הקייס הבא של האייפון שלכם עשוי להיות הרבה יותר עמיד

ע״י

אפל עדכנה לאחרונה את רישיון ה-MFi תוך הכנסת סעיף חדש הדורש כי הקייסים החדשים למכשירי האייפון שלה ייגן על המכשירים מפני נפילות של מטר אחד לפחות.

 

logitech-protection-plus-iphone-6-case

אפל אמנם לא הציגה מכשירי אייפון עמידים יותר כפי שהשמועות ניסו לדחוף לנו ללא הפסקה, כאשר מסך האייפון 6 הגיע בסופו של יום עם חיפוי גורילה גלאס 3 המוכר ולא עם חיפוי ספיר, כשבנוסף על כך מרכב המכשיר עצמו עדיין עשוי אלומיניום (כמו הדורות הקודמים של המכשיר) ולא מהמתכת הנוזלית (Liquid metal) עימה אפל מתנסה בשנים האחרונות. על אף הדברים הללו, אפל החליטה כי היא רוצה שמכשיריה יהיו מוגנים בכל זאת מפני שברים ושריטות עד כמה שניתן. כחלק מניסיונה של אפל להגיע למטרה זו, החברה רשמה לעצמה פטנט שהופך את מכשירי האייפון שלה לסוג של חתול אשר תמיד נופל על הרגליים, או במקרה של האייפונים – המכשיר תמיד יפול על הצד החזק ביותר שלו על מנת שבעת המפגש עם הקרקע, המכשיר יצמצם את כמות הנזק למינימום האפשרי.

כעת מגיע דיווח חדש המגיע מעולם יצרניות הכיסויים של מכשירי האייפון. על פי הדיווח הנ״ל, אפל עדכנה בחודשים שקדמו להשקת מכשירי האייפון 6 החדשים שלה את רישיון ה-MFi שלה, רשיון של אפל לייצור כיסויים תואמים למכשירי האייפון, כאשר ברישיון המעודכן אפל הוסיפה סעיף בו היא מחייבת כל יצרנית כיסויים בעלת חותמת זו לדאוג כי זה ייגן על מכשירי האייפון מפני נפילות של מטר אחד (לכל הפחות) על פני משטחים קשים כגון מדרכות. על פי אפל, הכיסויים הללו חייבים להגן על המכשירים מכל הכיוונים, ומכל כיוון נפילה שהוא – כולל נפילות של ישירות על המסך (אחת מסוגי הנפילות הנפוצות ביותר כיום, אשר מסבה נזק רב בעקבות ניפוץ זכוכית המסך החיצונית).

בנוסף להגנה מפני נפילות, אפל דורשת מיצרניות הכיסוים כי הכיסוים החדשים יוסיפו חיץ בין הזכוכית החיצונית של מכשירי האייפון/אייפוד/אייפד לבין המשטחים עליהם הם מונחים, תוספת זו עשויה להיות שימושית מאוד במיוחד עם העיצוב המעוגל של מכשירי האייפון 6, דבר שגורם לטענת המשתמשים לחיפוי הזכוכית של המסך להשרט בקלות רבה יותר מאשר במכשירי האייפון הקודמים. על פי אפל, במידה ומכשיר אייפון שוכב על משטח שטוח כגון שולחן, הכיסוי חייב לספק חיץ של לפחות 1 מילימטר בין המשטח הנ״ל לבין הזכוכית החיצונית של המכשיר. אפל מספקת ליצרניות שתי דרכים ליישום הדרישה הנ״ל, כאשר הדרך הראשונה הינה כיסוי מלא של זכוכית המכשיר (כדוגמאת מארזי ה-Otterbox אשר מגיעים עם שכבה המכסה את מסך המכשיר לחלוטין). הדרך השניה הינה על ידיי הבלטת הכיסוי מסביב למסך המכשיר – דבר אשר גורם למכשיר ״לשקוע״ בתוך הכיסוי, ובכך מרחיק את הזכוכית מהמשטח עליה היא שוכבת. רבות מיצרניות הכיסוים כבר מיישמות לפחות אחת משני הדרכים הללו במוצריהן.

הגנה מכל הכיוונים – סוג ההגנה השניה על פי הרישיון החדש של אפל.

בנוסף לתקנות החדשות שאפל הכניסה לרישיון הנ״ל, החברה עובדת על מנת להכניס עוד מספר הגבלות חדשות לרישיון זה אשר נוגעות לשמירה על איכות הסביבה על ידיי הכנסת רשימת חומרים האסורים לשימוש בעת ייצור הרכיבים התואמים מצד יצרניות צד ג׳. רשימת החומרים האסורים לשימוש על פי אפל הינם: פורמלדהיד (גז רעיל המשמש לחיטוי ולצורכי תעשייה), phthalates (חומצה רעילה המשמשת להפיכת פלסטיק לרך וגמיש יותר), perfluorooctane sulfonate, חומצת perfluorooctanoic, polybrominated diphenyl ethers (חומר מעכב בעירה) ו-polybrominated biphenyls (חומר מעכב בעירה). רבים מהחומרים הללו כבר אסורים לשימוש במדינות רבות באירופה ובארה״ב, אך עדיין נמצאים בשימוש במדינות אחרות.

רישיון ה-MFi עצמו של אפל מאפשר ליצרניות אשר בוחרות לאמצו לבנות מוצרים תואמים למוצריה של אפל בעלי חותמת רשמית מהחברה, וכמו כן רישיון זה מאפשר ליצרניות הללו גישה לטכנולוגיה הקניינית של אפל ולרכיבים שלה כגון מחבר הברק וכו׳. בנוסף לכך, אפל עצמה מתחייבת לסייע לכל יצרנית בפיתוח המוצרים הללו על מנת שיעמדו בקנה אחד עם דרישותיה, וכמו כן על מנת שכלל הטכנולוגיות המוטמעות במוצרים הללו יעבדו באופן חלק עם מוצריה של אפל. בסופו של דבר במידה ויצרנית מסויימת משתמשת ברישיון הנ״ל, אפל מקנה לה את הזכות להוסיף את חותמת ה-“Made for iPhone/iPad/iPod” על מוצריה, ובכך מצהירה בפני הלקוחות שלה כי מוצרים אלו הינם תואמים ומאושרים לשימוש במוצריה של אפל מטעם חברת אפל עצמה.

מקורות: 9to5Mac ו- MacRumors
תרגום, עריכה ותוספות: ebest