים שונים הן בדגמי ה- OLED והן בדגמי ה- LCD.

להמשך דיון

 

מקורות: The Bell (דרך The Investor) ו- iDrops news
עריכה, תרגום ותוספות: natisho