אפל משחררת את 8.1.1 בטא ואת 10.10.1 בטא למפתחים

ע״י

אפל משחררת בטאות ראשונות של גרסאות תחזוקה מינוריות לגרסה 8 וליוסמיטי לקהילת המפתחים שלה. על התקדים שבדבר ומידע על הגרסאות החדשות.

 

 

iOS 811 beta

בתקופה האחרונה אפל נפתחה לקהילת המפתחים יותר מאי פעם, בין אם מבחינת כלי הפיתוח שהחברה מאפשרת למפתחים בגרסה השמינית של מערכת ההפעלה הניידת שלה, או מבחינת פתיחת גרסאות הבטא של מערכת ההפעלה השולחנית שלה לקהילת המשתמשים. בעוד פתיחות זו מתקבלת בברכה על ידי המפתחים והמשתמשים, אין ספק שיש פה מניע אישי עבור אפל שבתקופה האחרונה החלה להאיץ את מחזורי הפיתוח של OS X וכן להציג אינטגרציה הדוקה יותר בין iOS ל- OS X, מה שמצריך משאבים רבים ויוצר הרבה מאוד נקודות חיכוך שעשויות ליצור באגים. ולא בכדי גרסה 8 שמציגה שיפורים רבים מתחת למכסה המנוע, מבחינת הכלים שהיא מביאה לשימוש של המפתחים, אינטגרציה הדוקה עם יוסמיטי ומעט מאוד שינויים ויזואליים, היא אחת מהגרסאות היותר בעיתיות של iOS. כבר עם השקתה נראה היה שגרסה 8 יוצרת לא מעט בעיות עבור משתמשים רבים ושיחרורה של גרסה 8.0.1 שיצרה בעיות עבור משתמשי האייפון 6 והחלפתה בגרסה 8.0.2 רק הדגישה את הבעיה. ובכן נראה שלאפל יש פיתרון והוא הסתמכות גבוהה יותר על קהילת המפתחים שלה.

עד כה אפל שיחררה לקהילת המפתחים, גרסאות בטא של עדכוני תחזוקה גדולים. כך למשל גרסה 7.1 זכתה להגיע לידיהם של המפתחים ובהתאם לכך גם גרסה 8.1, שהביאה שיפורים למערכת ההפעלה וכן הפעילה את שירות התשלומים החדש, ולפי הדיווחים היא גרסת התחזוקה הגדולה הראשונה מבין כמה שצפויות להגיע במהלך השנה הקרובה. אולם נראה שאפל הולכת להציג לקהילת המפתחים שלה, גם גרסאות תחזוקה מינוריות יותר ואם כך הדבר, שהרי נקודת הפתיחה הייתה אתמול, עם שיחרורה של גרסת הבטא הראשונה של  8.1.1 לקהילת המפתחים.  גרסה ששוחררה תחת המספור: 12B432 מכילה בעיקר תיקוני באגים ושיפורי ביצועים כלליים במערכת ההפעלה ובפרט עבור מכשירי האייפד 2 והאייפון 4s, שזכו לקבל את גרסה 8. מעבר לכך אין שינויים או שיפורים ניכרים אם כי יש לזכור שמדובר בבטא הראשונה בלבד של עדכון תחזוקה מינורי וסביר להניח שמטרתו על עדכון זה שיגיע ככל הנראה די בקרוב, הוא לשפר את הביצועים של גרסה 8 ולא מעבר לכך.

במקביל לשיחרור הבטא הראשונה של 8.1.1, אפל שיחררה גם את הבטא הראשונה של 10.10.1, שהוא עדכון התחזוקה הראשון שיוסמיטי צפויה לקבל, אחרי השקתה של מערכת ההפעלה השולחנית לפני מספר שבועות קצרים. הגרסה ששוחררה תחת המספור 14B17 מכילה בעיקר תיקוני באגים כשלא ברור בדיוק באיזה מהפיצ'רים של מערכת ההפעלה. מה שכן אפל ביקשה מקהילת המפתחים להתמקד בבדיקה של: קישוריות ה- Wifi, חשבונות Exchange באפליקציית המייל ובמרכז ההתראות של מערכת ההפעלה. יש לציין שמשתמשי מק רבים התלוננו בתקופה שמאז השקתה של יוסמיטי על בעיות בקישוריות ה- Wifi של מחשבי המק שלהם ויתכן מאוד שהעדכון הזה צפוי לשפר את הבאגים הללו ולתקנם. בניגוד לבטא הראשונה של 8.1.1 שזמינה אך ורק לקהילת המפתחים, הבטא הראשונה של 10.10.1 זמינה גם לקהילת המפתחים וגם לקבוצת משתמשי הבטא של יוסמיטי שיכולים לבדוק את העדכון ולשלוח לאפל באגים שהם מוצאים.

בינתיים אין זמן השקה צפוי ל- 2 גרסאות התחזוקה הללו, אולם סביר להניח שזאת המיועדת עבור גרסה 8, עשויה להגיע כבר בימים הקרובים, במידה ולא ימצאו באגים משמעותיים, בעוד זאת המיועדת עבור יוסמיטי תושק זמן קצר לאחר מכן.