שבוע עם השעון סדרה 3 | ללא מתחרים

ע״י

סדרה 3 של השעון מושקת בישראל כחודש אחרי הצגת המכשיר שמגיע עם קישוריות סלולרית (עדיין לא בישראל), חיי סוללה מדהימים ומהירות משופרת בגודל ללא תחרות.

 

 

Apple Watch Series 3

בחודשים שקדמו לאירוע ספטמבר, רוב השמועות התמקדו במכשירי האייפון החדשים ובפרט במכשיר האייפון 10 (X). שגם זכו למרב זמן הבמה באירוע. אולם נראה כי המוצר המהפכני ביותר הוא דווקא סדרה 3 של השעון, שזכתה לשדרוג חומרה "מינורי" בדמות חומרה מהירה יותר, חיי סוללה משופרים כשגולת הכותרת הוא דגם עם תמיכה בקישוריות סלולרית שעושה צעד נוסף להפיכת השעון למכשיר אוטונומי, אם כי עדיין לא באופן מלא. דיעה זו מגיעה ממספר אנליסטים כשהאחרון שבהם Daniel Ives מחברת GBH Insights, המציין כי הדגם החשוב ביותר של השעון (game changer) שאפל השיקה עד כה, וכזה שיכול להיות שיהפוך את אפל לשחקנית החשובה ביותר בתחום הטכנולוגיה הלבישה, תחום שצובר תאוצה לצד תחום הבית החכם המונע בעיקר מרמקולים חכמים וציוד פריפריאלי.

לפי סקר שערך Ives עולה כי 70% מאלו שרכשו את השעון סדרה 3, הם לא בעלי הדגמים מהשנה שעברה, קרי סדרה 1 או 2 שהושקו בשנה שעברה, הכוללים שיפור חומרה וחיי סוללה בסדרה 1 שנועדה להחליף את הדור הראשון של השעון (סדרה 0) ותוספת של קישוריות GPS בסדרה 2. משמעות הדבר היא שרק 30% מאלו שרכשו את השעון סדרה 3 הם משתמשים שרכשו את השעון מסדרה 1 או 2 בשנה האחרונה, כשהשעון סדרה 2 היה בזמינות די נמוכה במהלך כל השנה שעברה. שאר אלו שרכשו את השעון הם משתמשים חדשים לגמרי או כאלה שרכשו את הדור הראשון, מה שמרמז על מומנטום די גדול לשעון. כתוצאה מכך עולה השאלה מה הופך את הדגם החדש לכה אטרקטיבי, במיוחד לאור העובדה שהקישוריות הסלולרית לא זמינה ברוב המדינות בהן השעון זמין וישראל ביניהם.

ובכן אחרי שבוע של שימוש בשעון מסדרה 3 (אלומיניום בגודל 42 מילימטר) התשובה היא: חווית שימוש מדהימה!

כבעלים של השעון מסדרה 0 הדגם החדש מציג חיי סוללה משופרים באופן משמעותי שמאפשרים שימוש של יומיים ללא כל בעיה. הדוגמא היא יום שימוש שהחל בשעה 5 בבוקר, כשבשעה 12 בלילה הסוללה הייתה על קצת יותר מ- 70%, אם כי ללא שימוש אינטינסיבי בשעון. בשימוש "רגיל" שכולל גם כמה פעילויות ספורט השעון מגיע ליותר מ- 60% בסוף היום. בנוסף מהירות התגובה של סדרה 3 מציגה שיפור ניכר ומשמעותי אל מול הדגמים הקודמים בין אם מדובר בסדרה 1 או 2 ובפרט אם מדובר בסדרה 0 המקורית – האפליקציות נפתחות בזמן מהיר יותר (שניה – שתיים לכל היותר), סינכרון הנתונים מול האייפון או בכלל (בחיבור WiFi) מהיר פי כמה (כמובן בתלות באפליקציה ובמפתח) וסירי שעד כה נתפסה בתור בדיחה על השעון פועלת ומגיבה מהר יותר אפילו מאשר על האייפון (7), כשבנוסף לכך בפעם הראשונה יש אפשרות לתגובה קולית של סירי על השעון – דבר שלא היה קיים בדגמים הקודמים. כל אלו הופכים את השימוש בשעון סדרה 3 למהנה ומהיר יותר אל מול הדגמים הקודמים, ולפיכך לשדרוג מצוין בין אם מדובר למשתמש חדש או משתמש קיים של השעון.

מה שהופך את השעון בסדרה 3 לשעון החכם המוביל בשוק, היא לא רק מערכת ההפעלה watchOS 4 שמציגה שיפורים רבים, אלא גם העובדה שמדובר בשעון החכם בעל הממדים הקטנים ביותר בשוק, אפילו כשמדובר בדגם עם הקישוריות הסלולרית. עובדה זו מציגה את יכולת המזעור המדהימה של אפל שפתחה פער עצום אל מול המתחרות שלה, שבעוד אלו מציגות שעונים חכמים עם קישוריות סלולרית מזה כשנה, לא הצליחו להציג את השעונים החכמים שלהם בגדלים קומפקטיים וכל השעונים החכמים עם הקישוריות הסלולרית המבוססים על אנדרואיד Wear הם גדולים ומגושמים ומגיעים עם חיי סוללה נמוכים בהרבה מאלו של השעון של אפל. למעשה השעון סדרה 3 עם הקישוריות הסלולרית בגודל 38 מילימטר, הוא השעון החכם הקטן ביותר בשוק כיום שמגיע עם קישוריות סלולרית לצד רכיב GPS מובנה.

כאמור השעון החל להמכר בסוף השבוע שעבר בישראל במחיר התחלתי של 1,699 ש"ח לגודל ה- 38 מילימטר בתצורת האלומיניום ו- 1,899 עבור גודל ה- 42 מילימטר, כשאלה מגיעים עם רצועת הספורט שעשויה מסיליקון. מחירים אלו הם של המשווקת iStore, כאשר המחירים באידיגיטל עדיין לא פורסמו, אם כי סביר להניח שהשעון ימכר דרכם במחיר גבוה יותר, זאת לאור העובדה שהשעון סדרה 2 נמכר במחיר התחלתי של 1,999 ש"ח לגודל ה- 38 מיליטמר ו- 2,139 לגודל ה- 42 מילימטר. כמו כן יש לציין כי לאור העובדה שספקיות הסלולר בישראל עדיין לא תומכות בשימוש ב- eSIM, הדגם עם הקישוריות הסלולרית של השעון סדרה 3 עדיין לא נמכר בישראל, ולפי תגובות שהגיעו מספקיות הסלולר השונות המציינות שהן עובדות עם אפל לבדוק את התמיכה לא ברור מתי הדבר יקרה.

נכון לעכשיו המדינות היחידות בהן השעון סדרה 3 עם הקישוריות הסלולרית נמכר בהן הן: ארה"ב, אנגליה, צרפת, גרמניה, יפן, סין, קנדה, שוויץ ופורטו-ריקו כשהסיבה לכך היא כאמור התמיכה בשימוש ב- eSIM וכן בקישוריות סלולרית מסוג LTE (דור 4) בתדרים מצומצמים יותר, ולא בטווח התדרים המלא של דור 4 (LTE), דבר שיוצר מצב שגם במדינות בהן השעון דור 3 עם הקישוריות הסלולרית כן נמכר, הוא עובד עם מספר די מצומצם של ספקיות סלולר.

קשה לדעת מתי ספקיות הסלולר יאפשרו תמיכה בשעון עם הקישוריות הסלולרית, כאשר פריסת הדור הרביעי (LTE) של 3 ספקיות הסלולר הגדולות בישראל: פרטנר, סלקום ופלאפון היא עדיין לא מלאה לגמרי, דבר שיכול לפגוע בשימוש של השעון גם במידה והוא לא ימכר אצל ספקיות מסוימות מכיוון שהמודם הסלולרי של השעון תומך בקישוריות סלולרית מסוג דור 3 בתדרים: 800MHz, 850MHz, 900MHz ו- 2100MHz בלבד נכון לעכשיו. אולם נראה כי גם דגם ה- GPS, ללא הקישוריות הסלולרית הוא שדרוג משמעותי למדי וכזה שהופך את השעון סדרה 3 לשעון החכם הטוב ביותר בשוק כיום.

להמשך דיון

 

מקורות: CNBC ואפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho