הבטא החמישית של iOS 12 מגלה קצת יותר ממה שצריך

ע״י

אפל שיחררה את הבטא החמישית של iOS 12, כשנראה שהבטא מכילה מספר רמזים לגבי מאפיינים של ליין האייפון הבא, אוזניות האיירפודס וה- HomePod.

 

 

אמ;לק - בנוסף לשיפורים וטוויקים, הבטא החמישית של iOS 12 ששוחררה לקהילת המפתחים לאחרונה, מביאה רמזים ומידע לגבי פיצ׳רים חדשים הצפויים ב- HomePod, וכן בליין האייפון הבא בדגש על תמיכה בדואל סים, קרי היכולת להשתמש ב- 2 סימים במכשיר אחד. בנוסף הבטא גם מרמזת על ההשקה ההולכת והקרבה של משטח הטעינה - AirPower וכן הקייס החדש לאוזניות האיירפודס התומך בטעינה קיבולית אלחוטית.

בקצב מרשים של שעון שוויצרי, אפל משחררת את הבטא החמישית של iOS 12 לקהל המפתחים, כשיום לאחר מכן מגיעה גם הבטא הפומבית הרביעית. בשלב זה של במהלך הפיתוח של iOS 12, אין שינויים מרחיקי לכת מבחינת הפיצ׳רים וכעת הבטא נמצאת בשלבים הליטוש, כאשר צוות הפיתוח של אפל משפר את הפיצ׳רים הצפויים להכלל ב- iOS 12. כבר כעת ניתן לראות את השיפור בביצועים ובמהירות השימוש במכשיר, בין אם מדובר על מכשירים חדשים כמו האייפון 10 (X) או על מכשירים ישנים יותר כמו האייפון 6s, ואפילו האייפד מיני 2. בנוסף מערכת ההתראות זוכה לשיפורים הנכספים כחלק מהשדרוג הדי משמעותי ש- iOS 12 תביא.

הדבר המשמעותי ביותר שניתן לראות בבטא האחרונה הוא שפיצ׳ר Battery health, שאפל הציגה ב- iOS 11.3, במטרה לתת למשתמשי האייפון יכולת טובה יותר לנטר על איכות הסוללה, וגם להחליט האם לתת למערכת ההפעלה לנהל את ביצועי המכשיר במטרה לשפר את חיי הסוללה או לא, יוצא מבטא וכעת מדובר בפיצ׳ר שאמור לתת חיווי מדויק יחסית. מעבר לכך הבטא כוללת בעיקר שיפורי ביצועים ולא מעט טוויקים וויזואליים בין אם מדובר שינוי אייקונים קטנים בתוך תפריטי הפעולה או שינוי/ הוספה של גליפים במקומות שונים במערכת ההפעלה. כאמור לא משהו קריטי במיוחד.

מה שכן הבטא החמישית כן חושפת מידע חדש על מספר דברים:

הגעתו המבורכת של הקייס החדש של אוזניות האיירפודס
באירוע ספטמבר 2017, כשאפל הציגה את האייפון 10 ואת ליין האייפון 8 שהגיעו עם יכולות של טעינה קיבולית אלחוטית, החברה גם הציגה את ה- AirPower – משטח טעינה אלחוטי המסוגל להטעין בבת אחת עד 3 מכשירים, כשאפל הציגה אותו כמשטח טעינה עבור האייפון, השעון ואוזניות האיירפודס. אולם בעוד האייפון והשעון (דור 3 ומעלה) מגיעים עם יכולת של טעינה קיבולית אלחוטית העושה שימוש בסטנדרט Qi, אוזניות האיירפודס, או יותר נכון הקייס של אוזניות האיירפודס לא הושק ב- 2016 עם יכולת של טעינה אלחוטית. בהתאם לכך אפל הציגה קייס חדש שיאפשר גם טעינה קיבולית אלחוטית.

אולם חלפה לה כבר כמעט שנה ואפל לא השיקה את משטח הטעינה AirPower וגם לא את הקייס החדש של אוזניות האיירפודס, מה שהעלה לא מעט תהיות לגבי מתי החברה אכן תשיק את המוצרים הללו, שישלימו את החזון האלחוטי של החברה ממבחינת טעינה.

הבטא החמישית של iOS 12 מכילה תמונות חדשות מובנות המציגות את הקייס החדש. התמונות הללו הן התמונות של האנימציה של הקייס והאוזניות כעת הפתיחה של הקייס, כאשר הוא מוצמד למכשיר אייפון וניתן לראות בהן בברור את נקודת ה- LED על הקייס שנמצאת כדי לתת חיווי שהקייס ניטען כשהוא מונח על המשטח (או בכלל), מבלי הצורך לפתוח אותו, כאשר בקייס הנוכחי של האיירפודס נורית החיווי נמצאת בתוך הקייס.

 

ליין האייפון הבא צפוי לתמוך בסים כפול
אחד האתגרים העומדים בפני ליין האייפון הוא צמיחה בשווקים חדשים או קיימים, כאשר סמארטפונים מגיעים לרוויה ברוב השווקים המערביים. מה שמשאיר שווקים מתפתחים בתור שווקים אטרקטיביים. אחד המאפיינים הפופולריים בשווקים אלה, כשדוגמא טובה עבורן הן: ברזיל, מצרים ומדינות נוספות באפריקה כמו ניגריה, הוא תמיכה בסים משני. הסיבה לכך היא שוני די משמעותי באופן בו משתמשים במכשירי סלולר במדינות אלו, לאור המחירים והמודלים העסקיים של ספקיות הסלולר במדינות אלו. עד כה ליין האייפון לא הכיל תמיכה בסים משני, ונראה שכעת אפל הולכת לשנות זאת עם ליין האייפון הבא.

הדבר התגלה בקוד של הבטא החמישית של iOS 12, על ידי (חבר קרוב) המפתח Guilherme Rambo שפרסם זאת ב- 9to5mac:

מה שעולה מהתגלית הוא שאפל לא הולכת להחליף את הסים הפיזי במכשירי האייפון ב- eSim (סים אלקטרוני המובנה בלוג׳יק בורד) כפי שנטען על ידי שמועות בנושא, כפי שהחברה עשתה עם הדור השלישי של השעון, לפחות לא בשנה הקרובה.

יכולות חדשות נוספות של ה- HomePod
דבר נוסף ש- Rambo מצא בקוד של iOS 12, הוא שהרמקול הביתי של אפל שהושק בשנה האחרונה – ה- HomePod – צפוי לקבל יכולות חדשות זאת לפי השמועות בנושא, כאשר ה- HomePod רואה תחרות די עזה מצד רמקולים חכמים מתחרים מבית אמזון וגוגל.

אחד הפיצ׳רים החדשים הוא היכולת לבצע שיחות טלפון ישירות דרך ה- HomePod, על ידי פקודה ישירה לרמקול.
כיום ה- HomePod מסוגל לתפקד בתור רמקול לשיחות טלפון, שהרי הוא כולל רמקול (ואפילו כמה) ומיקרופון (אפילו כמה), אולם כדי לעשות זאת יש ליזום שיחת טלפון מהאייפון (או השעון המצומד לאייפון) ולבחור ב- HomePod בתור מקור לשיחה כאילו שמדובר באוזניות, או דיבורית צד ג׳.

פיצ׳ר זה שהוא לא מלהיב במיוחד, יאפשר ל- HomePod להתחרות בצורה טובה יותר מול ה- Echo של אמזון, שזכה בשנה האחרונה ביכולת לבצע שיחות טלפון באופן מובנה, אם כי נראה שלא מדובר בפיצ׳ר מהפכני. בעוד אמזון הייתה צריכה לפתח את היכולת, אפל יכולה לעשות שימוש ב- FaceTime אודיו ולצמצם את הפער בין ה- HomePod לבין ה- Echo די בקלות.

 

בשורה התחתונה
הבטא החמישית של iOS 12 רחוקה מלהיות הבטא האחרונה של iOS 12, כאשר בחודש אוגוסט אפל תשחרר לכל הפחות עוד 2 בטאות, כשאירוע ספטמבר כלל הנראה יערך בשבוע השני של החודש בו אפל תציג את iOS 12 שוב, ותשיק את גרסת ה- GM, בהתאם למנהגה בשנים האחרונות.
משמעות הדבר שיתכנו עוד שינויים ושיפורים ב- iOS 12 וכמובן גם עוד רמזים כשבאופן אירוני במקביל לשיפור החשאיות בכל הנוגע למוצרים, אפל מדליפה בטעות דרך הבטאות של ליין המוצרים שלה, לא מעט דברים.

מקור: 9to5mac