אז מה מחכה לנו עם האייפון השנה? (ספויילר: כנראה שלא יותר מדי)

ע״י

חודש מאי בפתח וזו בד״כ התקופה בשנה שבה הדור הבא של האייפון נכנס לשלבי ייצור, וכל חרושת השמועות וההדלפות מתחילות להתעצב לתמונה פחות או יותר אמינה וקרובה למציאות. אי לכך ריכזנו עבורכם את המידע העדכני ביותר שרץ היום לגבי האייפונים החדשים ע״מ שתדעו למה לצפות (ולמה לא).

הבהרה: כל המידע המובא בפניכם מתבסס על הדלפות והערכות ויש לקחת אותו בערבון מוגבל בהתאם.

אז מה בעצם צפוי לנו השנה?

האמת, לא יותר מדי. אפל ככל הנראה תוציא גם השנה שלושה דגמים – שני מכשירי פרימיום שיחליפו את האס והאס מקס, ודגם מוזל שיחליף את ה-Xr. מה הולך להיות חדש בהם? ככל הנראה לא הרבה, אך ננסה בכל זאת לגעת בהכל:

השם

לא באמת ידוע, כנראה אייפון 11 או בכיתוב רומי XI (אמן שלא אמן שלא אמן שלא) מה שמיד יהפוך במחוזותינו לאייפון ״איקס איי״. אמן שלא כבר אמרנו?

העיצוב

חזית המכשיר צפויה להשאר זהה לחלוטין לזו של הדור הנוכחי, וכל השמועות על מגרעת קטנה יותר או חיישנים שיוחבאו בדרך מחוכמת מאחורי התצוגה ככל הנראה כבר לא יתממשו השנה. המימדים הפיזיים צפויים גם הם להשאר זהים, עם גדלי תצוגה זהים לגדלים הנוכחיים. השינוי העיצובי הבולט ביותר צפוי דווקא בגב המכשיר שהולך לכלול שלוש מצלמות שיאוכלסו בתוך בית מצלמה מרובע ומכוער למדי, שלפי הדיווחים יגיע עם ציפוי מיוחד שיסווה את העדשות ע״מ ליצור מראה נקי יותר.

מודלים שהודלפו ונועדו עפ״י הדיווחים עבור יצרניות כיסויים ומגיני מסך

התצוגה

לא צפוי שינוי בתצוגה השנה. אפל ככל הנראה תשמור על אותם מסכי OLED בדגמי הפרימיום ועל אותו מסך LCD בדגם המוזל.

מצלמה

ככל הנראה השדרוג המשמעותי היחיד השנה הולך להיות בגזרת הצילום, ועפ״י הדיווחים אפל הולכת להכנס בנושא בשיא הכוח ולהציב סטנדרט חדש בתעשייה בכל הקשור לצילום בסלולר. האייפון החדש יגיע עם שלוש מצלמות, שאחת מהן ככל הנראה תהיה מצלמת תלת מימד. מה זה באמת אומר? נאלץ להמתין בסבלנות. מה שבטוח צפו ש-80% מאירוע ההשקה יסוב סביב ״המצלמה הכי טובה אי פעם בסמארטפון״.

מעבד

מעבד 7 ננומטר תוצרת TSMC שסביר להניח שייקרא A13 עם עוד איזה תואר אצולה נלווה בסגנון סופר מגה קאווטרו טיטניק ביוניק, ויהיה מן הסתם מהיר וחזק מקודמו. היות וגם עוצמת העיבוד הנוכחית של ה-A12 היא הרבה מעבר למה שמשתמש נורמלי צריך בסמארטפון, באמת שלא מדובר באיזו בשורה מרגשת במיוחד. אבל יאללה, שיביאו.

5G

ההערכות בנושא חלוקות, יש הטוענים שעוד השנה נראה אייפון עם תמיכה ב-5G ויש הטוענים שזה לא יקרה לפני 2020. אם אנחנו צריכים להמר אנחנו הולכים על ההערכה השניה, ובכל מקרה היות ואין כרגע תשתית דור חמישי בארץ זה גם פחות רלוונטי אלינו בכל מקרה.

פיצ׳רים נוספים

אולי טעינה אלחוטית הפוכה (יכולת להפוך את גב המכשיר למטען אלחוטי עבור איירפודס או מכשירים אחרים, כמו בגלקסי עשר לדוגמה), כנראה סוללות חזקות יותר, כנראה WiFi 6, ואולי מעבר ל-USB C בדומה למהלך שעשתה החברה עם האייפד פרו.