זהירות מגנטים!

ע״י

השימוש בטכנולוגיות חדשות במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הופך את אביזרי הצד ג' והקייסים שמגיעים עם מגנטים לבעיה.

 

iPhone 6 and Magnet

בשנים האחרונות יותר ויותר יצרניות של אביזרים פריפריאליים וקייסים למכשירי מובייל, מציגות פתרונות שעושים שימוש במגנטים. אפילו אפל עצמה משתמשת במגנטים עבור כיסויי ה- Smart Cover של מכשירי האייפד, שנתפסים למגנטים המחוברים לצידו של מרכב האלומיניום של הטבלט, ומהווים פיתרון אלגנטי ושימושי מאוד. בין האביזרים הללו ניתן למצוא לא מעט קייסים ומעמדים (לשולחן או לרכב) אולם בעיקר עדשות שנצמדות לגוף המכשיר ומעצימות את היכולות האופטיות של מצלמת האייפון. אולם בחודשים האחרונים לא מעט משתמשים מציינים כי הם חווים בעיות עם מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס שלהם, בשימוש עם אביזרים שכאלה, כאשר נראה שהדבר משפיע בעיקר על תחום הצילום והשימוש ב- NFC. התופעה החלה להופיע לקראת סוף חודש ספטמבר, כאשר מספר משתמשים ציינו כי הם חווים בעיות עם הצילום במכשירי האייפון 6 פלוס שלהם, כאשר נראה שברגע שהם שמים את אותם עדשות מצלמה המתחברות באמצעות מגנטים, המצלמה של מכשירי האייפון 6 פלוס שלהם מתחילה להשתולל. כחודש לאחר מכן, זמן קצר אחרי שאפל השיקה את שירות התשלומים שעושה שימוש בטכנולוגיית ה- NFC, אותה אפל הוסיפה למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, הדיווחים גברו, כאשר משתמשים החלו לציין שהם חווים בעיות בשימוש עם שירות התשלומים, בשימוש עם קייסים שכוללים מגנטים.

קל לראות שהמכנה המשותף הוא השימוש במגנטים באביזרי צד ג', כשמסתבר שאותם מגנטים שמצד אחד מאפשרים קלות שימוש ונוחות עם אותם אביזרים, יוצרים שיבושים לשתי טכנולוגיות חדשות אותן אפל הציגה במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס: רכיב ה- NFC הקיים ב- 2 הדגמים ומייצב התמונה האופטי של דגם האייפון 6 פלוס. על פי הנראה אותם מגנטים שיוצרים שדה מגנטי שמאפשר לאביזר להתלבש בצורה טובה על המכשיר, משבש את שדה הקליטה של רכיב ה- NFC, שהוא רכיב לתקשורת קצרת טווח וגורם למצב בו משתמשים שרוצים לעשות שימוש בשירות התשלומים של אפל, נתקלים בבעיות. יש לציין שבעוד נכון לעכשיו רכיב ה- NFC מאפשר שימוש רק עם שירות התשלומים, יתכן מאוד שכמו עם חיישן ה- Touch ID, אפל תפתח את השימוש בטכנולוגיה זו, גם לקהילת המפתחים ויצרניות החומרה צד ג' הפועלות עימה לשימושים מגוונים ורחבים ואז אותם אביזרי צד ג' המשתמשים במגנטים יהיו בעייתיים אפילו עוד יותר. אולם כאמור כבר עכשיו המטרד הוא גדול, במיוחד עבור משתמשי האייפון 6 פלוס שמכשיר הפאבלט שלהם מגיע עם מייצב תמונה אופטי (OIS) שמאפשר על ידי תנודות קטנות ומהירות המסתמכות על מידע מרכיבי הג'יירו והאקסלומטר של המכשיר, לפצות על רעידות היד של המשתמש בצילום תמונות בתנאי תאורה נמוכים או בצילום סרטונים.

לפי סרטונים שפורסמו ברשת, ניתן לראות כיצד אותם מגנטים של אביזרים כמו למשל עדשות פריפריאליות משגעות את מייצב התמונה האופטי וגורמות לתזוזה של כל מכלול המצלמה, לכדי מצב בו לא ניתן לצלם תמונות כלל וכלל.

האתר 9to5mac מדווח שאפל מתייחסת לנושא ובדף התמיכה לצילום תמונות עם מכשירי האייפון, שעודכן בצורה שקטה בחודשים שקדמו להשקת מכשירי האייפון 6, החברה מזהירה את המשתמשים להמנע מלהשתמש באביזרים פריפריאליים הכוללים מגנטים או רכיבים מתכתיים. מה שכן רוב המשתמשים לא מודעים לבעיות שנגרמות משימוש במוצרים שכאלה, מה שהביא את אפל לפעול בנושא גם מול חברות הפועלות מול אפל תחת תוכנית ה- MFi, כאשר יצרנית הסמארטפונים הקליפורנית הנחתה את יצרניות האביזרים השונות להמנע משימוש במתכות או מגנטים במוצרים שלהם, כדי שלא לשבש את הפעילות של מייצב התמונה האופטי של האייפון 6 פלוס או את פעולת רכיב ה- NFC. אין ספק שיש בשוק לא מעט אביזרים פריפריאליים שמכילים מתכות או מגנטים, במיוחד אלו המיוצרים על ידי חברות סיניות עלומות שם, שלא פועלות תחת ההנחיות של תוכנית ה- MFi, אולם נראה כי יצרניות האביזרים שכן פועלות במסגרת התוכנית, החלו לצמצם את השימוש בחומרים אלו או להזהיר את המשתמשים מפני ההשלכות של שימוש באביזר כזה או אחר, כשדוגמא טובה היא חברת Rokform המזהירה את המשתמשים של האביזרים שלה, שהקייס שלה המתחבר למעמד לרכב באמצעות מגנטים, עשוי להשפיע על השימוש בשירות התשלומים במכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס.

1

בכל אופן ההמלצה הטובה ביותר היא להשתדל ולהמנע מאביזרים שכאלה, או לפחות לדעת מה ההשלכות שלהם, אם כי בינתיים שירות התשלומים לא רלוונטי לשימוש בארץ, ונושא החיישן האופטי, שמור למשתמשי האייפון 6 פלוס בלבד.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho