ליין האייפון 2018 | 3 מסכים גדולים ו- SE אחד חדש

ע״י

הדיווחים על ליין האייפון הבא כבר החלו ממזמן, וכעת מתגלים עוד פריטי מידע על מכשיר האייפון LCD עם מסך ה- 6.1 אינץ' וכן על הדגם הבא של האייפון SE.

 

 

iPhone lins 2018

בחודשים האחרונים החלו לצוץ שמועות לגבי ליין האייפון הבא של אפל, זה שהחברה תציג מאוחר יותר השנה – וככל הנראה בהתאם למסורת באירוע ייעודי באזור ספטמבר. שמועות אלו שמקורן באנליסט Ming-Chi Kuo מחברת המחקר KGI מתייחסות לכך שאפל תציג דגם חדש של אייפון עם מסך OLED בגודל של 5.8 אינץ', קרי דגם חדש של אייפון 10 (X), לצד דגם גדול יותר של אייפון עם מסך OLED בגודל של 6.5 אינץ' ובינתיים זוכה לכינוי "אייפון X פלוס". באופן מעניין Kuo גם התייחס למכשיר נוסף עם מסך בגודל 6.1 אינץ' מסוג LCD, אולם לטענתו של Kuo המכשיר החדש יגיע אף הוא ללא לחצן בית ועם Face ID, מה שיקנה לו עיצוב דומה לזה של מכשיר האייפון 10, ולא לזה של מכשירי האייפון 8, או ה- 8 פלוס.

בשבועות האחרונים החלו להתגלות עוד פרטים על מכשיר האייפון החדש עם מסך הLCD בגודל ה- 6.1 אינץ', כאשר לפי ה- Commercial Times הטיוואני המכשיר יגיע עם טכנולוגיית ה- "Full Active" של היצרנית Japan Display שתהיה זו שתייצר את מסכי ה- LCD של המכשיר, המאפשרת שימוש במסגרות דקיקות במיוחד, אפילו דקיקות יותר מאלו של האייפון 10. כמו כן נראה שהמסכים מגיעים בגודל של כ- 6 אינץ' (מה שמתאים לדיווח על מסך של 6.1 אינץ'), ברזולוציה של 2160×1080 פיקסלים המקנה צפיפות פיקסלים של כ- 395ppi וביחס מסך של 18:9. יחס מסך זה יקנה למכשיר גובה, אולם הוא לא יהיה זהה ליחס המסך של האייפון 10 שמגיע עם יחס של 19.5:9 די ייחודי הנובע בעיקר בגלל ה"מצח" של מערך החיישנים הקדמי. יש לציין כי טכנולוגיית Full Active כבר נמצאת בשימוש במכשירי ה- Mi Mix של שיאומי (Xiaomi) שהיו בין מכשירי הסמארטפון הראשונים להגיע עם מסגרות צד דקיקות במיוחד ומסך (כמעט) מקצה לקצה.

מי שמצטרף לשמועות לגבי המכשיר המסתורי הוא לא אחר מאשר Ming-Chi Kuo, המציין כי לפי מקורותיו המכשיר, המכוון לשוק הביניים הגבוה עם תג מחיר של בין 700 ל- 800 דולר, יגיע עם פאנל גב אחורי מאלומיניום (מה שמבטל את האפשרות של טעינה אלחוטית), מצלמה בעלת עדשה/חיישן אחד ומסך ללא תמיכה ב- 3D Touch. לפי דיווח של China Times בנושא נראה כי המעבר של אפל לחיישני מגע מסוג thin-film שיוספקו באופן בלעדי על ידי Japan Display במכשיר זה, בשילוב עם המורכבות הטכנולוגית של 3D Touch יהפכו את המסכים ליקרים יותר, ולפיכך קל להבין מדוע Kuo חושב שאפל תשקול לבטל את השימוש ב- 3D Touch, אם כי קשה להאמין אחרי שמאז השקת האייפון 6s, כל דגם חדש של אייפון (למעט האייפון SE) הגיע עם הטכנולוגיה, אפילו האייפון 10 שהיה האייפון הראשון להגיע עם מסך בטכנולוגיית OLED. לפי הדיווחים שלו, Kuo מאמין כי האייפון בגודל ה- 6.1 אינץ' עם מסך ה- LCD יגיע עם נפח RAM של 3GB וסוללה של בין 2,850mAh ל- 2,950mAh, קיבולת סוללה שהיא גדולה יותר מזו של האייפון 8 פלוס, מה שמעלה מעט תהיות לגבי העובי והמשקל של המכשיר.

iphones-2018-kgi-800x492

בנוסף Kuo גם מציין כי מכשירי האייפון עם מסכי ה- OLED שאפל תציג, יגיעו עם נפח RAM של 4GB וסוללות חזקות יותר כאשר זו של האייפון 10 פלוס תהיה בקיבולת של בין 3,300mAh ל- 3,400mAh, שהיא גדולה בכ- 25% מזו של מערך הסוללות של האייפון 10 שמגיע עם חיי סוללה נהדרים, בעוד הדגם הבא של האייפון 10 (או איך שהוא לא יקרא) עם מסך OLED בגודל של 5.8 אינץ' יגיע עם סוללה של בין 2,700mAh ל- 2,800mAh. האנליסט Kuo גם ציין בעבר כי בניגוד למערך הסוללות הכפול של האייפון 10, ליין מכשירי האייפון עם מסך ה- OLED הבא של אפל, יגיעו עם סוללה אחת שתהיה גדולה דיה ותגיע בצורה של האות L.

אך עם זאת Digitimes טוענת אחרת ולפי דיווח של האנליסט Luke Lin אפל שוקלת להציג השנה רק דגם אחד חדש של מכשיר אייפון עם מסך OLED, שיגיע עם מסך בגודל של כ- 6.5 אינץ' – המתאים לתיאור של האייפון 10 פלוס – וכן 2 דגמים חדשים של מכשירי אייפון עם מסכי LCD שיגיעו עם מערך חיישני ה- TrueDepth שיאפשר את פיצ'ר ה- FaceID במקום לחצן הבית, כאשר גדלי המסך של מכשירים אלו הם כ- 5.8 אינץ' ו- 6 עד 6.1 אינץ'. בנוסף לפי Lin אפל עובדת גם על 2 פרויקטים של מכשירי אייפון עם מסכי OLED כשהאחד עם מסך בגודל של כ- 6.1 אינץ' ואילו השני עם מסך בגודל של כ- 6.5 אינץ', כשלפי המקורות של Lin אפל נוטה יותר לכיוון השקה של 2 מכשירי ה- LCD ודגם ה- 6.5 אינץ' של מכשיר ה- OLED, במקום השקה של 2 דגמי OLED ודגם אחד של LCD, אם כי הדברים עדיין יכולים להשתנות. כמו כן לפי הדיווח כל המכשירים צפויים להגיע עם יכולות של טעינה אלחוטית וכן תמיכה ב- 3D Touch, מה שסותר את הדיווח של Kuo בנושא האייפון LCD בגודל 6.1 אינץ'.

הסברה שאפל תבחר ללכת עם ליין מכשירים עם מסכי LCD הגיוני למדי, לאור התפוקות הנמוכות של מסכי OLED, כשיתכן מאוד שספקיות המסכים LG ו- Sharp עדיין לא יצליחו לעמוד בתפוקות וברמת האיכות שאפל מצפה לה, כאשר כיום ספקית מסכי ה- OLED היחידה של אפל עבור מכשיר האייפון 10 היא סמסונג.

לצד ליין האייפון שגדל מבחינת גודל המסכים שלו, נראה כי אפל תמשיך להציג גם דגם חדש של אייפון SE, דבר שזכה לאחרונה לשמועות חדשות לפיהן מכשיר זה יגיע עם יכולות של טעינה אלחוטית. כעת בדיווח שלו Lin מאשש את השמועות הללו ומציין כי הדגם החדש של האייפון SE אכן יגיע עם יכולות של טעינה אלחוטית וללא 3D Touch, וכי הוא יושק במחצית השניה של השנה.

להמשך דיון

 

מקורות: Commercial Times, China TimesMacRumors, 9to5Mac ו- Digitimes
עריכה, תרגום תוספות: natisho