השמועות על האייפון 6s בגודל 4 אינץ' מוטלות בספק

ע״י

דיווחים חדשים סותרים את השמועות על מכשיר האייפון 6s בגודל 4 אינץ'. האם אפל תרחיב את ליין האייפונים או שמא אפל תתמקד ב- 2 גדלי מסך בלבד?

 

 

iPhone line

בשבועות האחרונים גורמים שונים ברשת דיווחו על כך שאפל שוקלת שלא לנטוש את מסכי ה- 4 אינץ' בדגמי האייפון הבאים שלה, זאת אחרי ההצלחה העצומה של מכשירי האייפון 5, 5c וה- 5s שהפכו את האייפון בשנתיים האחרונות למכשיר הסמארטפון הנמכר ביותר בעולם. דיווחים אלו הסתמכו כאמור על ההצלחה של מכשירי האייפון בגודל ה- 4 אינץ', על העובדה שכמעט כל יצרנית סמארטפון גדולה מציגה גרסה מוקטנת וזולה יותר, של מכשיר הדגל שלה וכן על העובדה שיש קהל לא קטן של צרכנים עבורם סמארטפון עם מסך של 4 אינץ' הוא די והותר: ילדים, נשים או אנשים שפשוט מעדיפים ניידות ונוחות שימוש ביד אחת. עובדות אלו לבדן הופכות את הרעיון להמשיך ולשמור על מכשיר אייפון בעל מסך 4 אינץ', שיגוון את ליין מכשירי האייפון להגיוני מאוד, במיוחד אחרי שלא מעט אנשי טכנולוגיה ציינו כי מבחינתם גודל ה- 4 אינץ' הוא הגודל האידיאלי למכשיר סמארטפון. דיווחים אלו הציתו ברשת דיונים לא קטנים לגבי גודל המסך האידיאלי של מכשירי סמארטפון, במיוחד לאור תפקידם הנוכחי של מכשירים אלו, תפקיד שהשתנה בשנים האחרונות מלהיות מכשיר שבעיקר משמש לשיחות טלפון, למכשיר ששיחות טלפון הן פיצ'ר או אפליקציה, מיני רבות המותקנות עליו והופכות אותו למרכז החיים הדיגיטליים של המשתמש לשימושים כמו: תקשורת בקונטקסט ה"מיושן שלה" שכולל: הודעות ושיחות דרך שירותים שונים ומשונים, תקשורת ברשתות חברתיות כמו: פייסבוק, טוויטר, פינטרסט וכל רשת חברתית אחרת שתעלה בראשכם, גלישה באינטרנט, צריכת מדיה: ספוטיפי, ביטס מיוזיק, איטיונס רדיו, פנדורה, יוטיוב ומה לא, צילום של תמונות ווידאו ושיתופם, משחקים, ועוד ועוד ועוד.

כעת דיווח חדש מהאתר Feng.com הטיוואני טוען שלפי מקורותיו בשרשרת האספקה והייצור של אפל, אין שום עדויות המראות כי אפל אכן מתכוונת להציג אייפון 6s שיגיע בתצורת 4 אינץ', כשאפל לא ביצעה שום הזמנות חדשות בקרב שרשרת האספקה שלה שיעידו על כך שהחברה מתכוונת לייצר דגם חדש של אייפון עם גודל מסך של 4 אינץ'. למעשה האתר Feng.com טוען שהדיווחים והפרסומים בנושא, שנעשו על ידי אנליסטים ואתרי טכנולוגיה שרמת האמינות שלהן בכל הנוגע לדיווחים סביב אפל מוטלת בספק, הם לא יותר מאשר ניסיון לעשות הייפ סביב הנושא ולא מעבר.
דיווחים סותרים אלו הופכים את השאלה סביב אייפון 6s בגודל 4 אינץ' לתעלומה שככל הנראה תפתר רק לקראת חודשי הסתיו הבאים, כשמצד אחד אפשר להבין את ההגיון סביב ייצור מכשיר שכזה שיענה על גחמותיהם של קהל משתמשים לא קטן. אם כי מצד שני הדבר יאלץ את אפל להרחיב את ליין האייפון שהשנה זכה לקבל 2 מכשירים חדשים בדמות האייפון 6 וה- 6 פלוס, זאת אחרי שמכשיר ה- 5c שהוצג בשנה שעברה היה למעשה אייפון 5 במעטפת פלסטיק, דבר שהצריך שינויים ועבודה רבים בפן הייצור, התיכון והעיצוב. אולם לא נתפס על ידי המשתמשים כחדש הודות לחומרה שנותרה זהה כמעט לגמרי. 

iphone_5_6_6plus_comparison_primary-100413340-primary.idge

נכון להיום אפל עדיין מוכרת ומייצרת , אם כי ככל הנראה בהיקפים קטנים יותר, את מכשירי האייפון 5c וה- 5s שהפכו השנה להיות מכשירי הכניסה לעולם האייפונים, כאשר דגם ה- 5c בתצורת 8GB (מגוחכת) נמכר ב- 0$ עם חוזה שימוש לשנתיים או במחיר של כ- 450$ כסימפרי, בעוד האייפון 5s בתצורת 16GB נמכר במחיר של 99$ תחת חוזה דומה או במחיר של 549$ כסימפרי כשניתן גם לרכוש את דגם ה- 5s בתצורת 32GB בתוספת של כ- 50$. קשה לדעת עד כמה מכשירי האייפון הישנים יותר נמכרים, כשנראה שרוב תשומת הלב נתונה למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הפופולריים והמבוקשים. אפל שצפויה בימים הקרובים להציג את דו"ח ההכנסות הרבעוני שלה לרבעון החגים, לא הולכת לגלות את תמהיל המכירות של ליין האייפונים, דבר אותו אפל שומרת קרוב לחזה שלה ומפרסמת רק את סך היקף המכירות של מכשירי הסמארטפון הפופולריים שלה. כך שבעיקרון אפל יכולה להמשיך ולהשתמש באותם רכיבי החומרה של מכשירי האייפון המגיעים בתצורת ה- 4 אינץ' גם בשנה הבאה, אולם עם חומרה קצת שונה שתתאפיין אולי בשיפורים במצלמה וכן בהוספת רכיב NFC שיאפשר להשתמש גם עם המכשיר הקטן יותר והזול יותר עם שירות התשלומים אותו החברה השיקה לאחרונה. אולם לאור הדיווחים הסותרים בנושא והנקודות הטובות שכל צד מעלה, נראה כי השאלה סביב מכשיר האייפון 6s בגודל ה- 4 אינץ' תזכה למענה רק בעתיד.

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho