האם האייפון 6 לא מדבר למשתמשי האנדרואיד?

ע״י

אחת הסברות הן שהביקוש הגדול למכשירי האייפון 6 נובע ממשדרגים לצד משתמשי אנדרואיד שנוטשים את הרובוט הירוק לטובת האייפון הגדול. אולם נראה שהמציאות עשויה להיות אחרת.

 

 

iPhone 6

לפני השקת מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, אנליסטים סברו שמכשירי האייפון עם המסכים הגדולים יותר יגרמו לעלייה מאסיבית בהיקף השדרוגים וימשכו לא רק משתמשי אייפון נוכחיים, אלא גם משתמשי אנדרואיד בין אם כאלה שהחלו את דרכם על הפלטפורמה הניידת של גוגל, או כאלה שעברו אליה אחרי שימוש באייפון – מתוך רצון למסך גדול יותר. אפל גם הייתה שותפה לסברה זו, כאשר החברה פרסמה מדריך מעבר מאנדרואיד לאייפון, זמן קצר אחרי השקת המכשירים כשהדבר ניכר בדבריו של טים קוק בדו"ח ההכנסות הרבעוני האחרון של החברה, שהתקיים זמן קצר אחרי השקת מכשירי האייפון החדשים, בו ציין מנכ"ל אפל שהחברה רואה היקף שדרוגים גדול למדי בקרב משתמשים שמדובר במכשיר הסמארטפון הראשון שלהם, לצד משתמשים שעברו להשתמש במכשירי האייפון ממכשירי אנדרואיד ושהיקף הביקוש הגדול הזה גדול בהרבה מהזמינות של המכשירים, כשהחברה לא רואה שההיצע ישתווה לביקוש, בעתיד הנראה לעין.

דבריו אלו של קוק מאומתים במספר מישורים, בין אם מבחינת העובדה שנכון להיום – יותר מחודש אחרי השקת המכשירים החדשים, הזמינות שלהם עדיין נמוכה מאוד וקשה להשיג אותם בחנויות הדגל של החברה. או מבחינת הדיווחים לפיהם החברה עובדת עם יצרניות המכשירים כדי להגביר את היקף הייצור, כדי שיענה על הביקוש הגדול מהמצופה, ובעיקר זה של מכשירי האייפון 6 פלוס. אולם מידע חדש שהתפרסם על ידי חברת Consumer Intelligence Research Partners (או בקיצור CIRP) מגלה שבעוד הביקוש למכשירי האייפון 6 הוא אכן גדול, נראה כי הנטישה מפלטפורמת האנדרואיד לכיוון מכשירי האייפון, קטן מהמצופה, זאת בהתאם לסקר שהחברה עשתה בקרב 300 משתתפים.

סקר זה מגלה שהיקפי המעבר מפלטפורמת האנדרואיד למכשירי האייפון היה גדול יותר במהלך 2013 – השנה בה מכשיר הדגל בליין האייפונים היה האייפון 5s, כאשר 23% ממשתמשי האנדרואיד בחרו באייפון בתור מכשיר הסמארטפון הבא שלהם, בעוד בשנת 2014, נראה כי היקף הנטישה מאנדרואיד לאייפון הוא קטן יותר ועומד על כ- 12%. הסקר מגלה נתונים נוספים שהם מעניינים לא פחות, לפיהם רוב משתמשי האנדרואיד שעברו להשתמש במכשירי האייפון בחרו בדגם ה- 6 פלוס הגדול יותר כשמדובר בכ- 30% מאלו שעברו מאנדרואיד לאייפון, בעוד בקרב משדרגי האייפון ששדרגו את המכשיר שלהם השנה, רק 25% בחרו בדגם האייפון הגדול יותר שמגיע כידוע עם מסך של 5.5 אינץ'. נתון זה מראה שנראה כי משתמשי האנדרואיד התרגלו למכשירי סמארטפון עם מסך גדול יותר ומה שמאשש זאת הוא העובדה שבקרב אלו שעברו השנה מאנדרואיד לאייפון, 85% מהם בחרו במכשירי האייפון 6 או האייפון 6 פלוס שהם מכשירי הדגל של אפל וגם אלו שנמכרים במחירים גבוהים יותר, בעוד בשנה שעברה רק כ- 50% מקרב אלו שעברו מאנדרואיד לאייפון בחרו במכשיר ה- 5s, שהיה כאמור מכשיר הדגל דאז.

CIRP

חשוב מאוד לציין שלמרות שנראה כי משתמשי האנדרואיד לא רואים במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס כאטרקטיביים, לפחות מניתוח ממצאי הסקר, מדובר בהיקף של כ- 300 משתמשים שרכשו מכשיר אייפון במהלך החודש הראשון להשקת מכשירי האייפון 6, מה- 19 לספטמבר האחרון. כך שמדובר בהיקף קטן למדי של אנשים, ביחס לעשרות המליונים שרכשו את מכשירי האייפון 6 החדשים של אפל, שנמכרו רק בסופ"ש הראשון להשקתם בהיקף של כ- 10 מיליון מכשירים ומאז מספרים אלו גדלו בצורה ניכרת. תמונה ברורה יותר לגבי מידת ההצלחה של מכשירי האייפון 6 בקרב משתמשי האנדרואיד, ניתן יהיה לקבל רק בעוד מספר חודשים, כאשר מכשירי האייפון 6 יגיעו לכלל המדינות בהן המכשיר ימכר, דבר שיקרה רק במהלך חודש דצמבר הקרוב. בכל אופן אתם מוזמנים לציין בתגובות מה דעתכם על מכשירי האייפון 6 והאם הם יגרמו לכם לעבור/לחזור לפלטפורמה של אפל.

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho