שוחררה הפריצה לגרסה 8!

ע״י

צוות ההאקרים – Pangu, שהיה אחראי על השיחרור המפתיע של הפריצה ל- iOS 7, הודיע היום על שיחרור הפריצה ל- iOS 8.

 

 

 

 

pangu2-ios-8-jailbreak

נראה שסצינת הפריצה חזרה ובתפוקה מלאה, כאשר צוות ההאקרים הסיני – Pangu שבשנה שעברה שיחרר את הפריצה לגרסה 7, שהגיעה במפתיע, הצליח לפרוץ את גרסה 8, קצת יותר מחודש להשקתה. שיחרור הפריצה לגרסה 8 הוא ללא כל ספק מלהיב, כאשר הוא מאפשר באופן תיאורטי למשתמשי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ' לשדרג את המכשירים שלהם לגרסה החדשה, כאשר לפי הדיווח של קבוצת Pangu, הפריצה שלהם תומכת בכל הגרסאות של 8 ששוחררו עד כה: 8, 8.0.2 ו- 8.1 ששוחררה לפני מספר ימים בודדים. מה שכן הפריצה לא כוללת נכון לעכשיו את סידיה – חנות האפליקציות והתוספים האלטרנטיבית, שלא עודכנה לעבודה עם גרסה 8, שמכילה בתוכה שינויים רבים מתחת למכסה המנוע של iOS, מהסיבה הפשוטה שעד כה הפריצה לא הייתה זמינה. צוות ההאקרים הסיני התייחס לנושא והוא ציין שמטרת שיחרור הפריצה הוא קודם כל לאפשר לקהילת המפתחים של הסידיה להתאים את התוספים שלהם לגרסה 8, זאת בזמן שסידיה עצמה עוברת את ההתאמות הדרושות, כאשר סביר להניח שסאוריק צפוי להתחיל בהתאמות הכרוכות בכך בקרוב מאוד, כשאבי הסידיה התייחס לנושא באופן רשמי באתר reddit, כשהוא מציין שהוא קיבל את הבשורה מצוות Pangu, אם כי הדבר תופס אותו בעת פעילות אישית (ברביקיו… או משהו בסגנון) ושהוא יתחיל בהתאמות הדרושות בהקדם האפשרי, כשהדבר נמצא עבורות בעדיפות עליונה.

מה שכן זמן קצר אחרי ההכרזה, צוות Pangu הסיר את כלי הפריצה, זאת ככל הנראה עקב תיקוני באגים, שהתגלו בכלי המעודכן. מה שכן הצוות פרסם מספר הוראות ראשוניות לגבי הפריצה, כשהם מציינים שנכון לעכשיו הם ממליצים למשתמשים לשדרג את המכשירים שלהם לעדכן לגרסה 8.1 או לעשות רסטור לגרסה הזו, דרך איטיונס ולא דרך עדכוני האוויר, בגלל שהדבר עשוי לגרום לבעיות עם הפריצה (לפחות נכון לעכשיו). כמו כן הם ממליצים לבטל את נעילת המכשיר וכן את פיצ'ר Find My iPhone (דרך הגדרות ה- iCloud במכשיר). בנוסף יש לוודא שיש במכשיר מספר ג'יגהבייטים פנויים (לפחות 5GB) במכשיר. לאור העובדה שנראה כי בשלביה הראשונים הפריצה עדיין לא יציבה לחלוטין וכן שהיא לא מכילה את סידיה, דבר שישתנה ברגע בו סאוריק יעדכן את חנות האפליקציות האלטרנטיבית לעבוד עם גרסה 8, לא מומלץ להתקרב לפריצה, שזמינה למשתמשי ה- PC, נכון לעכשיו (או יותר נכון הייתה זמינה עד להסרתה, דבר שצפוי להשתנות בכל רגע). בעיקרון מדובר בתרחיש דומה לזה של השנה שעברה, כאשר שיחרורה המפתיע של הפריצה לגרסה 7 לא הכיל את סידיה אלא חנות אפליקציות סינית, מהסיבה הפשוטה שסאוריק לא היה מודע לעבודה על הפריצה. זאת בנוסף לעובדה שכלל שיחרור הפריצה לגרסה 7 לווה בדרמה לא קטנה.

כאמור הפריצה צפויה לתמוך בכל המכשירים עליהם ניתן להתקין את גרסה 8, ביניהם גם את מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס ולהלן הרשימה המלאה:

  • אייפון 6 ואייפון 6 פלוס.
  • אייפון 5s.
  • אייפון 5c.
  • אייפון 5.
  • אייפון 4s.
  • אייפד 2 ומעלה – כולל את האייר 2 החדש.
  • אייפד מיני 1 ומעלה – כולל את המיני 3.
  • אייפוד טאץ' דור 5.

אבל אולי המעניין יותר הוא שנראה כי קבוצת Pangu הופכת ונהיית הקבוצה העקרית בתחום הפריצה של מכשירי iOS, כשהיא יורשת את קבוצת ה- evad3rs שהייתה בשנים הקודמות אחראית לפיתוח כלי הפריצה evasi0n, זאת עד להגעתה של קבוצת Pangu. אין ספק שהתגלגלות הדברים בקהילת הפריצה היא מעניינת למדי ובעוד בעבר, הדמויות העקריות לפיתוח כלי הפריצה הגיעו בעיקר מארה"ב, נראה שעכשיו חל שינוי כאשר ההאקרים הסיניים מתעניינים בפריצה של מכשירי ה- iOS השונים והם פועלים במהירות גבוה למדי.

 

מקור: Pangu ו- Reddit
עריכה, תרגום ותוספות: natisho