זהירות גרסה 8.1.1 חוסמת את הפריצה

ע״י

על פי דיווחים ברשת, גירסה 8.1.1 חוסמת פעם נוספת את האפשרות לפרוץ את המכשירים בעזרת כלי הפריצה הקיימים.

Pangu

אם אתם אוהבים לפרוץ את המכשיר שלכם ועוד לא עדכנתם לגירסה האחרונה ביותר, 8.1, כדאי לכם לעשות את זה כמה שיותר מהר. על פי דיווחים חדשים ברשת, גירסה 8.1.1 הצליחה להתגבר על פריצת ה-JailBreak של קבוצת Pangu. רק לפני שבוע דיווחנו לכם על יציאתה הרשמית של פריצת ה-JailBreak אשר מצליחה לפרוץ הן את גרסה 8, 8.0.2 והן את 8.1 של מערכת ההפעלה הניידת של אפל, iOS, ועושה רושם כי אפל כבר הצליחה להתגבר עליה ולחסום אותה עם העידכון החדש שלה ששוחרר נכון לרגע זה רק למפתחים בלבד, וככל הנראה תגיע לכלל המשתמשים בימים הקרובים עד שבועות בודדים.

ההודעה על חסימת הפריצה הגיעה ממשתמש Weibo, הרשת החברתית הסינית, בשם Daniel_K4 אשר מזדהה כחבר בצוות הפריצה Pangu. Daniel_K4 כתב כי גירסת הבטא של מערכת ההפעלה iOS 8.1.1 סתמה את החורים אותם ניצלו חברי Pangu על מנת לשחרר את הפריצה האחרונה, מה שבעצם הופך את המכשיר חסין לפריצה פעם נוספת כאשר זו תשוחרר באופן רשמי לכלל המשתמשים.

אז מה זה אומר בעצם לפורצים? כאמור, כאשר תצא גירסה 8.1.1 באופן רשמי, לא ניתן יהיה להשתמש בכלי הפריצה של צוות Pangu על מנת להתקין את חנות היישומים החופשית, סידיה, וכי עד להצלחת הצוות למצוא חור חדש, המכשירים יהיו בלתי ניתנים לפריצה פעם נוספת. במידה וכבר הספקתם לעדכן לגירסה האחרונה, 8.1, אתם יכולים נכון לרגע זה להשתמש בכלי הפריצה של Pangu ולהמשיך להינות מהפריצה הזו  עד לפריצתה של הגרסה החדשה שבדרך, אך במידה ועדיין לא עשיתם את זה ואתם בכל זאת רוצים לפרוץ את מכשירכם, אנו מציעים לכם לעדכן כבר עכשיו לגירסה האחרונה ביותר, ולהישאר איתה עד שתצא פריצה לגירסה 8.1.1. נכון לרגע זה לא ידוע מתי אפל אמורה לשחרר באופן רשמי את הגירסה החדשה שלה, ומתי תפסיק לחתום את גירסה 8.1.

נכון לכתיבת שורות אלו, צוות Pangu עצמו עדיין לא שיחרר אף הודעה רשמית מטעמו בנוגע לאי יכולת לפרוץ בעזרת הכלי שלהם את מערכת ההפעלה החדשה, ועל כן לא ידוע האם ישנם חוסר דיוקים בדבריו של אותו חבר צוות או האם דבריו אינם רלוונטים כלל, אך אף על פי כן אנו ממליצים נכון לרגע זה לעדכן את כלל המכשירים שלכם לגירסה 8.1 על מנת שתוכלו להינות גם מהפריצה וגם ממערכת מעודכנת יותר עם פיצ׳רים נוספים ותיקונים רבים שהתווספו בה.

מקור: iDownloadBlog
תרגום, עריכה ותוספות: ebest