אפל אודיו

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל מתכננת להרחיב את ליין מוצרי האודיו שלה ב- 2019 עם אוזניות איירפודס חדשות, רמקול הומפוד חדש ועוד.

 

 

אמ;לק - בלומברג מגלים שאפל צפויה להשיק דור חדש ומתקדם יותר של אוזניות איירפודס, לצד אוזניות Over the Ear תחת מותג אפל ולא ביטס וכן את הדור השני של רמקול ההומפוד.

ב- 2012 עם השקת האייפון 5, אפל הציגה את אוזניות ה- EarPods – אוזניות בעיצוב חדש שפותחו על ידי אפל במשך מספר שנים ונועדו להחליף את האוזניות הרגילות הלבנות של אפל שהפכו מאז 2001 לאייקון המזוהה עם ליין מוצרי המובייל של אפל בין אם מדובר במכשירי האייפוד או האייפון. לצד השקת אוזניות ה- EarPods, אפל ציינה שהיא הפכה להיות יצרנית הרמקולים הגדולה ביותר בעולם, הודות לאוזניות והרמקולים שהיא משיקה בליין המוצרים שלה החל מהאייפון וכלה במחשבי המק. עם הצגת האייפון 7 אפל הרחיבה את היצע האוזניות שלה עם אוזניות האיירפודס האלחוטיות, שבשקט בשקט הפכו להצלחה כבירה ולצד השעון דחפו את הרווחים של אפל ממכירת מוצרים נלווים תחת קטגוריות ה- Others לשיאים חדשים שהסתכמו בכמעט 13 מיליארד דולר ב- 2017, כשלאוזניות האיירפודס הצטרפו לפני מספר חודשים רמקול ההומפוד.

לאחרונה החלו לצוץ דיווחים לפיהם אפל פועלת על הדור השני של אוזניות האיירפודס, לצד אוזניות חדשות מסוג Over the Ear (המכסות את האוזן) שיגיעו עם טכנולוגית סינון רעשים אקטיבית. היום האתר בלומברג מרחיב את הדיווח בנושא כשלטענתו בשנה הבאה – 2019 – אפל תציג את ליין מוצרי האודיו החדשים שלה שיכללו דגם חדש של אוזניות האיירפודס, את אוזניות ה- Over the Ear החדשות וכן דגם חדש לרמקול ההומפוד.

על פי הדיווח הדור השני של אוזניות האיירפודס יגיע עם טכנולוגיית סינון רעשים אקטיבית וכן עמידות למים שלפי הנראה תהיה בתקן IP67 – קרי תקן שלא מאפשר לשחות איתן או לטבול אותן במים למשך זמן, אלא מאפשר להן עמידות בהתזות, שימוש בגשם או עמידות בזיעה. עוד עולה שאפל חקרה או עדיין חוקרת שילוב של חיישנים בתוך האוזניות, כמו למשל חיישן למדידת הדופק שיאפשר לאוזניות להיות שימושיות יותר בעת פעילות ספורטיבית ולנטר את הדופק, מבלי הצורך בשעון. אוזניות האיירפודס החדשות צפויות להגיע עם קייס חדש שיתמול בטעינה אלחוטית, אותו אפל הציגה עוד בשנה שעברה באירוע ספטמבר, וברכיב Wx חדש שיתמוך בשימוש בסירי, מבלי הצורך במגע, כאשר היום כדי להפעיל את סירי עם אוזניות האיירפודס יש לטפוח על אחת האוזניות. סביר להניח כי אוזניות האיירפודס השמועתיות יגיעו עם תג מחיר גבוה יותר מתג מחיר של $159 זאת לאור הפיצ׳רים החדשים והטכנולוגיות המתקדמות יותר.

אוזניות ה- Over the Ear תוכננות על פי הנראה להגיע למדפים עוד לקראת סוף השנה הנוכחית, אולם נראה כי קשיים בפיתוח שלהן ידחפו אותן לתוך 2019. אוזניות אלו שלפי הדיווחים צפויות להגיע עם מסנן רעשים אקטיבי, ירחיבו את היצע אוזניות ה- Over the Ear של אפל מעבר לאלו הזמינות כיום תחת מותג Beats ויאפשרו לאפל להתחרות בצורה טובה יותר מול חברות כמו סוני, סנהייזר ו- Bose.

לצד ליין האוזניות החדש אפל גם צפויה להציג בשנה הבאה דגם חדש של רמקול ההומפוד, הרמקול האלחוטי הנייח שהחברה הציגה בשנה שעברה עבור הבית. ההומפוד זכה לביקורות שנויות במחלוקת, כשמצד אחד הוא זכה לשבחים רבים עבור איכות הסאונד שלו, אולם היכולת של סירי הציגה את אוזלת ידה של העוזרת הוירטואלית בהשוואה לזו של Google Assistant או לזו של אלקסה מבית אמזון. הדיווח של בלומברג לא מציין מה הדור השני של ההומפוד יחדש.

כדי להרחיב את פעילות ייצור ליין האודיו של החברה, אפל פנתה לפוקסקון – שותפתה הוותיקה לייצור מכשירי האייפון והאייפד – כדי להתגבר על קשיי הייצור עימן נתקלה במהלך הייצור שנעשה ברובו על ידי חברת Inventec, והביא לדחייה די ארוכה בהשקת האיירפודס ולזמינות נמוכה של האוזניות במשך חודשים רבים אחרי השקתן. Inventec היא גם האחראית העקרית לייצור ההומפוד שגם הוא הושק בעיכוב מה. לא ברור האם אפל תמשיך לעבוד עם Inventec, או שמא החברה תעביר את מרבית הייצור של ליין האודיו שלה לפוקסקון, שכברה הוכיחה שיש לה את היכולת והכישורים להתמודד עם ייצור של מוצרים מסובכים.

מקור: בלומברג